• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.229 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.386 acteurs
  • 199.069 gebruikers
  • 9.375.326 stemmen
Avatar
 
banner banner

Proxy (2013)

Drama / Thriller | 120 minuten
2,91 40 stemmen

Genre: Drama / Thriller

Speelduur: 120 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Zack Parker

Met onder meer: Joe Swanberg, Alexa Havins en Kristina Klebe

IMDb beoordeling: 5,7 (4.557)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Proxy

Wanneer de hoogzwangere Esther Woodhouse naar huis loopt na haar afspraak bij de gynaecoloog wordt ze aangevallen en verminkt door een man met een capuchon. Deze verschrikkelijke gebeurtenis blijkt een zege te zijn wanneer ze troost vindt in een steungroep. Haar eens eenzaam en verdrietig leven wordt opengesteld voor vriendschap, begrip en zelfs acceptatie. Maar vriendschap en begrip kunnen gevaarlijk zijn wanneer deze aanvaard worden door de verkeerde mensen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Esther Woodhouse

Melanie Michaels

Patrick Michaels

Counter Girl

Detective Allen

Mary Wilkens

Support Victim

Store Manager

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12847 stemmen

Niet verkeerd.

Parker heeft het blijkbaar wat moeilijk gehad om z'n carriere van de grond te krijgen, de aanwezigheid van een Swanberg (en diens bijbehorende clubje fans allicht) kan daar best wel eens verandering in brengen.

Vooral ook omdat deze Proxy best wel oké is. Rustig en gecontroleerd geschoten. Af en toe wat traag misschien en met veel aandacht voor het drama, maar net daarom weet de film toch wel onder de huid te kruipen. Creepy personages, voldoende plot twists en een aantal in het oog springende scenes (zie intro mag er best zijn bijv.) doen de rest.

Swanberg blijf ik een beperkte acteur vinden, ook de rest acteert niet écht geweldig (enkel Rasmussen springt er uit) maar het sfeertje draagt de film, de horror doet de rest. Hopelijk is dit het échte startschot van Parker's carriere, op basis van deze film lijkt het mij iemand die nog wel eens een klein meesterwerkje uit z'n mouw kan schudden.

3.5*


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2564 stemmen

Ik vond het wel een appart filmpje...die mij trouwens geen moment verveelde.

Wat een stelletje mafketels in de film zeg....heerlijk.

Er zitten een paar goede scenes in de film...bijv de slow-mo's

Acteerwerk gaat van redelijk tot goed...Joe Swanberg vind ik er zowiezo altijd een beetje uitzien als iemand die niet helemaal oke is....komt de film ook weer ten goede zal ik maar zeggen.

Ja ik kan niet anders zeggen dat ik dit best een origineel dingetje vind.


avatar van dvdcrusher

dvdcrusher

  • 621 berichten
  • 515 stemmen

verrassend goede film met een maf verhaal en totaal foute personages en dit met een voor mij totaal onbekende regisseur en onbekende acteurs. k Ga hier niet meer vertellen over het verhaal zelf, want ik wil het plezier niet bederven. Zeker aan te raden. Deze film verdient voor mij ergens tussen 3,5 en 4 stemmen, dus geef ik maar 4 sterren.


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Film die enkele controversiële thema's aansnijdt maar uiteindelijk te ambitieus wil zijn, lijkt mij, ondanks het feit dat er goed is nagedacht over de psychologische insteek. Er zitten teveel twists en extreme motieven in om echt geloofwaardig te zijn. Aangezien Proxy in de eerste plaats een drama wil zijn (toch?) is dat een probleem. De vertolking van Havins is dan wel uitmuntend, het redt de film helaas niet helemaal, op enkele interessante scènes na.


avatar van Noodless

Noodless

  • 10042 berichten
  • 6178 stemmen

Heerlijk filmpje die de kijker tot het einde weet te boeien door de originele aanpak van het verhaal dat een aantal verrassende wendingen heeft. Niets is wat het lijkt. Telkens denk je dat je de verhaallijn door hebt, maar de regisseur zorgt dan weer voor een andere kijk op het verhaal. Leuk en mysterieus. Qua cast zit het ook goed, vooral Alexa Havins komt overtuigend over. Op gebied van thrillermomenten zit het ook goed. Genoeg suspence en verrassingsmomenten in de film. En er zijn zelfs een paar gore scènes aanwezig die enerzijds toch afschrikwekkend en hard ( scènes met de baby) overkomen en anderzijds knap in beeld worden gebracht ( denk aan de slowmotion beelden ). Daarbij passende muziek waardoor het geheel mij toch ook een klein beetje deed denken aan de master of suspence Hitchcock, maar dan in een modern jasje. Apart filmpje die verrassend uit de hoek weet te komen. 7,5/10