• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.031 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.057 acteurs
  • 198.998 gebruikers
  • 9.371.620 stemmen
Avatar
 
banner banner

Les Ordres (1974)

Drama / Historisch | 109 minuten
3,65 10 stemmen

Genre: Drama / Historisch

Speelduur: 109 minuten

Alternatieve titels: Orderers / Orders

Oorsprong: Canada

Geregisseerd door: Michel Brault

Met onder meer: Hélène Loiselle, Jean Lapointe en Claude Gauthier

IMDb beoordeling: 8,0 (1.249)

Gesproken taal: Frans en Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Les Ordres

Het Front de la Libération du Québec ontvoerde in 1970 een Britse handelsattaché en de Canadese minister Laporte en vermoordde hen. Het resultaat was dat de burgemeester van Montreal een speciale noodwet afkondigde, 450 mensen liet aanhouden, en hen dagenlang opsloot, zonder een verklaring waarom. Dit feit was de aanleiding voor deze film die de belevenissen volgt van een viertal slachtoffers.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Marie Boudreau

Clermont Boudreau

Dr. Jean-Marie Beauchemin

Richard Lavoie

Claudette Dusseault

Louise Boudreau

Martine Boudreau

Monique Boudreau

Mrs. Thibault, The Neighbour

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van speedy23

speedy23

  • 18945 berichten
  • 14043 stemmen

Naar ware feiten...


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23437 berichten
  • 76922 stemmen

Nog bedankt Speedy voor de info van de film voor het toevoegen


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8427 stemmen

Merkwaardig en uiterst sobere film die soms als een documentaire overkomt en berust op ware gebeurtenissen.

Het is een schrijnend en eigenlijk onthutsend verhaal, gebracht in wit-zwart, niet zonder emotie te verwerken.

Ingetogen en knap acteerwerk.


avatar van brucecampbell

brucecampbell

  • 3315 berichten
  • 7363 stemmen

Vrij koele en afstandelijke film gebaseerd op ware feiten.

De vertolkingen waren ok, maar ik had problemen met de gelatenheid van de "onschuldige" slachtoffers.

De hoofdrolspeler Jean Lapointe was nog geen 40 tijdens deze film, maar lijkt minstens 10 jaar ouder.

Toch een boeiend geheel.


avatar van Sir Djuke

Sir Djuke

  • 369 berichten
  • 1031 stemmen

‘Les Ordres’ is een briljante en verontrustende film van de Canadese regisseur Michel Brault, die aanvoelt als een documentaire. De verhaallijnen zijn dan ook geïnspireerd op interviews met slachtoffers van een anti-terrorismewet die premier Pierre Trudeau (inderdaad: de vader van) in 1970 doorvoerde in antwoord op aanslagen van groeperingen die een zelfstandig Quebec wilden.

Het verontrustende zit hem in hoe de film (uit 1974) inzichtelijk maakt dat met een paar pennenstreken (Les Ordres) fundamentele wetgeving kan worden uitgeschakeld en een ogenschijnlijk goed ingericht land als Canada van het ene op het andere moment in een totalitaire staat kan veranderen. En het is dus geen fictie, want gebaseerd op ware feiten. Een film die nog dagenlang in je hoofd blijft naspoken.