• 15.243 nieuwsartikelen
  • 175.662 films
  • 11.965 series
  • 33.543 seizoenen
  • 642.691 acteurs
  • 198.309 gebruikers
  • 9.329.204 stemmen
Avatar
 
Helmert Woudenberg
Foto: © ANP

Helmert Woudenberg
Foto: © ANP

Helmert Woudenberg, een acteur, regisseur en toneelschrijver, is op donderdag onverwachts komen te overlijden. Dat heeft zijn zoon gemeld aan het ANP. Woudenberg, die 78 jaar oud is geworden, was nog druk bezig met een theatertournee voor het toneelstuk Blind. Zijn dood werd veroorzaakt door een hartaanval.

Helmert Woudenberg werd geboren op 15 februari 1945 in Elspe, een dorp in Duitsland. Hij groeide op in een pleeggezin te Hilversum. Woudenberg was de kleinzoon van Hendrik-Jan Woudenberg, de leider van de NSB, en de zoon van Jan Woudenberg, die diende bij een Nederlandse eenheid van de Waffen-SS en stierf kort voor Helmerts geboorte in Polen. In 2004 speelde hij een voorstelling over deze achtergrond, gebaseerd op de jeugd van zijn vriend Ischa Meijer, die als kind het concentratiekamp Bergen-Belsen overleefde. 

Carrière

In 1968 rondde Helmert Woudenberg zijn opleiding af aan de Amsterdamse Toneelschool. Een jaar later, in 1969, was hij medeoprichter van een vernieuwend theatercollectief Het Werkteater. Na deze periode werkte hij voor Toneelgroep Centrum en vervulde enkele jaren, samen met Gees Linnebank, de rol van artistiek leider bij Toneelgroep Theater. Woudenberg vergaarde bekendheid bij het grote publiek door zijn opvallende rol in de spraakmakende film Blue Movie uit 1971, evenals door zijn betrokkenheid bij de verfilmingen van producties van Het Werkteater. Verder speelde hij ook in films als Docter Vlimmen (1978) en Amsterdamned (1988), en in tv-series zoals Baantjer, Divorce en Flikken Maastricht, waarin hij het personage Eugène Hoeben vertolkte gedurende de seizoenen 2 tot en met 4.

Reacties (1)


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mrklm

mrklm

  • 11067 berichten
  • 9740 stemmen

Ik ben een groot bewonderaar van het eigenzinnige Werkteater. Woudenberghs rol als meneer De Waal in Opname is hartverscheurend en weet mij altijd tot tranen te roeren. Mooi dat Elmert Woudenbergh zich tot aan het eind van zijn leven op hoog niveau heeft kunnen wijden aan zijn grote passie.