Genre: Drama / Misdaad
Speelduur: 124 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Canada
Geregisseerd door: Sean Penn
Met onder meer: Jack Nicholson, Benicio Del Toro en Helen Mirren
IMDb beoordeling:
6,7 (76.379)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 1 november 2001
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Pledge
"Detective Jerry Black has made a promise he can't break, to catch a killer he can't find."
De gepensioneerde agent Jerry Black belooft tijdens zijn laatste klus de moeder van een vermoord meisje de moordenaar te zullen vinden. Jerry denkt dat de politie de verkeerde heeft opgepakt, en ontdekt dat dit het derde incident is in korte tijd waarbij een jong, klein meisje het slachtoffer was. Hij koopt een oud tankstation in de buurt van de misdaden om zo naar een man te kunnen zoeken die in een zwarte stationwagon rijdt.
Externe links
Acteurs en actrices
Jerry Black
Doctor
Stan Krolak
Lori
Eric Pollack
Toby Jay Wadenah
Margaret Larsen
Jim Olstad
Annalise Hansen
Helen Jackson
Video's en trailers
Reviews & comments
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
En nou jij de film nog eens herzien, Neo 
film obsession
-
- 42 berichten
- 0 stemmen
Del toro is acteerd geweldig, fenominaal gewoon
Captain Pervert
-
- 4645 berichten
- 2100 stemmen
Destijds een tegenvaller, maar misschien keek ik er toen teveel met een Hollywood-oog naar.
11501150
-
- 125 berichten
- 357 stemmen
Naar mijn mening nog steeds een tegenvaller. Ik heb er geen problemen mee als een film traag is, maar deze film ontbrak gewoon aan een goed verhaal, waardoor de film traag wordt. Erg vervelend, ik was blij dat er reclame in zat. Wel goed geacteerd, vooral del toro. 2,5*
Da Jando
-
- 1383 berichten
- 1062 stemmen
Redelijke film. Het grootste nadeel vind ik eigenlijk dat het over een gepensioneerde politieagent gaat die zijn werk niet los kan laten. Zijn laatste opdracht gaat dan ook nog over het werk van een serialkiller. Niet erg orgineel dus. Wat wel orgineel is, is de afloop. Ik had totaal niet verwacht. Voor sommigen misschien een antie-climax, maar ik was blij dat het niet eindigde in een achtervolging, een vechtscene, Black die net op het nippertje het leven van een andere agent (of het meisje) redt etc. Niemand verwacht dat de killer een auto ongeluk krijgt en dat Black een drankverslaafde man wordt, eenzaam in zijn grote huis met tankstation.
Wat ik wel al snel aan zag komen was dat hij het kleine meisje als lokaas ging gebruiken. Dit was denk ik niet van te voren geplanned, hij wist immers nog niet dat hij een band ging krijgen met de vrouw en het dochtertje. Ik denk dus dat hij het tankstation in eerste instantie kocht in de hoop dat er een opvallende zwarte auto zou komen, en dat hij door toevalligheden (de vrouw en het dochtertje die bij hem in komen trekken) de kans zag om haar als lokaas te gebruiken.
Overigens vond ik de film totaal niet langdradig of traag. Het rustige verloop van het verhaal past juist perfect in het geheel, het brengt wat diepgang en het geeft een goede sfeer (die sfeer komt natuurlijk ook door de muziek en de locaties.) Al bij al een redelijk goede film, waarin ik tussen de vreselijke reclames door bijna bijna bij Amelie op een ander net bleef hangen
3,5*
Leno
-
- 5921 berichten
- 4402 stemmen
Ik heb ook tijdens de 3 reclameblokken naar Amelie gekeken en ik had spijt dat ik die film niet had opgenomen.
