De keiharde gevangenisfilm Brawl in Cell Block 99is vanavond te zien op de Nederlandse televisiezender RTL 7. In de film, geregisseerd door S. Craig Zahler zien we Vince Vaughn als meedogenloze gedetineerde die alles doet in zijn macht om uit de gevangenis te ontsnappen.
Brawl in Cell Block 99 gaat over een voormalig bokser genaamd Bradley Thomas die zijn hele leven in de soep ziet lopen. Hij verliest ten onrechte zijn baan als monteur bij een autogarage en zijn huwelijk dreigt op de klippen te lopen. Wanneer hij geen andere uitweg meer ziet, neemt hij een opdracht aan als drugsdealer. Het geld stroomt binnen en zijn relatie lijkt weer de goede kant op te gaan, maar wanneer hij in een vuurgevecht met de politie terecht komt, wordt hij gearresteerd. Gedurende zijn zeven jaar lange gevangenisstraf wordt hij onder druk gezet door het Mexicaanse kartel en de corrupte gevangenisdirecteur, en moet hij gewelddadige opdrachten volbrengen om het leven van zijn zwangere vrouw te redden.
Vince Vaugh
De brute actiefilm werd geregisseerd door S. Craig Zahler en ging in première op het Filmfestival van Venetië in 2017. De hoofdrol in de film is voor Vince Vaugh (True Detective), die we terugzien als de kaalgeschoren, ondergetatoeëerde Thomas. Zijn vrouw wordt gespeeld door Jennifer Carpenter, onder meer bekend van The Exorcism of Emily Rose en de hitserie Dexter. Ook Don Johnson maakt een verschijning. In 2018 werd de film genomineerd voor twee Saturn Awards in de categorieën Beste Thriller en Beste Acteur, maar ving bot. Bij zijn release kreeg de titel overwegend goede recensies en scoort dan ook een ruime voldoende. Zeker voor een R-rated film, waarin voor extreem geweld niet uit de weg wordt gegaan.
Brawl in Cell Block 99 is vanavond om 20:30 te zien op RTL7. Hieronder is de trailer te bekijken.
Reacties (3)