Genre: Horror / Komedie
Speelduur: 100 minuten
Alternatieve titels: Dead Snow 2 / Dead Snow: Red vs. Dead
Oorsprong:
Noorwegen / IJsland / Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Tommy Wirkola
Met onder meer: Vegar Hoel, Martin Starr en Derek Mears
IMDb beoordeling:
6,8 (28.293)
Gesproken taal: Duits, Noors en Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Zondag 15 februari in één bioscoop (Diemen)
Plot Død Snø 2
"The Sequel You Did Nazi Coming."
Vervolg op Død Snø. Het verhaal volgt de enige overlevende van een nazi-zombieaanval. Deze overlevende zal het moeten opnemen tegen een nog groter leger van zombies. Gelukkig kan hij hierbij rekenen op de hulp van een professionele bende van Amerikaanse zombiedoders die zichzelf de Zombie Squad noemen.
Externe links
Acteurs en actrices
Martin
Herzog
Monica
Daniel
Blake
Glenn Kenneth
Sidekick Zombie
Gunga
Mary
Stavarin
Video's en trailers
Reviews & comments
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Ook in dit tweede deel moet je de horror met een korreltje zout nemen en is het vooral weer de humor die de boventoon voert. Ondanks dat, is de film wel geregeld lekker grof (zeg maar gerust keihard) en wordt dit keer ook werkelijk niemand (o.a. kinderen, bejaarden en gehandicapten) gespaard.
Het verhaal stelt natuurlijk wederom weinig voor maar de uitvoering is wel gewoon leuk en er valt ook genoeg te genieten qua humor en grofheid. Zeker tot circa halverwege de film, daarna neemt helaas de flauwheid de boventoon met als dieptepunt het flauwe gevecht tussen de Duitsers en de Russen. Visueel zag het er overigens wel allemaal fraai uit (inclusief de Tiger Tank) en het bloed en andere lichaamssappen en onderdelen vloeiden rijkelijk. Ook de cast deed het niet onaardig en dan met name de hoofdrolspelers Vegar Hoel (als Martin) en Ørjan Gamst (als de Nazileider Herzog).
Al met al is dit best een leuk vervolg op het eerste deel en kijkt hij ook lekker weg (mede dankzij de vaart en ook omdat er veel gebeurt).
P.S. de rol van Carl-Magnus Adner als leider van de Amerikaanse zombiedoders (Zombie Squad) was ook wel geinig en daarom ook het vermelden waard.
Shinobi
-
- 4305 berichten
- 2551 stemmen
"Zombies are cool."
Død Snø (2009) (2,0 sterren) vond ik destijds niet echt boeiend, omdat het comedy gedeelte me over het algemeen niet aansprak. Dus ik ging hier met lage verwachtingen in, maar wat heeft dit vervolg me verrast zeg. Tommy Wirkola presteert het gewoon om een geslaagde mix van gory kills en zwarte humor af te leveren. Naast het feit dat Nazi zombies tof blijven.
Het verhaal gaat in principe verder waar deel één is opgehouden, alleen voelt het door enkele ontwikkelingen grootser aan; het is duidelijk te zien dat dit vervolg een groot budget heeft meegekregen. Hierbij is de Zombie Squad van toegevoegde waarde. Het zal waarschijnlijk bedoeld zijn om een internationale markt aan te spreken, maar in dit geval is het zeker een aanwinst.
Zoals eerder gezegd, komt de mix van horror en comedy in 'Død Snø 2' beter tot uiting. Het is veel grover te noemen en zowat niemand wordt gespaard. Dit komt mede door de snelle pacing, waardoor er een hoop gebeurt en de ene gory kill al gauw afgewisseld wordt met een onzinnige situatie, dan wel een inventieve grap. Wat dat betreft val je als kijker met de neus in de boter.
Al met al een erg vermakelijk vervolg. Wel even blijven zitten bij de eindcredits voor een extra scène.
Dikke 3,5 sterren.
blurp194
-
- 5498 berichten
- 4195 stemmen
Het veel meer over the top en veel meer op lompe humor mikkende vervolg.
Wat mij betreft een instant cultklassieker. Het nietsontziende geweld van de beide partijen in de epische oorlog is dermate bot dat alleen dat al punten verdient. Veel rauwer dan deel 1, maar daardoor ook veel leuker - als je tenminste een sterke maag hebt.
