• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.289 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.539 acteurs
  • 199.088 gebruikers
  • 9.376.798 stemmen
Avatar
 
banner banner

Pursued (1947)

Thriller / Western | 101 minuten
3,52 49 stemmen

Genre: Thriller / Western

Speelduur: 101 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Raoul Walsh

Met onder meer: Robert Mitchum, Teresa Wright en Judith Anderson

IMDb beoordeling: 7,2 (4.258)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Pursued

"Robert Mitchum fights for the love of three people who want to see him dead...his family."

Jeb heeft altijd het gevoel gehad dat hij door zijn pleeggezin niet werd geaccepteerd, behalve door zijn stiefzusje. Voordat hij de oorlog ingaat, verklaart hij haar zijn liefde en vraagt hij of ze op hem wil wachten.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van LuukRamaker

LuukRamaker

  • 2020 berichten
  • 925 stemmen

Pursued moet het hebben van twee dingen: de onwetendheid van de kijker en de geweldige acteerprestatie van Robert Mitchum. Daarnaast valt het af en toe wat tegen. De film zakt af en toe wat in en weet niet de gehele tijd te boeien. Wat echter wel hielp om de kijker van het begin tot het einde aan de buis gekluisterd te houden, was de onbekende achtergrond van Jeb (Mitchum). Hij heeft traumatische herinneringen aan zijn jeugd, maar kan zich niet alles precies meer voor de geest halen. Hij komt meer en meer in aanraking met zijn jeugd en hij herinnert zich steeds beter wat zich er in die tijd heeft afgespeeld.

De film begint bij zijn jeugd. Hij verteld over zijn jonge jaren na zijn 'adoptie' en het wordt duidelijk hoe hij die heeft ervaren. Deze vertelling loopt als een leidraad door de film en wordt bijgestaan door beelden. Hij blijkt voor de nodige problemen te hebben gezorgd en niet altijd even leuke dingen te hebben meegemaakt, maar er wordt zowel voor hemzelf als voor de kijker niet duidelijk wat er in zijn jeugd is voorgevallen en wat er voor de ontstane, ongemakkelijke situatie gezorgd heeft. Alleen de moeder des huizes blijkt weet te hebben van de gebeurtenissen uit Jebs jeugd, die ongewild een grote invloed hebben gehad op zijn verdere leven.

Die spanning en onwetendheid zorgt er voor dat alles op zijn plaats valt bij het lang verwachte einde. Het wordt duidelijk waarom hem het leven zuur wordt gemaakt, waarom zijn 'moeder' af en toe wat eigenaardig reageert op zijn vragen en bovenal komen herinneringen in hem op die vroegere gebeurtenissen uit zijn jeugd verklaren. Of hij vervolgens nog lang en gelukkig leefde is niet bekend.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Ik heb in de loop van de jaren heel wat films met Teresa Wright gezien, maar deze kende ik niet. Het is een knap psychologisch / romantisch drama rondom een oude familievete, verpakt als western. Raoul Walsh, niet direct mijn favoriete regisseur, weet de spanning deze keer goed op te bouwen door de crux van het verhaal lang verborgen te houden. Lange tijd dacht ik dat Judith Anderson eindelijk de kans kreeg om nu eens niet een feeks, maar een liefdevolle, zorgzame moeder te spelen, maar dat werd tegen het einde alsnog gecorrigeerd. Wright, Mitchum en Anderson zetten prima rollen neer, die ervoor zorgen dat de film boven de middelmaat uitstijgt.
De titel “Pursued” is trouwens een aardig gevonden (fonetische) woordspeling.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8286 berichten
  • 8432 stemmen

De reden van de zware vete wordt wel pas op het einde prijs gegeven wat de spanning daaromtrent zeker ten goede is gekomen, maar eigenlijk vond ik ze niet van aard om de vele drama's die er op volgden te rechtvaardigen.
Niettemin heeft Walsh hier een goede western neergezet. Eéntje met een psychologische inslag. Toch vind ik het een beetje ongewoon dat nagenoeg het ganse verhaal uit de doeken wordt gedaan door Jeb en wel aan Thor, terwijl die toch zelf grote stukken van het verhaal heeft beleefd en anderzijds is het toch wel heel eigenaardig dat Jeb's geheugen net op het einde van zijn verhaal terugkeert 
Maar goed, zo gaat het nu éénmaal en we stappen daar maar over omdat we uiteindelijk toch een goede film hebben gezien, met goed opgezette scenes en prima acteerwerk.