Genre: Thriller / Mystery
Speelduur: 125 minuten
Alternatieve titel: The Treatment
Oorsprong:
België
Geregisseerd door: Hans Herbots
Met onder meer: Geert Van Rampelberg, Ina Geerts en Laura Verlinden
IMDb beoordeling:
7,1 (10.736)
Gesproken taal: Nederlands
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot De Behandeling
Rechercheur Nick Cafmeyer heeft de looks, is slim en maakt carrière. Maar er hangt een zware schaduw over zijn leven en relaties. Nick worstelt sinds zijn 9de met de onopgeloste verdwijning van zijn broertje Bjorn. Op aanwijzen van Nick is zijn buurman Plettinckx, een zedendelinquent, toen verhoord en weer vrijgelaten. Plettinckx woont na al die jaren nog steeds in dezelfde buurt als Nick en schept er genoegen in om hem te tergen. Het blijft op Nick wegen. De enige vrouw die op de hoogte is van dit drama uit zijn verleden, is zijn chef, de iets oudere Danni. Danni aarzelt om Nick te betrekken bij een nieuwe onrustwekkende zaak: een koppel is drie dagen vastgehouden door een indringer. Van hun 9-jarig zoontje Robin en de dader ontbreekt elk spoor. Nick neemt de leiding in een adembenemende klopjacht.
Externe links
Acteurs en actrices
Nick Cafmeyer
Danni Petit
Ivan Plettinckx
Steffi Vankerkhove
Nancy Lammers
Roland Claeren
Hans Vankerkhove
Joff Vankerkhove
Chris Gommaer
Iris Kryotos
Video's en trailers
Reviews & comments
Tiany
-
- 525 berichten
- 753 stemmen
Goed verhaal, zeer goed geacteerd, spannende sfeer, knappe beelden, heb er van begin tot eind geboeid naar gekeken, chapeau voor de regisseur.
Ebenezer Scrooge
-
- 2150 berichten
- 3092 stemmen
Het is allemaal pis.
In de tweede helft is het op sommige momenten nauwelijks nog geloofwaardig. De rechercheur vindt een paar videobanden en op een daarvan ontwaart hij een nummerbord. Hoe gemakkelijk kun je het als politie hebben, vraag ik mij af? Of die badmeester die met zijn verdachte hoofd op de plaats delict verschijnt waar hij de rechercheur aanspreekt en een vaag verhaaltje ophangt over een trol. De rechercheur is iemand die zich in de zaak vastbijt, maar hier gaan merkwaardig genoeg de alarmbellen niet rinkelen. Die vele woedeuitbarstingen van hem, dat werd me op een gegeven moment ook te gortig allemaal. Maar ik geef toe dat een aantal scenes ze-nuw-slopend eng waren. Met name die scene in dat huis waar dat gezin wordt vastgehouden en de moeder door een gat in het plafond kan zien wat er met haar kind gebeurt. Deed me overigens denken aan de thriller Unbreakable, de scene waarin Bruce Willis na een buitenzintuiglijke waarneming die schoonmaker achtervolgt en hem in dat huis waar hij een gezin foltert alle hoeken van de kamer laat zien (hier trouwens ook al een scene met urine). Dit vind ik dus een van de allergriezeligste scenes ooit in een film. Maar in deze film wordt de scene helemaal in het absurde getrokken op het moment dat de kindermoordenaar ontdekt dat de vrouw meekijkt en hij met die fles urine begint te zwaaien: Prolactine, godverdomme. Prolactine.
Wat je ook heel vaak terugziet in dit soort films, een cliché inmiddels, zijn de huizen van die seriemoordenaars, op een uitzondering na altijd een appartement. In de eerste plaats is het er altijd donker, nooit komt er eens iemand op het idee om het licht aan te doen. Het is er altijd een teringbende. De muren staan vol krankzinnige teksten en foto's en krantenartikels die met de zaak te maken hebben. Er ligt altijd wel iets te rotten ergens, waardoor er overal ongedierte zit. De weckflessen niet te vergeten waar dingen op sterk water in zitten die men niet kan thuisbrengen. De deuren zijn vaak vervangen door van die plastic gordijnen. En tot slot houdt iedere seriemoordenaar een plakboekachtig album bij dat volstaat met duivelse tekeningen (vaak ook heel mooie illustraties, professioneel goed vaak, hier hebben ze voor 't gemak maar even iets van William Blake geleend) en altijd een mooi handschrift zodat het voor iedereen goed leesbaar is. En doorgaans met een verwijzing naar waar of wanneer de volgende moord gepleegd gaat worden. Een datum, in dit geval. Kijk eens naar die datum... 
Fisico
-
- 10039 berichten
- 5398 stemmen
Op zich een boeiende interessante thriller die meteen de toon zet met de flashback naar de verdwenen broer van hoofdrolspeler Nick zoveel jaren terug. De behandeling is niet zo’n leuke film wegens een ranzig onderwerp van pedofilie. Goed naar voren gebracht met diverse subplots - linken niet altijd overal duidelijk en soms nodeloos complex gemaakt, maar het houdt wel de vaart in de film. Spanning (sfeer) troef en dat houdt zowat de hele film aan. Ook een vleugje Saw te bespeuren met de geketende slachtoffers met dat verschil dat zij hier wel (letterlijk) ongemoeid worden gelaten. Hoe de openingsscène tot stand is gekomen en waarom de dader de woning verliet is onduidelijk. Later in de film leek er geen intentie te zijn om de woning te verlaten, vandaar.
