Gisteren kwam het nieuws naar buiten dat de iconische regisseur Martin Scorsese opnieuw de handen ineen slaat met acteur Leonardo DiCaprio voor een biopic over de legendarische acteur en zanger Frank Sinatra. Hoewel veel fans staan te springen om een nieuwe samenwerking, zijn anderen er wel klaar mee. "Weet Martin dat er andere acteurs bestaan?"
In een nieuw artikel van Variety waarin de aankomende projecten van Martin Scorsese en Steven Spielberg worden belicht, werd onthuld dat Scorsese momenteel naast zijn religieuze speelfilm over het leven van Jezus Christus ook werkt aan een biopic over Frank Sinatra. Hoofdrol in deze biopic moet gespeeld worden door acteur Leonardo DiCaprio, die daarmee zijn inmiddels achtste samenwerking met de Wolf of Wall Street-regisseur noteert. Sommige fans van DiCaprio zijn daar voorzichtig enthousiast over, maar het overgrote deel laat op Instagram weten niet blij te zijn met de castingkeuze van de inmiddels 49-jarige Amerikaan.
Frank Sinatra was een van de meest invloedrijke zangers van de 20e eeuw. Zijn carrière omvatte meer dan zestig jaar en hij verkocht wereldwijd meer dan 150 miljoen platen. Sinatra was een pionier in de ontwikkeling van het zogenaamde "croonen", een stijl van zingen die gekenmerkt werd door zijn soepele, melancholische stem en zijn subtiele interpretaties. Iets waar veel mensen over vallen als het aankomt op de keuze voor DiCaprio. "Kan die Leonardo zingen dan?" vraagt iemand zich af.
Een ander stipt aan dat de acteur voor het slanke figuur van Sinatra toch een paar kilo's kwijt zal moeten raken, terwijl weer een andere criticus het gooit op de eindeloze samenwerkingen tussen de regisseur en de acteur. Die 'lopen uit de hand' en 'beginnen zo langzamerhand bizarre vormen aan te nemen.' "Scorsese cast altijd twee dezelfde Italiaanse gasten voor iedere rol, hij zou een film over Chinese tweelingen kunnen maken en nog voor DiCaprio en De Niro kunnen gaan," schrijft iemand grappend. "Worden die castingbureaus soms gerund door blinde mensen?"
De biopic komt er
Hoe de film er qua plot uit zal gaan zien is nog niet bekend, maar volgens World of Reelbekende Scorsese dat hij hoopte het project te benaderen als 'een complex portret van de ups en downs die de zanger door de jaren heen heeft meegemaakt' en legde uit: "Bepaalde dingen zijn heel moeilijk voor een gezin, en dat begrijp ik volkomen. Maar als ze van mij verwachten dat ik het doe, kunnen ze bepaalde dingen niet onderdrukken. Het probleem is dat de man erg complex was. Iedereen is erg complex, maar Sinatra in het bijzonder." Het is overigens niet de eerste keer dat Scorsese probeert de biopic van de grond te krijgen, het is een idee waar de filmmaker al enkele jaren mee rondloopt. Bij zijn laatste poging, in 2017, trok hij zich uiteindelijk terug omdat de kinderen van Sinatra niet goedkeurden waar ze mee bezig waren.
Hoewel het project nog in de kinderschoenen staat, is inmiddels ook duidelijk dat Jennifer Lawrence aan het project verbonden is om de rol van Ava Gardner te vertolken. Zodra er meer informatie naar buiten komt, lees je het uiteraard hier.
Ik snap dit niet zo goed. Een paar quotes van instagram en een nieuw artikel. Das toch geen nieuws? Bovendien is men op social media altijd negatief. Als het nou een quote is van iemand die iets betekend in de filmwereld, dan zou je er wellicht een artikeltje aan kunnen wijden. Maar dan nog is het weinig interssant. Kan me nog herinneren hoe negatief iedereen was toen Heath Ledger werd gecast voor Batman. We weten wel hoe dat uiteindelijke uitpakte.
Laat Scorsese genieten van zijn oude dag en laat hem genieten van zijn eigen keuze door hem te laten blijven genieten van de samenwerking tussen hem één van de beste acteurs van zijn generatie.
Laat DiCaprio genieten van zijn leermeester en laat hem blijven genieten tot het laatste moment dat die meester hem iets kan bijleren want zelfs De Niro is afgelopen jaar nog een beetje bijscholing gaan doen bij diezelfde leermeester.
Reacties (4)