• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.954 films
  • 12.204 series
  • 33.972 seizoenen
  • 646.938 acteurs
  • 198.985 gebruikers
  • 9.370.851 stemmen
Avatar
 
banner banner

Better Off Dead... (1985)

Komedie / Romantiek | 97 minuten
2,95 118 stemmen

Genre: Komedie / Romantiek

Speelduur: 97 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Savage Steve Holland

Met onder meer: John Cusack, David Ogden Stiers en Kim Darby

IMDb beoordeling: 7,1 (53.278)

Gesproken taal: Engels en Hongaars

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Better Off Dead...

"Insanity doesn't run in the family, it gallops."

Lane Myer is geobsedeerd door zijn vriendin Beth en zijn wereld stort in elkaar als ze verliefd wordt op Roy, de aanvoerder van het ski-team. Na meerdere zelfmoordpogingen, het overleven van meerdere teisteringen van de krantenbezorger en onuitstaanbare diners met familie, vindt hij een nieuwe liefde: een Franse studente genaamd Monique Junot. Ondertussen moet hij zijn naam hoog houden door Roy in elkaar te slaan.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van bartsch

bartsch

  • 213 berichten
  • 282 stemmen

Heeeele lange tijd geleden gezien, maar de film is me wel bijgebleven met name dat terroriserende krantenjongetje ("gimme 2 dollars") bleef bij.


avatar van xangadix

xangadix

  • 1618 berichten
  • 4501 stemmen

Ja, die $2 grap blijft goed!


avatar van Katharina

Katharina

  • 716 berichten
  • 1050 stemmen

Niet helemaal mijn smaak van humor, maar opzich wel grappig.

En die $2 was wel grappig later, aan het begin werd ik er een beetje gek van.


avatar van erik1677

erik1677

  • 1787 berichten
  • 0 stemmen

jaren terug gezien!!!!

Een hartverwarmende komedie.

Wil hem graag nog weer een keer zien.


avatar van erik1677

erik1677

  • 1787 berichten
  • 0 stemmen

En eindelijk heb ik hem weer gezien, de 4 sterren die ik eerst gaf is toch een beetje teveel, maar nog steeds een onderhoudende comedie.

Vooral cussack en het franse meisje zijn geweldig.


avatar van Djarune

Djarune

  • 296 berichten
  • 903 stemmen

Deze vond ik niet veel aan. Vooral die Bob de Rooy met z'n moeder werkte op de zenuwen. The Sure Thing is als romantische tienerkomedie met John Cusack toch een stuk leuker. Dat komt ook zeker omdat Rob Reiner toch wat meer in zijn mars heeft dan Savage Steve Holland die alleen maar B-films maakt.


avatar van goongumpa

goongumpa

  • 3057 berichten
  • 4083 stemmen

Een juweel van een film.

Op vlak van humor echt een uniek werkje. De absurde, surrealistische en gestoorde situaties (vaak heel droog gebracht) volgen elkaar constant op tegen een typische “suburban” achtergrond.

Het geheel is heel erg fantasierijk en creatief vormgegeven. Ik kan moeilijk geloven dat deze regisseur na deze film zoveel rommel gemaakt zou hebben.

Cusack (het blijft toch een held) doet het echt precies goed, maar ook dat franse grietje is prima - en nog leuk om naar te kijken ook. Verder is er nog een hele resem aan hilarische bijfiguren en situaties.

Heerlijk!!!


avatar van Thieu92

Thieu92

  • 36 berichten
  • 0 stemmen

Een heel leuke eighties film met John Cusack. Ik had na het kijken van "Say Anything" er wel meer zin in en ik heb er helemaal geen spijt van.

Diane Franklin (Monique Junot) mocht er wel al veel sneller in voorkomen, want het is een zeer ravissante verschijning. Na een poos dacht ik wel, geef hem gewoon zijn 2 dollar, want het begon wat te vervelen.


avatar van goongumpa

goongumpa

  • 3057 berichten
  • 4083 stemmen

Vorig bericht van mij was iets té lovend, maar dit blijft wel een leuke film. Vergelijkbaar met strips met 1 gag per pagina.


avatar van Mescaline

Mescaline

  • 7089 berichten
  • 3220 stemmen

Jaren 80 filmpjes blijven toch wel erg fijn om naar te kijken en daar was deze film ook zeker geen uitzondering op.

De humor is soms wat flauwtjes maar met andere momenten weer erg aanstekelijk.

Het einde is zoals ik al verwacht had voorspelbaar, maar gelukkig zijn de mierzoete momenten tot het mimimum gehouden.

Better Off Dead is voor mij geen speciale of bijzondere film maar is ook nergens vervelend of langdradig, de tijd vloog snel voorbij in ieder geval.

3*


avatar van Mescaline

Mescaline

  • 7089 berichten
  • 3220 stemmen

Voor de liefhebbers heb ik een tribute filmpje gemaakt, gewoon uit verveling maar vind het ook gewoon leuk dingen in elkaar te monteren.

