Nu de première van Glass Onion: A Knives Out Mystery plaats heeft gevonden, heeft regisseur Rian Johnson flink wat interviews afgegeven, waar zo nu en dan zeer opvallende uitspraken vandaan komen. Ditmaal ging het over de angst die bij het maken van een sequel komt kijken, en wat blijkt: voor Glass Onion was Johnson nog banger dan voor The Last Jedi, het tweede deel in een trilogie met hoge verwachtingen.
Stel: je bent een regisseur die voor één van de meest bekende filmreeksen ooit een middendeel van een trilogie moet maken, waar fans reikhalzend naar uitkijken. Menig regisseur zou flink peentjes zweten van de zenuwen. Het overkwam Rian Johnson met The Last Jedi, het tweede deel van de Star Wars-sequeltrilogie, dat helaas veel kritiek te verduren kreeg. Hoewel dat al een project met aardig wat zenuwen was, haalt die film het volgens Johnson zelf niet bij het nieuwe deel van Knives Out. "Allereerst was The Last Jedi een echt vervolg, wat voortboorduurde op de gebeurtenissen van een film die ik niet schreef," aldus Johnson in een interview met The Los Angeles Times. "Met deze film nu is het al niet echt een sequel, het is meer een ander boek, een ander mysterie met dezelfde detective. Het was nu nog enger dan bij de Star Wars-film, want bij de eerste hadden we toen we het maakten geen idee of mensen zoiets wel leuk zouden vinden."
Opnieuw magie vinden
Wat het maken van een tweede Knives Out echter nog beangstigender maakte, was opnieuw het geheim kraken van wat de eerste zo'n succes maakte. Immers, Netflix betaalde bijna 500 miljoen dollar voor twee sequels van Knives Out. "Het feit dat mensen Knives Out leuk vonden en het feit dat het populair was, maakt dat het iets van buiten jou wordt en je vergeet hoe je het maakte. En dat was dus eng. Ik heb nooit zo veel zenuwen gehad terwijl ik iets aan het schrijven was. Ik plande Knives Out tien jaar van te voren, maar bij deze startte ik vanaf nul." De eerste tekenen voor Glass Onion zijn echter al goed: bij de première op het Toronto International Film Festival werd de film goed ontvangen, en ook de eerste trailer voor de film is al ruim tien miljoen keer bekeken. Pas aan het eind van het jaar weten we echter pas echt of Johnson opnieuw een succes in handen heeft met dit vervolg.
Glass Onion: A Knives Out Mystery verschijnt op 23 december op Netflix. De eerste trailer voor de film kun je hieronder bekijken.
Reacties (0)