Insidious (2010)
Genre: Horror
Speelduur: 103 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Canada
Geregisseerd door: James Wan
Met onder meer: Patrick Wilson, Rose Byrne en Ty Simpkins
IMDb beoordeling:
6,8 (363.380)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 2 juni 2011
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Insidious
"It's not the House that's Haunted."
Josh (Patrick Wilson) en Renai (Rose Byrne) zijn een gelukkig koppel met kinderen dat verhuist naar een nieuwe woning. Maar het blijkt dat het huis problemen heeft met de nieuwe familie: vreemde en angstaanjagende dingen gebeuren en schijnen voornamelijk betrekking te hebben op hun jonge zoon Dalton (Ty Simpkins).
Externe links
Acteurs en actrices
Renai Lambert
Josh Lambert
Dalton Lambert
Elise Rainier
Specs
Tucker
Lorraine Lambert
Foster Lambert
Nurse Adele / Doll Girl #2
Nurse Kelly
Video's en trailers
Reviews & comments
lagaiske
-
- 677 berichten
- 2177 stemmen
Deze zeker in het donker bekijken met een deftig surround systeem!
Man man man dit is paranormal activity all over again!
Wat een bangelijke film!Kippevel momenten.
Meer van dit zou ik zeggen.
cor1946
-
- 1182 berichten
- 1604 stemmen
Wat een rampen film. Geen eenkeer spannend, met een achtelijk einde. Zonde van me tijd.
miesmol
-
- 44 berichten
- 43 stemmen
Dit is geen rampenfilm, maar een horrorfilm.
Nee dit is een waardeloze film. Wat een onzin.
Chaos Industry
-
- 65 berichten
- 1015 stemmen
De hele film was wat over de top.
Zoals genoemd mannen in carnavalspakken als demonen, muziek die niet klopt met de spanningsopbouw, veel te overdreven reagerende ouders. Opbouw kent het verhaal niet, het is in één keer van hak op de tak. Had af en toe het idee dat ik in het circus zat met die kostuums en muziek.
Toch zat er enigszins spanning in, en bleef ik redelijk geboeid.
Vandaar dat de waardering nog meevalt.
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
muziek die niet klopt met de spanningsopbouw
Leuk he, films die doen wat hoort?
Het carnavaleske is een bewuste keuze geweest.
Warner Brothers
-
- 140 berichten
- 445 stemmen
Vond het een film waarbij ik hier en daar kippenvel van angst kreeg. Als je een redelijke fantasie hebt qua geesten dan is deze zeker akelig. Hebben hem in de bios gezien. Thuis zal ik hem wat minder akelig hebben gevonden.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Muziek die niet klopt met de spanningsopbouw?? Die mag wel even uitgelegd worden wat mij betreft 
Shinobi
-
- 4305 berichten
- 2551 stemmen
Vermakelijke horror om te zien, deed me wel wat denken aan Paranormal Activity alleen dan zonder de camera's en die ene demoon had wel iets weg van de pop uit Saw of Darth Maul van Star Wars
.
Wordt erg sterk opgebouwd zonder al te veel poespas en de sfeer zit er dan ook gelijk goed in.
Toen die twee 'nerds' erbij kwamen zorgde dat wel voor een komische noot en met name de gasmasker scène is echt goed gedaan.
Dikke 3,5 sterren.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Voor de derde keer in de bios gezien, kan maar geen genoeg krijgen van deze film. De heerlijke schrikeffecten, de briljante sfeersetting, de ijzingwekkende muziek die je continu de rillingen op het lijf bezorgd en bovenal ook de reacties van het biospubliek op deze film. Ik kan er intens van genieten om iedereen uit zijn/haar stoel te zien springen. Geeft voor mij toch wel die extra dimensie bij een film als dit, is toch anders als je de film 3x in je eentje ziet.
Gooi er maar een halfje bovenop, wat mij betreft nu al de (horror)film van het jaar en komt zeker in mijn top 10 van 2011 terecht en zeker in mijn top 5 van beste horrors uit de laatste tien jaar(denk ik).
rambam3
-
- 143 berichten
- 266 stemmen
Zo goed vind ik deze film niet.
De eerste helft van de film is prima te doen, maar in de 2de helft wordt alles vergooit.
komop zeg: in de geestenwereld duiken, waarin je een duivel (die eruit ziet als een belachelijk StarWars figuur) tegenkomt die zijn nagels aan het slijpen is met het nummer "tip toe" eronder? Hoezo lachwekkend. Bovendien is dit een horrorfilm wat je niet lang bij zal blijven; het is alles behalve realistisch en echt eng was het niet. Het acteerwerk daarintegen was wel prima en met de vele schrikeffecten was ook niks mis.
Tot slot: Ik had veel van deze film verwacht (dankzij de makers en trailer), maar het heeft het het niet waargemaakt... Jammer.. Toch 2,5 ster.
