• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.366 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.101 gebruikers
  • 9.377.673 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Divide (2011)

Thriller / Horror | 110 minuten
2,81 760 stemmen

Genre: Thriller / Horror

Speelduur: 110 minuten

Oorsprong: Canada / Verenigde Staten / Duitsland

Geregisseerd door: Xavier Gens

Met onder meer: Lauren German, Michael Biehn en Rosanna Arquette

IMDb beoordeling: 5,7 (40.199)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 17 mei 2012

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Divide

"The lucky ones died in the blast"

In deze post-apocalyptische thriller ontsnappen acht bewoners van een New Yorks appartementencomplex aan een nucleaire aanval. Ze hebben net op tijd de schuilkelder van hun paranoïde conciërge Mickey (Michael Biehn) bereikt, maar de krappe ruimte verandert al snel in een claustrofobische val. De voorraden slinken en de spanning stijgt als de groep alle hoop op redding verliest. In de strijd om het leiderschap grijpen de mannen naar grof psychologisch en lichamelijk geweld. Als iedere vorm van beschaving verdwenen lijkt weet Eva (Lauren German) dat ze in actie moet komen. Ze ziet dat haar verloofde zwakker is dan de andere mannen en ze beseft dat ze op zichzelf is aangewezen om deze hel te overleven…

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Kan ik me niet zo veel van herinneren. Heb de film dan ook in een periode gezien dat mijn leven een beetje wazig was.


avatar van Vascago

Vascago

  • 4798 berichten
  • 3593 stemmen

Spannende en sfeervolle film. Wel een naargeestige sfeer, maar als dat goed wordt weergegeven is het ook goed. Doordat de groep/personen zich steeds gekker en agressiever gaat gedragen wordt er een behoorlijk spanningsveld gecreëerd. Ook al door de locatie. De film is rauw en behoorlijk ranzig. Acteerwerk is zeer behoorlijk en ook de soundtrack is erg goed.

Een dikke 4*


avatar van mixmaster

mixmaster

  • 1288 berichten
  • 1215 stemmen

vreemde film met een aantal aardige scenes , ik vind het jammer dat de film niet beter uitgewerkt is , vooral van wat er buiten allemaal afspeelt.
misschien is het allemaal wel de bedoeling dat het niet duidelijk word waarom bijvoorbeeld het meisje meegenomen word en je daar verders niks meer van hoort of ziet , behalve dat ze kaalgeschoren in een tank zit , maar ik vond het wel storend.
jammer , er had meer in gezeten.


avatar van sharonb

sharonb

  • 5 berichten
  • 5 stemmen

Ik vond deze film in het begin een beetje eentonig en simpel maar werd juist spannend doordat de personages psychisch doordraaiden.... ..ik vond de film geweldig !!


avatar van mariet92

mariet92

  • 2 berichten
  • 1 stemmen

Ik heb de film gisteren bekeken en ik vond het een goeie film. Het enige punt wat ik jammer vond is dat je niet weet wat er buiten afspeelt en of er nog andere overlevende waren. Verder goed acteer werk, maar soms behoorlijk hard en ranzig!


avatar van Justinvdk

Justinvdk

  • 264 berichten
  • 2202 stemmen

schram101 schreef:
Wow, The Divide moet een van de meest bizarre films zijn die ik de laatste tijd heb gezien.

Wat een sfeer, wat een spanning ook, wat een bizarre en geflipte ontwikkelingen. De film is schokkend, absurd en goor en daarom ook niet echt mijn ding eigenlijk, maar dit was een heel bijzondere kijkervaring. Cinematografisch ook uitstekend. De camera die soms langzaam van het ene naar het andere eind van de kelder zweefde en vervolgens eindigde bij een emotievolle blik van Eva (uitstekend neergezet door Lauren German). Prima. Ook Josh en Bobby worden erg sterk neergezet. Vooral wanneer hun karakters zich ontwikkelen tot de maniakken de ze aan het eind van de film zijn. De kale plekken in het haar, de rode ogen, de make-up. Het zag er ook allemaal ontzettend realistisch uit.
Ook de soundtrack is schitterend. Ik kon Jean-Pierre Taieb nog niet maar zijn score is prachtig.

Dan het einde. Erg bizar. Precies op het moment dat Eva verlost is van Josh en Bobby sluit de ze de twee overgebleven leden van de groep op en gaat alleen de kelder uit. De troosteloze wereld buiten blijkt alleen geen verlossing te bieden. Geniaal!

