The Bay (2012)
Genre: Horror / Sciencefiction
Speelduur: 84 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Barry Levinson
Met onder meer: Kristen Connolly en Michael Beasley
IMDb beoordeling:
5,7 (32.420)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 22 november 2012
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Bay
"Panic feeds on fear."
Het pittoreske badplaatsje Chesapeake Bay gedijt op het water. Het is de levensader van de gemeenschap. Wanneer twee biologische onderzoekers uit Frankrijk een zeer hoog niveau aan toxiciteit in het water vinden, proberen ze de burgemeester te waarschuwen maar hij weigert om voor paniek te zorgen in het stadje. Als gevolg hiervan breekt er een dodelijke plaag uit waardoor de mensen van Chesapeake Bay gastheren worden van parasieten die de controle over hun gedachten, en uiteindelijk hun lichaam, overnemen.
Externe links
Acteurs en actrices
Stephanie
Alex
Officer Jimson
Doctor Michaels
Donna Thompson
Steve Slattery - Homeland Security Officer
Mayor Stockman
Nurse Rebecca
Ms. Rosenblatt
Video's en trailers
Reviews & comments
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5983 stemmen
Nederlandse release ingevoerd: 22 november in de bioscoop (Dutch FilmWorks)
DonOswaldo
-
- 6430 berichten
- 1931 stemmen
Meer een sci-fi documentaire dan een horror.
En dat is toch wel jammer, want dit soort verhaaltjes - vernieuwend of niet - kan ik me wel mee vermaken. Weinig spannend, sfeervol of eng en een van de weinige dingen die zo'n film wel kan doen, overtuigen, doet het niet. Found footage.. het blijft niet helemaal mijn ding. De enigszins leuke vertelwijze en de vele camera-varianten (van handheld tot bewakingscamera's, Skype, Youtube etc) maken het nog een beetje genietbaar, maar het naar een voldoende trekken kan het niet.
2,5*
Sol-
-
- 216 berichten
- 87 stemmen
Net in de Sneak Preview kwam deze film tevoorschijn, maar na 30 minuten vertrokken.
Niets meer toe te voegen aan DonOswaldo.
Leuk voor de jonge generatie 16 jarigen. Voor mij is het zo 1998.
dennislaport
-
- 290 berichten
- 1177 stemmen
Recensie klopt niet helemaal, vond het ook een beetje tegenvallen.
tattoobob
-
- 8198 berichten
- 2566 stemmen
Ik ben zelf een groot found footage fan,maar deze film viel mij erg tegen jammer genoeg!!
Ik had er ietsie meer van verwacht,weinig spanning,weinig sfeer 
vranque
-
- 937 berichten
- 3926 stemmen
bordje op de schoot zat er even niet in. haha
verder een redelijk aantrekkelijk drama ( politiek, en dus mijns inziens niet echt een sci-fi) maar iets teveel documentair van opzet zoals al vermeld hierboven.
Daardoor weet het de aandacht moeilijk vast te houden. maar de film uitzitten was geen probleem.
2.5 *
stinger650
-
- 73 berichten
- 29 stemmen
bordje op de schoot zat er even niet in. haha
verder een redelijk aantrekkelijk drama ( politiek, en dus mijns inziens niet echt een sci-fi) maar iets teveel documentair van opzet zoals al vermeld hierboven.
Daardoor weet het de aandacht moeilijk vast te houden. maar de film uitzitten was geen probleem.
2.5 *
"maar de film uitzitten was geen probleem", bedoelde je per ongeluk niet "maar de film uitzetten was geen probleem".
Film was niet wat ik van verwacht of gehoopt had. Nergens echt spannend of interessant naar mijn idee. Zonde...
MaNiAc E
-
- 154 berichten
- 413 stemmen
Hij was best goed te doen zeker beter dan al die Paranormal Activity crap:
Spartaan1986
-
- 3612 berichten
- 2168 stemmen
Ietwat saaie film die wel een paar goede schrikmomenten kent en daardoor toch nog goed te doen is.
2,5*
mcdaktari
-
- 7301 berichten
- 0 stemmen
Opzich is "The Bay" best wel een realistisch gemaakte docu/film, het ziet er ook heel geloofwaardig uit vond ik. Het ammusement gehalte van deze film is niet echt heel hoog, was dat wel het geval geweest dan was het een redelijke film geweest. Ik geef deze toch 2,5 ster omdat het goed gemaakt is.
Petina
-
- 669 berichten
- 2815 stemmen
