Genre: Komedie / Misdaad
Speelduur: 104 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Richard Linklater
Met onder meer: Jack Black, Shirley MacLaine en Matthew McConaughey
IMDb beoordeling:
6,8 (66.825)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Bernie
"A story so unbelievable it must be true."
Bernie (Black) is de geliefde begrafenisondernemer in een klein stadje in Texas. Zelfs de rijkste en gemeenste weduwe (MacLaine) van de stad is gek op hem. Niemand kan een verkeerd woord zeggen over Bernie – zelfs niet als hij een bijzonder wrede misdaad pleegt. Hij vermoordt de weduwe en hij spaart zich nadien geen moeite om de illusie te wekken dat ze nog steeds leeft.
Externe links
Acteurs en actrices
Bernie Tiede
Marjorie Nugent
Danny Buck Davidson
Scrappy Holmes
Larry Brumley
Don Leggett
Cashier
Jerry
Mr. Estes
Truck Driver
Video's en trailers
Reviews & comments
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3701 stemmen
Leuke film
Moet toch weer eens wat vaker Linklater films kijken. Toch altijd erg vermakelijke films. Hier weet die ook weer het beste naar boven te halen met zijn cast. Fenomenale rol van Jack Black. Maar vooral de keuze om de mensen uit het dorp te interviewen maakt het soms hilarisch. Ook de feel van de film is leuk. Het is niet echt een zwarte komedie. Daar blijft de toon altijd veel te lief voor. Maar ik had ook niet het idee dat Linklater dat wou maken.
Naar het einde toe dipt het wat in, maar Linklater heeft het snel genoeg door en laat de film niet te lang doorgaan.
3.5 sterren.
james_cameron
-
- 6997 berichten
- 9786 stemmen
Onderhoudend filmpje, dat helaas iets te weinig om het lijf heeft om echt memorabel te zijn. Voornaamste troef is de uitstekende rol van Jack Black als het verwijfde titelpersonage, een goedbedoelende alleskunner die emotioneel betrokken raakt bij weduwe Shirley MacLaine, met desastreuze gevolgen. Het waargebeurde verhaal is haast 'stranger than fiction', maar de uitwerking van het materiaal is aan de karige kant. De interviewfragmenten met allerlei dorpsgenoten zijn evenwel grappig, net als de foute bril en het maffe kapsel van Matthew McConaughey.
Honey Blossom
-
- 186 berichten
- 923 stemmen
Jack Black heeft hier weer een totaal nieuwe personage neergezet: Bernie en wat doet hij dat toch enorm goed. Gebasseerd op een waar gebeurd verhaal.
Je moet wel wat geduld hebben voor deze film, want bijna de helft van de film wordt verteld door de bewoners van het dorp, in de vorm van interviewen.
De zwarte humor hier vond ik erg amusant. Het begint al bij zijn beroep als assistent begrafenisondernemer, en wordt verder uitgewerkt. Deze films kreeg me zover dat ik weliswaar sympathie kreeg voor een moordenaar.
Leuke filmpje voor op een rustige zondag 
Rating: 3*
tukkerstein
-
- 2216 berichten
- 3467 stemmen
Kijkbare maar behoorlijk matige film. Eerste helft wordt grotendeels gebracht als documentaire met veel interviews. De achtergrond van de verwijfde, excentrieke maar goedaardige begrafenisondernemer Bernie wordt geschetst door de bewoners van een Texaans dorp. Dit duurt allemaal wel erg lang en het is behoorlijk saai. In de tweede helft wordt het verhaal wat interessanter maar het kon mij allemaal niet erg boeien. Er wordt goed geacteerd en Jack Black speelt eens een andere rol dan die we normaal van hem gewend zijn. De film draait eigenlijk om het feit hoe iedereen in het dorp het opneemt voor Bernie terwijl hij eigenlijk gewoon een moordenaar is.
filmamator
-
- 109 berichten
- 250 stemmen
Merkwaardige film over een assistent begrafenisondernemer en bovenal geliefd persoon in een typisch klein plaatje in Texas waarin iedereen elkander kent. Zijn vrijgevigheid en behoefte om voor iedereen het beste te willen en te geven komt hem uiteindelijk duur te staan.
Black zet een goed personage neer waarin ook een rol is weggelegd voor zijn stem. De sfeer zoals dat typerend is voor een klein dorp wordt ook goed meegegeven met accent en al.
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7279 stemmen
Beest Bernie.
Bernie is een op waarheid gebaseerd verhaal, gegoten in een prettig wegkijkende zwarte komedie. Al moet gezegd dat, ondanks de hilarische karakters met Jack Black voorop, er niet geschuddebuikt kan worden. Dat hoeft ook helemaal niet, want de maffe personages worden dusdanig goed vertolkt dat dit an sich al voldoende is. En het verhaal omtrent een begrafenisondernemer die personal assistent wordt van een 79-jarige miljonairsweduwe, een puike rol van Shirley MacLaine, biedt sowieso een hoop karakters. Vaak in de vorm van dorpelingen die het verhaal middels interviews ontvouwen.
