• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.425 films
  • 12.235 series
  • 34.018 seizoenen
  • 647.758 acteurs
  • 199.129 gebruikers
  • 9.379.055 stemmen
Avatar
 
banner banner

Under the Skin (2013)

Sciencefiction / Thriller | 108 minuten
3,02 1.197 stemmen

Genre: Sciencefiction / Thriller

Speelduur: 108 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten / Zwitserland / Polen

Geregisseerd door: Jonathan Glazer

Met onder meer: Scarlett Johansson en Kryštof Hádek

IMDb beoordeling: 6,3 (169.160)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 16 oktober 2014

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Under the Skin

Een mysterieuze vrouw doorkruist Schotland en klampt vanuit haar bestelwagen nietsvermoedende toevallige passanten aan, om deze vervolgens te verleiden en in de val te lokken. Steeds opnieuw weet ze haar mannelijke prooien te strikken met haar seksualiteit. Wat is haar verhaal?

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

Bij Jonathan Glazer:

Sexy Beast en Birth regisseur Jonathan Glazer werkt aan de verfilming van Michel Faber's sci-fi horror boek Under the Skin.

Jonathan Glazer's Next Sexy Beast Wants to Get Under The Skin | /Film - slashfilm.com

Under the Skin (2011) - imdb.com


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22413 berichten
  • 5077 stemmen

Werd tijd dat hij met een nieuwe film kwam. Zeer interessante regisseur. Eerste twee films waren imperfect, maar wel bijzonder. Het plot van het te verfilmen boek klinkt tamelijk bizar. Van een (in Schotland wonende en in het Engels schrijvende) Nederlandse schrijver trouwens!


avatar van misterfool

misterfool

  • 339 berichten
  • 730 stemmen

Intressant, klinkt een beetje als een Species-achtig plot.


avatar van stupidcat

stupidcat

  • 35 berichten
  • 774 stemmen

klinkt leuk ja , echter er staat 2012 hierboven , mogen ze wel opschieten met uitbrengen dan

ben benieuwd..


avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

Als zij ook de hele tijd in een limo zit, net als Pattinson + Cronenberg, dan vermoed ik het ergste. Toch, Glazer + Scarlett, da's eigenlijk niet verkeerd. We zien wel.


avatar van mikey

mikey

  • 28993 berichten
  • 5142 stemmen

KLinkt bijzonder goed dit allemaal. Johansson op sexjacht


avatar van theessential1

theessential1

  • 3 berichten
  • 117 stemmen

Het boek is echt fantastisch, dus ik hoop dat ze dezelfde sfeer in de film kunnen overbrengen.


avatar van Simon Smith

Simon Smith (crew films)

  • 1374 berichten
  • 4513 stemmen

Boek van wie?



avatar van theessential1

theessential1

  • 3 berichten
  • 117 stemmen

Inderdaad, dit is het boek waarop de film is gebaseerd.

Weet er eigenlijk iemand de releasedatum?


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22413 berichten
  • 5077 stemmen

Oef, een nieuwe Glazer, dat werd wel tijd na 9 jaar. Die man heeft een meesterwerk in zich (maar maakte twee films met heel sterke en helaas ook zwakke punten). Benieuwd of deze het al wordt. Plot is intigerend.


avatar van jarno1975

jarno1975 (moderator series)

  • 10972 berichten
  • 2792 stemmen

avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2567 stemmen

Lijkt me wel iets dit!


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

Dat is een SD-trailer trouwens.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

Nu wel in HD: Teaser (YouTube)


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Film krijgt slechte kritieken, maar ik blijf het interessant vinden.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Veel verdeeldheid, maar de beste films hebben verdeelde kritieken. De critics die ik serieus neem (Eric Kohn, Justin Chang e.a.) zijn iig positief. Verwacht hier heel erg veel van, past perfect in dit magistrale filmjaar.


avatar van Brooklyn

Brooklyn

  • 1144 berichten
  • 1402 stemmen

Ziet er geweldig uit zeg


avatar van goongumpa

goongumpa

  • 3057 berichten
  • 4083 stemmen

Wanneer komt deze uit?


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Nog niet bekend, ook nog geen distributeur voor zover ik weet.


avatar van Malick

Malick

  • 9142 berichten
  • 640 stemmen

Naomi Watts schreef:

Nog niet bekend, ook nog geen distributeur voor zover ik weet.

