- Home
- Films
- De Bende van Oss
- Filtered
Genre: Misdaad / Drama
Speelduur: 111 minuten
Oorsprong:
Nederland
Geregisseerd door: André van Duren
Met onder meer: Sylvia Hoeks, Frank Lammers en Marcel Musters
IMDb beoordeling:
6,4 (3.141)
Gesproken taal: Nederlands
Releasedatum: 29 september 2011
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via NPO Start
Bekijk via NLZIET
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot De Bende van Oss
"You have to know your enemies before you know your friends."
Oss, jaren 30. Johanna van Heesch wil breken met de misdaad die haar omringt. Haar echtgenoot Ties valt, wanneer hij weer is vrijgelaten uit de gevangenis, terug in zijn oude gedrag. Hoe harder Johanna probeert te ontsnappen van de gruweldaden gepleegd door De Bende van Oss, hoe verder ze wegzakt in oplichting, prostitutie, doodslag en moord.
Externe links
Acteurs en actrices
Johanna van Heesch
Wim de Kuiper
Ties van Heesch
Sal Hedeman
Harry den Brock
Jan Greven
Trees
Gerard Kramer
Pastor de Roos
Henk Roelofse
Video's en trailers
Reviews & comments
Prudh
-
- 3124 berichten
- 1874 stemmen
Vooral erg degelijke film. Het verhaal is wat simpel en het is weinig diepgaand, maar het tempo ervan is hoog, het ziet er mooi uit en vooral het acteerwerk is goed. Hoeks, Musters, Lammers, Schoenearts: allemaal bijzonder sterk. Jammer dat Bokma, Spijkers en Schuurmans kleine rollen hebben, maar met de hoeveelheid verhaal die nu al verteld wordt hadden hun rollen niet veel groter gekund. Sfeer en esthetiek gaan wat verloren door de verteldrang, maar door de vlotheid, het spel en de production design is De Bende van Oss zeker een aanrader.
gotti
-
- 14075 berichten
- 5886 stemmen
Eerste uur is erg sterk, daarna zakt de boel enigszins in. Toch frappant dat het te zien is dat dit door een stelletje oude mannen gemaakt is. Het mist schwung en snelheid.
Quentin
-
- 10202 berichten
- 8551 stemmen
Geheel boven verwachting een meer dan uitstekende film. Sterke karakteropbouw en sfeerschepping, uitzonderlijk goede cast, fijne to-the-point regie zonder overbodige fratsen en een uitzonderlijk bevredigende sociale context waarin de makers de bende geplaatst hebben. Was erg te spreken over de epiloog, van NSB en verzetshelden tot Unox, Organon en SP. Alleen jammer van die twee CGI-shots op het einde.
3,75*
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3280 stemmen
De Bende van Oss begint erg sterk maar zakt later helaas wat in als er in het scenario teveel noodgrepen nodig zijn om het verhaal vooruit te brengen. Vooral het gedoe met de zus van Johanna was te overdreven en ongeloofwaardig.
Wat de film wel erg goed doet zijn de historische context waarin het verhaal geplaatst wordt en de link met het heden. Buiten de Tweede Wereldoorlog komt onze rijke geschiedenis er nogal bekaaid vanaf in Nederlandse films, dus films als deze en later dit jaar Nova Zembla juich ik van harte toe.
Een ander sterk punt is het acteerwerk dat meer dan prima is. Wel jammer dat sterke acteurs als Jaap Spijkers en Pierre Bokma zo'n kleine rolletjes hebben en nogal karikaturen zijn. Dat had best beter uitgewerkt kunnen worden. Hoofdrolspelers Sylvia Hoeks, Frank Lammers en Marcel Musters zijn perfect in hun rol en deze personages zijn ook stukken beter uitgewerkt. Dat ze vooral Brabanders casten is een uitstekende keuze want hoewel een accent best aan te leren is, is het meestal wel te horen dat het geen 'native speakers' zijn.
De Bende van Oss is een prima film maar stiekem had ik er toch iets meer van verwacht.
