• 15.795 nieuwsartikelen
  • 178.172 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.351 acteurs
  • 199.058 gebruikers
  • 9.374.574 stemmen
Avatar
 
banner banner

Hell House LLC (2015)

Horror / Thriller | 93 minuten
2,85 127 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 93 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Stephen Cognetti

Met onder meer: Kristin Michelle Taylor, Theodore Bouloukos en Jeb Kreager

IMDb beoordeling: 6,4 (34.784)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Hell House LLC

Tijdens de opening van een nieuw spookhuis stierven er vijftien personen. De oorzaak was een storing, maar men wist niet hoe deze precies kon plaatsvinden. Het is reeds vijf jaar later. Een crew die een documentaire maakt, begeeft zich naar het spookhuis, om de locatie te onderzoeken. Ze interviewen één van de personeelsleden die aanwezig was toen de tragedie plaatsvond. De crew krijgt beelden te zien van wat er die nacht in het spookhuis gebeurde. Al snel komt de verschrikkelijke waarheid aan het licht.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Collins

Collins

  • 7294 berichten
  • 4311 stemmen

Film uit het Found Footage genre die in de vorm van een documentaire is gegoten en helemaal niet onaardig is.

Een goede opbouw die nieuwsgierig maakt. Een aangenaam middendeel waarin een fijne sfeer van heimelijkheid en niet pluizigheid ontstaat en waarin de hardere spanning zich geleidelijk manifesteert. Behoorlijk subtiel gedaan door de verschuivingen binnen sfeer en gedrag met minimale stapjes te laten plaatsvinden. Dat gebeurt door kleine onopzichtige gebeurtenisjes die eigenaardig gedrag en vreemde gevoelens bij de personages oproepen. Vrij onopvallend krijgen de stapjes en hun gevolgen steeds meer impact en ongemerkt wordt de kijker heel subtiel in de juiste stemming gebracht voor een paar geslaagde jumpscares en (belangrijker) voor beleving.

De personages in "Hell House" zijn gelukkig eens niet heel verschrikkelijk. Ze zijn wel plat en karikaturaal, maar desondanks goed pruimbaar. Er was nu eens geen directe noodzaak om aan een ieder een hekel te hebben. In plaats daarvan ontstond bij enkele personages zelfs een gevoel dat leek op mededogende inleving. Wel bijzonder voor een genre waarin de personages nooit meer dan wegwerpartikelen zijn.

De locatie van de film is een creepy hotel. Een duistere locatie die zeker in sfeervolle zin bijdraagt aan de film. De regisseur maakt dan ook dankbaar gebruik van de creepy mogelijkheden die de vervallen locatie biedt. De krakende werking van het gebouw en de schemerige en soms flikkerende lichtval in het hotel leveren een prettig gevoel van creepiness op.

Na het middendeel gaat het fout. De camera die zich tot dan toe heeft beperkt tot registreren, gaat zoals in het genre vaak gebruikelijk is, een eigen leven leiden. De camera beweegt en schudt en flikkert en vertoont uitval. De camera gedraagt zich opeens onvoorspelbaar en glijdt af naar de voorspelbare wetten van het genre. Per direct verdwijnen sfeer, gevoel, geloof en spanning. Gek hoor, want zo in tegenspraak met het fijne eerste uur waarin sfeer en spanning zo zorgvuldig worden opgebouwd en de wetten aan de laars worden gelapt. Des te jammer dat die ommekeer in stijl afbreuk doet aan verhaal en sfeer en de film zo vlot terugbrengt naar de voorspelbaarheid van 'weer zo'n genrefilmpje'.

Ondanks dat de terugval aan het eind de oorzaak is van snel wegkwijnende geloofsbeleving, heb ik me met de film als geheel toch wel vermaakt en overheerst een aangenaam gevoel.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87595 berichten
  • 12845 stemmen

Best oké.

De laatste Jaren zijn er rond Halloween steeds weer enkele van dit soort haunt films. Dit jaar is het tijd voor deel 2, maar het eerste deel was mij nooit eerder opgevallen. Het ideale moment dus om dat even in te halen, want lang is het niet alvorens oktober van start gaat.