Met de gore toch ook nog weer een paar nieuwe vondsten, het begint al lekker lomp met de uitbraak uit het ziekenhuis door een kind door de tralies te smijten, en bij het volhevelen van de tank lag ik toch even onder de bank van het lachen. En dan vergeet ik haast de Mercedes-kill nog.
Het einde is ook briljant gevonden. Mooi gefilmd, met als extraatje nog een hele serie plaagstootjes naar klassiekers en cliche's waar de hele industrie leuk mee op de hak genomen wordt.
Erg goed.
Insignificance
-
- 3220 berichten
- 5588 stemmen
Minder sneeuw, meer bloederige taferelen. Dat Wirkola een liefhebber is, merk je wel en al knipogend maakt hij er en passant, zoals dat ergens onderweg wordt gezegd, een heel nieuw subgenre van. Nazi zombies met een extraatje, zeg maar. Die Herzog is nog steeds een geweldige verschijning.
Groffer en uitbundiger dan het eerste deel, deze Red vs. Dead. Het trekt zo'n beetje alle registers open en van oud tot jong, niemand wordt gespaard in een tomeloze reeks aan brute kills. Zeker wanneer die tank aan bod komt, maar Wirkola is een beetje te snel door z'n sterkste materiaal heen.
Niet het enige probleem. Verhaaltje is een mallotige bedoening, maar dat valt wel voor lief te nemen. Ik heb meer moeie met het schijtlollige karakter van de film. Daar zit dan wel eens iets leuks tussen, maar het is minstens net zo vaak flauw en melig. Die nazi dokter op het slagveld bijvoorbeeld.
Sowieso geen al te beste afsluiter, dat simpele gehak en veel van de bijkomende typetjes zijn verre van lollig. Op zich een aardig ideetje, de Zombie Squad, maar ik zit echt niet te wachten op Amerikanen in dit Noorse bloedbad. Werd het eerste deel steeds leuker, deze neemt een omgekeerde route.
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12852 stemmen
Goed vervolg.
Grootser dan het origineel, maar ook wel een beetje meer dan dat. Of misschien niet meer, maar in ieder geval wel anders. Wirkola gaat een iets andere toer op. Het blijft uiteraard wel een mix van horror en comedy, maar in plaats van de bergen op te zoeken, verhuist deze film naar een klein boerendorpje, inclusief boerse inwoners.
Op de één of andere vreemde manier deed het me dan ook wat denken aan New Kids, zeker wanneer de 2 partijen op zo'n speelpleintje tegenover elkaar komen te staan. Enige grote probleem voor Wirkola is dat New Kids iets grappiger is en een film als Braindead wat goorder. Daarmee valt deze Dod Sno nog steeds wat tussen twee walletjes in.
Enige spijtige toevoeging was die Amerikaanse zombie squad. Misschien leuk voor het internationale appeal, maar vond het absoluut niet thuishoren in deze film. Verder veel leuke grapjes, toffe gore en best cool in beeld gebracht allemaal. Vooral het gevecht in het huisje op het einde is een pareltje.
Wirkola is op het goede pad, maar helemaal komt het er nog niet uit. Ofwel een iets hogere grappendichtheid, of wat betere horror, liefst een beetje van beiden. Maar vermakelijk is het zeker, dus een deel 3 met Wirkola zie ik best zitten.
3.5*
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8160 stemmen
Een erg leuk en spectaculair vervolg, dat erin slaagt het origineel te overtreffen.
De sneeuw is in dit vervolg inmiddels wel zo goed als verdwenen en het geheel speelt zich nu vooral onderaan de bergen af. De vaart zit er vanaf het begin gelijk in en het verhaal gaat verder waar deel 1 ophield. De nadruk is nu ook wat meer op de komedie komen te liggen dat werkt behoorlijk goed.
De humor is vaak lekker grof, omdat Wirkola ook zeker de gore niet vergeet. Daarnaast worden er nieuwe personages geïntroduceerd, die ook best grappig zijn. De leden van de Zombie Squad zijn leuk, maar ook de constant kibbelende Noorse agenten zijn zeker van toegevoegde waarde. De leukste scenes vond ik die,met de arm Martin, waar Wirkola ook heel veel mee weet te doen. Het einde is een spektakel op zich en ook daar weet de geslaagde humor continu de boventoon te voeren.
Ik heb hier eigenlijk maar erg weinig op aan te merken. De horror zou nog iets beter kunnen, maar qua humor is het echt geweldig geslaagd. Ik heb een paar keer echt flink moeten lachen en durf toch wel te stellen dat dit de leukste horrorkomedie is, die ik de laatste jaren gezien heb. Een deel 3 mag er van mij ook nog best komen, graag zelfs.
