• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.901 films
  • 12.202 series
  • 33.970 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.958 gebruikers
  • 9.369.996 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten Thorongil als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Kick-Ass (2010)

Deze film schijnt vooral onder de Comic-fans een hype te zijn. Ik hou wel van een Spider-Man, Batman of X-Men af en toe, maar deze film was echt niet aan mij besteed. Het concept viel nog mee, wat zou er gebeuren als een normaal persoon de superheld wil uithangen.
Maar de film is zo over-the-top (ik weet het, de film is als een komedie bedoelt, maar ik kon er toch maar weinig mee lachen) en onnozel met al die bij-de-haren-getrokken actiescènes, waar een 11-jarig meisje zo maar even 20-man neerschiet of steekt.
Verder vond ik dat Kick-Ass wapen verdacht veel leek op een uitgerokken dildo.
Conclusie: Deze film toont nog maar eens aan dat het superhelden-filmgenre al een tijd over zijn hoogtepunt heen is. De markt is oververzadigd, alle comics lijken wel verfilmd te moeten worden.

King Arthur (2004)

Na nog eens goed over deze film te hebben nagedacht heb ik hem nog een halve ster lager gerangschikt. Deze film is op quasi elk vlak middelmatig en soms zelfs ridicuul. Het enige dat nog wat goed was aan deze film zijn de landschappen, mooie kostuums en Muur van Hadrianus. Ook de soundtrack valt best te smaken en is eigenlijk te goed voor deze film.

De kerel van Pirates Of The Caribbean dacht bij zichzelf allicht dat het nog eens tijd was om de Arthur-legende te vertellen en het verhaal liefst een waargebeurde draai te geven. Er zijn inderdaad enkele theorieën door historici uitgebracht in recente jaren die zouden aantonen dat de legende van Arthur gebaseerd is op een Romeinse veldheer die de Muur van Hadrianus verdedigde rond de 4-5e eeuw, tijdens de laatste stuiptrekkingen van het West-Romeinse Rijk. Of het al dan niet waar is laat ik in het midden, het is gewoon het verhaal dat niet deugd. Om te beginnen is er geen sprake van chemie tussen hoofdrolspelers Clive Owen en Keira Knightley, allicht gedeeltelijk te wijten aan het hoge leeftijdsverschil van maar liefst 21 jaar.
Verder vond ik dat Clive Owen maar op een inspiratieloze wijze Koning Arthur speelt, met altijd een triest gezicht (lach dan toch eens kerel!). Merlijn, een cruciaal personage in de legende krijgt hier amper een cameo-rol toebedeeld en ook Excalibur wordt slechts in een zeer korte flashback toegelicht.

De big-baddies in deze film zijn de Saksen die stereotiep als lomp en achterlijk worden afgebeeld. De actiescène op het dichtgevroren meer was ronduit belachelijk, hoe iemand met een hamer een hele ijsvlakte kan doen scheuren en natuurlijk stampen onze Saksen en masse de rivier op, zonder na te denken dat het ijs hun gewicht misschien niet zou kunnen dragen. De Saksen worden ook afgebeeld als een soort voorlopers van de nazi's (want de Saksen zijn natuurlijk afkomstig van Duitsland!). Don't touch their women. We don't mix with these people. What kind of offspring do you think that would yield? Weak people. Half people. I will not have our Saxon blood watered down by mixing with them.. Niet enkel een domme quote ook nog eens onwaar, zoals recent dna-onderzoek bewezen heeft hebben de Engelsen (Anglo-Saksen) een aanzienlijk deel Keltisch bloed door de aderen stromen. Verder is er ook het plot dat een of andere rijke Romeinse heer gered moet worden, waarom deze zich ver in het noorden, weg van de veiligheid van de Hadriaanse Muur woont is me een raadsel. De gevechtsscènes kunnen ook nooit tippen aan deze van een Braveheart, Gladiator of zelfs Troy. Al bij al een mislukte en teleurstellende film van Bruckheimer.