Nicolage Rico
-
- 20220 berichten
- 2364 stemmen
Matig, erg matig zelfs.
Het harde leven in de jaren '30 - en vooral in Oss - is redelijk neergezet, al is het wel op de makkelijkste en standaard manier gedaan. Kostuums: prima. Decors: prima. Muziek: prima. acteerwerk: deels prima. Sylvia Hoeks (prachtige vrouw) had in de vorm van Johanna goede blikken, een lief accentje en ze was overtuigend genoeg als uitdagende slet (want dat was ze). Marcel Musters is niet in de gehele lengte overtuigend genoeg; soms ben je bang voor 'm, maar meestal was hij een karikatuur van wat een bendebaas zou moeten zijn. Misschien komt het door zijn binnensmonds gebrabbel - dat sowieso als een ziekte door Oss raasde (waar was de ondertiteling in vredesnaam?) Theo Maassen was redelijk hilarisch met zijn kleine, corrupte rol. En dan er nog wat goede kleine rollen en een handjevol slappe.
Halverwege neemt het verhaal een nogal vreemde wending. En dan vooral omdat het vanaf een bepaald punt niet meer boeiend is.
Kleine 3*
Number23
-
- 8638 berichten
- 5679 stemmen
Ja dit vond ik wel goed te doen. Als Brabander prik je zo door de accenten heen(ikzelf spreek trouwens normaal ABN
). Het misdaadverhaal is vermakelijk en het was ook leuk om te zien dat er oudere mensen in de zaal zaten, mensen uit die tijd. Geeft toch een lekker nostalgisch tintje. Acteerwerk was ook dik in orde, vooral Schoenaerts was weer goed bezig. Kortom; vermakelijk....
Onderhond
-
- 87594 berichten
- 12843 stemmen
Niet te harden.
De enige gimmick van deze film, het dialect, valt na 5 minuten al niet meer op. Dat men er ook maar aan denkt om in Nederland zelf een ondertitelde versie uit te brengen begrijp ik ook niet. Perfect verstaanbaar als Belg.
Verder vooral een pure plotfilm, die in zijn poging zoveel mogelijk te vertellen alle filmplezier overboord gooit. De film oogt oersaai, klinkt als een kopie van 200 andere films en vervalt van het ene oninteressante subplot in het andere. Personages zijn tam en eendimensionaal en ook het acteerwerk laat best wat te wensen over. Heeft vaak ook wat weg van een aaneengebreide TV-serie in plaats van een volwaardige film.
Ik hoop dat Schoenaerts er verder geen gewoontje van maakt om in elke andere film met een nieuw accent op te draven. Blijkbaar deed hij het best overtuigend, ik zie hem liever bezig in z'n eigen dialect. Gelukkig geen al te grote rol van Schoenaerts verder, heeft hij ten minste niet al te veel tijd verprutst aan dit filmpje.
111 minuten is dan ook nog eens belachelijk lang voor een onding als dit. Mnee, heb hier niks goeds in kunnen herkennen.
0.5*
voskat
-
- 1026 berichten
- 1088 stemmen
Zowaar een heel behoorlijke Nederlandse productie, met goed acteerwerk (met name van Sylvia Hoeks, Benja Bruijning en Matthias Schoenaerts) en prachtige beelden.
Aan de andere kant is er niet veel psychologische diepgang, maar dat maakt het eigenlijk wel weer extra Nederlandsch qua sfeer. 
En met Sylvia Hoeks hebben we eindelijk weer een actrice waar een beetje leven en pit in lijkt te zitten, en die er ook nog eens geweldig uitziet.