YouTube - Better off Dead...(1985) - Tribute


avatar van D-ark

D-ark

  • 1755 berichten
  • 420 stemmen

Surrealistisch jaren 80 spul van de bovenste plank. De vormgeving van de film is erg cartoony maar als je Holland's achtergrond kent(o.a eek! the cat en nu heel veel nickelodeon als big time rush) is het eigenlijk compleet begrijpelijk. Maakt het een makkelijke instapbare film? Nee , de humor is pikdonker Cusack die zich om het kwartier probeert te vermoorden maar werkt altijd. Ook de animatie stukken zijn geweldige vormgeven, erg positief verrast door deze film. Uniek werkje wat niet iedereen in de smaak gaat vallen maar als je van absurdere zwarte komedies houd een grote aanrader.

En rommel valt ook weer mee, series als Big Time Rush zijn natuurlijk op kinderen gezien maar wat ik er van heb gezien zit de serie ook even vol met dezelfde surrealistische en cartooney humor als hier. Tuurlijk is het helemaal geupdate naar de snellere jeugdcultuur van nu maar ik zie de charme er wel van in.


avatar van Inland Rabbit

Inland Rabbit

  • 3286 berichten
  • 2159 stemmen

It's a shame when folks be throwin' out a perfectly good white boy

Originele film in het highschool genre en dan dacht ik dat ik de meeste goeie films in het genre al wel gezien had, niet dus...blij verrast.

Bij een oppervlakkige kijkbeurt zou je inderdaad kunnen denken dat dit niet meer is dan "weer een cliché 80's highschool-romcommetje", maar wat mij betreft zit je er dan naast. De film, afspelend in een suburbs-setting, kent voornamelijk karikaturale personages en gaat weinig subtiel om met stereotypes.

Ouders door de ogen van jongeren staan al jaren bekend als aliens; mensen die niet kunnen koken, niet naar hun luisteren en compleet de plank misslaan wat betreft de leefwereld en psyche van deze jongeren. In deze film is dat echt zo. Moeder kookt afschrikwekkend uitziend eten, dat voor vast voedsel moet doorgaan en vraagt hoe het met haar zoon is, om vervolgens compleet niet te luisteren. Vader probeert een band op te bouwen met zijn zoon door middel van slang-uitspraken, maar doet dat natuurlijk verkeerd. Zo zijn er meer van die voorbeelden, uitvergrotingen van stereotypes, maar de film is ook niet bang tegen deze clichés in te gaan en het juist om te draaien.

Uiteraard is protagonist Lane de normaalste van de film, hoe kan het ook anders. Toch, als zelfs het normaalste personage van de film droomt over Van Halen-gitaar spelende burgers, wat is dan nog normaal? Deze film is dat dus verre van, maar als het je humor niet is kijk je daar vast anders tegenaan.

Voor mij had de film nog wel wat psychedelischer gemogen. Het aparte is, in de laatste 25 minuten wordt de film de romcom die het eigenlijk parodieert. Is dit de grap? Was dit toch de invloed van de studio? Who knows, maar het houdt de film vooralsnog van een nog hogere beoordeling af.

Nog even kort over het oeuvre van Savage Steve Holland dan;

De man heeft inderdaad een wisselvallige carrière, na zijn eerste paar films, die een beetje een trilogie lijkt te vormen. Waar 'Eek! the cat' begin jaren 90 hetzelfde karikaturale karakter met dito stereotypes had, heeft zijn samenwerking met Dan Schneider (All That, Kenan & Kel) ook gezorgd voor een verlies aan intelligentie bij tv gericht op kinderen/jongeren. Graag zou ik hem nog eens iets slimmere show/film zien doen, op het satirische niveau van deze film. Maar goed, inmiddels heeft hij geld genoeg, dus of dat nog gaat gebeuren is de vraag.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13160 berichten
  • 11071 stemmen

Matige film over een jongen die gedumpt wordt door zijn vriendin. Deze jaren '80 highschool-comedy mist de charme die soortgelijke films wel hebben.. Voorspelbaar en de humor is vaak ook wat aan de flauwe kant. De fantasie-scenes zien er wel leuk uit.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9958 berichten
  • 4648 stemmen

Amai, zoiets absurds zie je ook niet elke dag. Cusacks leven stort in wanneer zijn vriendinnetje hem dumpt voor een skimonitor en hij slaat door. Een echt verhaal zit er nauwelijks in maar er wordt een heel arsenaal aan komisch bedoelde sequenties afgevuurd, zelfs tot en met animaties. De stijl zag er voor die tijd erg origineel en gewaagd uit.