The pledge vond ik i.i.g. erg goed, al was het einde wel schrikken. Nu een dag later vind ik het einde erg goed en orgineel. Mooie opnamens van het landschap, de passende muziek en het fantastische acteren van Nicholson maken deze film een absolute topper.
Linda
-
- 1336 berichten
- 0 stemmen
Ik sluit me geheel bij Da Jando aan (op het Amelie gezap na dan
). Wat een deprimerende film zeg, en dan met name het einde. Erg aangrijpend. Ook van mij 3,5 ster.
djelle
-
- 6070 berichten
- 0 stemmen
Wat een onbevredigende film! Het verhaal is eigenlijk zeer eenvoudig en wat cliché maar o zo lang en breed uitgesmeerd. Het was een voortdurende opeenstappeling van langdurige handelingen, moves van Jerry, die soms wel belangrijk waren, maar niettemin waren ze echt wel veel te lang gefocust. In combinatie met hier en daar een toegevoegde clichéwending met veel voorspelbaarheden. (o.a. de vrouw die komt intrekken met haar dochtertje, waarbij je 80 jaar op voorhand weet dat ze nog zal vallen voor Jerry... Ty-pisch!)
De film wou er duidelijk wat anders uitzien dan de gemiddelde thrillerdrama, met ondermeer een voortdurende uitstelling van een deftige vooruitgang in de zaak, maar in feite is het gewoon een eenvoudig verhaal, grotendeels clichématig die gewoon eens anders voorgesteld is. Terwijl de inhoud er toch niet op vooruit ging, en met het gevolg dat het tempo en de onderhoudendheid er enorm onder leed.
Wat me ook stoorde is de vele regiefouten. (Neem nu de dramatische scene in het huis van de ouders van het vermoorde meisje. Toen Jack het pijnlijke nieuws meedeelde, maakten ze gebruik van een zijdelings camerastandpunt met medium distance. Zo heb je eerder een luchtig, tot zelfs komisch effect. Wat hier natuurlijk niet van toepassing was. Het was bv beter geweest mochten ze een moving camera ofzo gebruikt hebben (eventueel afwisselend met bovenaanzicht), of een wisselwerking van enkele close-ups, die eerder de dramatische en intense touch geven die de scene nodig had)
Enkel het einde vond ik redelijk origineel, inderdaad iets wat je niet meteen verwacht. Toch voelde ik het al van ver afkomen dat hij niet ging opdagen op de een of andere manier. Ik wist gewoon dat Jack alweer pijnlijk gezichtsverlies ging lijden. Dat kon niet anders. Het bleef dus eigenlijk zeer voorspelbaar. En: De onbevredigende climax was nu wel het toppunt. Het had niet gestoord mochten ze bv wat verder ingegaan zijn op de ongelukkige situatie waarin jack uiteindelijk gesukkeld was.
Enfin, dit is echt een slechte film voor mijn part. Met weinig fantasie, creativiteit of originaliteit in mekaar gestoken. Saai. 1,5*
sn@ke
-
- 2077 berichten
- 888 stemmen
Hier ga je toch echt wat de mist in met je recensie Djelle , je kraakt films af zoals Blade 2 , T3 , the pledge ( boeiende karakteruitdieping met stevig acteerwerk en einde) en hemelt films op zoals judge dredd en stop or my mom will shoot ( waar Stallone zich openlijk voor verontschuldigt en de laatste een echte stinkert noemt , by the way
)
fiatlux
-
- 68 berichten
- 25 stemmen
Mooie film met een ander, onverwachter einde dan de eerdere verfilmingen, die ik van van hetzelfde verhaal (Das versprechen, Friedrich Dürrenmatt) zag.
The Cold Light of Day (1994)
Een rampzalige nederlandse verfilming door Rudolf van den Berg, die een 'love-interest' introduceert en daarmee het hart van het drama om zeep helpt, namelijk: een oude inspecteur, die niet aan zijn pensioen wil beginnen en een gevecht begint tegen de tijd, wanneer hij een moordzaak wil oplossen.
