• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.193 films
  • 12.222 series
  • 33.996 seizoenen
  • 647.352 acteurs
  • 199.058 gebruikers
  • 9.374.732 stemmen
Avatar
 
banner banner

Only the Brave (2006)

Oorlog / Drama | 99 minuten
2,41 45 stemmen

Genre: Oorlog / Drama

Speelduur: 99 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Lane Nishikawa

Met onder meer: Lane Nishikawa, Jason Scott Lee en Mark Dacascos

IMDb beoordeling: 5,2 (964)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Only the Brave

"21 Medals of Honor, 9,486 Purple Hearts, 588 Silver Stars, 5,200 Bronze Stars. This is their story"

Na de aanval op Pearl Harbor worden Japanse Amerikanen massaal in kampen geplaatst. Om hun loyaliteit te bewijzen schrijven 1400 van hen zich in bij het Amerikaanse leger. Zij vechten de rest van de Tweede Wereldoorlog in Noord Afrika, Italië en Frankrijk bij het honderdste infanterie bataljon.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Sgt. Steve 'Zaki' Senzaki

Grace Nakajo

Lt. William Terry

Eleanor Takase

Sgt. Glenn 'Tak' Takase

Nancy Loo

Seigo Takata

Richard "Doc" Naganuma

Sgt. Jimmy Takata

Sgt. Yukio 'Yuk' Nakajo

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23443 berichten
  • 76933 stemmen

Ook het aardige verhaal en de best redelijke cast konden deze film niet redden het leek wel of de hele film is geschoten op 100 m2 de film is ook niet echt slecht maar voor me persoonlijk net onder de 5 daarom 2*


avatar van knusse stoel

knusse stoel

  • 3285 berichten
  • 4317 stemmen

DixieDC schreef:

Bitter weinig gedaan met het toch redelijk interessant gegeven van het Japans/Amerikaans regiment die een heldhaftige poging onderneemt hun Amerikaanse collega's te ontzetten. Je hebt onmiddellijk het gevoel naar een goedkope B-film te kijken, slechte decors, zwakke acteurs, povere actie scenes, veel flash backs die niets aan de film bijdragen ...jammer. Met wat meer moeite was er veel meer uit te halen

Zelf had ik hier ook meer van verwacht maar helaas, het was mij niet gegund. Er zitten bijna evenveel romantische flashbacks in het verhaal dan oorlogsbeelden. En dan heb ik het niet over alleen het oorlogsgeweld maar ook alles wat daar zich daar omheen afspeelt. De regisseur Lane Nishikawa meent waarschijnlijk dat men gemakkelijk overschakelt van geweld naar zoetsappige taferelen. Wel, aan mij was dat niet besteed. Op het laatst heb ik die tafereeltjes doorgespoeld bij wijze van spreken om toch enigszins een oorlogsfilm te kijken. Ook dat valt tegen want er zit niet echt een duidelijke lijn in het verhaal. Er wordt in het begin verteld door de 'voice-over' dat ze van het ene continent naar het andere vertrekken en daar begint het chaotische in de film al een rol te spelen. Helaas kon ik ook niet echt een feeling krijgen met de acteurs. Alleen de hoofdrolspeler Lane Nishikawa maakte indruk op mij en die kon ik steeds goed in het verhaal plaatsen. En net als "DixieDC" schrijft, ook mijn mening is dat er veel meer uit dit verhaal had kunnen worden gehaald.

Jammer, een gemiste kans!


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3919 berichten
  • 2927 stemmen

En verder met oorlogsweek die buiten een paar acceptabele films nog niet echt een knaller opleverde en dat gold ook zeker niet voor deze Only the Brave die ronduit belabberd genoemd kan worden.

Toch is het beginpunt, de basis, lang niet slecht en zelfs interessant want het is met recht een zwarte bladzijde hoe Aziaten behandelt werden vlak na de aanval op Pearl en de internering van iedereen met een Japanse achtergrond. Vandaar uit ontstaat de eenheid die centraal staat in de film, maar helaas heb ik daar dan toch wel het goede zo'n beetje mee benoemd.

Want de karakters zijn geen moment interessant, de dialogen, achtergronden zo cliche als het maar kan en de flashback's zelfs storend, en is het volgen van de eenheid in gevechtssituaties ook gewoon niet interessant. Want van een interessante achtergrond qua oorlogssituatie is ook niet echt sprake waar het allemaal maar wat riekt naar nauwelijks noemenswaardige schermutselingen. Daarnaast is alles nog eens vrij low budget. En ja, dat maakt deze Only the Brave niet eens tot een hele slechte film waar men ongetwijfeld een goed idee bij had en hier en daar ook wel hun best doen zo ver mogelijk, maar is het verdere een totaal niet boeiende of noemenswaardige film aangezien de mix gewoon niet lijkt. Afijn, snel op naar de volgende film.