Wel moet je je als kijker niet storen aan de niet uitgewerkte (zij-)plot(jes). Want The Divide is geen film die alles duidelijk maakt maar vooral inspeelt op de continu aanwezige spanning en de kijker meeneemt in dezelfde claustrofobische setting als die waarin de personages zich bevinden.

4,5*


Kan me hier wel enigzins in vinden. Vond zelf Eva en Bobby het meest interessant, vooral die transformatie van laatstgenoemde is erg interessant.

Vind 4,5 ster alleen een beetje hoog, ik houd het bij een mooie 3,5*


avatar van kiliuea

kiliuea

  • 18 berichten
  • 17 stemmen

Bizarre film. Verhaal is aardig, maar matige acteurs. Ik had een ander soort film verwacht, maar dan nog vond ik het een erg matige vertoning. Omdat ik met iemand anders keek, heb ik 'm uitgekeken. Als de piano begint is het en mooi moment omkoffie te gaan zetten, duurde te lang. Ik geef 2 sterren.


avatar van fonzie96

fonzie96

  • 34 berichten
  • 55 stemmen

Echt een film die wel even blijft hangen,vond de hele sfeer,muziek,en bepaalde scenes super!Micheal biehn was opzich ook wel weer eens fijn om te zien spelen,deed t ook niet slecht,daarentegen vond ik de onbekendere acteurs zeker niet slecht!Had er niet veel van verwacht maar is een van de betere films voor mij afgelopen tijd.


2,77 sterren maar voor de beste psychologische thriller die ik in jaren gezien heb?

wat is er met de eerlijke stemmers gebeurt, want het lijkt nergens meer op hoe er naar films wordt gekeken.

IIG geweldige opbouw van de spanning + goed verhaal en intrigerende personages.

4 sterren


avatar van Elineloves

Elineloves

  • 24071 berichten
  • 3631 stemmen

I'm impressed. Vanaf de eerste minuut zat ik op het puntje van mijn stoel.

Wat een rauw werkje. Mooi neergezet wat een dergelijke situatie met mensen kan doen. Hoe ze veranderen, de transformatie tot 'monster'. Ik geloofde in ieder geval elke seconde. De personages vond ik stuk voor stuk interessant. Sam was dan misschien wel de minste, maar ieder personage had wel een 'functie'.

Sadistisch? Yes. Geestelijke en lichamelijke martelingen. Voordat de geestelijke vernederingen en manipulatie vond ik sterk in beeld gebracht. Het tweede deel, waarin de mensen zichzelf gewoon totaal verliezen en zo van het padje zijn is soms echt mindblowing. Wat er allemaal met Marilyn gebeurde... verschrikkelijk zeg.

Bobby en Josh waren natuurlijk de meest intrigerende personages. Wat een beesten. Zij wisten echt een huiverend gevoel bij me op te roepen, sterk staaltje acteerwerk. Gelukkig! Dat maakte de sfeer alleen nog maar sterker.

Toen Adrien stierf had ik wel een sterk noooo! gevoel. Vond ik echt niet leuk! En toen dat dekseltje waar de keel mee door werd gesneden, jezus wat een spanning op dat moment! Die manier van filmen op dat moment, ook toen de brand uitbrak. Jeetje. Al had ik op dat punt wel enigszins medelijden met Mickey. Dat ze Sam achter had gelaten, prima, maar had toch graag gezien dat ze Mickey mee had genomen. Maar enfin, ik snap waarom het zo gedaan is en dat is waarschijnlijk ook beter.

Intens.


avatar van Bottleneck

Bottleneck

  • 8233 berichten
  • 2117 stemmen

Ja gave film waar je meteen in wordt geslingerd. In het begin leek het op een sentimentele soep uit te gaan draaien (vooral met dat kindje) maar dat laatste loste zich gelukkig vrij vroeg vanzelf op. Sterker nog hoe verder in de film hoe meer distorted het wordt, had niet eens in de gaten dat het allemaal twee uur duurde, prima.

Het is wel wat flauw dat met al die losgeslagen seksualiteit geen losse tiet te zien is. Het heeft z'n begrijpelijke redenen maar is onnatuurlijk. Ook komt het hier en daar over als psychologie van de koude grond maar dat zit verder niets in de weg. Wel een uitstekende keuze om niets te laten zien over de exacte toedracht waardoor je als kijker hetzelfde denkkader hebt als de groep personen.