Szürkület (1990)
Een sfeer- en stijlvolle verfilming, die aan de films van Tarkovski doet denken, met zowaar een musicale (soundtrack) hoofdrol voor Kate Bush.
Es geschah am hellichten Tag (1958)
De orginele, eerste verfilming door Ladislao Vajda met
Heinz Rühmann, in een van zijn weinig serieuse rollen, en Gert Fröbe als de psychopatische moordenaar. Na het zien van o.a. deze film wilde ik ook filmmaker worden!
djelle
-
- 6070 berichten
- 0 stemmen
Hier ga je toch echt wat de mist in met je recensie Djelle
Ik zag daarjuist bijna geen steek op de baan.
)
Ik snap echt niet waarom je (uitgerekend jij dan nog) me altijd wil bekritiseren. Ik doe gewoon mijn ding, ik heb mijn visie die heel duidelijk is, en kijk vooral of het mij kon entertainen. Simpel. 
sn@ke
-
- 2077 berichten
- 888 stemmen
Ik bekritiseer je niet , maar deze film is vind ik gewoon wat gemaakt men een minder entertainingsgehalte voor ogen ... het is dan ook geen actiefilm , maar een traag verteld politie- dedective drama...
djelle
-
- 6070 berichten
- 0 stemmen
Ja, weet ik wel hoor. Vind het gewoon niet geslaagd.
braambes
-
- 559 berichten
- 1356 stemmen
Ik was erg teleurgesteld in deze film, hij zat werkelijk barstensvol clichés. Gelukkig viel er af en toe nog te genieten van het mooie camerawerk. En dan plots die laatste drie-vier minuten... bijna was de film gered, bijna.
2.5*
movie-freak
-
- 253 berichten
- 532 stemmen
Goeie film! Jammer van het liefdesverhaaltje tussen Jerry en Lori, had echt niet gehoeven! Geweldige vertolkingen van Benicio Del Toro en Vanessa Redgrave trouwens!!! Film krijgt 3,5 ster van me
Leno
-
- 5921 berichten
- 4402 stemmen
Jammer van het liefdesverhaaltje tussen Jerry en Lori? Daar draait juist de hele film om. Dat hij haar gebruikt om de moordenaar te pakken!!
sn@ke
-
- 2077 berichten
- 888 stemmen
idd , deze film heeft veel meer tragiek en dubbelzinigheid in zich dan de meeste denken .... hij " gebruikte " haar een beetje , hij deed alles om de moordenaar te pakken en zat dicht bij labielheid ...
sk8board
-
- 2 berichten
- 6 stemmen
vond het een goede film, wel ff slikken in het begin toen ze op de plaats des onheils waren,kreeg toch wel "de koude rillingen" vond dat Nicholson goed acteerde en er toch redelijk wat verrasingen in zaten, met een redelijk eind
vond hem wel een 4 waard
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Een redelijk eind inderdaad, maar je kunt er maar weinig van maken. De film is goed genoeg, maar bijzonder is het nou ook weer niet te noemen.
3 sterren
BenicioDelToro
-
- 4178 berichten
- 1391 stemmen
Redelijk goede film met een uiteraard weer sublieme rol van Benicio (jammer dat ie niet meer speelminuten heeft gekregen!)
Bijna onherkenbaar met dat lange zwarte haar en die warrige kleding. Met zijn wazige blik, onduidelijke en vertwijfelde woorden (dat constante herhalen van wat Nicholson zegt, inclusief het ongepaste lachje!) geven een overtuigend beeld van een zwakbegaafd, verward individu die gemakkelijk te manipuleren is door de politie.
Wat een held!
The Goss
-
- 502 berichten
- 4757 stemmen
Heerlijke film. Ik heb er echt van genoten. Hoe de spanning de hele film op een vage manier net onder het opervlak bleef drijven. Prachtig.
4*
BenicioDelToro
-
- 4178 berichten
- 1391 stemmen
