Genre: Thriller / Drama
Speelduur: 108 minuten
Oorsprong:
Nederland
Geregisseerd door: Antoinette Beumer
Met onder meer: Fedja van Huêt, Barry Atsma en Jeroen van Koningsbrugge
IMDb beoordeling:
6,8 (6.892)
Gesproken taal: Nederlands en Pools
Releasedatum: 16 december 2010
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Loft
Vijf getrouwde mannen delen stiekem een loft, waar ze stijlvol en in alle rust hun minnaressen en liefjes ontvangen. Een prima regeling, tot ze op een winterochtend het lijk aantreffen van een jonge vrouw. Geen van hen weet wie de vrouw is, waar ze vandaan komt en hoe ze terecht is gekomen in de loft waarvan alleen zij de sleutel bezitten. Noodgedwongen proberen de vrienden zelf uit te zoeken wat er gebeurd is en waarom, maar al vlug beginnen ze elkaar te wantrouwen en zal blijken dat ze veel minder van elkaar afweten dan ze dachten. Remake van de gelijknamige Vlaamse versie uit 2008.
Externe links
Acteurs en actrices
Bart Fenneker
Matthias Stevens
Willem van Eijk
Robert Hartman
Tom Fenneker
Ann Marai
Sarah Lunter
Nathalie Stevens
Annette van Eijk
Eva Fenneker
Video's en trailers
Reviews & comments
missl
-
- 3866 berichten
- 5798 stemmen
Loft word exact nagemaakt en enkel de rol van Jeroen Koningsbrugge (die mij in deze film enorm irriteerde trouwens) had een paar andere lijntjes tekst dan het origineel. De toegevoegde waarde van deze remake ontgaat mij dan ook. Maar goed, de film an sich is prima, mooie mensen, goede locatie en natuurlijk het verhaal van Loft wat ik al goed vind. Vermakelijk maar niet nodig is mijn conclusie.
steph b
-
- 100 berichten
- 3474 stemmen
Totaal overbodige re-make!
Ik ben echt blij dat ik de Belgische versie eerst heb gekeken, want dit is gewoon een ongeïnspireerd gedoe, waarbij alles bijna na-gespeeld wordt (een iets te letterlijke re-make dus). Er had wel iets meer energie ingestoken kunnen worden naar mijn idee, het lijkt of niemand echt zijn best doet.
Hulde aan Film1, want het kanaal zendt allebei de versies uit waardoor je een keuze kunt maken, ben blij dat ik de echte loft eerst koos!
scorsese
-
- 13169 berichten
- 11078 stemmen
Goeie thriller waarin vijf vrienden een loft delen om hun minnaressen ongestoord naar toe te nemen. De film is een bijna shot-voor-shot kopie van de Belgische Loft uit 2008. Even stijlvol in beeld gebracht en ook de Nederlandse cast stelt zeker niet teleur. De film is zeker niet slechter dan het origineel, maar het blijft wat mij betreft een onnodige remake (zeker als je de Belgische film hebt gezien) en daardoor slechts 3.0 sterren.
marcelvkan
-
- 153 berichten
- 854 stemmen
Voor Nederlandse begrippen een goede thriller! Ga de belgische versie vd week kijken, ben daar erg benieuwd naar..
Begin vond ik typisch nederlands, kon me niet echt boeien.. maar halverwege had het verhaal me er 100% ingetrokken.. was erg benieuwd naar het plot !
Leuke cast.. ! al met al 4* (kan nog veranderen na het zien van het belgische origineel)
Vandaag het origineel gekeken ! Die krijgt de 4 sterren en deze gaan naar 3.5..
4.5 vond ik toch teveel voor het origineel, maar vond hem wel beter als de nederlandse !
ricone
-
- 256 berichten
- 256 stemmen
on nederlands goeie film!!
atsma en drijver overtuigen van Huet is subliem..
gewoon een GOEDE film!
Lottelot
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
Ik vond het een vermakelijke film. Ik begrijp alleen niet zo dat van Koningsbrugge zo wordt afgekraakt. Ik vond zijn humor en spel juist leuk door de film heen. Het is inderdaad een remake van de Belgische versie maar aan de andere kant juist weer leuk om te zien hoe de Nederlandse acteurs het spelen.