Ja hoor, aardig filmpje met op het laatst nog een paar schrikmomenten.
Wat had Kether Donohue trouwens een mooie kont...
Keane1983
-
- 1015 berichten
- 943 stemmen
Een SF kan ik het niet noemen, meer een Eco-Thriller.
De opzet van de film is erg geslaagd, en komt realistisch over. Acteerwerk is redelijk, niet bij iedere acteur even sterk.
Gore is prima en er zitten een aantal leuke scenes hiervan in. Schrikeffecten zijn erg schaars maar wel een paar effectieve.
Camerawerk is hier en daar wat rommelig maar overtuigend, score is prima.
Tja, qua spanning kwam het niet van grond af. Na een sterke start, kachelt de film weer een beetje in. En zo blijft de film een beetje op en neer gaan.
Ik weet zeker dat er met deze film meer gedaan had kunnen worden dan dat nu gedaan is.
Het is een prima film om eens gezien te hebben maar zeer zeker geen toper in zijn gerne.
Van mij een 2,5*
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
Redelijk eco-horrortje. Het begint aardig maar suddert daarna een beetje door als een etterende wond en bloedt uiteindelijk dood. De gedoseerde gore zit wel goed (mede dankzij de bewust matige camerakwaliteit) en het verhaaltje zelf is interessant en ranzig genoeg.
Alleen het concept van found footage werkt hier niet goed. Als het door één of enkele personen gefilmd wordt kun je er bij betrokken raken maar hier is het een lange aaneenschakeling van videorecorders, skype, telefoonbeelden, auto-camera's en wat je maar kan verzinnen. Wel vindingrijk maar niet spannend door een gebrek aan focus en medeleven (en omdat je al snel veel te weten krijgt wat er aan de hand is, geen verrassingselement).
De doofpot-affaire maakt het allemaal nog wat meer vergezocht, of dingetjes zoals de oceanologen die alles op video vastleggen of met je baby gewoon door een dood dorp vol met lijken blijven lopen, welja joh... Zo worstelt het zich in allerlei bochten terwijl het veel beter had kunnen zijn vanuit één oogpunt (de reporter en cameraman) wat de meeste manco's meteen had weggenomen. Uiteindelijk is het niet echt slecht, maar het sleept zich wat voort en eindigt vrij slap.
Waku
-
- 5458 berichten
- 6492 stemmen
Opnieuw een (griezel)film die gedraait is met hoofdzakelijk "amateur" beelden via zogenaamde handcameras, bewakingsbeelden en zelfs telefoon.
Maar hierdoor slaagt men er wel in een apart en realistisch sfeertje te kweken in deze "The Bay".
Het onderwerp zelf zorgt al voor kippenvel.
Beetje jammer is het afgeraffelde en gemakzuchtige einde.
Verder prima.
3*
Extramint
-
- 12 berichten
- 12 stemmen
Ik weet eigenlijk niet zo goed wat ik er nu van moet vinden. Het is een vermakelijke film voor een zondagmiddag, maar om er nu serieus voor naar de bioscoop te gaan zal zonde zijn van het geld.
De film wordt vanuit 1 personage verteld, en dat maakt de hele film wat jammer. Het was leuker geweest als er meerdere personages waren. Bijvoorbeeld de andere mensen die deze uitbraak overleefde.
Tevens mis ik toch bepaald film materiaal Zoals wanneer de agenten het huis binnen gaan en je alleen maar geschreeuw en schoten hoort, het hoort bij zo'n film hoe dat eruit ziet naar mijn mening.
In ieder geval, ik heb mij wel vermaakt en daar ging het om.
james_cameron
-
- 7005 berichten
- 9790 stemmen
Weinig verrassend is de naam van producent Oren 'Paranormal Activity' Peli op de credits, aangezien deze film qua stijl naadloos aansluit op die film. Wel verrassend is de aanwezigheid van Barry Levinson als regisseur; dit is bij mijn weten zijn eerste echte horrorfilm (al bevatte Sphere ook wel wat griezelige elementen). Het found footage-aspect van het beeldmateriaal is allang niet fris meer, maar toch is de film grotendeels behoorlijk effectief. De geschepte sfeer is passend naargeestig en het akteerwerk is degelijk. De plot is niet overal even logisch, maar al met al is dit een acceptabel niemendalletje.
Noodless
-
- 10042 berichten
- 6178 stemmen
