• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.079 films
  • 12.210 series
  • 33.981 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 199.010 gebruikers
  • 9.371.928 stemmen
Avatar
 
banner banner

Cry of the City (1948)

Misdaad / Film noir | 95 minuten
3,44 32 stemmen

Genre: Misdaad / Film noir

Speelduur: 95 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Robert Siodmak

Met onder meer: Victor Mature, Richard Conte en Fred Clark

IMDb beoordeling: 7,2 (4.288)

Gesproken taal: Engels en Italiaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Cry of the City

"From the heart of its people comes the ... cry of the city."

Na een diamantroof, waarbij Martin Rome een politieagent heeft neergeschoten, wordt Rome naar een ziekenhuis gebracht. Agent Candella doet verwoede pogingen hem zover te krijgen de identiteit van zijn handlanger te onthullen. De problemen beginnen pas echt als Rome erin slaagt te ontsnappen en op zoek gaat naar de diamanten.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Lt. Candella

Martin Rome

Lt Collins

Brenda Martingale

Miss Pruett

W. A. Niles

Tony Rome

Teena Riconti

Rose Given

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:

avatar van Dogie Hogan

Dogie Hogan

  • 13381 berichten
  • 788 stemmen

Uitgesteld tot.......


avatar van Dogie Hogan

Dogie Hogan

  • 13381 berichten
  • 788 stemmen

Nu ook een R-2UK release (met subs): review.

Jammer van de matige transfer. Maar wachten op een R-1 release.


avatar van stephan73

stephan73

  • 6269 berichten
  • 14443 stemmen

Dogie_Hogan schreef:

Eindelijk een R-2 release (met subs): review.

Maar geen al te goede versie zo te zien.. Ik denk dat ik wel wacht tot hij in de Fox Noir serie wordt uitgebracht!


avatar van Dogie Hogan

Dogie Hogan

  • 13381 berichten
  • 788 stemmen

stephan73 schreef:

Maar geen al te goede versie zo te zien.. Ik denk dat ik wel wacht tot hij in de Fox Noir serie wordt uitgebracht!

Eindelijk een betere transfer: R-2 (UFA).


avatar van stephan73

stephan73

  • 6269 berichten
  • 14443 stemmen

Klopt, ziet er prachtig uit..

Denk toch dat ik wacht voor de "nog betere?" versie van Criterion die aangekondigd is.


avatar van cinemanukerke

cinemanukerke

  • 1823 berichten
  • 1037 stemmen

Is weinig bekeken hier op MM en dat is best zonde want het is een heel goede film die ik wil aanraden niet alleen aan de noir liefhebbers maar aan de liefhebbers van oude Hollywood films in het algemeen. Knap scenario dat meteen met de deur in huis valt door met een scene te beginnen waarvan de actie reeds voorbij is. De misdadiger (Richard Conte) is in feite het hoofdpersonage en vanuit zijn perspectief is doem en fatalisme volop aanwezig. Hij is immers zelf het slachtoffer van de gangsters want er wordt hem een roof in de schoenen geschoven waar hij niks mee te maken had. Hij krijgt zelfs het aanbod van een advocaat (zo eentje die in veel noirs voor komt nl corrupt, arrogant en uitstekend geschikt om het eerste slachtoffer te zijn van de verleiding van rijkdom) om in ruil voor geld zich schuldig te verklaren. De misdadiger wordt dan ook in de eerste helft sympathiek voorgesteld maar in de tweede helft ontpopt hij zich tot een tiran en psychopaat zodat de morele code gerespecteerd wordt (gangster is slecht moet boeten voor zijn misdaden). De film verlegt zeker geen grenzen maar het scenario stipt toch wel twee thema's aan die in de neo noirs van de jaren '70 meer zullen voorkomen nl thema dat de cop en gangster elkaar respecteren en het thema dat er in de stad New York corruptie heerst in hoge kringen en accent van marginaliteit in de lage kringen. Regisseur is Robert Siodmak en bewijst met 1 shot (nl wanneer de verpleegster de deur opendoet gefilmd met haar silhouet ver weg dat dichter bij komt) dat hij de maker is van andere klasse film noirs (The killers, Phantom lady). Cry of the city is een rauwe gangster prent met een urban feel in de beelden en fotografie.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22403 berichten
  • 5071 stemmen

Prachtige film en een waar je de invloed op Scorsese (die erg veel noirinvloeden heeft) overvloediger heeft dan normaal. We zijn in New York. In de Italiaanse wijk dit keer. Marty Rome is een criminele jongeman en heeft een agent vermoord en is zelf zwaargewond. Iedereen wil echter nog wat van hem. De politie. Een bedenkelijke advocaat.

Veel sfeervolle scenes en zorgvuldige opgezette shots zoals vaker bij Siodmak. We zijn op locatie in New York en dat zag je niet in vroegere Siodmak films. Neem de sfeervolle opening. De prachtige scenes in het ouderlijk huis van Marty. Veel fijne bijrolletjes. Zoals het bewonderende broertje van Marty, de stoere zuster en Rose Givens. Ook fraai is de spiegeling tussen de rol van Mature (die de agent speelt) en Conte (die boef Martin Rome is).

Het komt nog maar weinig voor en helemaal niet bij films uit de jarfen '40 uit dit topic maar er leeft nog iemand uit de cast van deze film. Tommy Cook, die het jongere broertje van Marty is die zelf ook al onderweg is op het slechte pad, is nog in leven en werd in juli 95 jaar. Hij speelde vooral bijrollen, maar zat best in prominente films, niet alleen deze, maar ook Stalag 17, Panic in the Streets en Humoresque. Later speelde hij vooral TV-bijrollen en stemrollen. Tot in 2020 hed hij nog tv credits.,

Stiekem een van de allermooiste Siodmaks. Vol met fijne details.