De goed beoordeelde hitserie Fargovan Noah Hawley wordt verlengd met een vijfde seizoen. Dat meldt de schrijver en bedenker van de serie op virtuele editie van het Amerikaanse filmfestival SXSW. Wanneer het vijfde seizoen van de zwartkomische misdaadserie verschijnt, is nog niet bekend.
Noah Hawley, schrijver en bedenker van de hitserie Fargo, heeft tijdens zijn 'bezoek' aan het Amerikaanse online filmfestival SXSW laten weten dat er een vijfde seizoen van de serie zit aan te komen. Dat meldt entertainmentwebsite Screenrantzaterdag. De rechten van het seizoen zouden al zijn opgekocht door FX, maar de pre-productiefase moet nog wel van start gaan. "Het gaat sowieso gebeuren, maar ik ben nog niet begonnen met schrijven. Wel kijk ik er ongelofelijk naar uit om weer een nieuw seizoen te maken," zo meldt de ontwikkelaar. "Ik verwacht dat ik daar volgend jaar een keer mee zal beginnen."
Fargo
Fargo verscheen voor het eerst in 2014 op FX en Netflix als een anthologiereeks op de gelijknamige film van de gebroeders Coen uit 1996. Er kwamen tot op heden vier seizoenen uit, waarvan elke een op zichzelf staand verhaal betrof met bijbehorende karakters. De enige overeenkomsten tussen alle seizoen is dat het zich afspeelt in dezelfde regio, namelijk die rondom Fargo, een plaatsje op de grens tussen de Amerikaanse Staten North Dakota en Minnesota. Het verhaal van het vierde seizoen speelde zich echter af in de stad Kansas City.
Fargo werd in zijn verschijningsjaar met open armen ontvangen door het grote publiek. Het openingsseizoen is met een 92% en een 84% op RottenTomatoes één van de best beoordeelde seizoenen van de laatste tien jaar. In Nederland konden we de serie tot voorheen in zijn geheel op Netflix aanschouwen, maar met de overname van FX door Hulu zijn deze inmiddels naar Videoland overgeheveld.
In Nederland konden we de serie tot voorheen in zijn geheel op Netflix aanschouwen, maar met de overname van FX door Hulu zijn deze inmiddels naar Videoland overgeheveld.
Aangezien Hulu van Disney is, zou het logischer zijn om het onder het nieuwe Star gedeelte van Disney+ onder te brengen.
Wellicht is dit een al langer lopende licentie overeenkomst, en gebeurt dat op termijn ook.
Vrijwel alle Hulu series worden volgens mij in Nederland bij Videoland ondergebracht en zolang Hulu niet van plan is om zich ook in NL te vestigen blijft dat zo.
Vrijwel alle Hulu series worden volgens mij in Nederland bij Videoland ondergebracht en zolang Hulu niet van plan is om zich ook in NL te vestigen blijft dat zo.
Mogelijk, maar niet noodzakelijkerwijs. Star is net een maand een ding op Disney+, ik acht het zeker niet onmogelijk dat Disney het daar onder zou brengen om de dienst onderscheidender te maken, in plaats van de licentie aan Videoland verhuren. Daar is het zelfstandig opereren van Hulu op de Nederlandse markt geen vereiste voor, lijkt me.
Als ze een volwaardig alternatief voor Netflix willen zijn dan fuseren ze Hulu en Disney+ natuurlijk tot één dienst. Overduidelijk het meest gunstige voor de klant. Maar aangezien ze de rechten voor Fargo en andere Hulu shows verkocht hebben aan Videoland lijkt me dat niet in de voorlopige plannen van Disney voor te komen helaas.
Gelukkig hebben de Belgen op hun publieke omroep (VRT) seizoen 4 uitgezonden en is dit nog steeds te streamen via de VRT NU app (casten naar een Apple TV of Chromecast gaat prima). Seizoen 5 zal ongetwijfeld ook op deze manier kunnen worden bekeken .
Gelukkig hebben de Belgen op hun publieke omroep (VRT) seizoen 4 uitgezonden en is dit nog steeds te streamen via de VRT NU app (casten naar een Apple TV of Chromecast gaat prima). Seizoen 5 zal ongetwijfeld ook op deze manier kunnen worden bekeken .
Houd er wel rekening mee dat je een account met een Belgische postcode moet registreren (da’s niet zo ingewikkeld). Vervolgens wordt bij streamen gevraagd om jezelf te verifiëren met een Belgisch mobielnummer (wat ik niet heb) of je doet alsof je in België bent door een VPN te gebruiken. Dat laatste werkt bij mij goed via NordVPN.
Reacties (7)