Aardig filmpje die voldoende interessant blijft tot het einde. Al zakt het geleidelijk aan wat in elkaar. Misschien was hier het uitgangspunt om vanuit 1 cameraman ( i.p.v. talloze opgenomen beelden van andere vreemde mensen) te werken beter geweest voor het verhaal en de spanning.
Al is deze manier van aaneenschakeling van beelden wel origineler, maar het neemt de vaart, de spanning en de feeling met de personages totaal weg. De gore komt door het realisme van het onderwerp en de beelden goed over. Het blijft een akelige, verontrustende gedachte. 6/10
bjerik76
-
- 2358 berichten
- 1806 stemmen
lang geleden dat ik zo'n lage score heb gegeven.
Gelukkig is het ook zo lang geleden dat ik zo'n slechte film heb gezien.
Het is een low budget film, maar dan ook heel erg low budget.
Het is enorm slecht geacteerd door iedereen., verwacht ook geen enkele special effect.
In het altijd zo veilige kleine pittoreske badplaatsje waar nooit wat in gebeurt is het wel enorm opvallend dat er zoveel beveiligingscamera's overal ophangen buiten op straat, in auto's in elk cafe, en alle inwoners een camera bij zich hebben. als het altijd zo'n veilig dorp is dan had men daar nooit zoveel geld in gestoken om daarin te investeren, als de overheid alle camera's en beelden in beslag heeft genomen, hoe komt die journaliste dan juist aan alle belangrijkste beelden, terwijl ze al lang weg was, en niemand echt had gesproken die de beelden had, en het hele dorp al dood was.. dat en vele rare dingen. een simpele camera gaat echter kapot als deze in het water is gevallen, laat staan een week erin heeft gelegen, maar de beelden waren intact.
ik heb het een beetje gehad met de candid / footage films.
Film is verder zeer voorspelbaar, voor tieners raad ik cabin fever aan.
Precies hetzelfde verhaal, maar speelt zich in het bos af i.p.v. een dorp en is stukken beter en spannender.
Laat je niet misleiden door de mooie filmposters en de titels erboven.
tijdverspilling !
namingway24
-
- 1117 berichten
- 1403 stemmen
Een found footage film in de bioscoop? Oké dan! Ik ben nog steeds een fan van het genre, dus de hoop was groot. Ik moest nog naar de tandarts, dus het was mar de vraag of ik op tijd zou komen voor de voorstelling van 10:40, maar het was me uiteindelijk dan toch gelukt. De film moest het nu echt wel waar maken!
Helaas vond ik het maar matig. Niet slecht, maar echt spannend werd het allemaal niet. Het lag niet aan het format, want het brengt toch wel wat extra's, die niet altijd perfecte, soms schokkerige beelden. Ook het feit dat de film jaren later wordt becommentariëert door één van de overlevendenvond ik goed gevonden. Sommige monologen geven vaak iets weg over het lot van de personages, wat toch wel werkte omdat je je gaat afvragen wat er met ze gaat gebeuren.
Maar jammer genoeg zijn de scènes uiteindelijk gewoon niet zo spannend. Er gebeurt buiten sommige shots van bloed kotsende mensen met een vreemde uitslag niets schokkends. Er zitten één of twee geslaagde schrikmomenten in de film, waar er een paar helaas verpest worden in de trailer (een schijnbaar dood iemand die plots om zich heen kijkt was sterk. Maar voor de rest is het vooral een halfslachtige poging tot mysterie omtrent de oorzaak van de epidemie, terwijl zelfs de poster hierboven het al weggeeft, en is het vaak wat saai.
Het 'hoofdpersonage' is trouwens ook af en toe onuitstaanbaar met een paar erg prekerige teksten, en is de ecologische 'boodschap' wat geforceerd.
Er zitten wel wat individueel sterke scènes in de film, maar daar zijn er gewoon iets te weinig van. Het gebruik van verschillende video-bronnen hield het wel interessant en de special effects die er waren overtuigden wel. De sfeer van verlaten straten bezaaid met lijken was ook goed. Het was dus ook weer geen ramp van een film, maar qua found footage heb ik wel beter en spannender gezien.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
De algemene kritiek is toch dat het niet echt een horror film is en dat de film meer neigt naar een docu.