4,0*
Richard_Voorhees
-
- 2311 berichten
- 2135 stemmen
Een aantal jaren terug kon ik al best genieten van de eerste, maar deze sequel is in haast alle opzichten nog net wat beter. Vooral het vlotte tempo van de film is wel erg fijn. Er zijn maar weinig scenes zonder wat zombie actie en het bloed en de ledematen vliegt regelmatig door het beeld. Verder is er veel vermakelijke komedie en komen er genoeg foute personages voorbij om de boel nog wat meer op te fleuren. Degenen die genoten van het origineel zullen hier ook haast zeker van kunnen genieten.
Leno
-
- 5921 berichten
- 4407 stemmen
Leuk vervolg op het ook al leuke eerste deel. De voortzetting van het verhaal met Martin is leuk bedacht. Verder zitten er weer volop grappige gore scenes in en ontbreekt het bepaald niet aan humor. De climax duurt echter wel wat te lang.
DutchTakeshiro
-
- 366 berichten
- 2235 stemmen
Zeer vermakelijke film. Dead Snow 2 overtreft zijn voorganger. De schaal van deze film is groter, het is smeriger en grappiger. Een goede combinatie hiervan leidt tot 100 minuten hoogstaand vermaak. Tommy Wirkola krijgt het gewoon voor elkaar om nazi zombies te creëren en een kwalitatieve film af te leveren. Hij overtreft met gemak andere regisseurs die hetzelfde hebben geprobeerd. Wirkola zoekt de grenzen van smerigheid op en gaat daar regelmatig overheen. Dead Snow 2 combineert gore met humor en dit is zeer aanstekelijk. Ik heb een aantal keer dubbel gelegen van het lachen. Het einde is ook erg grappig en dit zorgt ervoor dat de film op einde niet hoeft in te leveren.
Een leuke cast zorgt voor veel hilarische scenes. Vegar Hoel mag voor de tweede keer meedoen Dead Snow 2 als enige overlevende van het bloedbad uit deel 1. Hij speelt goed maar trekt gelukkig de film niet naar zich toe. Niemand staat in de spotlights en dat is verfrissend. Stig Frode Henriksen heeft een kleine rol maar weet hier alles uit te halen. Zijn personage heeft me vaak laten grinniken. Ørjan Gamst speelt wederom geweldig als het nazi kopstuk Werner Herzog. Wat moet het heerlijk zijn om een nazi zombie te spelen! Ik heb helemaal niets op te merken aan de cast, ze spelen allemaal uitstekend. Ik heb het alleen niet zo op die standaard Amerikaanse acteurs/actrices die weer met hun bekende trucjes komen. De Noren waren simpelweg veel grappiger dan hun Amerikaanse tegenhangers.
Dead Snow 2 is grootser dan zijn voorganger en dat zie je al vrij gauw als de film begint. Het budget is duidelijk groter en dit zorgt ervoor dat regisseur Wirkola het allemaal mooier op kan zetten. Ik vind het een zeer indrukwekkende prestatie van Wirkola. Heerlijke film die geschikt is voor elke avond. Een dikke aanrader voor iedere gore fan.
4*
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
Ja leuke film, veel meer komedie dan horror. Zombies worden eigenlijk steeds meer lachwekkend zo door de jaren heen. Het duurde me alleen net iets te lang (de eindgevechten) en de Amerikanen vind ik geen geslaagde toevoeging (puur uit commercieel oogpunt lijkt me). Maar de agenten - vooral die hoofdagent - zijn gelukkig wel helemaal spot on, net als de Evil-Dead-achtige arm van Martin met kleine dingetjes zoals die krant onverwacht hard uit de handen wegmeppen
Erg vermakelijk maar vind het niet tippen aan het kleinschalige en af en toe redelijk spannende eerste deel waar humor en spanning in balans zijn.
Banjo
-
- 2035 berichten
- 4295 stemmen
Een heerlijke horror!
De Noren gemengd met het 'super team' vult elkaar verrassend goed aan.
Er zitten zo veel mogelijke valkuilen in deze film, maar deze regisseur trapt in geen enkele.
We kunnen nog veel moois verwachten van deze man.
4 sterren
jippie2010
-
- 2613 berichten
- 8104 stemmen
"You've greated a whole new genre here man."
