• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.079 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.066 acteurs
  • 199.011 gebruikers
  • 9.372.253 stemmen
Avatar
 
banner banner

Le Fate Ignoranti (2001)

Drama | 106 minuten
3,43 64 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 106 minuten

Alternatieve titels: The Ignorant Fairies / His Secret Life

Oorsprong: Italië / Frankrijk

Geregisseerd door: Ferzan Ozpetek

Met onder meer: Margherita Buy, Stefano Accorsi en Serra Yılmaz

IMDb beoordeling: 7,3 (10.735)

Gesproken taal: Italiaans en Turks

Releasedatum: 24 juni 2004

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Le Fate Ignoranti

Antonia en Massimo zijn al vijftien jaar getrouwd; ze wonen in een mooie villa in een rijke buurt van Rome en lijken het perfecte stel, totdat Massimo bij een auto-ongeluk om het leven komt. Antonia's leven stort ineen; ze houdt op met werken, verstopt zich voor haar vrienden en collega's en sluit zich op in haar eigen verdriet. Via een van Massimo's schilderijen, genaamd Le Fate Ignoranti (Onwetende Feeën), ontdekt Antonia dat Massimo de afgelopen zeven jaar een geheime liefdesrelatie onderhield en dat de geheime geliefde geen vrouw is, maar een marktkoopman, Michele. Na een eerste dramatische confrontatie blijkt Michele bovendien omringd door een kring van vrienden, die in de loop der jaren een geheime familie van Antonia's man is gaan vormen. Antonia voelt zich aangetrokken door die alternatieve, uitgebreide nieuwe familie. En terwijl Antonia en Michele elkaar steeds beter leren kennen ontdekken ze dat ze veel meer met elkaar delen dan in het verleden met Massimo.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Mug

Mug

  • 13981 berichten
  • 5969 stemmen

Uitstekend drama dat helaas zoveel bijpersonages bevat, dat het resulteert in een orgie van tranendallen, berusting en gelukzaligheid. Rode draad is natuurlijk de omgang van Antonia en Michele. Met daarnaast een stervende aids-patient met heimwee naar de liefde van zijn leven, een transseksueel die haar grote geheim niet durft te vertellen aan haar familie, een Turkse immigrante die bezoekt krijgt van haar broertje...en dat is nog maar slechts een handjevol 'excentrieke' personages wier verhalen ook nog eens verteld dienen te worden. Too much is too much.

Toch weet de film de juiste snaar te raken. De scene waarin Michele Antonia vertelt hoe hij Massimo heeft leren kennen is een van de betere sleutelscenes [mede ook door het acteerwerk] die een film maar kan hebben. De hoop was dat de film dit niveau zou blijven volhouden, maar dat ging maar mondjesmaat.

Goed genoeg voor een kleine 3,5* waardering. Mag zeker gezien worden door een grotere groep Italiaanse drama liefhebbers.


avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10035 stemmen

Van de Turks-Italiaanse regisseur Ferzan Ozpetek (een verre filmneef van Almodovar, iemand?) zag ik eerder al La Finestra di Fronte. Waar die film de volledige speelduur hoogst melodramatisch is, maakt Le Fate gnoranti een integere start. Het is nog altijd erg Italiaans vanaf het begin, met dito muziek van Andrea Guerra, maar het drama beklijft. De verwantschap tussen de vrouw en de minnaar van haar omgekomen man is levensecht en raakt goed de emotionele snaar.

Helaas splitst het drama zich steeds meer toe op een boel andere karakters en hun persoonlijk drama, waardoor het meest belangrijke regelmatig opzij wordt geschoven. Zonde, want hier had heel wat meer in gezeten. Op basis van de circa eerste 50 minuten zouden 4 sterren niet hebben misstaan.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Erg mooi, ingetogen drama over het omgaan met verdriet, homoseksualiteit en saamhorigheid. Van lieverlee ontwikkelt de film zich van een drama tot een feel-good movie, vooral door de aanstekelijke beelden van de familie van Michele (Stefano Accorsi). Schitterend geacteerd, in het bijzonder door de altijd betrouwbare Margherita Buy.

Opnieuw een uitstekende film van Ferzan Ozpetek, met een passend einde. Ik vind overigens Ozpetek's volgende film La Finestra Di Fronte (2003) nog een stuk beter.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8427 stemmen

Verhaal : ondenkbaar dat een vrouw gaat aanpappen met een milieu waarmee haar overleden echtgenoot haar heeft bedrogen, tegenover haar leugenachtige, walgelijke comedie heeft gespeeld en besluitend haar onterend in het gelaat heeft gestampt.

Film : Eenmaal aanvaard dat, in de gegeven omstandigheden, curiositeit overgaat in interesse en tenslotte in genegenheid, is dit een mooi in beeld gebrachte film. De acteurs hebben het niet moeilijk. Ze moeten alleen maar dwarrelen en peinzend voor zich uit staren.