Madecineman (moderator films)
-
- 7484 berichten
- 1715 stemmen
Bericht met onleesbaar taalgebruik verwijderd.
jurriaan15
-
- 114 berichten
- 1638 stemmen
Wat een rampen film. Geen eenkeer spannend, met een achtelijk einde. Zonde van me tijd.
Zeker thuis gekeken in het licht naar een slecht opgenomen versie
Donkerwoud
-
- 8672 berichten
- 3944 stemmen
Vakkundig gemaakte horror, met net het relativerende tintje om toch een eigen smoel te kunnen hebben.
Werkelijk elk cliché uit het boekje wordt wel gebruikt, maar toch is de manier waarop vaak origineel genoeg. De beste momenten zitten dan ook in het begin, als de entiteiten zich maar spaarzaam manifesteren en we alleen maar de suggestie zien van hun aanwezigheid. De waanzinnig goed getimede geluidseffecten en uiterst sfeervolle locaties helpen mee aan een continu gevoel van onbehagen. Gelukkig wordt het toch met een welkome relativerende knipoog gebracht, en enkele passages rond een trio geesten-uitdrijvers zijn zelfs hilarisch. Toch is het nog steeds mijn genre niet, en na de aftiteling bleef het gevoel hangen dat het bekend terrein is. Wat doet Insidious wat meesterwerken als The Shining, The Excorcist of The Sixth Sense niet al beter deden? Eigenlijk niks. Het blijft een aanrader voor de fans van het betere schrikwerk, maar voor mij is het teveel oude wijn in nieuwe zakken.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
....
het is alles behalve realistisch.......
Dat verwacht ik zelf ook niet van zo'n film hoor. Heb ik meestal wel bij dit soort horrorfilms
Ben helemaal geen zweverig typje dat spiritueel aangelegd is. Lijkt me ook niet heel erg belangrijk in dit soort films.
Donkerwoud
-
- 8672 berichten
- 3944 stemmen
Dat verwacht ik zelf ook niet van zo'n film hoor. Heb ik meestal wel bij dit soort horrorfilms
Ben helemaal geen zweverig typje dat spiritueel aangelegd is. Lijkt me ook niet heel erg belangrijk in dit soort films.
Ik ben met een collega geweest die zelf ''spoken'' ziet. Hij had een of ander onsamenhangend bullshit-verhaal waarom dit allemaal zo onrealistisch zou zijn. 
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Waarschijnlijk omdat ze geen glazen of een ouijabord hebben gebruikt in Insidious
Verbaas me toch altijd dat een beperkt aantal mensen last heeft van spoken, als ze er echt zouden zijn hadden we er allemaal wel dagelijks last van. Beetje vervelend die selectieve spoken 
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
Ik ben met een collega geweest die zelf ''spoken'' ziet.
ik zie ook wel eens spoken op werk, maar dat zijn gewoon collega's
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Gezien je avatar zou je in de spiegel ook spoken moeten zien 
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
Gezien je avatar zou je in de spiegel ook spoken moeten zien
Look who's talking 
Donkerwoud
-
- 8672 berichten
- 3944 stemmen
Waarschijnlijk omdat ze geen glazen of een ouijabord hebben gebruikt in Insidious
Verbaas me toch altijd dat een beperkt aantal mensen last heeft van spoken, als ze er echt zouden zijn hadden we er allemaal wel dagelijks last van. Beetje vervelend die selectieve spoken
Of juist niet he, als ze er zijn dan mogen ze mij gerust met rust laten.
Ethicus
-
- 142 berichten
- 225 stemmen
Dit is één van de leukste horrorfilms die ik in tijden heb mogen bewonderen. Het is een film met een klassieke stijl. De sfeer, de muziek en de schrikmomenten zijn echt geweldig.
Bij de meeste horrorfilms weet je ongeveer wanneer je een schrikmoment kunt verwachten. Bij deze film zijn er echter momenten waarop je toch enigszins wordt verrast. Denk aan de scene met het dansende jongetje voor de platenspeler (in het tweede huis). Moeder volgt het jongetje tot in de kamer van haar zoon, loopt vervolgens naar het kastje met het gordijntje ervoor, denkt dat er niemand in het kastje zit (na een korte inspectie) en plotseling rent het jongetje flierefluitend het meubelstuk uit.
De muziek was echt geniaal. Het zorgde voor een ongelofelijk goede sfeer en maakte de film wat mij betreft helemaal compleet. Eindelijk weer is een film met klassieke horrormuziek. Heerlijk.
De geesten en ander schorriemorrie waren eveneens "klassiek" te noemen. Absurdistisch vormgegeven en daar moet je van houden. Zeker in een tijd waarin alles modern moet. In deze film moet je geen fancy en super realistische entiteiten verwachten.