Het found footage gebeuren is een beetje voorbijgestreefd misschien, maar het is nog wel steeds functioneel. Zeker in deze niche, waar je toch vaak in een klein huisje met wat flashy belichting zit. Dat er dan een camera doorheenzwiebert om het nog wat enger te maken is geen bezwaar, in tegendeel.

De film kent een aardige opbouw. Geen al te vervelende personages, een paar creepy scenes halverwege en een redelijk einde. Echt verheffend is het niet, wie één van dit soort films gezien heeft, heeft ze ook allemaal gezien, maar wie op zoek is naar aardige horror filler om oktober vlotjes door te komen kan niet zo heel veel misdoen met deze film.

Binnenkort het tweede deel dan maar.

3.0*


avatar van john mcclane 2

john mcclane 2

  • 3489 berichten
  • 6576 stemmen

Heb al best wat Found footage films gezien , en de meeste kunnen me zeker bekoren .

Dit viel erg tegen , de eerste drie kwartier waren niet om door heen te komen .

Heel veel gelul , over bar weinig , of /en geen actie of spanning te bekennen . Dat is killing voor het kijkgenot .

Het laatste gedeelte komt de film redelijk op gang , en mag het hell house los gaan .

Maar dat is niet genoeg om het echt een voldoende wat mij betreft te behalen .

Je hoeft ook niet echt verklaring te geven , maar ( teminste dat gold voor mij , want ik had door de saaiheid moeite mijn aandacht er bij te houden .) licht een tipje van de sluier op over hoe de vork in de steel zit .

Of liever nog doe het helemaal zoals zijn trend setter en superieure voorganger Blair witch .

Nee, geen voldoende hier .

2* .


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11392 berichten
  • 6704 stemmen

Mwa.

Een kleine tegenvaller dit, aangezien het een film betrof waar ik daadwerkelijk naar uitkeek. Werd meerdere malen door de moderne horrorfilmfans aangeraden als enge titel. Toen ik deze plots op YouTube aantrof heb ik dan ook niet twee keer getwijfeld om deze eens mee te pakken.

Uiteindelijk was het resultaat niet zo effectief of spannend als ik van tevoren had gehoopt dat het zou worden. Bij dit soort films is het bijna gegarandeerd dat er weinig budget aanwezig is, en dat valt in Hell House LLC net iets te vaak op waardoor de spanning vaak wat wegglipt.

Het begon wel leuk, met een vonk van spanning. Het acteerwerk en de situaties voelen in de eerste 10 minuten best humaan aan en er wordt behoorlijk degelijk geacteerd. Naarmate we de tweede helft ingaan beginnen de rollen te moeilijk te worden, maar ook gewoon te herhaald.

Het doel van dit soort found-footage horrorfilms is dat ze realisme moeten uitstralen, maar dat gevoel kreeg ik niet altijd van deze film. De horrorscenes voelen iets te genept aan, meer als een grap van de overige personages. Vaak wist ik niet zeker of het nou om geesten ging of een kwaaddoener die in de kelder verstopt zat.

De inleiding duurt ook net iets te lang en de clichés worden vaak net iets te vaak gebruikt. Dankzij goed acteerwerk vallen ze niet allemaal op omdat het wel aardig wegkijkt. Sowieso word ik helemaal blij van spookhuisattracties, dus deze film had wel echt mijn soort omgeving. Het maakt de best korte zit heel goed te doen.

De horrorscenes zijn soms leuk en effectief, maar de echt effectieve momenten zijn op 1 hand te tellen. Enkel de flitsende kelder en de onder-de-dekens sequentie zijn serieus geslaagd, voor de rest valt het wat tegen. De opbouw naar de scenes is goed, maar de uitvoering iets minder. Het voelt iets te makkelijk en onwerkelijk aan. Wat poppen de verkeerde kant opzetten, wat geluiden maken en wild met de camera zwaaien. Het is net wat te klassiek.