Wat een heerlijke film! Een ultieme mix van horror, komedie en zelfspot.
Memorabele scenes en in grote lijnen echt origineel.
En dan de liefdesscène op het einde... wow!
Once upon a time I was falling in love, now I'm only falling a part".
*4.0
Metalfist
-
- 12407 berichten
- 3964 stemmen
Ein! Zwei! Die! deel 2
Nazi's en zombies, het is een combinatie die de laatste jaren erg vruchtbaar is gebleken. De eerste Dead Snow was een onverwacht succes, maar het duurde weliswaar 5 jaar eer er een vervolg door dezelfde regisseur werd gemaakt. Hoogstwaarschijnlijk doordat Tommy Wirkola na het succes van Dead Snow een bezoekje aan Hollywood bracht via Hansel and Gretel: Witch Hunters en nu blijkbaar terug in Noorwegen is aangekomen.
Gelukkig blijkt hij zijn touch niet te zijn kwijt geraakt. Ooit wel eens wat fragmenten van Hansel and Gretel gezien, maar vond het niet boeiend genoeg om de film in zijn geheel te zien. Soit, deze sequel speelt zich direct af na de feiten uit het eerste deel en dat is toch vaak een slechte keuze. Ik krijg dan altijd het gevoel alsof het vervolg het moet doen met ideeën die niet goed genoeg werden bevonden voor de voorganger, maar Dead Snow 2 is zowaar nog meer over the top dan de eerste. Deze keer geen langzame opbouw, maar gewoon ineens knallen. Niemand wordt gespaard door de zombies en het resulteert in een aantal volstrekt belachelijke scènes. Heerlijk vermaak in ieder geval en goed kunnen lachen met onder andere het aanhechten van een arm van een Nazi en de gevolgen daarvan. Niet alles is weliswaar even goed gelukt (vind de toevoeging van de Zombie Squad soms nogal geforceerd overkomen), maar voor de rest weinig op aan te merken.
Jaren geleden al dat ik de voorganger nog gezien heb, maar visueel precies wel een update gekregen. Ergens logisch natuurlijk aangezien we ondertussen ook alweer 5 jaar verder zijn, maar waar de eerste Dead Snow soms te lijden had onder slechte make-up is er hier weinig op aan te merken. Hier en daar nog wel een paar lelijke stukjes (de Nazi dokter blijft er wat slecht uitzien), maar het gevecht tussen Martin en Herzog doorheen alle kamers van het huisje ziet er uitstekend uit. Tof ook dat Vegar Hoel (Martin) en Ørjan Gamst (Herzog) terugkeren voor de sequel. Zij zijn echter niet de enige, want ook Charlotte Frogner keert op het einde terug als (zombie) Hanna. Een derde deel zit er wel aan te komen afgaande op de after credits dus benieuwd wat dat gaat geven.
Toch wel weer erg leuk. Hopelijk moeten we deze keer niet zo lang wachten op een vervolg, maar maakt Wirkola hier zijn volgende project van. Langs de andere kant heeft hij die 5 jaar wel goed kunnen gebruiken om origineel uit de hoek te komen met deze sequel. Ach, laat maar komen zou ik zeggen.
4*
FillumGek
-
- 8987 berichten
- 3398 stemmen
Tommy Wirkola heeft in een paar jaar duidelijke stappen gemaakt. Een direct vervolg op Dead Snow, maar in alle opzichten een verbetering! De film is harder, smeriger, spectaculairder en grappiger.
De snow uit de titel is vrijwel volledig verdwijnen. Het slagveld is verplaatst naar een nabijgelegen dorpje wat de setting wat afwisselender maakt. Übernazibaas Herzog is nog steeds op oorlogspad en samen met zijn nazi-army heeft hij maar één doel voor ogen; het volledige dorp uitroeien. Herzog blijft een imposante verschijning, met zijn verminkte smoel, armband en uniform. Bijkomend is de sterke score die voor extra dreiging zorgt.
Daartegenover staan een aantal lolbroeken die de film van wat humor voorzien. Nog steeds slaan lang niet alle grappen aan, maar sommige dingetjes zijn een glimlach waard. Natuurlijk zit er ook veel komedie verscholen in de verscheindenheid aan kills. De Zombie Squad is een aardige toevoeging, al zijn ze wel erg cliché.
