De nieuwe Poolse Netflix Original-serie The Woods, die op 12 juni op Netflix verscheen, wordt inmiddels overwegend goed beoordeeld door verschillende filmcritici. De duistere zesdelige miniserie, die als complex, maar goed wordt bestempeld, krijgt momenteel een perfecte score op RottenTomatoes.
The Woods is de Poolse verfilming van het gelijknamige boek van Harlen Coben en vertelt het verhaal van een serie gruwelijke moorden tijdens een zomerkamp in de bossen van Warschau in 1994. Twee verminkte dode lichamen duiken op, maar twee anderen blijven vermist en de daders worden nooit gevonden. Twintig jaar later besluit de inmiddels volwassen geworden openbaar aanklager Pawel Kopicski, die destijds bij het zomerkamp aanwezig was en daar zijn zusje verloor, op zoek te gaan naar wat er tijdens die verschrikkelijke mysterieuze zomeravond in de bossen van het zomerkamp is voorgevallen.
Goede kritieken
De zesdelige miniserie is inmiddels alweer de derde verfilming van een boek van misdaadschrijver Harlen Coben, die sinds een tijdje onder contract staat bij de streamingdienst. Eerder werden al zijn romans Safeen The Strangerdoor de Netflix naar het kleine scherm gebracht. Wel is The Woods het enige boek dat een verfilming in een andere taal heeft gekregen. De serie, die is geproduceerd door Leszek Dawid en Bartosz Konopa is razendpopulair, maar daarvan is op internet nog niet gek veel te merken. Grote recensies blijven uit en ook op MovieMeter heeft de miniserie slechts een schamele 6 stemmen. Hoewel sommigen de serie, door de met elkaar verstrengelde verhaallijnen, wat te ingewikkeld vinden, is Den of Geek ervan overtuigd dat dit "de nieuwe obsessie kan zijn voor mensen die fan zijn van The Stranger, The Sinneren diverse Scandi-noire misdaadseries."
Reacties (0)