Donkerwoud
-
- 8664 berichten
- 3941 stemmen
In de eerste twintig minuten wordt er een fijn anarchistisch sfeertje rond lompe, volkse criminelen gecreëerd. In die zin doet het een beetje denken aan series als Deadwood of Boardwalk Empire, maar dan nu tegen een oer-Hollandse achtergrond. Helaas maken ze de onbegrijpelijke keuze om het karakter van Johanna van Heesch (Sylvia Hoeks) als het voornaamste personage te nemen. Zij is niet zo bijzonder interessant, ook omdat haar karakter weinig ambigue gelaagdheid heeft. We moeten ons maar meeleven met dit slachtoffer, dat ook meteen als moreel kompas dient voor de misstanden in Oss. De meer interessante rollen van Frank Lammers, Pierre Bokma en Marcel Musters worden te weinig uitgewerkt.
wibro
-
- 11590 berichten
- 4098 stemmen
Voor een Nederlandse film die bij mij doorgaans nooit hoge ogen gooit vond ik deze film redelijk maar ook niet meer dan dat. Het grote minpunt in deze film vind ik dat er veel te veel gefocust werd op Johanna - zeker niet onaardig gespeeld door Sylvia Hoeks - en veel te weinig op de Bende van Oss zelf. De beweegredenen van die bendeleden en zeker dat van hun leider De Kuiper had wel eens meer uitgediept mogen worden. Goed, ze hadden een hekel aan Hollanders maar dat zal toch wel niet de enigste reden geweest zijn waarom ze in Oss in de jaren dertig de beest uithingen. Ook dat de film helemaal op feiten is gebaseerd neem ik met een korreltje zout. Dat bendeleider De Kuiper werkelijk zo aan zijn einde kwam zoals we te zien kregen op het eind van de film, daar geloof ik niks van. Het kwam bij mij nogal ongeloofwaardig over maar ik kan het natuurlijk mis hebben want ik heb me in de geschiedenis van die bende verder niet verdiept.
Bijzonder grappig vond ik trouwens de speech van Rost van Tonningen in de Tweede Kamer en de vechtpartij die daar op volgde. Bij die speech van Van Tonningen moest ik toch wel een beetje denken aan die inmiddels "beroemde" blonde politicus uit het zuiden des lands, met het verschil dat bij die NSB leider de papen en de joden de zondebok waren.
3,0*
stinissen (crew films & series)
-
- 23442 berichten
- 76929 stemmen
Uitstekende Nederlandse productie en zeer vermakelijk, met uitstekende acteerprestaties en een geweldige Sylvia Hoeks ook een geweldig tijdsbeeld en het berrust ook nog eens op ware gebeurtenissen.
kos
-
- 46692 berichten
- 8850 stemmen
Hm, mwa mwa. kan er met moeite een 2,5* uit peuren.
Met name het eerste uur is wel erg pover. Het is wel aardig gespeeld allemaal, maar het komt zo kleinschalig over... alsof Oss bestond uit 2 straten en 1 café.
Die Schoenaerts mag ik wel, fijn acteur waarvan we nog een hoop gaan zien.
Tweede helft was iets beter, met name omdat er toch een aardige vaart in de film kwam, wat ik eigenlijk niet meer had verwacht.
Het Brabants accent is ook wel leuk eigenlijk. 'Op oe knieën!!' 
BBarbie
-
- 12893 berichten
- 7675 stemmen
Mijn verwachtingen waren vooraf niet erg hoog gespannen, maar deze film valt alleszins mee. Een minpuntje is wel de krampachtige manier, waarop sommige acteurs proberen om het lokale dialect te spreken. Maar verder is de film prima in orde. Mooie authentiek ogende decors, een goed verhaal en ook het acteerwerk is over het algemeen prima.
Een van de betere Nederlandse misdaadfilms.
martijn011
-
- 2034 berichten
- 1309 stemmen
Een prima film van eigen bodem!
Een tijd geleden dat ik een goeie Nederlandse film zag, maar deze wist me erg te vermaken en de tijd vloog om!
Ik moet bekennen dat ik nooit heb geweten wat er in de jaren '30 in Oss heeft afgespeeld. Natuurlijk ver voor m'n tijd maar ook met bijvoorbeeld geschiedenis nooit tegengekomen. Alles was dus nieuw voor me en ik heb me echt zitten verbazen over hetgeen zich er heeft afgespeeld. Wat mij betreft een zwarte bladzijde in de Nederlandse geschiedenis.