Zitten ook een paar leuke acteurs tussen (Lauren German en die twee mafkezen) en het open einde en de sfeer daarvan bevallen me ook. Onverwacht goede film omdat het niet zo originele uitgangspunt vlot en soms gewaagd wordt uitgewerkt (script, camerawerk)


avatar van Leo1954

Leo1954

  • 2073 berichten
  • 2565 stemmen

In het begin wel sfeervol gefilmd, muziek paste er goed bij, met een actrice als Rosanna Arquette belooft het zelfs een aardige film te worden, maar al gauw verzandt het weer in stompzinnig bloederig horror geweld. Verhaaltje is ook te dom voor woorden.

Met een thriller heeft het niets te maken, spanning ontbreekt totaal, gewoon horror dus en ik val in slaap van horror. Echt allemaal hetzelfde. En het gaat maar door en door, twee lange uren waar geen eind aan lijkt komen.


avatar van MrLee

MrLee

  • 206 berichten
  • 1098 stemmen

Zonder te weten wat me te wachten stond aan de film begonnen en hij heeft me aangenaam verrast. Overtuigend acteerwerk, passende soundtrack ... ik vond hem echt goed.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Sterke thriller met een erg luguber sfeertje.

Het begin lijkt een beetje op een science fiction film, wat het ook is, draait uit op een horrorverhaal zonder weerga.

Prima vertolkingen en een angstaanjagend verhaal, hoe je het ook draait of keert, een uitweg... die is er niet...


avatar van Boeikens

Boeikens

  • 4467 berichten
  • 5327 stemmen

Horror wil ik het niet direkt noemen maar het is in ieder geval een zeer sfeervolle apocalytische vertoning.

Voldoende actie en een sterke cast die een realistisch verhaal neerzetten.

Begin en einde lopen vrij vlot en bieden redelijk wat spannende momenten maar het middenstuk leek me dan weer iets te rustig.

3,5*


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Intrigerende film, die vooral door sterk acteerwerk (Biehn ) en een broeierige sfeer geen moment weet te vervelen. Richting het einde wordt het allemaal wat weirder, wat zich ook audiovisueel uit. Erg fijn, maar voor mij is de beste scène wanneer het onderzoeksteam de ruimte invadeert. Wat een geweldig stukje cinema is dat. Jammer vond ik wel dat het einde voorspelbaar was. Ik zit niet altijd op een twist te wachten, maar hier had het de kers op de taart geweest.

3,5*


avatar van Goodfella_88

Goodfella_88

  • 247 berichten
  • 812 stemmen

Goede originele donkere thriller, met zeer goede acteerprestaties van Ventimiglia, Michael Biehn en Michael Eklund.


avatar van cor1946

cor1946

  • 1182 berichten
  • 1604 stemmen

Wat een film, ik heb hem af gekeken wat een achtelijke film. Luguber en bloed verder gauw vergeten.. Ik vind hem niet meer dan 2 sterren waard.


avatar van zerodopa

zerodopa

  • 81 berichten
  • 0 stemmen

CAUTION -> Deze review is volledig bij gezond verstand geschreven. De film is gekeken met een filmmaker, die niet tot mijn verbazing, mijn verbazing deelt over de intense treurnis van dit afvalproduct. Danku.

Bij the divide wordt je in een donkere ruimte geflikkerd met te veel personages, die zonder enige vorm van inleiding over je heen worden uitgespuwd. Niemand wordt voorgesteld, gewoon hier ben ik en ik voeg letterlijk niets toe in deze kulfilm. ROSANNA ARGUETTE één van mijn favo milf actrices, moest zeker ook deze maand de huur betalen en liet zich lenen als nietszeggende afransel milf in dit totaal mislukte hersenspinsel van de regisseur. Wat speelde arguette dan voor iets, de hoofdpersone in de preview van de fifty shades of grey film?

Deze tekenende scene die eigenlijk de hele film al beschrijft qua spanningsboog (=plat)
Gast pakt ruimtepak om eens te kijken wat er buiten speelt. Gast loopt in zn eentje naar buiten. VInd een ruimte met andere gasten in dat pak, wordt natuurlijk herkend omdat hij met zn stomme hoofd binnen komt lopen. schrikt. gaat snel terug naar de grot en gaat janken. conclusie. = niks amusementswaarde = zeer zwak tot niet aanwezig.