De humor scheerde laag bij de grond : een scheet vind ik in die omstandigheden leuker dan sommige grappen die je hier te slikken krijgt. Vooral de 'two dollar paperboy' was tegen het eind afgezaagd. Acteerwerk is ook al niet om over naar huis te schrijven. Cusack is al niet formidabel, maar als je hem met die andere acteurs vergelijkt is dit zowat Brando-klasse. En romantisch? Kom nou! Ik kon de poging om er iets fris en origineel van te maken wel waarderen maar achteraf bekeken was dit helemaal mijn type film niet. Erg gemengde gevoelens, 2,5* dus.


avatar van Biosguru

Biosguru

  • 1557 berichten
  • 5096 stemmen

Vermakelijk genoeg om niet af te zetten. Maar naderhand krijg je toch dat knagend gevoel dat je, je tijd beter had kunnen besteden.

Als je Real Genius nog niet gezien hebt, kijk die liever. Dat is wel een uitschieter in dit genre.


avatar van blurp194

blurp194

  • 5489 berichten
  • 4190 stemmen

Grappig maar ook onevenwichtig. De af en toe leuk absurde grappen zijn meestal wel prima, maar ook af en toe mis. En bijvoorbeeld two-dollar wordt net een keer te vaak herhaald. De beeldstijl is ook af en toe erg grappig absurd, maar lijkt ook af en toe op 'gewoon' beroerde production value. Cusack is goed op dreef, maar de rest van de cast valt niet echt mee - en van Diane Franklin was ik ook niet zo onder de indruk.


avatar van missl

missl

  • 3866 berichten
  • 5796 stemmen

Niet helemaal mijn smaak, maar toch een vermakelijke film. Een aantal verrassingen en het fictie gedeelte is ook wel leuk.


avatar van Biosguru

Biosguru

  • 1557 berichten
  • 5096 stemmen

De speelfilm waarop de Southpark persiflage is gebaseerd. Raad maar welke leuker is. South Park - Aspen bully - YouTube


avatar van JoeCabot

JoeCabot

  • 2682 berichten
  • 1785 stemmen

Tip: bekijk deze film wanneer je niet meer helemaal nuchter bent. Dan komt Better Off Dead het best tot zijn recht. Want hoewel de film een verdienstelijke poging doet om “prettig gestoord” uit de hoek te komen, zijn sommige grappen wel erg flauw.

Voor de rest is dit een archetypische jaren 80-tienerkomedie. Leuk sfeertje, een pretentieloos verhaal en natuurlijk de onvermijdelijke John Cusack. Better Off Dead past dan ook perfect in het rijtje van Say Anything, The Sure Thing, etc.

Je moet er wel even zin in hebben. 2.5*


avatar van RikkieD

RikkieD

  • 209 berichten
  • 157 stemmen

Persoonlijk vind ik dit een van de mindere 80s Ferris Bueller achtige films. Leuk om een keer gezien te hebben maar niet meer dan dat.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4082 stemmen

Wat me opviel aan Better off Dead is dat de humor in het begin van de film echt het voortouw neemt, in tegenstelling tot veel genregenoten. Die gaan vaak voor de vrolijke high school vibe. Hier ligt de toon toch wel wat anders. Probleem met de film is alleen dat het plot een beetje een rotzooi is en dat het wat lang duurt voordat alles op gang komt en de film ook een duidelijke richting krijgt. Het is vooral Cusack die de film draagt, hij heeft wel de ultieme charmes voor dit soort eighties flicks.

2,5*


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3470 stemmen

Leuk jaren 80 spul. 3,5*


avatar van Thomas83

Thomas83

  • 4024 berichten
  • 3630 stemmen

Een creatief filmpje in de gedaante van een typische tienerkomedie. Vond veel van de absurde humor echt geslaagd. Relatief weinig grappen zijn flauw voor een jaren tachtig-film van dit soort. Dat komt ook wel door de droge manier waarop het altijd gebracht wordt. Daarnaast hebben veel acteurs in bijrollen er duidelijk ook wel zin in. De animatiescènes tussendoor zijn ook lekker creatief. Het laatste half uur wordt het wel wat meer een typische romantische komedie.


avatar van ZAP!

ZAP!

  • 5448 berichten
  • 3621 stemmen

Lang niet alles is even grappig (flauw gedoe met moeders gekokkerel), maar toch heeft het vaak wel wat. "It's a shame when folks be throwin' out a perfectly good white boy." bv., of de running (cycling?) gag met de paper boy die z'n "Two dollars!" wil. Tussendoor is het verhaaltje ook nog best sympathiek te noemen. En dan moet ik niet de fantastische animatie stukjes vergeten te vermelden!

Leuke soundtrack ook, oubollig, maar leuk. En dan nog E.G. Daily...


avatar van robertinho

robertinho

  • 1512 berichten
  • 2935 stemmen

Zeer matige Cusack.


avatar van tukkerstein

tukkerstein

  • 2216 berichten
  • 3467 stemmen

Verschrikkelijk pijnlijk hoe grappige ideetjes die op papier leuk lijken hier worden uitgewerkt. 90% van de grapjes sloeg hier compleet dood. Leukdoenerij van de bovenste plank. Dat humor persoonlijk is blijkt maar weer.