Was al voor het Filmfestival van Venetië aangekocht door A-Film Benelux. Vooralsnog staat die gepland voor begin 2014.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Ah, netjes.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

En extended! Oh god, wat gaat dit goed worden .

YouTube - Under the Skin - Extended Trailer - TheFilmStage.com


avatar van t-i-m

t-i-m

  • 165 berichten
  • 753 stemmen

oeff! kan niet wachten!


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Humanistische ontdekkingstocht.


Vanaf de opening weet je al dat je met cinema van de bovenste plank te maken hebt. De 2001-achtige imagery en daarna "Isserley" die bezit neemt van een lijk, allemaal op een magnifieke manier op beeld gevangen. Glazer tilt het boek van Faber wel naar ongekende hoogte, die de Freudiaanse psychoanalyse ("Es") nog nadrukkelijker in de film verwerkt, en relationele thema's ook nog verder uitdiept.


Johansson is echt perfect gecast, haar bijzondere mysterieuze ontwapenende schoonheid komt zo goed tot zijn recht in deze rol. Johansson is zo enorm overtuigend als "Isserley", zowel qua performance als haar mysterieuze voorkomen is een regelrechte voltreffer. Ook haar lichaamsbouw is om een onverklaarbare reden een lichaam die ik associeer met een onweerstaanbare extraterrestrial. Ze belichaamd de buitenaardse esthetiek en onwetendheid van Aardse esthetiek zo treffend.


Glazer maakt bij elke nieuwe film die hij maakt weer enorme stappen en ook hier is dat weer het geval. Met Under The Skin maakt ie toch wel een film waarmee hij zich met de allergrootsten kan meten. Abstract, associatief, meditatief, filosofisch. Vooral audiovisueel een ontzettende sterke film. Prachtige transcendent en penetrerende cinematografie en een zintuigenprikkelende score, die samen met de abstracte filosofie de zielrijke structuur van de film vormt. Echt te veel prachtige scenes om op te noemen maar Elephant Man, de onderwater scene, de opening, de lokscenes, de scenes waar "Isserley" steeds meer vermenselijkt (de scene waar ze mee klopt op het ritme van de muziek ), het slot. Ja, te veel om efficiënt te benoemen.


Een film om in te verdwalen. Hoort zo thuis in - pak 'm beet - de top 20 van Sight & Sound. Dit is filmmakerij van het hoogste niveau. Inmiddels al wat uren verder maar ben nog steeds zwaar onder de indruk van deze larger than life prent, die zowel qua vorm als inhoud zeer omvangrijk is. Meer dan een vernuftige SF film wmb. Komt wel het best tot zijn recht thuis, alleen, zonder invloeden van buitenaf. Voor mij is het nu al filmgeschiedenis en de film van 2014 lijkt me nu al bekend. Hier gaat niets en niemand overheen. Dat mag niet. Dat kan niet.


avatar van DwarreI

DwarreI

  • 1170 berichten
  • 1371 stemmen

Zo zo, dat zijn nogal verwachtingen die je daar schept! In recensies wordt de film zowel met werk van Lynch, Kubrick als Von Trier vergeleken, dat belooft ook al veel goeds.

Under the Skin is blijkbaar dus al ergens te zien op dit moment?


avatar van goongumpa

goongumpa

  • 3057 berichten
  • 4083 stemmen

Filmfestival Gent vermoed ik?


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Klopt goongumpa. Doet inderdaad aan o.a. Kubrick, de huidige Von Trier en aan surreële meesters als Lynch denken, maar daarnaast ook zo eigen.


avatar van Elineloves

Elineloves

  • 24071 berichten
  • 3631 stemmen

Ochot. Ik begin met lezen en zie: '' ...door mannen te strikken met haar seksualiteit. ''

En dan een 5.0* van NW. What a shocker.

Ik heb een afgrijselijke afkeer tegen Scarlett, dus weet niet of ik dat 107 minuten vol ga houden. Jammer, want het klinkt interessant.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Die afkeer helpt niet mee, maar staat denk ik door de klasse van de film ook niet in de weg (ze praat ook erg weinig mocht dat helpen). Ik zal de film daardoor niet laten schieten. Wel benieuwd hoe A-film het gaat doen, lijkt mij toch erg lastig aan de man te brengen.