Maar goed, vermakelijk was het dus zeker! Het verhaal wordt erg duidelijk in beeld gebracht en de sfeer van de jaren '30 was erg goed neergezet. Tel daarbij op de prima acteerprestaties (voor mij altijd één van de ergernissen in Nederlandse films) van vooral Sylvia Hoeks, Marcel Musters en Frank Lammers en er kan weinig misgaan.
Over het dialect kan ik geen oordeel vellen want ik woon er ver vandaan, maar ik heb me er niet aan gestoord in ieder geval..
Een ruime voldoende!
Elineloves
-
- 24071 berichten
- 3630 stemmen
Begon aardig. Op zich een leuke introductie, grappig accent. '' Ze noemen me niet voor niks Johanna de Snol. ''
Ook wel meteen een goede toonzetter wanneer er binnen 4 minuten al een vinger afgesneden werd.
Helaas zakt de film al vrij snel in. Toch blijft het de moeite waard om te kijken. Naast Hoeks sprongen Matthias Schoenaerts, Daan Schuurmans, Pierre Bokma en Frank Lammers er toch wel uit voor mij. Charismatische en/of krachtige kerels die ik graag zie spelen. Het verhaal an sich viel me nogal tegen. Ik wist weinig over 'De Bende van Oss' en ging er dus zonder veel voorkennis in. Helaas werd ik niet gegrepen door het verhaal. Af en toe gebeuren er wat heftige dingen gevolgd door vervelende dialogen. Wanneer Matthias bijv. neer wordt geschoten, brengt hij toch nog een verontwaardigd: 'Wat doede nou gij!' uit. Is dat humor? Ik weet het niet.
Verder voelt de film voor mij te 'droog' en stoffig aan. Ondanks enkele goede scènes is het niet onderhoudend of interessant genoeg om écht te kunnen vermaken of intrigeren. Gelukkig had ik al niet echt hoge verwachtingen, dus tegenvallen deed het niet.
Insignificance
-
- 3220 berichten
- 5588 stemmen
In een tijd op een plek waar ter voorkoming van klappen het beste advies van moeder aan dochter luidt: Eerder bukken. Het is grauw, grijs en triest in het Oss van de jaren '30. Een tijdsbeeld dat best aardig wordt gevangen en wanneer het harde leven van Johanna stilaan wordt voorgesteld, doet het het op een uiterst kille manier. Het is eigenlijk niet op een huilerige toon te betrappen en dat pleit voor van Duren. Jammer dat z'n verhaaltje veel meer kwaad dan goed doet.
Dat begint eigenlijk al met het behoorlijk voorspelbare gegeven dat Johanna er blijkbaar van overtuigd is dat ze opnieuw kan beginnen met haar Ties. Het mondt in amper drie kwartier uit in exact het het tegenovergestelde. Hoe sterk Sylvia Hoeks ook staat te spelen (en dat doet ze); dat krijgt ze natuurlijk niet voelbaar aannemelijk met hetgeen ze hier krijgt aangereikt. Het scenario maakt zich er maar gemakkelijk van af. En dat is eigenlijk kenmerkend voor de rest.
Veel (en merkwaardige) ontwikkelingen, maar geen personage dat nog echt tot bloei komt, terwijl de cast er, afgezien van de marechaussee, toch mag zijn. De moord op Ties, een katalysator voor alles wat volgt, had een prijsscène moeten zijn, maar daar weet van Duren ook niet zoveel van te maken. Zodra Johanna blond is, wordt de film dat eigenlijk ook meer en meer. Het zal allemaal spannend bedoeld zijn, maar daarvoor zit het allemaal te houtje-touwtje in elkaar.
schram101
-
- 16683 berichten
- 2293 stemmen
Saaie meuk.
De Bende van Oss voelt aan als een ellenlange zit, en dat is 111 minuten eigenlijk ook gewoon. Vooral omdat het nergens boeiend wordt. Het verhaal gaat hier en daar van-de-hak-op-de-tak en voelt aan als een onsamenhangend en vaag breiwerk van verschillende subplotjes. Hierdoor valt de noodzakelijke binding met de personages weg en zal het de kijker een zorg zijn hoe het verhaal afloopt. W'el positief kunnen we zijn over de decors en de gebruikte kleurenfilters. Ergens moest ik wel aan Guy Ritchie's Sherlock Holmes denken, zij het uiteraard in mindere mate.
