De geprezen serie The Last of Us van HBO wordt door velen nu al de gouden standaard genoemd als het gaat om adaptaties van videogames. Maar, de show had er heel anders uit kunnen zien, tenminste als het gaat om de hoofdrol van Joel die uitzonderlijk goed wordt gespeeld door Pedro Pascal. Volgens een van de sterren uit de serie, Jeffrey Pierce, was de rol bijna naar iemand anders gegaan. Er zou namelijk sprake van zijn geweest dat Oscarwinnaar Mahershala Ali de rol van Joel zou gaan spelen.
The Last of Us speelt zich af twintig jaar nadat de moderne beschaving is verwoest. Een man genaamd Joel wordt ingehuurd om de veertienjarige Ellie uit een quarantainegebied weg te smokkelen. Deze ogenschijnlijk gemakkelijke taak verwordt vlug tot een ongelooflijk zware reis, aangezien ze beiden de gehele post-pandemische Verenigde Staten door moeten trekken, en op elkaar aangewezen zijn teneinde dit te kunnen overleven. Pascal's vertolking van het personage als een voortdurend rouwende vader die bang is zijn hart te openen voor een andere "afhankelijke" in de vorm Ellie, gespeeld door Bella Ramsey, heeft veel lof gekregen, maar volgens Pierce, die ook in de serie te zien is als Perry, hadden we echter zomaar een ander bekend gezicht kunnen hebben als Joel.
De rollen van Joel en Tommy
Nadat Pierce eerder al de stem van Tommy, de jongere broer van Joel, had ingesproken in de videogame uit 2014, onthulde hij dat hij geen "illusies" had, dat hij dat personage ook in de serie zou mogen spelen, en dat had te maken met de acteurs die in de running waren voor de rol van Joel. "Ik denk dat ze aanvankelijk met Mahershala Ali hadden gesproken over het spelen van Joel, wat een voor de hand liggend teken is dat ik Tommy niet ga spelen", zo zei de acteur in een interview met The Direct. "Toen ze Pedro Pascal castten, wist ik ook van, ja, dat gaat hoe dan ook niet gebeuren, ik ben ouder dan Pedro Pascal. Dus daar koesterde ik ook zeker geen illusies over."
Hoewel Pierce dus niet als Tommy in de show verschijnt, die rol wordt in plaats daarvan gespeeld door Gabriel Luna, speelde hij wel de rol van Perry, een bondgenoot van de brute Kathleen, in aflevering 4 en aflevering 5. Ditzelfde geldt voor Troy Baker, die de stem van Joel verzorgt in beide videogames en een rol heeft in aflevering 8 van de HBO-serie. Uiteindelijk is Pascal in ieder geval een solide keuze gebleken voor de rol van Joel, maar ook Ali zou geen slechte keuze zijn geweest. Het is ook niet ondenkbaar aangezien de Marvel-ster nauw samenwerkt met HBO Max. Zo is hij onder andere te zien in True Detective en zal hij binnenkort ook te zien zijn in de HBO-serie Unruly.
On a side note: als we één zondag zonder het W woord kunnen, zou dat fijn zijn.
Ik ga het toch vragen: wat is het W-woord? Bedoel je 'woke'? Dergelijke kritiek had ik hier dan nog wel kunnen begrijpen, als ze bij het hoofdpersonage zouden afwijken van het bronmateriaal.
Als je nog niet kijkt, The last of Us is een van de beste dingen op televisie. Echt goed geschreven, geregisseerd en geacteerd.
Alleen jammer dat de ondertiteling zo ontzettend slecht is. Zo'n mooie en dure serie in de laatste fase tenietgedaan door geen professionele ondertitelaars in te huren. Een belediging tegenover de schrijvers, regisseur en acteurs.
Reacties (6)