Uiteindelijk raken de excuusjes om de camera überhaupt te gebruiken ook duidelijk op, zoals met een camera door een spookkelder rennen. Door de geesten, die niet bepaald heel enge make-up op hebben, soms volop in beeld te brengen maakt de ervaring er niet altijd beter op. De glitchy-effecten worden ook net te vaak gebruikt uiteindelijk.

Gelukkig blijft de film erg lekker wegkijken en duurt daarnaast ook erg goed. Enkele horrorscenes zijn erg goed uitgevoerd, maar in zijn algemeenheid schiet het wel wat te kort helaas.


avatar van mrkos

mrkos

  • 1033 berichten
  • 1806 stemmen

Hell House LLC

Leuke creepy horrorfilm. Een spookhuis die eigenlijk geen props nodig had. Ondanks alles moest dit spookhuis open gaan voor publiek, ondanks alle creepy shit wat er vooraf gebeurde. Sommige stukjes waren wat chaotisch, maar genoeg creepy en spannende momenten. Ik zat nog met een paar vraagtekens en zag dat de regisseur mee discussieerde op reddit en daar wat duidelijkheid gaf. Ik weet niet of ik het hier mag plaatsen, maar hier is de link:

Last night, I watched Hell House LLC (2015) and it's one of the best found footage of the decade so far : horror - reddit.com

3 sterren.


avatar van Woland

Woland

  • 4796 berichten
  • 3817 stemmen

Best aardige found footage film, voornamelijk gestructureerd als een fake documentaire met grote blokken found footage daarin. De gestage opbouw waarin de context opgezet wordt en we de karakters beter leren kennen, maar vooral de setting van een spookhuis (het is immers Halloween) dat opgezet wordt in een verlaten creepy hotel maken de film wel. Het wordt halverwege wel een beetje een herhaling aan zetten als er steeds meer rare dingen gebeuren tijdens het opzetten van het spookhuis. En ook de ontknoping was ik niet zo'n fan van, vanwege hetzelfde euvel waar wel meer found footage last van heeft - chaotische beelden met een hoop geschok, geschreeuw en geren, en eigenlijk heb ik nu na de film eigenlijk nog steeds niet door wat er nou precies gebeurd is (ja, iets met mannen met een kap op of zo, satanische sekte?). Nu ben ik op zich wel van de school dat niet alles uitgelegd hoeft te worden, maar dit is ook weer het andere uiterste. Alsnog, over het algemeen best aardig gedaan.


avatar van hader

hader

  • 88 berichten
  • 58 stemmen

Weer een goedkope suspense "horror" volgens het Blair Witch project concept. Ik zou het niet horror willen noemen. Gebruiken een smartphone die alle kanten opgaat. Het enige wat er in voorkomt zijn verwachtingen. We zien o.a. een persoon verdwijnen in een belachelijke scene. Onder de dekens duiken? Werkelijk. Zoveel doden in het verleden en niemand rent na de eerste verdwijning gillend het huis uit. Totaal ongeloofwaardig. Bagger suspense film. Kijk naar een clown en na 1 minuut kijken ze weer en zijn hoofd is gedraaid. Vragen constant aan elkaar hoe dat kan. Alles is gewoon een goedkope illusie. Meer suspense dan horror. Maar gauw afgezet.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11397 berichten
  • 9906 stemmen

Op 8 oktober 2009 opende een groep jongeren uit New York een spookhuis in het voormalige Abaddon Hotel dat al 30 jaar niet meer in gebruik was. Het resulteerde in een nog altijd niet opgehelderd bloedbad. Een uitgebreide proloog verpakt dit als een true crime story waarin Sara [Ryan Jennifer Jones], een van de oprichters van het spookhuis, journalist Diane Graves [Alice Bahlke] filmbeelden geeft waaruit blijkt wat zich heeft afgespeeld in de anderhalve maand die voorafging aan de opening. Maakt effectief gebruik van griezelige mannequins, met een hoofdrol voor de clowns, maar op de spaarzame momenten dat er werkelijk iets gebeurt, ontaardt het in gegil, gehijg en schokkerig camerawerk. Vervolg: Hell House LLC II: The Abaddon Hotel.