Mag ik hier ook vragen wie nou de Loft te koop heeft gezet dat is het enige wat ik niet zo goed begreep in de film?
herder
-
- 425 berichten
- 0 stemmen
Goed dat ze Fedja van Huêt in deze film lieten spelen. Hij kan nog een beetje acteren in Hillywood.
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Laat ik maar meteen met de deur in huis vallen.
Het origineel is beter dan deze, maar ik kan niet ontkennen dat ook deze versie me goed is bevallen.
Het is wel identiek aan het origineel en dus eigenlijk een beetje overbodig, maar toch heb ik me bij deze prent niet verveeld en had ik ook niet echt de indruk van 'ik heb het allemaal al eens gezien'.
Het bekijken van deze prent heeft me alleen nog maar nieuwsgieriger gemaakt naar de Amerikaanse versie van deze prent.
Van deze versie ben ik alvast tevreden.
Djumbo
-
- 169 berichten
- 5013 stemmen
Vlaamse versie vond ik ook beter....; of is het omdat ik vlaming ben....; of is het omdat ik die eerst zag....
Maar ook deze weet te boeien en is gewoon knap.
De moeite waard
Dreman
-
- 29 berichten
- 24 stemmen
Ik ken de Vlaamse versie niet, maar vind dit in ieder geval echt een prima film! Het verhaal is sowieso erg interessant, maar ook de meeste acteurs/actrices spelen geweldig, vooral Atsma en Van Huet. Ben het wel met een aantal hierboven eens dat Van Koningsbrugge erg matig was, bij het irritante af.
Ik had vooraf zin in een geweldige thriller, koos hiervoor voor Loft, en de film heeft me absoluut niet teleurgesteld.
neysen1985
-
- 207 berichten
- 0 stemmen
door pure interesse heb ik hem maar gekocht op dvd.
en een klein meesterwerkje is dit filmpje toch wel hoor.
Ik dacht eerst dat dit weer de zoveelste slappe nederlandse thriller was die op de kast een beetje stof zat te verzamelen maar uiteindelijk wordt het toch gewoon een uitstekende thriller/mystery.
Misschien vond ik het einde wat minder, maar daar blijft het dan ook bij met de minpunten.
over het algemeen vind ik deze film gewoon super.
krizziz
-
- 52 berichten
- 87 stemmen
goede film
ken ook de vlaamse versie niet !!
maar deze film beviel me wel
Stephan
-
- 7890 berichten
- 1387 stemmen
Vond de Belgische versie toch beter. Had hier wat moeite met Jeroen. Ik geloofde hem nét niet en dat is voor zijn rol cruciaal. Wat bij de Belg ook beter werkte was de plotwending dat de vrienden zich tegen Matthias wenden. Verder bood deze versie helemaal niets nieuws, in tegenstelling tot bijvoorbeeld "Let the right one in". Daar had de remake nog een eigen karakter.
Deze was om creatieve redenen totaal overbodig.
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11913 berichten
- 5313 stemmen
Want waarom vond jij de plotwending bij de Belgische versie beter werken? Ik vond 'm in allebei de versies eigenlijk nogal slap.
Jesper187
-
- 6434 berichten
- 2462 stemmen
Ik mag hopen dat deze remake niet gesubsidieerd is door de Nederlandse overheid, want het is toch totaal onzinnig om een remake te maken van een film die 2 jaar eerder is gemaakt en dat nog eens in dezelfde taal. Belachelijk.
yasaka
-
- 51 berichten
- 85 stemmen
Een film die 2 jaar oud is enkel goede kritieken heeft gekregen, goed scoorde bij het publiek en nederlands gesproken wordt.
Waarom wordt die nogmaals herfilmt ?
Ik kan noch aannemen dat een Amerikaan weigert naar een vlaamse film te kijken maar geld dat voor het nederlandse volk ook ?
Insignificance
-
- 3220 berichten
- 5588 stemmen
Wat kleine verschillen en dat is het dan wel qua creativiteit. Verder op de meeste vlakken minder soepel dan zijn Belgische evenknie. Met de cast als grootste verschil. Eigenlijk weet alleen Fedja van Huêt te overtuigen. De rest van de cast doet het van minder natuurlijk tot onbeholpen en zo sijpelt er nogal eens wat intensiteit uit bepaalde scènes.