Ik kan me hier wel aardig in vinden. Het verhaal wordt zo gepresenteerd dat het net zo goed op Nat Geo uitgezonden had kunnen worden, uiteraard wel zonder een aantal gore/expliciete momenten die de film wel kent. The Bay is verder helaas een gevalletje van vlees noch vis.
Het uitgangspunt is redelijk interessant en eigenlijk weet het de hele film te boeien. Dit komt ook mede door de vaart en omdat ze niet teveel blijven hangen in lange dialogen om uitleggen te geven.
Toch mis je een spanningsboog omdat er teveel camera's/oogpunten gebruikt worden om het verhaal te vertellen. Hierdoor krijg je geen binding met de personages en is de uiteindelijke bundeling van leuke beelden ook meer documentaire stijl dan dat het echt iets bij je teweeg brengt. De voice over van het overlevende meisje helpt de spanningsboog ook niet echt. Zij legt bij veel beelden uit wat er gebeurt en doordat zij het verhaal allemaal verteld wordt de film zelf ook nog een voorspelbaar omdat er niets te raden overblijft.
Uiteindelijk heb je je wel vermaakt omdat het gegeven interessant wordt over gebracht. Alleen dan wel interessant in de verkeerde zin van het woord, want de gebruikelijke elementen om alleen een interessant gegeven om te buigen naar een spannende en goede film ontbreken.
2,5*
Marc PB
-
- 39 berichten
- 47 stemmen
The bay: een combinatie van the body snatchers en slither. De camera werk is zoals we het kennen van de makers weer met handcam/webcams gefilmt waardoor het op een docu lijkt wat nou eenmaal de bedoeling is. De beelden met de webcams zijn soms niet helder en heeft een hapering waardoor dit nog realistischer overkomt. De digitale effects konden ermee door maar het komt er weinig invoor wat weer beter is voor dit soort films. De volgroeide parasieten lijken teveel op kakkerlakken wat echt jammer is verzin gewoon iets aparts insperatie gaat niet zo snel weg als met muziek het word maar afpakken dan hersenkraken. De film zelf is te snel afgelopen en had er ook veel meer van verwacht er gebeurd weinig wel een paar leuke momenten. De vraag: waar komt het vandaan? word niet precies beantwoord en daar wacht je op de gedurende hele film. Hij krijgt van mij een 3.5 waarom vraag word niet beantwoord en gebeurd weinig maar heeft zijn leuke momenten.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Waar het vandaan komt kan simpel zijn. Er wordt een boel (chemisch) afval gedumpt in die baai, dus kan er natuurlijk van alles ontstaan. De boodschap achter deze film is dan ook wel erg duidelijk.
LOTR-lover
-
- 937 berichten
- 908 stemmen
Wat een tegenvallende cijfers hier op MovieMeter... Ik heb me namelijk uitstekend weten te vermaken met The Bay. Vond de opzet, ondanks de niet heel verrassende found footage insteek, toch wel origineel. Voornamelijk omdat de film meer als een soort documentaire word neergezet dan een horror of een thriller. De horrorelementen (lees: de gore) krijgen wat meer showtime naarmate het einde van de film nadert. Doet absoluut geen afbreuk aan de film overigens, vond het prima shots, stuk voor stuk.
Al met al een goede film in mijn ogen die op geheel eigen wijze nog even laat zien wat de mens voor negatieve invloed kan hebben op de natuur...
4*
Het laatste nieuws

Spaanse Netflix-film '100 Metros' doet het ontzettend goed: 'IJzersterk drama'

Netflix verruilt 'The Grand Budapest Hotel' voor 'The French Dispatch' van Wes Anderson

Nog niet gezien? 'Escape at Dannemora' kijk je nu gewoon op SkyShowtime

Catherine O'Hara (71) overleden: van deze films zou je haar onder meer kunnen kennen
Bekijk ook

Pour Elle
Thriller / Drama, 2008
89 reacties

Rescue Dawn
Oorlog / Biografie, 2006
402 reacties

Alcarràs
Drama, 2022
16 reacties

A Shock to the System
Komedie / Misdaad, 1990
11 reacties

The Longest Yard
Komedie, 1974
17 reacties

La Decima Vittima
Sciencefiction / Komedie, 1965
11 reacties
Gerelateerde tags
parasitegevonden beeldencautionary talemultiple organisms
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.