Pak m beet 1,5 uur lang wordt deze film gevuld met nietszeggende figuren, die wat rondscharrelen en niets uitvoeren. Enige band moeten we met hen zien te krijgen door een paar lange shots waarbij ze stuk voor stuk in beeld worden gebracht terwijl ze niets uitvoeren.
1,5 uur lang is er letterlijk NIETS dat fascineers, amuseert en laat staan dat er enige vorm van spanning ontstaat.

In het laatste half uur, draaien 2 gasten door, zitten mensen achterna, dus t wordt ietwat spannend. Maar de pure ellende die eraan voorafging doet het dat ook dit verzonnen spektakel in het niet valt.

Acteerwerk: Toen ik het gezicht van die zogenaamde 'bad guy' MIckey voor de eerste 10 seconden zag, wist ik al dat dit zo'n slecht neergezette badguy moest voorstellen die te simpel onaannemelijke irritante grapjes zou maken die iedereen zal irriteren, en een keer gepakt zal worden en gemarteld Het is al slecht geacteerd, maar juist/mede doordat er 0,0 aandacht is besteed aan het uitdiepen van de karakters, is het script van hen totaal misplaatst. En dan is het ook nog zo, dat de dingen die de personages zeggen an sich te stom voor woorden zijn.

Ik kan nog wel even doorgaan...maar de conclusie is duidelijk. Wat een in en in trieste film. Dit is allemaal vrij primair verwoord. op Recensie The Divide - Review op Filmtotaal.nl lees ik nu net terug wat ik wou zeggen, maar dan doordachter en geaccepteerder geschreven. Ik weet niet welke onbekende oliesheik geld in de marketing van deze film heeft gepompt, maar werkelijk alles was te slecht voor woorden uitgewerkt.

Op ELK front (acteerwerk, plot, spanning, etc etc) is dit één en al triestheid. Ik heb de film piranha 3dd niet gezien, maar als deze echt zo slecht is als men zegt; mag dit wel de piranha 3dd van de 'horrors' worden genoemd. Mss wel met een extra D, de D van Dommigheid ²

COr1946-> Mijn geest zou ook vernietigd en afgestompt moeten zijn dat de woorden wat een achtelijke film genoeg zijn om deze film in al zijn facetten te omschrijven. <--


avatar van agathadirks

agathadirks

  • 45 berichten
  • 42 stemmen

Ik vond het wel een goeie film. Alleen ik vond het verhaal niet heel leuk. Het was gewoon shit!
Maar ik geloof wel dat je zo kan doen onder zo'n omstandigheden.

Alleen die jongen die naar buiten ging, shoot die andere neer. En rende toen zonder geweer naar binnen. Die had tijd zat, dus kon gewoon met alle mensen naar buiten. Pak aan trekken (gangen waren toch schoon) En dan lopen tot je een bewoonde wereld ziet.. Einde


avatar van Mindreader

Mindreader

  • 83 berichten
  • 118 stemmen

Bij dit soort films (dtv, limited release, vod, ''minder kwaliteit'' etc) heb ik altijd het idee dat sommige mensen bij aanvang van de film al in hun hoofd met 2 punten in mindering zitten. Nu is dat soms wel terecht, aangezien veel van zulke films ook gewoon van een zodanig slechte kwaliteit zijn, dat je er geen voldoende aan kwijt kunt. Maar er zijn ook zat uitzonderingen zoals deze en daar spelen de vooroordelen ook mee krijg ik het idee.

Ik vind 'm wel erg goed hoor, deze film. Het plot stelt niet zoveel voor, maar dat wordt ruimschoots gecompenseerd door het uitstekende acteerwerk (een uitzondering daargelaten), de sterke setting en bovenal een zeer naargeestig, ziek sfeertje. Vooral dat laatste ontbreekt er wel eens aan in hedendaagse films. De aftakeling van de personages wordt heel interessant in beeld gebracht, en het wordt alsmaar deprimerender. Wat dat betreft is de film zeer geslaagd.


avatar van gatygun

gatygun

  • 324 berichten
  • 221 stemmen

Film net gezien, doordat ik een commercial ervan zag.

Ik hoopte op veel, maar kreeg weinig jammer.

De film in het begin was interessant. Maar zodra de deur dicht ging voor de tweede keer bleef er weinig van de film over.

Weer zo'n standaard troep verhaalte van conflicten waar ze dit keer een spin aan willen geven die weinig tot niks interesant is. Het overdreven gebeuren met sexueel gedeelte gaf aan dat de film wel erg om aandacht begon te schreeuwen in de hoop nog wat los te krijgen met mensen. Maar echter meer dan een smerige ranzig film die zo voorspel baar is als de mete wordt het niet.

