De Nederlandse acteur Olivier Richters, die eerder al te zien was in de laatste Indiana Jones-film, reist volgende week weer af naar Canada voor opnames. Dat laat hij weten tegenover RTL Boulevard. De acteur van 2,18 meter heeft zijn allereerste grote tekstrol te pakken in een Amerikaanse serie, waarvan hij de titel nog niet bekend mag maken.
Nu de beursstaking in Hollywood officieel achter de rug is en de acteurs in de Verenigde Staten het werk weer oppakken, moet ook de Nederlandse acteur Olivier Richters weer aan de bak. De acteur, die zich vanwege zijn omvang en spieren goed leent voor het actiegenre, heeft namelijk wederom een rol te pakken in een Amerikaanse serie. Welke dat is, mag de acteur echter nog niet zeggen. "Vier maanden geleden heb ik ja gestemd toen de acteursvakbond vroeg of we moesten gaan staken," stelt hij. "Op een gegeven moment ga je wel denken: is dit het waard. Als het langer dan honderd dagen duurt, dan kunnen de verliezen erger worden dan de uiteindelijke winst."
Olivier Richters
Richters staat in de Verenigde Staten ook wel bekend als The Dutch Giant. Hij begon zijn carrière als bodybuilder in 2014 en won verschillende prijzen. In 2021 maakte hij zijn debuut als acteur in de film Black Widow, waarin hij de rol van Ursa speelde, een mutant die lid is van de Thunderbolts. Daarnaast was hij ook te zien in de film The King's Man en de serie Gangs of London. Dit jaar nog maakte hij een verschijning in de film Indiana Jones and the Dial of Destiny, waarin hij een van de handlangers van de schurk speelt. Tijdens de opnames van deze titel sloeg hij naar eigen zeggen per ongeluk hoofdrolspeler Harrison Ford naar de grond.
Hoewel Richters in voormalige projecten voornamelijk zijn spierballen liet spreken, heeft hij in het aankomende project aanzienlijk meer tekst. "Ik hoop dat ik met mijn grootste tekstrol ooit weer een stukje Nederlandse eer naar Hollywood kan brengen," zo zegt Richters.
Leuk voor hem. Werkt er vast en zeker zeer hard voor. Maar als die geen 2,18 was geweest was hij natuurlijk nooit in een film gekomen. Wat dat betreft begrijp ik wel dat laatst een klein persoon boos was dat een persoon met een normale lengte een kleine persoon speelde (sjakie en de fabriek?). Als mensen van normale lengte reuzen gaan spelen is het snel voorbij voor de heer Richters.
Reacties (3)