• 15.855 nieuwsartikelen
  • 178.554 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 648.282 acteurs
  • 199.157 gebruikers
  • 9.381.414 stemmen
Avatar
 
banner banner

Severance - Seizoen 1 (2022)

4,00 169 stemmen

Show titel: Severance

IMDb beoordeling: 8,6 (374.799)

Afleveringen: 9

Speelduur: 7 uur en 10 minuten

Ontwikkeld door: Dan Erickson

Met: Adam Scott, Patricia Arquette en Britt Lower

Oorsprong: Verenigde Staten

Datum van release: vrijdag 18 februari 2022

Eerst uitgezonden op: Apple TV+ (Verenigde Staten)

  • On Demand:

  • Apple TV+ Bekijk seizoen 1 via Apple TV+
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • Google Play Niet beschikbaar op Ziggo

Plot Severance

Mark is een data-analist die werkt voor het bedrijf 'Lumon Industries'. Hij heeft de leiding over een team kantoorarbeiders wier herinneringen aan hun privé- en werkend bestaan operatief van elkaar worden opgesplitst. Wanneer een collega die eerder geheimzinnig deed plotseling wordt vermist, wordt Mark hierover gealarmeerd. Vervolgens komt Mark langzamerhand achter de waarheid die achter het werk van de werknemers van 'Lumon Industries' schuilgaat, en begint hij te beseffen dat het bedrijf gevaarlijker is dan het lijkt.

Externe links

Afleveringen Seizoen 1 (2022)

  1. 1. Crystal Dreams

    18 februari 2022 (57 minuten)

    Mark wordt gepromoveerd en is nu leider van een team van mensen wier herinneringen van hun werk- en privéleven chirurgisch gesplitst zijn.

  2. 2. Read the Script

    18 februari 2022 (53 minuten)

    Het team traint de nieuwe collega Helly in de verfijning van macrodata. Mark blijft een dag weg van zijn werk en gaat langs bij een mysterieuze ex-collega.

  3. 3. Mindfulness

    25 februari 2022 (56 minuten)

    Mark neemt het team mee op een werkbezoek, maar Helly blijft rebelleren.

  4. 4. Separation Anxiety

    4 maart 2022 (46 minuten)

    Irving doet een intrigerende ontdekking op het werk. Helly probeert op agressieve wijze haar outie te ontmoeten. Mark heeft het moeilijk met het verlies van zijn vrouw.

  5. 5. Knock, Knock! Dinner Is Ready...

    11 maart 2022 (43 minuten)

    Irving en Dylan spreken Burt aan. Het team gaat op ontdekkingstocht in de gangen.

  6. 6. Seeing Double

    18 maart 2022 (40 minuten)

    Het team tergt Cobel door een verbond te vormen.

  7. 7. Christmas Party

    25 maart 2022 (49 minuten)

    Mark en het team stuiten op nieuwe veiligheidsmaatregelen van Cobel.

  8. 8. Open Forum

    1 april 2022 (46 minuten)

    Het team bereidt een plan voor. Mark gaat naar het feest van Devon en Ricken.

  9. 9. Clock Out

    8 april 2022 (40 minuten)

    Het team ontdekt verontrustende onthullingen.

Reviews & comments

zoeken in:
avatar van Suitehome

Suitehome

  • 867 berichten
  • 614 stemmen

Het dystopische drama Severance komt van executive producer en regisseur Ben Stiller (Escape at Dannemora). Het vertelt het verhaal van Mark S(cout) (Adam Scott) die een kantoorteam binnen Lumon Industries leidt waarbij een geïmplanteerde chip ervoor zorgt dat kantoor en thuis volkomen gescheiden zijn. Voor het bewaken van de werk-privé-balans uitermate handig! Om je een indruk te geven: als referentie zou ik S1 van Homecoming noemen. Dat overigens wel beter was.

Adam Scott is perfect gecast als kantoorslaaf. Scott acteert afwisselend naïef, mysterieus en aanvankelijk onpeilbaar. Het wordt al snel duidelijk dat het donkere Severance geen hapklare 9-delige brok is. Ik hou van trage dramaseries en karakterstudies, maar de eerste vier/vijf afleveringen van Severance waren een worsteling. Severance is vooral geheimzinnig en statisch, en houdt de dramatische kaarten veel te lang op de borst. In een traag tempo, met een vleugje Debiteuren Crediteuren-humor wordt toegewerkt naar de grande finale. Dat geen grande finale is, maar niet meer dan een prelude op S2. Teleurstellend.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7020 berichten
  • 9800 stemmen

Stijlvol geregisseerde, mysterieuze serie over een team kantoorarbeiders wier herinneringen aan hun privé- en werkend bestaan operatief worden opgesplitst. De toon ligt ergens tussen The Office en Twin Peaks in, maar ondanks de soms grappige situaties en dialogen is de serie best beklemmend. De kille, strakke vormgeving draagt flink bij aan de vreemde sfeer van het geheel en de eersteklas cast weet wel raad met het materiaal. Bepaalde vragen worden in de laatste aflevering beantwoord, maar de deur staat wagenwijd open voor een tweede seizoen.