Verder dan naam Frank Lammers kom ik eigenlijk nooit wanneer ik aan goede Nederlandse acteurs en actrices denk, maar misschien komt mevrouw Hoeks daar wel bij. Want naast deze puike rol zette ze ook in De Storm al een leuke rol neer.
Nee, behalve een mooi tijdsbeeld van de jaren dertig heeft De Bende van Oss niet veel om het lijf. Gelukkig had ik ook niet veel meer verwactht, dus doet dit cijfer geven niet zo'n pijn.
1,5*
El ralpho
-
- 1481 berichten
- 1092 stemmen
De zooi van Oss
Eerst Rundskop en nu dit weer. De lokale films weer eens een kans geven pakt voor mij nou niet bepaald positief uit. Want al is de bende van Oss over het algemeen toch een stuk minder populair dan eerdergenoemde; sterk, of goed vond ik die film ook in de verste verte niet.
Het Brabantse accent vond ik bij het begin van de film nog wel leuk omdat ik zelf ook Brabander ben. Ook de decors waren prima in orde en geven een redelijke authentieke sfeer voor die tijd weer. Hiernaast is ook het acteerwerk nog wel redelijk in orde. Echter ben ik dan wel klaar met het opnoemen van de positieve punten want als het Brabanste accent het speerpunt uit je film moet zijn omdat je kijker toevallig ook uit Brabant zou kunnen komen is er toch echt iets mis met de rest van je productie.
Je krijgt namelijk te maken met een saaie, slepende verhaallijn die op momenten ook behoorlijk onduidelijk is doordat sommige scene's erg vluchtig ogen. Het wordt nergens een keer spannend, en voor het hoofdpersonage valt weinig sympathie op te brengen. De bende van Oss is dus inderdaad een grote bende, maar dan wel op het gebied van regie, verhaallijn, personages en spanningsboog. Waar belachelijk hoge beoordelingen aan films zoals De bende van Oss en Rundskop vandaan komen zal mij dan ook een raadsel wezen want aan mij zijn dit soort films overduidelijk niet besteed.
1,0*
AngelEyesRH
-
- 13 berichten
- 94 stemmen
Goede film. We moeten niet steeds tot in Amerika gaan zoeken om een goede film te vinden. De vertolkingen van personages was goed. Het verhaal was ook in orde. Geen 4 of 5 sterren topfilm, maar goed. 3 sterren waard.
Keane1983
-
- 1015 berichten
- 943 stemmen
Een goede film van nederlandse bodem.
Acteerwerk is dik in orde (leuk met dat acent), maar ook de setting/decors waren mooi gedaan.
De film kwam echt goed tot leven en waande me zeker in die tijd.
Qua verhaal is het wat aan de rommelige kant en dat is jammer want daardoor worden niet alle personages even goed uitgewerkt (denkend aan Trees als ze wordt vermoord. Ik had er toen niet zo heel erg veel sympathie voor gezien de gehele film zijn niet echt aan bod komt.
Echt spannend wordt de film echter nergens, maar weet wel over de gehele lengte te boeien ondanks dat het rommelige is.
Van mij een 3,5*
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Zielloze film over een boeiend onderwerp. Het is niet zozeer slecht gemaakt, maar het komt over alsof de regisseur er geen zin in had en absoluut niet meer wilde doen dan gewoon het verhaaltje vertellen en naar huis gaan. Wat ik vooral mistte was het gevoel er echt in te zitten. Die Ossenaren worden enerzijds neergezet als een groepje dat erg hecht is, als een bijna op zichzelf staande gemeenschap die gekeerd is tegen de "Hollanders", maar dat weet je meer omdat het gezegd wordt dan dat je er verder iets van merkt. Scènes waarin het saamhorigheidsgevoel van de mensen uit Oss, of in ieder geval deze bende, sterk naar voren komen ontbreken, dus bestaat de film vooral uit scènes waarin dreigingen en geweld elkaar sterk afwisselen. Ondanks het goede acteerwerk (een vreselijke Daan Schuurmans uitgezondert), mooie sets (maar matige cinematografie) en een aardig verhaal (met een slap einde) was het moeilijk om het ooit echt interessant te vinden. Het is toch wat te futloos, neigend naar het levenloze. Was het nou zo moeilijk om dit op zijn minst spannend te maken? Nu is het een redelijk wegkijkertje.
