• 14.143 nieuwsartikelen
  • 172.411 films
  • 11.538 series
  • 32.690 seizoenen
  • 636.322 acteurs
  • 197.449 gebruikers
  • 9.250.468 stemmen
Avatar
 
Actiecomedy 'Nobody' met Bob Odenkirk valt in de smaak bij critici
Foto: © ANP

Actiecomedy 'Nobody' met Bob Odenkirk valt in de smaak bij critici
Foto: © ANP

De nieuwe actiecomedy Nobody van regisseur Ilya Naishuller is zeer warm onthaald door de Amerikaanse critici. De film, met Better Call Saul-ster Bob Odenkirk in de hoofdrol, beleefde gisteren zijn première voor de pers en wordt op Rotten Tomatoes momenteel beoordeeld met een score van 83%. 

Men kon niet anders dan even verbaasd zijn toen eind vorig jaar de nieuwe film Nobody van Ilya Naishuller werd aangekondigd. Niemand minder dan Bob Odenkirk, vertolker van de gewiekste, maar nochtans wat knullige Jimmy McGill in de misdaadcomedy Better Call Saul, stond op als een ware John Wick. Hoewel de verwachtingen laag waren, bleven de oren gespitst. Want wie weet kon Odenkirk de film op zijn eigen manier tot een vermakelijk schouwspel maken. Na eerder releases in Rusland, Saudi-Arabië en Oekraïne, verschijnt de actiecomedy aankomende vrijdag ook in de Amerikaanse bioscopen. Critici mochten zich gisteren al over de titel buigen en lijken de film inderdaad goed te kunnen waarderen. Het gemiddelde cijfer op Rotten Tomatoes staat na 43 recensies op een fraaie 86%-score. 

Nobody volgt Bob Odenkirk als de nietszeggende vader Hutch Manselle. Hij leidt een burgerlijk leventje in een typische buitenwijk en bezit alles wat zijn hartje begeert, maar heeft het gevoel dat er veel te veel over hem heen gelopen wordt. Wanneer zijn huis wordt overvallen en hij de kans krijgt om de overvallers een pak rammel te geven, besluit hij dat niet te doen, terwijl anderen zich in zijn geval geen moment zouden bedenken. Na dat een keer of vier aangehoord te hebben, bereiken zijn diepgewortelde frustraties een kookpunt en knapt er iets in hem. Vanaf dat moment laat hij niets meer over zijn kant gaan en grijpt hij alle mogelijke situaties aan om zich te ontladen. Het zorgt er echter ook voor dat zijn geheimzinnige verleden, dat hij het liefst verborgen had gehouden, aan de oppervlakte komt. 

Goede kritieken

Nobody gaat aankomende vrijdag in de Verenigde Staten in première voor het grote publiek en zoals dat gebruikelijk is bij bioscoopreleases, is het eerst aan de pers om er een oordeel over te vellen. Die blijkt overwegend goed. Waar de verwachtingen aanvankelijk wat laag waren, weet de film deze in ieder geval meer dan waar te maken. Zo is John DeFore van The Hollywood Reporter aangenaam verrast door de film, die hij prijst voor het feit dat deze zichzelf minder serieus neemt dan de Taken-reeks. "Net zo belachelijk, maar een stuk vermakelijker dan de meeste." Ook Alonso Duralde van The Wrap is erg enthousiast. Hij noemt het een vlotte film die de lat hoger legt in een genre dat wordt gedomineerd door klonen van Liam Neeson. "Is het een goede film? Niet echt, maar het is een slimme kijkervaring verzorgd door Odenkirk, waarvan de minuten voorbij vliegen," luidt het vonnis van Owen Gleibrman van Variety

Vanaf 1 april zou de film in Nederland oorspronkelijk op het witte doek verschijnen. Op welke manier dat nu precies zal gebeuren, is nog niet bekend. Hieronder is de trailer te bekijken.

Reacties (0)

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.

Dit artikel bevat nog geen berichten. Wees de eerste.