avatar van SergioMalick

SergioMalick

  • 1233 berichten
  • 1840 stemmen

Die eerste aflevering belooft zo veel goeds. Zelden zo'n goede acteur als Adam Soctt gezien in een serie. Laat je niet afschrikken door de traagheid en het voortkabbelen, want bij de aftiteling ontwaak je weer voor de televisie. Heerlijk om je als kijker, net als de hoofdpersonage op het kantoor, los te weken van de dagelijkse gang van zaken

Waanzinnig stukje escapisme (mede dankzij de soundtrack en hypnotiserende dialogen).


avatar van shugenja

shugenja

  • 650 berichten
  • 1608 stemmen

Wat een show geweldig!


avatar van FlorisV

FlorisV

  • 1854 berichten
  • 795 stemmen

Best goed.

Onderhoudende Kafkaesque serie die commentaar lijkt te leveren op de moderne kantoorslavernij. Het werkt lijkt zinloos, vooral de innies, de mensen die hun werk niet mogen onthouden als ze het kantoor verlaten en ook geen idee hebben wie ze prive zijn, doen bullshit jobs, maar het is de leiding wel duidelijk ernst dat iedereen binnen de lijntjes blijft kleuren en dat maakt het beklemmend. De mensen die severed zijn, dus hun prive en werk qua herinneringen perfect gescheiden hebben door een operatie, worden heel langzaam afgepeld. Zo leren we aanvankelijk niet bijster veel over Mark, iemand die duidelijk weinig leidinggevende kwaliteiten heeft en als een natte krant door het leven dweilt om dit zo pijnloos mogelijk te kunnen doorstaan. De scenes buiten het kantoor zijn wel steevast minder boeiend, laten weinig zien en dat maakt het veel minder pijnlijk dat de innies er geen weet van hebben. En de serie heeft soms moeite te kiezen tussen koddige absurditeit en spanning.

Fijne acteurs, met aan de top Adam Scott (ik kende hem al uit een klein, fijn rolletje in de onderschatte film Art School Confidential en ook had hij een goeie rol in Big Little Lies). Britt Lower is een lekker pittig roodharig ding. Patricia Arquette is net iets te lichtgewicht in de rol van bazin (behalve lichamelijk dan, ze was vroeger een stuk dunner). Walken en Turturro zijn zo goed als je kan verwachten, maar hun karakters boeiden me minder.

Dit is een serie waarvan de uiteindelijke afwikkeling tegen kan gaan vallen wat de gehele serie onderuit zou halen. Maar vooralsnog blijft er in ieder geval genoeg mysterie over om te ontrafelen en is het leuk theorietjes er op los te laten.

Mijn theorie: alles lijkt op 1 groot experiment waarin moderne slavernij wordt uitgetest: mensen die niet teveel vragen stellen en ook minder identiteit hebben, als de replicants in Blade Runner.


avatar van remorz

remorz

  • 2497 berichten
  • 2744 stemmen

Erg fijne serie.

Eentje die je mensen makkelijk kan aanraden omdat de premisse gelijk tot de verbeelding spreekt. Terwijl je als kijker probeert te bedenken wat voor implicaties dat gegeven voor het leven - of beter: de levens - van de werknemers heeft, neemt de serie de tijd om dat uit de doeken te doen. Wanneer hun teamleider plots vertrokken blijkt, zijn we getuige van de inlijving van nieuweling Helly R, die maar moeilijk kan wennen aan het dystopisch en kafkaësk aandoende kantoorleven in afdeling MacroData Refinement, dat door het rigide, haast sectaire management constant in het gareel gehouden wordt. De facto opvolger van de verdwenen teamleider is Mark S, wiens loyaliteit naar het bedrijf mede door de komst van Helly steeds verder op de proef wordt gesteld.

De eerste helft van het seizoen wordt (uitgebreid) de tijd genomen om ons middels een reeks gebeurtenissen kennis te laten nemen van de benauwende bedrijfscultuur, die de ene keer absurd kolderiek en de andere keer gevaarlijk dictatoriaal aandoet. Kundig geregisseerd door Ben Stiller, die een wonderlijke balans weet te houden tussen de enge en ontegenzeggelijk grappige uitvloeiselen van het concept.

Het duurt even voordat de serie op stoom komt maar zeker in de laatste twee afleveringen komt het geheel in een stroomversnelling die je als kijker weliswaar met een boel losse eindjes opzadelt, maar reikhalzend doet uitkijken naar het tweede seizoen. Er is voldoende mysterie over om te ontrafelen, maar de werkwijze van de makers voelt doelgericht genoeg om te vertrouwen op een interessant vervolg. Ik ben er klaar voor. 4* voor deze.


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4650 berichten
  • 2102 stemmen

Gisteravond heb ik dit seizoen uitgekeken. Het duurt even twee of drie afleveringen voor je er echt lekker in zit en je je kunt overgeven aan het uitgangspunt, de steriele sets, de rare gebeurtenissen enzovoorts. En dan ontstaan er langzaam scheurtjes in de wereld - en het is geweldig. Heerlijke mystery serie. 4,5 sterren


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op TvMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.