2,5*
Filmkriebel
-
- 9963 berichten
- 4650 stemmen
Saai? Slepend? Zooi van Oss? Waar spreken sommigen in godsnaam over?
Niks aan te merken op deze misdaadfilm. Het dorpje Oss, waar criminelen de plak zwaaien en er niks van morele orde of wetshandhaving meer is. Niemand wordt opgehemeld in de film, behalve dan misschien de marechaussee die de orde op zaken komt brengen. Maar zeker niet Johanna, die de moord op haar man beraamt en opportunistisch handelt om weg te kunnen uit Oss . Mooie rollen van Hoeks, Schoenaerts en Musters en goed uitgediepte ambivalente personages die elk vanuit eigen motivaties handelen. Voor sommigen misschien een klassiek gegeven maar ik vond het goed werken allemaal. Wie zei dat de Nederlandse film op sterven na dood was?
blurp194
-
- 5495 berichten
- 4194 stemmen
Wat een tegenvaller.
Gefilmd in een vieze grauwe kleurtoon, ongetwijfeld vanuit het idee dat er in de duistere dertiger jaren wel minder licht geweest zal zijn. Eigenlijk algemeen heel lelijke beelden - er is veel te krampachtig getekend om alles maar 'oud' te laten lijken, en dat is af en toe pijnlijk goed te zien. De fabriek en het rijtje huizen bijvoorbeeld, echt erg lelijk.
En dan wordt er ook nog eens tenenkrommend slecht geacteerd, met veel te veel fouten met het dialect en accent. En tot overmaat, het verhaal van de bende komt absoluut niet uit de verf. De manier waarop NSB en SP in de aftiteling tegenover elkaar worden gezet komt nogal uit de lucht vallen - wat maar een voorbeeld is hoe onvolwassen het verhaal eigenlijk verteld wordt.
Maar het ergste vind ik nog wel die drabberig grauwe kleuren. Wat een lelijkheid. Die dvd kan rechtstreeks in de kliko.
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7279 stemmen
Boeiende bende.
Een vermakelijk misdaaddrama dat schijnbaar op waargebeurde feiten berust. Feit is dat de film behoorlijk weet te entertainen met dank aan een aantal boeiende karakters. Er wordt uitstekend geacteerd en de dialogen zijn vaak erg komisch. Wanneer zo tegen het einde het drama-gehalte al meer de overhand neemt, inclusief een vreemd smakend zijplotje met de zus van Hoeks, is dat jammer maar desondanks valt er hier vooral veel te genieten.
Goed.
doctari
-
- 200 berichten
- 682 stemmen
Wederom om een saai historisch "epos" uit Nederland. Er zijn een paar pluspunten te noemen maar verder is het wat mij betreft een mislukte poging.
Aan de positieve kant zijn daar de vertolking van Sylvia Hoeks en de zeer verzorgde aankleding en sfeer.
Aan de negatieve kant: eigenlijk alle andere aspecten. Het verhaal is een nogal fragmentarische aangelegenheid; er zijn erg veel personages die niet worden uitgewerkt, er worden hele hordes mensen neergeschoten, neergestoken en in elkaar geslagen, maar spannend of interessant wordt het geen moment.
Daarnaast is de film enorm traag, en het feit dat het acteerwerk over het algemeen matig is en de film nogal melodramatisch aangezet helpen ook al niet echt.