Tegen het einde begint de film iets serieuzer van toon te worden en blijkt openbaar aanklager Matthew McConaughey de enige te zijn die Bernie ziet als een beest dat achter de tralies hoort. Een bijzondere ontwikkeling, want ondanks zijn suikerzoete verschijning en liefdadige inslag moet de echte Bernie toch ook voldoende tegenstanders hebben gehad. In de film wordt juist zijn aaibaarheidsfactor uitvergroot, hetgeen bij de nuchtere kijker op zijn minst een beetje weerstand doet oproepen. Het doet het kijkplezier echter weinig slinken. Gelukkig maar.
Goed.
Met dank aan A-film voor het recensie-exemplaar.
Onderhond
-
- 87595 berichten
- 12845 stemmen
Geinig.
Een zwarte comedy is het eigenlijk amper, daarvoor is deze Linklater vééls en veels te braaf. Maar een vermakelijke comedy met een wat duisterder randje is het wel. Black schitterf in z'n rol (deed me vaag wat aan Capote denken), maar ook de rest van het dorpje (met bijbehorende accenten) doet het erg leuk.
Het is dat de film zelf wat pit en tempo mist. Het verhaaltje heeft niet zoveel om het lijf en wordt iets te lang gerokken. Bernie's personage wordt verder wel goed neergezet, geloofwaardig en innemend, ondanks het wat vreemde verloop.
Verder ook genoten van McConaughey, sterke rol (leek in de verte wat op Woody Harrelson) en van het vrolijke sfeertje dat doorheen de hele film hangt. Alleen blijft Linklater soms iets teveel in het omasfeertje hangen.
3.0*
scorsese
-
- 13165 berichten
- 11078 stemmen
Goeie film waarin een geliefde begrafenisondernemer een wat aparte relatie aanknoopt met een oude weduwe. Een bijzonder en waargebeurd verhaal verpakt als zwarte comedie in documentaire-achtige stijl. Jack Black, Shirley MacLaine en vooral Matthew McConaughey zetten hun rollen lekker dik aan, maar gaan nergens over de top.
david bohm
-
- 3075 berichten
- 3439 stemmen
Film over Bernie, sterk gespeeld door Jack Black, die begrafenisondernemer is en zich volledig wegcijfert voor een rijke weduwe met fatale gevolgen. Ook Matthew McConaughey weet te overtuigen als redneck aanklager. Het hele gebeuren wordt als documentaire gepresenteerd met zo nu en dan geestig commentaar van dorpsbewoners. Maar echt scherp of hilarisch wordt het naar mijn smaak nergens.
Kijkbaar.
Movsin
-
- 8264 berichten
- 8427 stemmen
Origineel concept waarbij de getuigenissen over onze Bernie het hoofdingrediënt vormen : van flauw tot zeer grappig en met een duidelijke sneer naar de ingesteldheid en niveau van de streekbewoners. Goed acteerd van die gasten, trouwens.
Sergio Leone
-
- 4410 berichten
- 3094 stemmen
Redelijk.
Het begin is vrij verfrissend en zorgt voor een vlotte inleiding. De film blijft nadien wel een beetje te veel inleiding. Ik heb nooit het gevoel gehad dat het écht ging losbreken. Misschien is dat wel te wijten aan de mengelmoes die het is: een beetje drama, een beetje thriller, een zwartkomisch sausje erbij, ...
Het is van alles nogal veel maar als geheel nogal weinig.
Dat doet evenwel niets af van de uitstekende acteerprestaties, waarbij vooral Jack Black een sterke rol aflevert. Ook Matthew McConaughey is goed op dreef en de eerlijkheid gebiedt me te zeggen dat dat voor Shirley MacLaine eveneens opgaat, al heb ik niet kunnen genieten van haar rol.
Richard Linklater kiest voor een docustijl. Enerzijds levert dat door de dorpsgenoten een aantal geslaagde komische taferelen op, anderzijds staat het een echt vlotte vertelling in de weg.
Wanneer na verloop van tijd ook nog eens tijdssprongen gemaakt worden wordt het fragmentarische alleen maar sterker.
Een twintigtal minuutjes minder en wat focus op een gestroomlijnde vertelling en dit had een stevige verrassing geweest kunnen zijn.
3
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Richard Linklater kiest doorgaans wel leuk materiaal voor zijn films, waardoor ze al snel goed kijkbaar zijn. Zo ook hier weer. Het is wel een erg maffe zaak die hier besproken wordt en zoals gewoonlijk heeft Linklater genoeg oog voor karakter en dialoog om er weer iets leuks van te maken. Zo'n figuur als Bernie zou makkelijk een karikatuur kunnen worden, maar hier is hij fascinerend. Waarschijnlijk ook Jack Blacks beste rol overigens. Wat de film iets extra's geeft is dat het aan het einde nog steeds vrij onduidelijk is in hoeverre Bernie Marjorie nou gebruikte. Het beeld dat hier geschetst wordt van een halve heilige is bijna overtuigend, maar Linklater en Black suggereren evengoed dat er meer kon spelen.