Maar wat deze film zo genietbaar maakt is de vaart. Het eerste deel had een tijd nodig om op gang te komen, maar dit vervolg is vanaf het begin aan het knallen. Zelden heb ik een horror gezien die een hoge bodycount, een shitload aan creatieve, bloederige kills en uitmuntende gore die ook nog eens realistisch oogt samen voegt. Er wordt gelukkig geen onderscheid gemaakt tussen verschillende leeftijdsgroepen, iedereen gaat eraan!
Schitterend einde ook, beter kun je het niet afsluiten. Deel drie aub!
joolstein
-
- 10841 berichten
- 8933 stemmen
Helaas niet de fijne verrassing en kwaliteit als het eerste deel! Veel grappen zag ik al ver van tevoren aankomen! De arm die aangenaaid word, Zombie Squad "stoere mannen", enz.Verder was het wel weer lekker genieten van de (foute) uitmuntende gore. Memorabel waren: De ingewanden die ze gebruiken om de tank te vullen, en de ehbo die hij aan het jongentje wil geven. De knok- partij tussen de Duitsers en Russen vond ik een beetje teveel van het goeie.(was het satire op voetbal- hooligans?) Zelfs misschien wel te saai. Net als de flauwe teksten van de politie-agent en de over de top cliche Zombie Squad. Het einde daartegen was wel echt briljant!!!
Kondoro
-
- 11521 berichten
- 2865 stemmen
Dead Snow: Red vs. Dead
Hoe heerlijk is deze film? Gewoon zo fout dat het genieten is! Maar tegelijkertijd ook zo bruut. Ik ben altijd al fan geweest van de tweede wereld oorlog. Het is uiteraard erg wat er gebeurt is maar ik vind het mooi omdat je verhalen kan vertellen die misschien wel echt gebeurt zijn. Maar ik ben ook erg fan van zombie films en series. Daarom is deel 1 altijd al 1 van mijn favorieten geweest.. Alleen deze.. Geweldig! Wat ik zo goed vind aan deze film is: dat er een verhaal achter zit die deels echt gebeurt is. Herzog is een naam die afgeleid is van : Kurt Herzog en dat was echt een Duitse generaal van de 291. Infanterie Division die gevangen werd genomen door de sovjets.. Ja mensen, Wikipedia hulp zit er bij! Al wist ik wel van mijn eigen dat Herzog een generaal was. Maar goed, dit soort kleine dingen kan ik wel waarderen. Maar, nu komt het! Hoe bruut is deze film wel niet. Je zit gewoon hoe een mens bij de bus meerdere malen gestoken word. Iemand word de kop van ingeslagen en ga zo maar door. Maar, hoe vet is dit wel niet? Nou, erg vet!!!
Vegar Hoel speelt zijn rolletje erg leuk! Ørjan Gamst heeft in mijn ogen de vetste rol gehad van allemaal. Wat vond ik de personage vet zeg die hij had! Ingrid Haas, dit vond ik een niet al te lelijke dame in de film hoor! Pfoe! De rest deed het ook wel leuk en uiteraard vond ik de Duitse soldaten het best in de film, haha!
Het verhaal.. Ja, daar moet je een beetje in zitten. Er zit wel een verhaal in maar dat is een dun verhaaltje waar je, je gedachten niet al te vaak bij hoeft te hebben! Het concept is uiteraard vet. Deel 2. Je ziet in het begin ook mooi hoe het begon dus, moet je het eerste deel kijken voordat je aan deze begint? Ja, dat is wel beter maar, je krijgt nu toch al een korte samenvatting van alles dus als je wat snel moet weten kwam dat er in voor. Het enigste min puntje wat ik aan deze film vond was dat, de arm er gewoon aangenaaid werd. Natuurlijk gaat het nergens over maar ik vond het nou niet bepaald geinig o.i.d. En dat ze dan daarna weer de zombies uit de grond kunnen halen. Ja wel een leuk manier maar, ik had het wel anders gedaan! Al om al, zeker het kijken waard. Avondje genieten en lekker lachen met Nazi zombies, bloed en veel brute scene's! Zeker even doen!
4.5*
Gang_Star
-
- 6837 berichten
- 3401 stemmen
Beter dan Dead Snow, dit vervolg dat verder gaat waar het eerste deel stopte.
Een film die qua gore en make-up makkelijk punten scoort. Het ziet er goed uit en de film bevat weer genoeg scenes waarbij het bloed en ledematen weer rijkelijk in het rond vliegen. Net zoals de voorloper zijn er ook weer leuke humoristische scenes aanwezig en richting het einde is de knokpartij met de Duitsers en Russen erg gaaf.