En tenslotte kon ik de film af en toe amper verstaan..en ja, ik kom toch echt van beneden de rivieren.
kalehein
-
- 254 berichten
- 255 stemmen
Ossenaar aan het woord ;p
Voor Nederlandse begrippen zéér sterke film, helaas zakt het hele verhaaltje na een uur in elkaar.
heb lang getwijfeld of ik deze film zou gaan kijken, nu op filmnet en ik moet zeggen dat ik blij ben met wachten.
Voor mij als Ossenaar absoluut géén bioscoopkaartje waard.
Toch maar gestopt met kijken, was niet te verstaan zonder ondertiteling.
Je bent niet de enige want ook ik heb af en toe momenten gehad waarbij ik mezelf afvroeg wat er gezegd werd. Het dialect waar ik vooraf al bang voor was deed bij mij m'n nekhaar overeind staan. Zooooooooo ontzettend slecht! Dit is gewoon geen Oss' dialect en bij het Brabants komt het ook maar amper in de buurt. Een zachte "g" en het gebruik van "gij" maakt nog geen Brabants, In Oss wordt ook nog eens geen "gij" gebruikt maar is het Maaskants en wordt er "ge" gezegd.
Ook is het verhaal een heel verzinsel en hier en daar gebaseerd op feitjes. Er worden 2 tijdsdelen door elkaar verweven (rond 1890 en rond 1930). Voor mij dus bijzonder tegenvallend, omdat ik de geschiedenis wel ken.
david bohm
-
- 3074 berichten
- 3439 stemmen
Fletse film, letterlijk een figuurlijk. De cast doet het aardig voor Nederlandse begrippen. Alleen kan Sylvia Hoeks de film niet dragen en daarom boeit het mij als kijker weinig wat er allemaal nog met haar gebeurt. Ook is het verhaal an sich niet erg sterk als je het mij vraagt.
Jessen0wnt
-
- 3199 berichten
- 2579 stemmen
Sterke productie die met een pakkend verhaal, vlotte aanpak en onderhouden plaatjes goed weet te scoren. Ik kende Sylvia eigenlijk niet eens zo heel goed, maar het was een aangename verrassing. Niet alleen qua verschijning maar ook qua prestatie deed ze het helemaal niet onaardig en kon ze de film makkelijk als bijna enige vrouw dragen. Klein, maar tegelijk ook pluspuntje is dat het dialect niet altijd even goed te verstaan is waardoor ik soms niet alles even goed heb kunnen ontvangen, maar het was dan ook weer niet zo dat je niks kon volgen. Toffe speelfilm van de Nederlandse bodem, eentje die op alle fronten onderhouden, vermakelijk en vlotjes overkomt. Aanrader! 4 sterren
Ajacied16
-
- 202 berichten
- 361 stemmen
Niet echt mijn film. Het historische is wel aardig en er hangt wel een bepaald sfeertje, maar dat is het dan ook. Het verhaal is niet echt sterk en de acteerprestaties vallen ook tegen. Het zogenaamde Brabantse accent vind ik zelfs erg irritant. Het beste van de film vind ik de rol van Lammers.
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31148 berichten
- 5448 stemmen
Qua verhaal doet het me sterk denken aan de Vlaamse miniserie De Bossen van Vlaanderen die zich rond de zelfde tijd afspeelt met een reeks moorden in Beernem. In de Vlaamse film komen de intriges en het rommelen in de doofpot veel beter tot z'n recht. De bende van Oss komt in alle vlakken te kort. Kleurloos acteerwerk, een slappe bende die blijkbaar nog verheerlijkt wordt ook nog en nergens echt boeiend. Het is ook geen kwestie van 'wie heeft het gedaan' of 'wat zal er nu gebeuren', maar eerder een 'wanneer gaat de eerste praten zodat de bende wordt opgerolt'. Leuk met het dialectgebruik dat perfect verstaanbaar is (toch als Antwerpenaar) met een gouwe ouwe setting, maar series als De Bossen van Vlaanderen, Stille Waters of Terug naar Oosterdonk tonen aan dat het veel beter kan.
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.















