• 15.812 nieuwsartikelen
  • 178.349 films
  • 12.227 series
  • 34.007 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.100 gebruikers
  • 9.377.538 stemmen
Avatar
 
banner banner

Sonora (1968)

Western | 92 minuten
3,25 2 stemmen

Genre: Western

Speelduur: 92 minuten

Alternatieve titels: Sartana Does Not Forgive / Sartana Non Perdona

Oorsprong: Italië / Spanje

Geregisseerd door: Alfonso Balcázar

Met onder meer: Gilbert Roland, George Martin en Jack Elam

IMDb beoordeling: 5,8 (150)

Gesproken taal: Spaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Sonora

Uriah rijdt een stadje binnen op zoek naar Slim Kovacs, de man die zijn vrouw heeft verkracht en vervolgens vermoord. Kovacs is in de stad met het voornemen een postkoets te beroven. Nadat hij de stad heeft verlost van de sheriff en de inwoners flinke schrik heeft aangejaagd, wordt Kovacs ingehuurd door de huurmoordenaar Kirchner om hem te beschermen. Een bekende van Kirchner blijkt ook een bekend gezicht voor Uriah te zijn. Uriah en Kirchner zullen eerst met elkaar moeten afrekenen, maar een bepaalde affectie en respect voor elkaar maakt dat niet makkelijker.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van thunderball

thunderball

  • 5882 berichten
  • 1414 stemmen

Deze zojuist bekeken op een Duitse dvd, in het Italiaans met Engelse ietwat haperende ondertitels, nadat hij al jaren geseald klaar lag op de stapel nog te bekijken films.

Na de laatste tijd wat mindere Spaghetti westerns bekeken te hebben, was deze toch wel weer de moeite waard!

Martin, Roland én Elam gedrieën in de belangrijkste rollen in een film, dat kan ook bijna niet mis gaan. Misschien geen van allen echte A-list hoofdrolspelers, zelfs niet voor dit specifieke genre, maar des al niet te min allen met genoeg charisma om deze film te dragen en boven de doorsnee rotzooi uit te laten komen.

Lekkere wraak film, waarin we meteen redelijk in het begin al de eerste flashback te zien krijgen, die eerder in een film -inclusief de filmscore- thuis hoort in een film als Bilitis, dan in een Spaghetti western.
Verder lekker vlot lopend verhaaltje, met een aardige, originele finale, inclusief een soort van Russisch roulette, wat al eerder in de film te zien was, zodat je als kijker weet wat er gaat komen, maar zal het dit maal goed gaan uitpakken voor de held van het verhaal? De oplettende kijker heeft zo zijn vermoedens, gezien een bepaalde kogel, die Roland eerder in het verhaal ontving...

Martin is goed in hoofdrol, zoals Elam lekker gemeen en doortrapt is als de leider van de bandieten.
Roland doet zijn ding in voor hem typische rol als oudere, stijlvolle gunman for hire.
Rosalba Neris aanwezigheid is wel erg kort en nauwelijks het vermelden waard, maar wat was ze weer mooi en wat heeft ze werkelijk prachtige, indringende kijkers!

Score van Di Massi is goed en uiterst sfeervol, al is de titelsong aan het begin weer typisch overdreven in het Engels gezongen, zoals we gewend zijn bij dit soort van films.

Zeker de moeite van het kijken waard!

Een dikke zeven, ofwel 3,5 ster.