The Big Wedding (2013)
Genre: Komedie
Speelduur: 89 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Justin Zackham
Met onder meer: Diane Keaton, Robert De Niro en Susan Sarandon
IMDb beoordeling:
5,6 (53.545)
Gesproken taal: Engels, Spaans en Latijn
Releasedatum: 9 mei 2013
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Big Wedding
"It's never too late to start acting like a family."
Don en Ellie Griffin (Robert de Niro en Diane Keaton) zijn een disfunctioneel stel dat al een lange tijd gescheiden is. Wanneer hun geadopteerde zoon Alejandro gaat trouwen, wordt ook zijn religieuze, biologische moeder uitgenodigd. Om de eregast van de bruiloft niet tegen het verkeerde been te schoppen, moeten Don en Ellie zich voordoen als een gelukkig getrouwd echtpaar. Voor Ellie is dit een emotionele gebeurtenis omdat ze niet alleen haar ex-man onder ogen moet komen, maar ook zijn nieuwe vriendin Bebe McBride (Susan Sarandon), die ooit haar beste vriendin was.
Externe links
Acteurs en actrices
Don Griffin
Ellie Griffin
Missy O'Connor
Bebe McBride
Lyla Griffin
Jared Griffin
Father Monaghan
Alejandro Griffin
Kim
Andrew
Video's en trailers
Reviews & comments
jarno1975 (moderator series)
-
- 10972 berichten
- 2792 stemmen
Een voor mij onbekende komedie (ik kwam hem toevallig tegen) met een stevige cast. Er zijn ook rollen voor Amanda Seyfried, Katherine Heigl, Robin Williams en Topher Grace.
n_077
-
- 15 berichten
- 156 stemmen
Ik ben heel erg benieuwd naar deze film! Vooral vanwege de geweldige cast 
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5984 stemmen
Vanaf 13 december in de bioscoop (eOne)
Release helaas uitgesteld; nieuwe datum: 11 april 2013
zzz_dafnuh_zzz
-
- 96 berichten
- 165 stemmen
Ik heb deze film gisteravond gezien in het buitenland. (Vandaar dat ik al kan oordelen)
Allereerst is het een geweldige cast, dat is een feit. En allemaal zetten ze hun rol goed neer.
Het verhaal is echter een zoveelste Amerikaanse cliché komedie. Het is hier en daar wel grappig en het is een leuke film om gezien te hebben.
Maar echt diepgang of een oscarwaardig-momentje zit er niet in 
soom
-
- 24919 berichten
- 2751 stemmen
Punten voor uiteraard Amanda Seyfried (vind haar gewoon leuk, mede dankzij haar rol in de ABBA-musical Mamma Mia - Grote duh, uiteraard), Susan Sarandon (ik zie haar graag spelen, vind haar niet bijzonder goed, maar ook niet bijzonder slecht, ze wandelt gewoon tussen wal en boot door), Katherine Heigl (enigszins dan wel, ze is net ietsje te serieus bezig naar mijn smaak), en Topher Grace (ja, ik heb redelijk genoten van Spiderman 3, dat durf ik gewoon toe te geven). Verhaal stelt niet heel veel voor natuurlijk, drama had net een suikerspin beter gekund, net als de romantische insteek, maar het voldeed wel enigszins aan de eisen van het vrouwelijke publiek waar ik me tussen bevond vandaag.
Iets betere personage uitdieping in het vervolg, en niet doen alsof je (als regisseur zijnde dan) de eerste bus moet halen die je tegenkomt, want ik vond het veel te haastig afgewerkt, ja. Maar goed, mijn zelfkennis reikt inmiddels wel zo ver dat ik weet dat ik echt een beetje apart naar films kijk en beoordeel, ben gewoon een beetje apart. Maar dat is niet erg, apart is goed.
voskat
-
- 1026 berichten
- 1088 stemmen
Shotje van Ana Ayora bij de vijver maakte dit de moeite. 
Nee, maar verder valt de film ook heel erg mee. Zelfs Diane Keaton is niet eens zo tenenkrommend irritant. Paar best geslaagde komische momentjes. Verder lekker vergeten.
stultmeister
-
- 67 berichten
- 58 stemmen
Een ROMKOM met de bekende elementen. Vanavond in de bioscoop gezien. Niet veel bijzonders, maar ook absoluut geen hele slechte film. De film kijkt als geheel prettig weg, en met een speelduur van 90 minuten heb je best een leuke avond. Verder barst het van de clichés, zitten er veel onwaarschijnlijke situaties in de film (het lijkt alsof vreemdgaan de normaalste zaak van de wereld is) en is de film nergens ECHT hilarisch. Niet bioscoopwaardig, maar gewoon lekker voor op de bank met je vriendin.
