De Deense acteur Mads Mikkelsen, die de rol van Gellert Grindelwald in de nieuwste Fantastic Beasts-film overnam van Johnny Depp, is groot fan van zijn Amerikaanse voorganger. Dat vertelt hij tegenover entertainmentwebsite Deadline. Mikkelsen zou dan ook niet vreemd opkijken als Depp op den duur weer terug zal keren binnen de franchise.
Als het aan de Deense acteur Mads Mikkelsen ligt, zou het goed kunnen dat Johnny Depp weer te zien zal zijn in de aankomende Fantastic Beasts-film. Dat laat hij weten in gesprek met de Amerikaanse entertainmentwebsite Deadline. De acteur, die gedurende de rechtszaak tussen Depp en diens ex-vrouw Heard, Depps rol van Gellert Grindelwald op zich nam, zegt groot fan te zijn van zijn voorganger en niet uit te sluiten dat hij in dat geval een stapje terug zal doen. "Ik ben groot fan van Johnny. Ik vind hem een geweldige acteur, ik vind dat hij fantastisch werk heeft geleverd," zo tekent de Jagten-acteur op. "Het is duidelijk dat de koers nu is veranderd - hij heeft de rechtszaak gewonnen - dus laten we kijken of hij terugkomt. Misschien wel."
Gellert Grindelwald
Depp, die het personage van Gellert Grindelwald speelde in de eerste twee delen, werd begin vorig jaar de laan uitgestuurd vanwege de uitspraak van de rechter in de rechtszaak tussen Depp en de Britse tabloidkrant The Sun. Hierin wist de krant de rechtbank ervan te overtuigen dat het verwijzen naar Johnny Depp als 'vrouwenmepper' in de bewuste uitgave uit 2018 gegrond was. Het contract, waarin een speciale betalingsclausule was opgenomen, werd met directe ingang ontbonden. Vrij snel daarna werd bekend dat de Deense acteur Mads Mikkelsen zijn rol zou overnemen. Deze vertelde in een interview al dat hij Depp niet wilde nabootsen. "Ik wilde niet kopiëren wat Johnny had gedaan. Ik denk dat hij een meesterlijke acteur is, dus hem kopiëren zou creatieve zelfmoord zijn geweest," zo zei de Deen destijds. "Ik moest iets bedenken dat absoluut van mezelf was, en toch ook een brug vormen naar wat hij had gedaan."
Het is overigens sowieso niet uitgesloten dat Depp zijn rol binnen de franchise weer zal oppakken. In een smaadzaak die volgde op alle ontslagen waarmee Depp te kampen kreeg, klaagde hij zijn ex-vrouw Amber Heard aan voor maar liefst 50 miljoen. Hij won de zaak, maar moest genoegen nemen met een totaal van 8,3 miljoen dollar. Heard, die dat geld niet zomaar had liggen, verkocht haar huis om een hoger beroep te kunnen bekostigen. Inmiddels heeft Depp weer een contract getekend bij het modemerk Dior en is zijn gezicht weer te zien als Captain Jack Sparrow in Disneyland Parijs.
Reacties (0)