King Kong (2005)

Peter Jackson heeft geweldig werk verricht met de Lord Of The Rings-trilogie dus dacht ik de remake van King Kong maar een kans te geven toen deze op tv uitgezonden werd.
Het viel echter enorm tegen. De special effects waren best goed, maar het verhaal sleepte maar aan. Dit is sowieso niet de meest geschikte film om 3 uur te laten duren, daarvoor is het verhaal te ondermaats.
Verder zaten er enkele enorm onrealistische scènes in. Ze lopen dus in die smalle kloof tussen allerlei immens grote en gevaarlijke dinosaurussen die normaal gezien 2 tot 3 keer zo snel lopen en dan weet nog meer dan de helft het op één of andere manier te redden. Sorry, ik durf al eens iets door de vingers te zien, maar hier heeft de film me voorgoed verloren.
En dan hebben we Adrien Brody, ik weet niet wat het is maar ik kan die kerel niet af en vaak vind ik hem ook maar belabberd spelen.
Verder deed de film me ook teveel denken aan Jurassic Park. Ook hier een eiland vol prehistorisch leven en ja hoor, het monster wordt als fenomeen naar het Amerikaanse stadsleven gebracht, net zoals de T-rex in The Lost World door een op geld en sensatie beluste gek.
Het is vooral een onnodige, saaie film geworden, dat gewoon nog eens wil bewijzen hoezeer de special effects er de laatste decennia wel niet op vooruit zijn gegaan.

Kingdom of Heaven (2005)

Ik hou van historische drama's en al zeker van de Kruistochten.
Naar mijn mening zijn er veel te weinig van deze soort, allicht doordat deze voor de moment politiek nogal gevoelig liggen.
Als jongen waren Kruisvaarders mijn helden, en ik heb er nog steeds diep respect voor. Je kan het je tegenwoordig nog amper voorstellen hoe tienduizenden mensen er te voet op uit trokken. Duizenden mijlen verwijderd van hun huis, op zoek naar een beter leven of vergeving voor hun zonden.
Ridley Scott slaagt er in de sfeer en het harde leven van die dagen terug op te roepen. Orlando Bloom speelt één van zijn betere rollen als Balian en als kijker reis je met hem mee naar het woelige Midden-Oosten. We krijgen grootse veldslagen en vooral de Slag bij Jeruzalem ziet er geweldig uit.
Verder is het de meest historisch accurate film van Scott. Alle personages worden goed uitgewerkt, behalve Guy De Lusignan en Raynald De Châtillon, die nogal karikaturaal overkomen als impulsieve, oorlogszuchtige dwazen. Verder moet je zeker de Director's Cut kijken, deze voegt enorm veel toe aan de film en vooral het plot van Sybilla. Eigenlijk zou ik deze film een 3.75 willen geven, een 4 is iets te genereus vandaar dus een 3.5.
Wie wat geïnteresseerd is in de Kruistochten raad ik ook de serie 'In de Schaduw van het Kruis' van Jan Leyers aan, die de Eerste Kruistocht van Godfried van Bouillon overdoet.

Kull the Conqueror (1997)

Geen goede film, maar verbazend genoeg enorm plezant. In vergelijking met de Conan films met Schwarzenegger schiet hij duidelijk wat te kort, maar hij is wel een pak beter dan Red Sonja.
Sorbo, speelt net als in de tv-serie Hercules, behoorlijk goed. Tia Carrere is een lust voor het oog. Special effects vallen best mee voor die tijd. Leuke quotes regelmatig. Juba is echt wel lachen geblazen. Het verhaal is niet echt een rechtstreekse adaptatie van een van de Kull-verhalen van Robert E. Howard, maar bevat voldoende gelijkenissen, zoals de Topaz Throne, dat de tijger een embleem van zijn stam was, dat hij galleislaaf was en dat dus als Atlantische huurling het tot Koning van Valusia schopt.
Op het eind is er een geweldige verwijzing naar een destijds afgewezen Kull-verhaal, meer bepaald de quote By this Axe, I rule. Dit boek werd aangepast en zou een paar jaar later door Howard uitgebracht worden als Phoenix Of The Sword, het eerste Conan verhaal.
Soundtrack is ook goed, en zelfs de rock tune vindt ik persoonlijk wel op zijn plaats. 2-2.25*