Verder wel een beetje cliché met de lone wolf inspecteur die op eigen houtje op onderzoek trekt. De film bevat geen verhoren van verdachten. Er is geen echte aandacht voor “who did it?”, maar focust zich volledig op het speurwerk van Nick. Vreemd vond ik ook zijn reactie op de zwemleraar die schijnbaar werd genegeerd toen die hem aansprak. Ook dat trolverhaaltje was bizar, zeker iit de mond van de kinderen (die nog niet het slachtoffer waren).
Geert van Rampelberg doet het goed als rauwe inspecteur, het is eens een nieuw verfrissend gezicht ipv De Bouw of Desmedt. Niet altijd even geloofwaardig (ook de rol van pestende Plettinckx bvb) maar boeiend om te volgen in zijn geheel. Het absolute einde is wederom schrijnend, perfect passend binnen het plaatje.
Lakte
-
- 736 berichten
- 3389 stemmen
Net deze Vlaamse films gezien en als je het over een sterke film hebt is dit het wel, echt heel erg goed! Zitten veel heftige scene’s in deze film en heeft echt indruk op mij gemaakt!
Zal deze film zeker niet snel vergeten, echt een aanrader om te zien.
Heeft verder niet met de film te maken maar de hoofpersoon deed me heel af en toe wel eens denken aan hoe Huub Stapel eruit zag als machofiguur in Amsterdamned.
gizzegiz
-
- 457 berichten
- 3124 stemmen
Prachtfilm, alleen (vooral in het begin) soms moeilijk verstaanbaar.
Brix
-
- 19677 berichten
- 5113 stemmen
Sterke thriller die me geen moment los liet.
De spanning blijft van begin tot op het einde aanwezig.
Goede keuze om eens wat minder bekende acteurs en actrices te casten.
Met uitzondering van Ingrid De Vos, en Michael Vergauwen zitten er voor mij weinig bekende gezichten in.
Perfect is het zeker niet allemaal, MM gebruiker Ebenezer Scrooge haalde de missers al aan in zijn recensie, maar desondanks werkt het als geheel wel.
Een beklemmende film, met een schrijnend thema, zo ranzig als 't maar kan, die blijft hangen.
themanwiththeplan
-
- 83 berichten
- 79 stemmen
Deze staat al lang op mijn lijstje van nog te bekijken films.
Vanavond is hij om 21u55 te zien op VTM.
Een filmbespreking van mijnentwege zal nadien zeker volgen.
Belske
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
Echt de engste Belgische film die ik ooit heb gezien.
Zelfde genre film zoals "changeling" waar Angelina Jolie in meespeelt. Bah ik vond het een erg sterke film, maar hoef hem nooit meer te zien! Verschrikkelijk. Net als de broken circle breakdown... Heel goed.. maar voor mij nooit meer..
di-an
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
Ongeloofwaardig verhaal van begin tot eind. Een kolerieke inspecteur die constant zijn zelfbeheersing verliest en iedereen afblaft. Laat veel steken vallen en een wonder dat die iets tot een goed eind brengt. Een sadistische pedofiel ( buurman) die jarenlang olie op het vuur gooit, maar nooit opgepakt wordt. Een zinloze zelfmoord. Heeft de man spijt, berouw of is dit gewoon een ultieme poging om zijn buurman, de inspecteur, te treffen???
Een debiele seriemoordenaar, maar één die dan wel intelligent genoeg is om machiavellistische plannen uit te voeren.
Een echte enge scène los van het verhaal is die waarin een vastgeboeide vrouw erin slaagt om een gat in de vloer te maken en te zien wat er met haar zoontje en man gebeurt een verdieping lager. Knap uitgewerkt.
Voor mij geen film die geschiedenis maakt
Robi
-
- 2528 berichten
- 2526 stemmen
Dit is een behoorlijk spannende maar ook heftige thriller over een rechercheur die op zoek is naar een pedofiel die een gezin met kinderen gijzelt vanwege maniakale waanbeelden. Er zitten zeker vage stukken in de film die onwaarschijnlijk en ongeloofwaardig overkomen. Niet alleen in het verhaal, maar zeker ook in het gedrag van de rechercheur. Toch blijft de film heel erg spannend en is daarmee tot aan het einde boeiend. En niet eens mijn soort film, maar ik vond hem wel goed.
boemboem27
-
- 1530 berichten
- 1363 stemmen
erg goede Belgische thriller over kindermishandeling,pedo"s enz.
huiveringwekkend.
goed geacteerd en gruwelijk dat zoiets bestaat.
kijk maar als je ertegen kunt
Onceuponanytime
-
- 809 berichten
- 1052 stemmen
Heftig, nagelbijtende thriller met lugubere scènes. De film raast voorbij, omdat je de dader(s) wil achterhalen. Het acteerwerk is top, vooral die van hoofdrolspeler Van Rampelberg. Hard, maar het bekijken waard
FlorisV
-
- 1854 berichten
- 795 stemmen
Schijt omhoog!
https://www.vlaamswoordenboek.be/definities/term/schijt%20omhoog