Decec
-
- 6743 berichten
- 8588 stemmen
Een matige Actie/Komedie/Horror film....
Flauw verhaal...
Flauw acteerwerk...
Te snel camerabeweging...
Perfect achtergrond geluid/muziek
(Dolby Digital)...
Mooi HD kwaliteit breedbeeld...
Niet te moeite waard...
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31152 berichten
- 5450 stemmen
Deel 1 was toch wel een originele film in een uitgemolken genre. Slashermovie met nazi-zombies voor de gelegenheid. Maar deel 2 zet meteen een versnelling hoger. Als je het ergens mee wil vergelijken, heb je enkel Braindead en Shaun of the dead denk ik. Geweldige humor, over de top scènes en vooral kleurrijke figuren. De film is zo slim om het helemaal anders aan te pakken en geen tweede geljikaardige slasherfilm te maken. Misschien wel ergens jammer dat dit een sequel is, omdat het pas bij een publiek zal geraken dat deel 1 heeft leren kennen en toch de moeite neemt om deze betere film te kiezen.
Komedie is altijd moeilijk, daarom ook mijn waardering voor deze film. Het werkt bij mij en ik heb sinds lange tijd niet meer zo hard gelachen met een komische film. Dat zegt genoeg over de kwaliteit.
james_cameron
-
- 7006 berichten
- 9791 stemmen
Volledig over de top vervolg, waarin de balans definitief doorslaat naar komische horror. Dat is jammer, want ondanks een overdaad aan bloederige special effects en een aantal aardige aktiescenes is de rek er door alle melige toestanden alarmerend snel uit. Voornaamste misser is de introductie van een amerikaans team van zombiejagers. Dit voegt eigenlijk niets toe aan de plot en leidt slechts tot malle en overdreven situaties. Dan bood deel één toch een beter afgemeten mengeling van horror en humor. Leuk is dan wel weer dat het tempo er goed in zit en dat de film direct begint na het einde van de vorige.
thoyouknow1980
-
- 171 berichten
- 172 stemmen
Waanzinnig leuke zombie comedy,die uitbarst in een actie festijn.
Gaat gewoon verder waar deel 1 opgehouden is,weinig poespas en gaan met die banaan 
roeldeters
-
- 5 berichten
- 67 stemmen
Net weer voor de tweede keer gekeken hij blijft hilarisch gewoon fantastisch
JDSsmetje
-
- 6568 berichten
- 2314 stemmen
Slasher met een vleugje humor wordt over-the-top splatstick in dit erg komische vervolg van Dead Snow. Wie vertrouwd is met de term weet dat het iets te maken heeft met liters bloed, uitgeholde darmen en lichamelijke humor. Knipogen naar films als Braindead en Evil Dead zijn onvermijdelijk. Eveneens doet de film denken aan Shaun of the Dead en zelfs New Kids Nitro. Zowel de gore (en make-up) als de grappen en grollen waren volledig geslaagd. Wat rest is bijzaak.
Woland
-
- 4796 berichten
- 3818 stemmen
Jaren geleden heb ik toch al behoorlijk genoten van Død Snø, deel 1 - ondanks dat het toch wel een beetje naar een slasher neigde, een genre dat me nou niet echt ligt, maakte de humor en de best toffe kills (in mijn herinnering) behoorlijk wat goed. De horrorchallenge is dan ook een mooi excuus om deel 2 ook maar eens te gaan kijken, al was ik ondanks het fraaie gemiddelde toch een beetje bang dat het tegen ging vallen. Maar gelukkig: deel twee is ee heel ander type film geworden, maar wel met nog steeds eenzelfde type humor, met behoorlijk gave zombies, en zeeen aan bloed en toffe kills. Deze keer zijn de nazi-zombies terug, maar dan in behoorlijk grote getale - en niet alleen dat, er is ook een leger Sovjet-zombies tot leven gewekt om tegen ze te vechten. De veldslagen zijn dan ook niet van de lucht.
Anderhalf uur rechttoe rechtaan vermaak, met gelukkig een droog type humor die me wel ligt, en met ook meer dan genoeg actie en gore om het horrorlabel met verve te verdienen. Dikke prima wat mij betreft.
Shadowed
-
- 11414 berichten
- 6715 stemmen
Grappig vervolg.