Bij Insidious gaat het niet om het neerzetten van een zo realistisch mogelijk beeld van een eventueel aanwezige paranormale wereld. Nee, Insidious is een klassieke horror. Het is een film die je gewoon ouderwets aan het schrikken maakt en je door de geweldige sfeer continu gespannen houdt.
Deze film is een dikke aanrader voor fans van ouderwetse horror. Dikke vier sterren van mij!
kauwstaaf
-
- 49 berichten
- 84 stemmen
Hmm... paar dagen later dat ik dit schrijf. Ik kan me echt helemaal niets meer van de films herinneren. Nu ik de trailer bekijk herken ik weer iets. Het had wat schrikmomenten... ohw wacht.. ojaaa..
Normaal gesproken val ik tijdens iedere film in slaap. Ik heb echt geprobeerd wakker te blijven bij deze, maar ik faalde. Sommige zullen zeggen dat deze film voorspelbaar is, maar dat vind ik niet erg. Het is een horror, die zijn altijd voorspelbaar... Er gebeurt iets slechts wat niet normaal is... ze bouwen spanning op met muziek in een scene waar niks gebeurt, om je 5 tellen later te laten schrikken met een hard geluid en eng fragment. Zo zitten horrors tegenwoordig in elkaar.
Engste stukjes in deze film zijn de intro en aftiteling waar ze je wegblazen met een zeer hard geluid terwijl ze de filmtitel laten zien. Het acteerwerk was zeer amateuristisch en voelde als een theateroptreden van een school. Zelfs paranormal activity was beter.
Str00pwafel
-
- 18 berichten
- 0 stemmen
Gisteren gekeken met een paar vrienden en de film had toch wel echt een creepy sfeer. Echt heel veel beter dan Paranormal Activiy. Zat tussen 3 meiden in en had aan het einde van de avond permanente gehoorschade opgelopen en een gekneusde had haha. Nee, maar wel echt een hele sterke film dit. Je blijft eigenlijk constant geboeid kijken en er zitten echt onwijs veel schrikmomenten in.
Wel moet je deze film gewoon in het donker kijken met een spannend sfeertje, dan is die toch wel echt het leukst. En de mensen die hem niet eng vonden, overdag gekeken met alle lichten aan zeker? Als je zo'n film kijkt, doe het dan wel goed.
Darxxes
-
- 3 berichten
- 3 stemmen
Ik vond dit een ERG aangrijpende Horror.
In het begin word het gezin mooi weergeven, maar langzaam word er naar een erg enge climax toegewerkt. Na ongeveer 30 minuten zat ik aan een stuk door met kippenvel. Op sommige momenten schrok ik erg hard:).
1 minpuntje: het einde is minder in vergelijking met het begin. Het word een beetje te.
Ik ben ook blij dat ik de film een 2e keer heb gezien, omdat je dan erg veel dingen hoort, waarmee je linken kan leggen met wat er later in de film gebeurt.
AANRADER
DarthVader
-
- 4 berichten
- 21 stemmen
Eerlijk: Dit was een bijzonder slechte film. Uiterst clichématig, slecht acteerwerk (de vrouw acteerde zo onrealistisch dat het bijna humoristisch werd), het 'komische' duo was allesbehalve komisch. De gasmasker-scene was dan weer wel komisch, al was dat niet
het effect wat de ontwikkelaars wilden bereiken.
En dan het hele verhaal over de 'Astro-world' waar geesten in trouwjurken wonen.., het leek wel een grap. Dat deze slechte film nog een 66% krijgt op Rottentomatoes.com vind ik knap, want er zijn toch veel betere horrorfilms gemaakt, zie Saw, The Shining, of Ghost Ship.
Pre- en sequels

Insidious: The Red Door
2023
63 reacties

Insidious: The Last Key
2018
104 reacties

Insidious: Chapter 3
2015
164 reacties

Insidious: Chapter 2
2013
212 reacties
Gerelateerd nieuws

Horrorkaskraker 'Insidious' van James Wan verdwijnt zeer binnenkort uit het Netflix-aanbod

Goed nieuws voor horror-fans: 'Insidious 6' is toch in de maak en heeft zelfs al een releasedatum

Horrorfilm 'Insidious' krijgt spin-off 'Thread: An Insidious Tale' met Mandy Moore en Kumail Nanjiani

Deze horrorfilms en -series verschijnen de komende maand op Netflix
Bekijk ook

Saw
Thriller / Horror, 2004
3.065 reacties

Rush: Beyond the Lighted Stage
Documentaire / Muziek, 2010
21 reacties

Foo Fighters: Back and Forth
Documentaire / Muziek, 2011
28 reacties

The Exorcist
Horror, 1973
1.736 reacties

One Battle after Another
Actie / Komedie, 2025
407 reacties

El Orfanato
Horror / Mystery, 2007
508 reacties
Gerelateerde tags
mediumevil spirithouse warming post-credits scenesupernatural power
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