Was ook het enige waar ik om moest lachen want luguber is het juiste woord voor deze Vlaamse thriller die uit het grimmige vaatje van Seven en vooral 8MM tapt, daarbij het nodige ernaast morst en bij gebrek aan een fatsoenlijk functionerende pot de afvalstoffen maar in dat zelfde vaatje terugpist.
Verwacht niet het intellectuele nivo van Seven maar vooral het smerige en groezelige. Wel met prima acteerwerk. Sowieso in veel opzichten is het een zeer professioneel gemaakte film van Eyeworks, het bedrijf van Reinout Oerlemans. Het voelt ook aan als een woedende verwerking van het nationale Dutroux trauma in de Belgique, hoewel er geen aanklacht tegen het zwakke systeem in zit.
Wat het vieze betreft, een waarschuwing is op zijn plaats want dit is ook een exploitatiefilm die elke keer op maximaal horror effect uit is, meer dan op spanning. Ook zet men graag de kijker op het verkeerde been, zoals bij dat zwembad. Er wordt zelfs niet geschroomd half aangeklede intro-tjes van kinderporno tapes te tonen, met huilende kinderen...maagomkerend. Het meest walgelijke was nog wel Nancy, wat een monster, maar dat was wel een goed gespeelde en verdorven schurk.
Wat hier en daar echt rammelde was het scenario.
Het is in de eerste plaats nogal lastig te volgen soms. Hoog tempo, er zijn veel elementen en de film maakt veel sprongen heen en weer, niet in de tijd maar wel in plaats van handeling.
Maar, kwalijker, de film kent een aantal plotgaten, absurditeiten en blunders die het geheel flink omlaaghalen:
-Plettinckx werd door Nancy een dikzak genoemd maar hij was dat duidelijk niet;
-bewaarde tapes waarin we gewoon de gezichten van de viespeuken kunnen zien of zelfs een kenteken?
-die hond had het kastdeurtje met de poten gewoon naar buiten kunnen duwen. Dat meisje kreeg dat deurtje met 1 vinger open;
-een loodzware kerel heeft kennelijk de gewoonte om daken te beklimmen en dit hoort nooit iemand?
-veel kinderen zien hem wel en noemen hem allemaal los van elkaar "de trol"?
-de vaders worden gedwongen hun kind te nemen...please. Dit is wel over de rand van hoe kunnen we het zo vies mogelijk maken;
-da hele gedoe met den pis...ah nee meen ge da allemaal?
-bovendien vond ik het einde echt te deprimerend: die broer die na al die jaren nog leefde ging dood doordat Nancy hem vastbond (Houdini spelen). Een laatste gruweldaad van Nancy voordat ze op internet gevonden was? Om minder straf te krijgen?
Na Sound of Freedom gezien te hebben, een heel ander soort film die het thema subtieler behandelt, kwam deze in mijn herinnering op. De Behandeling is een redelijke film die gewoon net te vaak uit de bocht vliegt.
MosquitoSmasher
-
- 743 berichten
- 6 stemmen
Ik had van de AH popcorn actie nog codes over voor Pathé Thuis. Dus ik tussen al die films kijken en ik zag deze, had hem nog nooit gezien.
Echt een zware, beladen film en echt zeer goed gewoon. Uitstekend gespeeld door de detective ook en gewoon de hele tijd dat grimmige sfeertje maakte het af. En ik geloof dat dit nog best realistisch is, helaas.
Toen uiteindelijk duidelijk werd wat Alex onder dwang met zijn eigen zoon moest doen, en later ook in dat andere huis met die vader en zoon.....dat deed me een beetje aan A Serbian Film denken. Gewoon echt te ziek voor woorden.