Grootste boosdoener heet Jeroen van Koningsbrugge. Als clown al niet te harden, om over het andere maar te zwijgen. Het idee achter de scène op het balkon is wel een kleine verbetering ten aanzien van het origineel, maar daar loopt het weer uit de hand via een vechtpartijtje. Droger was beter. Onnodig dus, maar dat geldt voor meer. Misschien wel voor alles.
Triple G
-
- 472 berichten
- 404 stemmen
Bekeken zonder het origineel te kennen. En als ik het feit van remake even niet meeneem is dit gewoon een sterke Nederlandse film, waarin redelijk tot goed wordt geacteerd, onderhoudend is, goed verhaal in zit met aardige plotwendingen. Punt uit.
Maar de film is maar half Nederlands en dan ook nog eens een remake van een heel recent origineel. Geeft een licht bijsmaakje. Heb me er echter uitstekend mee vermaakt.
Sergio Leone
-
- 4412 berichten
- 3095 stemmen
Meer van hetzelfde.
De bedoeling van deze remake is me altijd ontgaan. Aangezien de taal dezelfde is kan ik mij slechts één reden indenken: geld.
Want eigenlijk is deze versie een kopie van het origineel. De scènes zien er allemaal identiek uit, de dialogen zijn amper aangepast, en zo kan ik nog een eindje doorgaan.
Ook de cast is absoluut geen verbetering. Zoals velen voor mij al zeiden, is het vooral Fedja van Huêt die zich staande kan houden. Al de anderen komen nog niet in de buurt van hun Belgische collega's. Vooral Barry Atsma en Jeroen Van Koningsbrugge zijn zwaar ondermaats.
Wat dan wel weer een pluspunt is, is Anna Drijver. Niet dat zij geweldig acteert, maar ze is wel een pak knapper dan Veerle Baetens.
Net zoals bij het origineel is ook hier de verpakking wel strak. De loft ziet er wel mooi uit en ook enkele andere locaties zijn de moeite.
Hier en daar klopt de belichting wel niet echt (de scène in het casino-toilet), maar veel komt die fout gelukkig niet voor.
Een overbodige remake die gered wordt door het nog steeds goeie script van Bart De Pauw.
2,5
Rodger
-
- 1809 berichten
- 1772 stemmen
ja.. heb me wel vermaakt bij deze film, je blijft hem volgen tot aan het einde.. en dat is wat de film goed maakt..
Ik weet niet of de Belgische versie beter is.. die heb nog niet gezien.
3**
kels92
-
- 42 berichten
- 80 stemmen
Niet echt geloofwaardig acteerwerk, ik vind dit een van de minst goede nederlandse films ( op carry slee verfilmingen na) . Nu ik lees dat het een exacte remake is van de belgische versie vind ik het nog slechter.
LjvD
-
- 1 berichten
- 2 stemmen
Wat een dramatisch acteerwerk; Jeroen van K
denkt dat ie met de Lama's bezig is. Barry A
heeft nog nooit gevoel in rol kunnen leggen,
Huet kan net en die jonge uitvoering van
Henk Westbroek mag nog niet optreden
in het Kerstspel op de basisschool. De dames
met een rol van betekenis vlakker dan vlak.
Hoe zo'n leuk gegeven volledig vergriept
kan worden door bedroevende dialogen.
Leren wij Nederlanders het nooit??
Kromme tenen, dat krijg je ervan.
zgfproduction
-
- 35 berichten
- 29 stemmen
ik ben sowieso geen film van NL films, maar deze was wel heel bedroefd. het is geen slecht verhaal, maar aangezien de Belgen al een eerdere film hebben gemaakt vind ik niet dat de Nederlanders credits krijgen voor het verhaal. Ook is de film dramatisch, en saai, en is het eigenlijk niet waard om hem voor de 2de keer te zien.
mjk87 (moderator films)
-
- 14518 berichten
- 4518 stemmen
Twee van de hoofdacteurs kan ik niet uitstaan: Barry Atsma en Jeroen van Koningsbrugge (al waren z'n Citroënreclames wel leuk). Van Atsma kan ik de kop niet hebben, en vind hem daarnaast gewoon een slecht acteur. Jeroen van Koningsbrugge is te popiejopie, te druk, te aanwezig, te irritant. Dan ook nog eens in zo een rol en op zo een manier dat invullen: dan is de film eigenlijk al niet meer te redden.