Het blijft verder wel wat jammer dat Linklater van alle grote regisseurs misschien wel de meest registrerende is. Dat bedoel ik niet eens zozeer op een documentaire manier, maar vooral op het gebied van camerawerk. Hij lijkt altijd gewoon ergens de camera te plaatsen zodat de actie duidelijk is, maar zonder ook maar enig verder idee erachter, laat staan dat hij ooit mooie beelden filmt. Je mag blij zijn met een korte camerabeweging. Ook qua montage en muziek doet hij zelden echt iets. Bernie is geen uitzondering. Linklater is het tegenovergestelde van veel regisseurs die eerder vorm boven inhoud stellen: hij is nauwelijks vorm en vooral inhoud.
Maar het werkt wel, zelfs al zorgt het ervoor dat dit geen meesterwerk wordt. De acteerprestaties (naast Black waren MacLaine en McConaughey ook prima te genieten) en de toevoeging van echte dorpelingen die Bernie kende en hier geïnterviewd worden (wel met scripts als richtlijn) maken het een prima film.
3,5*
Insignificance
-
- 3220 berichten
- 5588 stemmen
Ik begin zowaar wat waardering voor Black op te brengen. Dat hij het typetje aankan, want dat is het in eerste instantie, zat er wel in, maar hij weet na verloop van tijd ook wat vlees en bloed aan zijn Bernie toe te voegen. Toch een paar keer dat hij een gezicht opzet dat een mens verraadt, eentje die zich van kwaad, schuld en spijt bewust is. Best knap gedaan.
Het geeft de film een bepaalde sensibiliteit mee, waar de rest vooral bestaat uit af en toe grinniken en dan weer eens hoofdschudden om milde humor, zeker in het begin ook van de morbide, zwarte soort, en verwondering over hoe men reageert op de dader en op elkaar. Een verbazingwekkend verhaal dat een boost krijgt door de redenatie van de mensen die aan het woord komen.
Zoals de reden waarom de rechtszaak wordt verhuisd. Eigenaardig. Wat dat betreft werkt de docu stijl met interviews wel. Ze vinden het zelf blijkbaar ook wel amusant, maar ondanks dat McConaughey op dreef is en MacLaine een verschrikkelijke tang neerzet, blijft het iets te ver bij me weg om er in op te gaan. Daarvoor is het allemaal net niet scherp genoeg.
Vinokourov
-
- 3143 berichten
- 2909 stemmen
Verrassend leuke film uit Texas is dit met Jack Black in topvorm en een mooie bijrol voor Matthew McConaughey als District Attorney. Nou ben ik sowieso fan van dit soort films die op het platteland van Amerika afspelen. De types vandaar zijn karikaturaal maar ook levensecht. Bernie gaat over een begrafenisondernemer die heel veel goeds door voor het kleine stadje Carthage. Hij is alom geliefd en weet zelfs vriendschap te sluiten met een rijke weduwe, die gerust de bitch of town genoemd mag worden. Het lijkt er even op dat ze vriendelijker wordt door die vriendschap, maar dan vermoordt Bernie haar toch.
Vanaf dan wordt de film pas echt interessant. De film wordt continu onderbroken door interviews met de dorpsbewoners. In het begin wel grappig, maar het houdt ook wel enigszins het tempo op van de film, maar na die moord wordt het wel boeiend wat die mensen te vertellen hebben en hoe ze naar die moord kijken. Had wel het idee dat Linklater echte bewoners uit een Texaans dorp liet zien, maar toch was het wel een schok om te ontdekken dat Bernie een waargebeurd verhaal betrof.
Het laatste nieuws

Fan van 'The Wrecking Crew'? Met deze films weet jij ook wel raad

Horrorfilm 'Late Night with the Devil' met David Dastmalchian verdwijnt snel van Netflix

WOII-film 'Nebel im August' is een kijktip voor Netflix-abonnees: 'Bijna eng, zo goed gespeeld'

AppleTV komt deze zomer met een nieuw seizoen van 'Ted Lasso'
Bekijk ook

Children of Men
Actie / Thriller, 2006
1.165 reacties

The Parallax View
Thriller / Misdaad, 1974
44 reacties

Side by Side
Documentaire, 2012
29 reacties

Love & Mercy
Biografie / Muziek, 2014
42 reacties

Behind the Candelabra
Drama / Biografie, 2013
152 reacties

Lars and the Real Girl
Drama / Komedie, 2007
202 reacties
Gerelateerde tags
texascarthage gebaseerd op een waargebeurd verhaaldonkere komediestockbrokerprison visit vermist persoonfuneral directorfuneral homeamateur theater embezzlementhidden corpseestranged family memberjury trialhickconfession of crime duringcreditsstingerjaren 90based on magazine, newspaper or article
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.