En neem die badmeester, hij zegt zelf geen pedofiel te zijn, maar we zien hem toch echt heel fout kijken naar jongetjes onderwater en ook hoe hij hen aanraakt, zeg gerust betast onderwater is all kinds of fucked up.
En dan dat einde, namelijk....
Dat Bjorn dus gewoon niet gevonden wordt. Hij sterft in die caravan en zijn broer heeft hem nooit kunnen vinden. Dat terwijl ie zo dichtbij was, want Nancy zou alles onthullen zei ze. Erg hoor. Een soort van happy ending is er niet bepaald bij.
Absoluut deprimerend, maar van dat soort cinema houdt ik ook zeker wel, heel sterk. En nu ga ik checken wat die director nog meer gemaakt heeft.
Zandadder
-
- 2595 berichten
- 3086 stemmen
Absoluut deprimerend, maar van dat soort cinema houdt ik ook zeker wel, heel sterk. En nu ga ik checken wat die director nog meer gemaakt heeft.
Ik weet niet of je graag leest, maar "The Treatment" is boek 2 in de Jack Caffery reeks van Mo Hayder.
Kan het je ontzettend aanraden. Veel donkerder en grimmiger dan normale thrillers.
MosquitoSmasher
-
- 743 berichten
- 6 stemmen
Ik weet niet of je graag leest, maar "The Treatment" is boek 2 in de Jack Caffery reeks van Mo Hayder.
Kan het je ontzettend aanraden. Veel donkerder en grimmiger dan normale thrillers.
Ik ben niet een mega grote lezer, maar aan de andere kant ben ik de laatste tijd wel flink manga aan het lezen. Dus ik wil het zeker een kans geven. Jij bedoelt deze he?
Zandadder
-
- 2595 berichten
- 3086 stemmen
Ik ben niet een mega grote lezer, maar aan de andere kant ben ik de laatste tijd wel flink manga aan het lezen. Dus ik wil het zeker een kans geven. Jij bedoelt deze he?
Precies 
Clarencoo
-
- 297 berichten
- 739 stemmen
Nee, dit was het voor mij niet helemaal.
Deze film mist vooral een eigen identiteit en speelt veel te veel leentjebuur bij Hollywoodiaanse producties uit dit genre. Opzich is een Belgische 'Prisoners meet Seven' nog niet zo'n ramp, maar de uitwerking pakte me niet.
Een te geforceerde achtbaanrit die niet lekker in balans ligt. In het begin ging het nog wel, maar naar het einde toe is het één en ander voor mij soms niet logisch meer. Simpelweg 'too much' ook.
Al met al een whodunnit waarvan de uitkomst me compleet koud liet. En dat, gezien dit zware onderwerp...
2*.
Het laatste nieuws

Netflix-kijkers reageren op 'Kidnapped: Elizabeth Smart': 'Moeilijk om naar te kijken'

Waargebeurde oorlogsfilm 'The Endless Trench' is een verscholen pareltje op Netflix

Drie Netflix Originals om te kijken na 'Blind Sherlock'

Misdaadfilm 'Catch Me If You Can' met Tom Hanks en Leonardo DiCaprio is morgen op televisie
Bekijk ook

La Cara Oculta
Thriller / Mystery, 2011
120 reacties

Journal 64
Misdaad / Mystery, 2018
71 reacties

Al Final del Túnel
Misdaad / Thriller, 2016
11 reacties

Fasandræberne
Thriller / Misdaad, 2014
83 reacties

Kvinden i Buret
Misdaad / Thriller, 2013
144 reacties

Miss Sloane
Thriller, 2016
68 reacties
Gerelateerde tags
gebaseerd op boekontvoeringpolitiepedophileswimming instructor
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.