Het verhaal is aardig, maar eenvoudig. Van begin af aan weet je dat je nog wel een plottwist of 20 krijgt, en pas bij de aftiteling weet je eigenlijk zeker dat de laatste de waarheid geeft. Maar verrassend is het allerminst. En het laat de film slimmer lijken dan hij is, dus minachting van de kijker. Blg.
De locaties zijn verder in orde. De upperclass, de trendy bevolking van Amsterdam komt voorbij. Dat past ook wel bij het verhaal. Fedja van Huêt en Gijs Naber waren aardig in hun rol, maar ook niet meer dan dat. Het zijn allemaal eendimensionale bordkartonnen personages waarvan het je geen fuck kan schelen wie de dader is. Je wil het enkel weten, tja, omdat je nu eenmaal kijkt en het dan ook wel wil weten.
Fotografie is netjes maar niet bijzonder te noemen. Muziek was helemaal een sof. Dialogen om te huilen. Het acteerniveau over het algemeen was Nederlands (en dat is geen positief punt), montage was ook nergens bijzonder. Kortom, een zwak verhaal met enkele vervelende karikaturen en weinig bijzonders.
Wat ik zo heb gelezen is dit een vrij exacte kopie van het Vlaams origineel. Des te erger, dat de zwakke punten dan niet beter hier zijn uitgewerkt. 1*
martijn011
-
- 2034 berichten
- 1309 stemmen
Gisteren herzien en het is me wederom niet tegengevallen!
Laat ik maar beginnen met hetgeen waar ik totaal verrast door was: het acteerwerk.
Bij Nederlandse films stoor ik me 9 van de 10 keer verschrikkelijk aan de acteurs, maar deze film is een uitzondering.
Zelfs Jeroen van Koningsbrugge speelt een heerlijke rol. Barry Atsma is de enige waarvan ik altijd een beetje de kriebels krijg.. Maar goed, hij speelt niet slecht.
Met de sfeer zit het helemaal goed. Het tempo zit er lekker in, de film verveelt geen moment. Goede keuze van Beumer om de flashbacks erin te laten, dat zorgt ervoor dat de kijker steeds nieuwsgieriger wordt naar wat er eigenlijk gebeurd is.
Alhoewel de film weinig toevoegt aan het Vlaamse origineel is dit toch een aanrader.
Heb de film nu herzien en verlaag m'n score met een halfje. De reden is dat dit toch echt precies gekopieerd is van het Vlaamse origineel, waardoor het originele er wel af was. Maar evengoed blijft dit een prima film!
Larude
-
- 134 berichten
- 193 stemmen
Heb zoals velen het origineel niet gezien. Als je deze film neemt zoals hij er ligt zonder die context, is het wat mij betreft een van de betere Nederlandstalige films ooit gemaakt. Als je Simon als benchmark neemt dan ligt deze film daar zo'n driekwartpunt onder.
Albert020
-
- 19 berichten
- 22 stemmen
Vanavond eens even kijken, laat mijn bevindingen weten...
*** edit ***
Gezien en moet zeggen goed verhaal en vermakelijke film 
Snorren
-
- 118 berichten
- 464 stemmen
Wat heb ik toch een hekel aan Jeroen van Koningsbrugge, verder was het voor Nederlandse begrippen wel een aardige en spannende film. Misschien moet ik de Vlaamse ook maar eens kijken dan...
Raffael77
-
- 1891 berichten
- 0 stemmen
Ik ga hem ook maar ff kijken op tv vanavond. Eens kijken of deze versie goed is na to redelijk wat ophef erover
Gerelateerd nieuws

Nederlandse remake van thriller 'Loft' zaterdag te zien op televisie

Spannende Nederlandse dramathriller 'Loft' verdwijnt binnenkort van Netflix
Bekijk ook

Sonny Boy
Drama / Romantiek, 2011
216 reacties

De Surprise
Romantiek / Komedie, 2015
124 reacties

Schone Handen
Misdaad / Drama, 2015
146 reacties

Devil
Thriller / Mystery, 2010
470 reacties

De Hel van '63
Drama / Sport, 2009
453 reacties

De Kuthoer
Komedie / Horror, 2019
111 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.