Heel veel mensen zeggen vaak dat Robert de Niro niets in dit soort films te zoeken heeft en dat hij als acteur helaas in mindere films is gaan spelen. Natuurlijk zie ik Robert de Niro liever in een film als Casino of Goodfellas (en zo kan ik nog wel even doorgaan), maar ik vind dat hij toch een goed gevoel voor humor heeft in dit soort films, waardoor ik een ROMKOM net wat leuker vind wegkijken dan normaal.
Deze film krijgt van mij 2 sterren.
m1701
-
- 1849 berichten
- 2327 stemmen
Toch wel een verrassend leuke film
Had er geen hoge verwachtingen van maar vond het toch best leuk
vooral die gozer van "That 70's Show"
Niet zo'n heel standaard verhaaltje al is het einde natuurlijk wel erg duidelijk.
Leuk om een xtje te kijken
3*
Bardie
-
- 94 berichten
- 323 stemmen
Geen geweldige film. Verhaallijn is mij veel te onwaarschijnlijk en vergezocht en het einde van de film is verre van verrassend. Ondanks deze gegevens toch met redelijk vermaak naar de film gekeken. Vond De Niro een leuke rol neerzetten laat toch weer eens zien een geweldige acteur te zijn door ook deze rol kleur te geven.
Al bij al toch een matige film die zoals eerder gezegd met je vriendin op de bank best te doen is.
alwin1984
-
- 10 berichten
- 33 stemmen
zeer matig en zeer voorspelbaar. Weinig humor en leuke grappen.
5 mensen in de zaal zegt ook alles over deze film, zelfs als ie straks op dvd is zal ik hem niet huren/kopen. Gewoon overslaan!
een echte seniorenfilm.
Dominootje
-
- 564 berichten
- 0 stemmen
Soort van voorspelbaar.. Met creatieve twists en laat je soms goed lachen
(ook om de flauwste dingen..)
John Lee Hooker
-
- 14934 berichten
- 1625 stemmen
Waarom toch altijd die kleine kut hondjes in zulke glitter and glamour feestjes van Amerikanen? Ik snap het niet; koop liever een kat. Ze zijn niet grappig en werken enkel op mijn zenuwen. Goed, zoals verwacht zitten we hier weer opgescheept met zo'n tachtig procent aan moeilijkheden om in het restant te stuntelen en idiote opmerkingen te plaatsen. Robert de Niro wederom in z'n badjas met opgetrokken wenkbrauwen en een moeilijke glimlach; hij mocht van mij een paar jaar geleden al met pensioen gaan. Katherine Heigl is niet veel beter. Ze ziet er nogal verwend uit en acteert oppervlakkig met steeds weer van die grote ogen alsof er iemand is gestorven. Wellicht is het voornamelijk gericht op het vrouwelijke publiek maar dan nog steeds vind ik dit een gemakzuchtige en stompzinnige manier van filmmaken.
Koerok
-
- 1196 berichten
- 1422 stemmen
Dit was al met al best wel slecht, en je krijgt zelfs een beetje medelijden met de sublieme cast. Oude helden van vroeger in een zeer middelmatig en voorspelbaar allegaartje.
tattoobob
-
- 8198 berichten
- 2567 stemmen
Deze film had zeker potentie maar het was het allemaal NET niet....
Heel erg jammer 
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Het verhaal van deze flauwe, clichématige en vermoeiende klucht is oubollig, preuts, sentimenteel, voorspelbaar en wil maar niet leuk worden. Het meest teleurstellende is dat de regisseur de humor voortdurend lijkt te willen vergoeilijken. De cast speelt flets en lusteloos. Kortom: een veel te lichte komedie die je (gelukkig) snel weer vergeet.
Barry83
-
- 714 berichten
- 698 stemmen
"En ze leven aan het einde allemaal nog lang en gelukkig" 
Het verhaal heb ik al 1000 keer gezien, het is oersaai, flauw en totaal niet grappig.
Het bewijs dat op het oog een goede cast nog geen garantie geeft voor een goede film. Sterker nog waren allemaal eenmans rolletjes.
Dus snel vergeten deze commerciele rotzooi 
Sergio Leone
-
- 4412 berichten
- 3096 stemmen
Matig.
Maar eigenlijk zijn mijn verwachtingen wel ingelost: snel, flauw, gemakkelijk, ongeïnspireerd. Iets meer geslaagde grollen hadden de boel wat kunnen opfleuren, maar helaas.
Trekpleister van The Big Wedding is de cast, al zijn enkel Robin Williams en Robert De Niro voorzien van komisch talent. Voor de verandering heb ik me niet geërgerd aan Katherine Heigl en Topher Grace en is Ana Ayora een extra troef. De irritante Diane Keaton en de onopvallende Amanda Seyfried en Ben Barnes nemen we er dan maar bij.