Je bent gewoon constant aan het wachten, tot de credits beginnen te draaien.

De film heeft overigens ook weinig logica en zit vol met fouten die het verhaal dat al weinig voorstelt nog verder doen afbreken.

Mocht je een film willen zien en heb je echt niks anders te kijken dan kun je met deze terecht. Echter meer dan tijd doden is het niet.

2,5. het is geen b film kwaliteit, maar het is zeker ook niet veel meer. ene 2,5 lijkt me geschikt hiervoor.


avatar van %%%%%%

%%%%%%

  • 2543 berichten
  • 1234 stemmen

Krachtig

Dat is wat mij na het zien van dit meesterwerk het eerst te binnen-schiet. De film toont op een harde manier waar mensen in staat kunnen zijn als ze zelf niks meer in hun leven onder controlle kunnen hebben en zich ook geen uitweg kunnen banen naar het licht of enige rust/veiligheid. Het helpt natuurlijk ook niet dat je bij min of meer wild vreemde terecht komt in een te krappe kelder en daarbij dat er 5 meter boven je een aanval met nucleaire bommen je stad tot as brenggen. Dat is wat met dit groepje overlevers gebeurt.

Dat Xavier Gens een eigenzinnige visie heeft gebruikt en zich strak een weg heeft uitgestippeld om dit verhaal in beeld te brengen is duidelijk merkbaar en dat is schijnbaar (gezien de te lage score) niet bij iedereen in goede zin gevallen. Door deze keuze laat de film het nodige aan de kijker over om zich zelf het een en andere aan hem/haar fantasie over te laten wat hier of daar afspeelt. Xavier doet bij zich zelf eigenlijk aleen suggereren over sommige situaties wat er op dat moment zou kunnen afspelen. De rest mag je zelf invullen.

Want wat Xavier bij zich zelf op het bordje heeft gelegd is iets heel anders. Namelijk wat er onder de grond afspeelt, ofja wat er in de kelder afspeelt. En god zij dank mag hij zich daarmee bemoeien, want wat een ongeloofelijk sterk schouwspel laat hij daar afspelen zeg,hij laat er geen gras over groeien om het zo maar te noemen.

De mensen zijn wildvreemde voor elkaar voor de kijker en heel af en toe (als Xavier goeie zin heeft) krijgt de kijker en een personage een hint over een ander personage zijn verleden. Op deze manier blijft de spanning namelijk tergent, mede ook doordat je merkt dat er in deze gesloten ruimte vreselijk veel stress aanwezig is en dat er bij iedere knal iemand zomaar door kan flippen. Het gevoel dat iedere personage alert moet zijn is vreselijk sterk vormgegeven. Je kan het gevoel van een gesloten ruimte en nergens heen kunnen enigzins vergelijken met John Carpenter's The Thing (ondanks een geheel andere vorm-geving en situatie),maar het gevoel is vergelijkbaar.

Het is niet aleen de spanning die deze film naar een ongekent niveau stuwt. Zo is er ook genoeg drama te ondekken. Zo zie je iedere minuut de presonages kapot gaan,gek of duisterder worden. Het gevoel van zelf rispect verdwijnt en het enige wat dan nog merkbaar is dat ze alles doen om een vleugje licht of hoop op te kunnen vangen. Xavier is hier niet op zoek naar antwoorden maar naar vragen. Het is geen absoluut geen voorgekauwde kunst of spanning.

Daarbij bromt de film in heerlijke eigenzinnige weg onder een sterke score en ben ik helemaal overgelaten aan de kunsten van (weer eens een) Franse regiseur genaamd Xavier Gens.

jammer dat er zo veel mensen de visie van de film totaal niet lijken of uberhaupt kunnen begrijpen.

Deze film spant de kroon wat betreft 2012.


avatar van mikey

mikey

  • 28990 berichten
  • 5141 stemmen

Concept bestond al Il Giorno Prima (1987) en een vleugje Das Experiment. Toch wel een heftige film. Is wel heel naar en deprimerend. Als je allergisch bent voor gore en kleine ruimten (mijn nachtmerrie numero uno) dan kan je deze film beter zien of overslaan.


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2551 stemmen

Sterk.

In eerste instantie wou ik deze film eigenlijk links laten liggen, omdat veelal de vergelijking met Hunger (2009) (I) werd gemaakt en dat vond ik dus echt een pauperfilm. Maar uiteindelijk heb ik in een opwelling toch maar besloten om deze film te kijken, omdat ik wel van films houd die zich in een kleine ruimte afspelen en daar heb ik zeker geen spijt van gehad.