Waarbij de eerste film een beetje een matige slasher was was deze verrassend grappig. En bij vlagen ook nog eens origineel. Ik had opnieuw zo'n slasher verwacht met af en toe vermakelijke stukjes maar dit was iets anders. En dat brengt lollige scenes met zich mee.
Het concept zombieleger tegen zombieleger vond ik heel lollig. Ik keek deze film met een maat en we lagen plat toen de zombies een dorp aanvielen met lollige gevolgen.. Ik vind persoonlijk dit deel beter dan het origineel.
Leuk, maar ook niet veel meer
IH88
-
- 9733 berichten
- 3185 stemmen
Død Snø 2
Iets beter dan het eerste deel. Groter, actievoller en vooral belachelijker, regisseur Wirkola pakt het duidelijk wat anders aan dan de eerste film. Dit tweede deel is ook meer een komedie dan het eerste deel, en na een stroeve start wordt het eigenlijk steeds leuker. De nazi's hebben wat komische momenten, de moorden zijn absurd, de twee politieagenten die geen idee hebben wat er speelt, de vrouw die alleen maar in Star Wars quotes kan communiceren, de belachelijke laatste scene etc. Død Snø 2 is puur vermaak.
Fisico
-
- 10039 berichten
- 5398 stemmen
Beter dan het eerste deel en dat is uitzonderlijk. Erg fijn vervolg waarbij ook het humorniveau is opgekrikt. Ook de personages krijgen een update. Zo was de hoofdpersoon best goed en heb ik ook genoten van de museumwachter. Als groep was ook wel het debiele politiekorps met de commissaris op kop, zeer vermakelijk. En dan haal ik die nerds nog niet aan ...
Voor de rest nog steeds een vrij idioot plot, maar dat doet er hier niet toe. Een zombieslasher doet wat hij moet doen: veel bloed, gore en liefst met een snuifje humor af en toe. In dat opzicht zeker geslaagd vervolg.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Opnieuw gezien en wederom gigantisch van genoten. Het komt niet zo vaak voor bij horrorfilms dat de sequel beter dan het origineel is, maar Tommy Wirkola flikt het wel om zijn origineel te overtreffen. En hoé. Meer en groter is niet altijd beter in opvolgers, maar hier past hier prima en lost de volledige potentie in. Want de Nazi Zombies en hun kolonel Herzog hielden in de eerste film natuurlijk huis in de besneeuwde bergen tegen een groep jongeren, maar het zou natuurlijk nog gaver zijn als ze zich in de bewoonde wereld melden en daar nog meer leed veroorzaken. En dat doen ze hier dan ook.
Het verhaal volgt meteen deel 1 op met een overlevende van de aanval op de berghut die nu in het ziekenhuis ligt en merkt dat er nog genoeg shit om op te lossen is. De Duitsers zijn pissig en hebben wel zin in het uitmoorden van een compleet dorp. Dat gebeurt dan ook op heerlijk bloederige en sadistische wijze waar niemand veilig is, of je nu bejaard bent of een kind of gehandicapt. Ik heb er weer smakelijk om moeten lachen. En ook daarna is er nog genoeg te genieten. Richting het einde maken ze het nog groter met een leger ondode Russen die komt helpen en toen had ik ook wel weer langzaam een beetje genoeg van dit alles. Het einde van Herzog was trouwens wel humor en die aangenaaide arm was ook wel een leuke toevoeging aan het verhaal.
Je kan ieder geval zien dat er meer budget in Dead Snow 2 is gestopt. Alles ziet er beter uit en zo'n tank is bijvoorbeeld ook een leuke toevoeging. Maar vooral is het fijn dat de Nazi's er een stuk overtuigender uit zien. De cast doet het ook leuk, waarbij ik die opgetrommelde geeks best vermakelijk vond. En de oude cast is ook nog steeds behoorlijk. Dead Snow 2 is echt een van de leukste horrorfilms van deze eeuw. De humor slaat niet altijd aan, maar ik heb soms wel hard moeten lachen, neem bv die EHBO scené. Ik zou heel graag een derde deel zien. Even op internet net gekeken en die lijkt er ook te komen, al lees ik dit al een paar jaar. Tempo graag!