Snel tussendoortje.
2,5
_Casper_
-
- 1244 berichten
- 1692 stemmen
Een film waar een hoop goeie acteurs in spelen, dus dat opzich aardig wat potentie heeft maar het helaas niet helemaal waarmaakt...
De acteerprestaties zijn opzich prima, en het verhaal tja.. het is een bekent verhaal.. maar als het goed uitgewerkt word dan kan het nog harstikke leuk en prima vermakelijk zijn..
Maar deze film doet dat helaas niet,
ongeveer tot net over de helft is het een prima film om te zien, hoewel in de gehele film nergens grappig word (heb nooit moeten lachen), is het 1e gedeelte wel leuk en vermakelijk om te zien... Heb heerlijk ontspannen gekeken.. en dacht halfverwege nog van goh wat een relaxte film!
Maar dan komt de 2e helft, en dan komen er allemaal gecompliceerde wendingen en flauwigheden de afbreuk doen op de film... en t hele relaxte gevoel weghalen...
Jammer!
Omdat ik me bij het eerste gedeelte toch vermaakt heb geef ik de film alsnog een 2.5*
Komt hij een keer voorbij op tv is het prima te kijken, anders zou ik hem laten schieten
blurp194
-
- 5500 berichten
- 4196 stemmen
Mierzoet en te mooi om waar te zijn. Het huisje bij het meer en de idyllische setting van de trouwpartij, en de clichefiguren die daar rondlopen staan zo ver van de normale werkelijkheid af dat het gaat irriteren.
Wel een mooie cast - niet dat ze heel geinspireerd bezig zijn, maar ze tillen dit prul toch nog net ietsje omhoog. En dat is wel een prestatie op zich.
breedbeeld
-
- 466 berichten
- 616 stemmen
Keek hem vanwege de cast maar wat een draak, zelfs in het genre. Waardeloos script en nog slecht geëdit ook. Zonde van mijn tijd.
boemboem27
-
- 1540 berichten
- 1366 stemmen
leuke film goede cast.
wel eentje van 13 in een dozijn,maar dat mag de pret niet drukken.
gewoon verstand op nul en kijken maar
schumacher
-
- 4576 berichten
- 4277 stemmen
Veel bekende acteurs en dan denk je, dit gaat sowieso een heel goeie en leuke film zijn maar dat is het helaas niet geworden.
Komedie? Daar heb ik bitter weinig van gemerkt. Het is gewoon een beetje een romkom film of hoe ze dit ook noemen
maar zelfs dan is het nog geen goeie.
Middelmatige film, eens goed om te zien terwijl je wat aan het surfen bent met de laptop, je mist toch nauwelijks wat want veel gebeurd er niet in deze film.
Zeker niet voor een zaterdag avond te zien.
Djaxx
-
- 58 berichten
- 86 stemmen
Normaal laat ik deze films aan me voorbijgaan maar wilde nog wel eens een uitzondering maken.
Had ik uiteidelijk beter gewoon niet gedaan.
Ik heb haast nergens echt moeten lachen, of de grappen waren te voorspelbaar of ze waren gewoon te slecht.
De toevoeging van de rol van de nieuwe vrouw in het leven van de niro is me ook totaal niet duidelijk. Heb me echt geergerd aan dat mens!
Het einde kan qua cliche anders ook wel tellen!
Vond de niro uiteindelik niet slecht in deze rol maar dit kan de film helaas niet naar een hoger niveau tillen.
danuz
-
- 12935 berichten
- 0 stemmen
Vol cliché's, maar toch ook best grappig. Komt waarschijnlijk door de cast (Keaton en vooral De Niro) die behoorlijk wat charisma uitstralen en hun lines overtuigend brengen. Sowieso blijk ik meer een zwak voor dit soort films te hebben dan ik misschien zou willen toegeven. Alhoewel die New England setting ook wel meehelpt natuurlijk 
Het laatste nieuws

Top 10 van Netflix: déze tien films worden nu goed bekeken

'Outlander'-serie 'Blood of My Blood' snel te streamen op HBO Max

Avonturenfilm 'Seven Years in Tibet' is binnenkort te vinden in het Netflix-aanbod

Mysteryklassieker 'The Da Vinci Code' met Tom Hanks vrijdagavond op televisie
Bekijk ook

Griffin & Phoenix
Drama / Romantiek, 2006
64 reacties

Sydney
Drama / Misdaad, 1996
147 reacties

Den Skaldede Frisør
Komedie / Romantiek, 2012
48 reacties

Everybody Wants Some!!
Komedie, 2016
50 reacties

The Words
Drama / Romantiek, 2012
65 reacties

The Frozen Ground
Misdaad / Thriller, 2013
215 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