Redelijk goede film met een uiteraard weer sublieme rol van Benicio (jammer dat ie niet meer speelminuten heeft gekregen!)
Bijna onherkenbaar met dat lange zwarte haar en die warrige kleding. Met zijn wazige blik, onduidelijke en vertwijfelde woorden (dat constante herhalen van wat Nicholson zegt, inclusief het ongepaste lachje!) geven een overtuigend beeld van een zwakbegaafd, verward individu die gemakkelijk te manipuleren is door de politie.
Wat een held!
Ik bedoelde natuurlijk die andere detective, niet Nicholson. Was even in de war... sorrie. 
seth gecko
-
- 499 berichten
- 785 stemmen
een goeie film zondermeer.
het tempo is wat traag maar dat stoort niet
nicholson speelt de pannen van het dak en is weer heerlijk om zien.
alleen heb ik het gevoel dat er meer in had gezeten .
toch een goeie film.
mickey rourke heeft jammergenoeg maar 1 scene,maar wat is ze weer sterk.
3***
seth gecko
-
- 499 berichten
- 785 stemmen
3.5 van gemaakt.
de sfeer van deze prent is toch intrigerender dan meeste andere in dit genre.
TheRisingSun
-
- 1140 berichten
- 2261 stemmen
Goede film,die ietwat traag op gang komt,maar na een uur wel spannender weet te worden. Uitstekende acteerprestaties van Nicholson,Wright Penn,maar ook het kleine rolletje van Del Toro (Hoe die zelfmoord pleegt is wel heel 'vet' in beeld gebracht vond ik) .
Het einde was wel sterk,alleen houd ik dan weer meer van de goede (Hollywoodse) aflopen .
3,5 ster
eduard
-
- 289 berichten
- 229 stemmen
Het klopt dat deze film heel traag op gang kwam maar toch heel spannend werd toen dat kind op die picknick plaats zat te wachten. al was het maar 20 minuten spannend ik geef een 3
indian
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
ik heb de film juist gezien.. maar ik begrijp hem niet goed..
over het algemeen waren de reacties positief..
maar ik begrijp het einde niet.. was er dan toch geen moordenaar? en wat is er met de rechercheur gebeurt?
uiteindelijk is hij zot geworden? ik begrijp het echt niet..
had hij gelijk.. was het echt die man met de zwarte stationwagen?
het einde begrijp ik echt niet..
Leno
-
- 5921 berichten
- 4402 stemmen
Dan zal ik het je nu uitleggen, voor zover ik het nog weet.
De val die Jerry zet, met dat meisje, werk niet omdat de moordenaar niet op komt dagen. Jerry denk dat hij er helemaal naast zit, maar het toeval zorgde ervoor dat de moordenaar een dodelijk auto ongeluk kreeg onderweg. Jerry weet niet beter dan dat hij heeft gefaald en de dat moordenaar nog rondloopt. Tevens heeft hij de aardige vrouw en haar dochter voor niets gebruikt. Zijn schuldgevoelens worden enorm omdat hij die aardige mensen heeft 'gebruikt' en zijn plegde (belofte) niet na kon komen.
Jorick
-
- 8776 berichten
- 2335 stemmen
Een goede en sfeervolle film met een sterk plot. Nicholson acteert zoals gewoonlijk weer erg sterk, maar ook de rest van de cast mag niet buiten beschouwing worden gelaten. De film komt redelijk traag op gang, maar weet naar het einde toe de spanning er in te houden. Mooi einde trouwens! 3.5*
Gerelateerd nieuws

Misdaadfilm 'The Pledge' van Sean Penn donderdagavond te zien op televisie
Bekijk ook

The Life of David Gale
Drama / Misdaad, 2003
494 reacties

Snow Cake
Drama, 2006
97 reacties

The Express
Biografie / Sport, 2008
50 reacties

Dead Man Walking
Misdaad / Drama, 1995
151 reacties

A Time to Kill
Drama, 1996
233 reacties

Tesis
Thriller / Horror, 1996
129 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