4,5* blijft staan
mrklm
-
- 11437 berichten
- 9929 stemmen
Meer (voorspelbare) verwijzingen naar horrorklassiekers, meer stripachtig, oeverloos bloedvergieten en meer komisch bedoelde, karikaturale figuren in dit redelijke vervolg op de verrassende hitfilm uit 2009. Martin [Vegar Hoel], de enige (menselijke) overlevende van de slachtpartij in Dead Snow blijkt niet voorgoed te hebben afgerekend met de door Herzog [Ørjan Gamst] geleide Nazi-zombies en roept de hulp in van de mysterieuze Zombie Squad. Zo nu en dan valt er wat te gniffelen maar als komedie is dit minder geslaagd. Desondanks zo nu en dan goed voor een gniffel, bovendien is de make-up uitstekend en stromen er genoeg liters bloed om diehard splatterfans tevreden te houden.
ibendb
-
- 5038 berichten
- 3222 stemmen
De nazi-zombies zijn terug en hoe! Extreme gore, oprecht grappige momenten en een van de pot gerukt verhaal. Dit kan je bijna niet bedenken. Er worden zoveel lichaamsdelen naar je hoofd geslingerd dat je niet meer weet of wat je ziet wel toelaatbaar is. De grappen worden ook in hoog tempo afgevuurd en de personages zijn nog grotere karikaturen dan in het origineel.
Maar overdaad schaadt. Na een tijdje heb je het wel gezien en wordt het ietwat vermoeiend. Ik had een beetje hetzelfde gevoel bij Terrifier: Men heeft een goudmijn en passieproject gevonden en willen graag meer en groter. Dit is erg vermakelijk maar het verliest een beetje zijn doel. En dat is eng en/of grappig zijn.
3*
Lovelyboy
-
- 3926 berichten
- 2934 stemmen
Enkele weken geleden viel de beurt aan deel 1 waarop deel 2 nog een keer moest volgen en iets was waar ik wel zin in had aangezien de eerste goed bevallen was en dit deel beter beoordeeld wordt. Dus gisteravond na een gameavond met zombieslasher Back For Blood gevolgd door wat luchtig geweld in de vorm van John Wick was dan de beurt aan Dead Snow 2.
En deel 2 gaat verder waar we gebleven zijn met Martin die een Evil Dead momentje heeft en per ongeluk de verkeerde arm aan genaaid krijgt in het ziekenhuis, iets dat zowel bijzondere krachten oplevert als veel hilariteit. Zeg maar gerust dat de arm met eigen wil kostelijk is. En weer zijn het de Nazi's die massaal opstaan in het koude Noorwegen om onafgemaakte zaken af te ronden, maar krijgt Martin dit keer hulp van de Zombie Squad en blijkt zowaar zelf zombies met behulp van zijn 'undead' arm tot leven te kunnen wekken waarop het geheel uitmondt in een regelrechte veldslag.
En het moet gezegd dat Wirkola en zijn team kennelijk iets hebben met darmen die uit lichamen getrokken worden, iets dat me in het vorige deel ook al opviel en hier ook weer herhaaldelijk gebeurd. Origineel is toch op zijn minst hoe de Tiger tank wordt bijgetankt door middel van een stuk darm. En zo gaat de kolder verder met veel humor, viezigheid, originele kills, zoals reeds gezegd een heuse veldslag tussen twee legers, een echte Tiger en veel hilarische scènes zoals wanneer de burgers in hun huis, bad of aan tafel overvallen worden. Als je van het genre houdt vind je dit mooi lijkt mij en in dit geval is dat voor mij niet veel anders met een film die aan de verwachtingen voldoet en goede en vermakelijke zit is en garant stond voor een leuke na-avond.
Pre- en sequels

Død Snø
2009
452 reacties
Het laatste nieuws

Heb jij de Netflix-docu 'The Man With 1000 Kids' al gezien? 'Maag draaide om'

Maker 'The Abandons' is boos op Netflix: 'Destructief voor Hollywood en Wall Street'

HBO Max scoort in Nederland met de matig beoordeelde bodyhorrorfilm 'Nightbitch'

Prime Video-hitserie 'The Night Manager' krijgt een derde seizoen
Bekijk ook

Kozure Ôkami: Sanzu no Kawa no Ubaguruma
Actie / Avontuur, 1972
19 reacties

Kozure Ôkami: Ko wo Kashi Ude Kashi Tsukamatsuru
Actie / Avontuur, 1972
35 reacties

Les Amants Réguliers
Drama / Romantiek, 2005
32 reacties

Housebound
Komedie / Thriller, 2014
70 reacties

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse
Komedie / Horror, 2015
98 reacties

Deathgasm
Komedie / Horror, 2015
103 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.



