De misdaadthriller The Bone Collectorvan regisseur Phillip Noyce is vanavond te zien op de Nederlandse televisiezender RTL 7. De film, met hoofdrollen voor onder meer Denzel Washington, Angelina Jolie en Michael Rooker, verscheen in 1999 op het witte doek en vertelt het verhaal van een seriemoordenaar die bij al zijn slachtoffers een stukje bot verwijdert.
In The Bone Collector kijken we mee met een politieagente genaamd Amelia Donaghy die onderzoek doet naar een seriemoordenaar die een klein stukje bot uit elk van zijn slachtoffers is gehaald. Niet in staat om de cryptische aanwijzingen te ontcijferen die de moordenaar achterlaat op de plaats van de misdaad, roept Amelia de hulp in van de bedlegerige forensische criminologie-expert Lincoln Rhyme. Terwijl Amelia telkens degene is die het veld ingaat, omdat Lincoln daar niet toe in staat is, zoeken de twee samen naar ongelijksoortige aanwijzingen, in de hoop dat ze erachter komen wie het volgende slachtoffer is. Om op die manier de seriemoordenaar in te kunnen rekenen.
The Bone Collector is het werk van de Amerikaanse regisseur Phillip Noyce, onder meer bekend van Salten Rabbit-Proof Fence. De film is gebaseerd op het gelijknamige boek van thrillerauteur Jeffery Deaver, dat in 1997 voor het eerst over de toonbank ging. Bij zijn release in 1999 werd de titel door critici zeer teleurstellend onthaald. Zij komen op beoordelingswebsite Rotten Tomatoes niet hoger dan een uiterst zwakke 28% en noemen het een 'film die aan elkaar hangt van slordig 'knip en plakwerk'. Het grote publiek was echter prima over de film te spreken. Zij komen met een onderhoudende 6,7 op IMDb en 3,24 uit 5 op MovieMeter.
The Bone Collector wordt donderdagavond om 22:30 uur uitgezonden op de Nederlandse televisiezender RTL 7. Hieronder is de trailer te bekijken.
Reacties (0)