Vanaf de eerste minuut hield The Divide mij gelijk in zijn greep als je de nucleaire aanval ziet en de overlevers net op tijd de schuilkelder hebben bereikt. Vanaf dat moment wordt het allemaal interessanter.
Wat op den duur komt er steeds meer en meer wrijving tussen de verscheidene personages, er is sprake van groepsvorming, verval, (geestelijke) martelingen enz. Dit is zeer goed in beeld gebracht en het grijpt je tegen het einde bij de keel vast en laat gewoon niet meer los.

Al vond ik het wel jammer dat sommige dingen niet helemaal goed uitgewerkt/belicht worden, zoals: de mannen in pakken, wat ze met kinderen doen in het laboratorium, de transformatie van Josh in een travestiet. En zo zijn er nog meer onbeantwoorde vragen, maar in principe deert dit de film niet. Omdat de essentie van deze film is om te laten zien hoe mensen overleven in zo een situatie.

Het einde is trouwens ook erg sterk, als Eva - erg sterke rol trouwens van Lauren German - eindelijk ontsnapt is en ziet dat er eigenlijk helemaal geen hoop is. Daar wordt je toch wel even stil van.

Dikke 4,0 sterren.


avatar van Edie

Edie

  • 3185 berichten
  • 1220 stemmen

Prima thriller die dik in orde is. Michael Biehn speelt prima, van de ramp is maar weinig te zien en de film speelt zich grotendeels in één locatie af.. Maar meer was ook niet nodig eigenlijk. Je blijft nieuwschierig, al zakt de film af en toe wel een beetje in, je wilt toch het einde weten. Tegen het einde word het ook lekker over - de - top, maar voor mij niet tot het vervelende aan toe.

3.5*


avatar van FillumGek

FillumGek

  • 8987 berichten
  • 3398 stemmen

Sterke film waar ik nog nooit van gehoord had, maar per toeval ben tegen gekomen. Het gemiddelde hier beloofde niet heel veel goeds, maar uiteindelijk is het een bevestiging gebleken dat veel horrorfilms standaard worden ondergewaardeerd.

Dat de hele film zich afspeelt in een kleine ruimte die bevolkt wordt door een paar overlevenden die steeds in verder verval raken is een angstaanjagend gegeven. Boven de grond is alles verwoest door een nucleaire ramp - te zien in één minuut - en je enige houvast is je medemens die naast je zit, die langzaam veranderen in psychopaten. Een uitzichtloos en wanhopig vooruitzicht. Vanaf het begin was de onderlinge spanning voelbaar. Schitterende scene ook met de inval van de 'buitenstaanders'.

Sterke rollen van Biehn, Ventimiglia, Eklund en German. Bobby en en Josh waren op een gegeven moment echt overtuigende creeps met hun kale koppen en onvoorspelbaarheid. Cinematografisch zeer oke, in sommige shots waren Bobby en Josh nauwelijks van monsters te onderscheiden. Wat ze met Marilyn deden was ziek te noemen en kwam best hard aan. Ze veranderde letterlijk in een speeltje en in haar neerwaatse spiraal van ellende leek ze het allemaal maar best te vinden. Althans, het ene moment wel en daarna weer niet. German is een mooie vrouw en ik leefde ook echt met haar mee.

The Divide is verder niet echt goor, wel erg hard en rauw. Zeker het laatste uur is het bijna voortdurend spannend en gelukkig knalt de film ook met een sterk einde. Vooral het laatste shot is prachtig en enorm deprimerend. Goede soundtrack ook trouwens. Niks mis mee!


avatar van Fortune

Fortune

  • 4316 berichten
  • 2772 stemmen

FillumGek schreef:

Sterke film waar ik nog nooit van gehoord had, maar per toeval ben tegen gekomen. Het gemiddelde hier beloofde niet heel veel goeds, maar uiteindelijk is het een bevestiging gebleken dat veel horrorfilms standaard worden ondergewaardeerd.

Of een bevestiging dat er maar een kleine groep mensen zijn die horror te hoog inschatten.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Hoezo te hoog inschatten? Het is toch gewoon een persoonlijke waardering die je er aan geeft. Ik hou gewoon van claustrofobische apocalyptische verhaaltjes. Zeker als de cinematografie en de geluidsband die sfeer en het gevoel van onzekerheid en desolatie zo goed weten over te brengen. Fijne nare film, die de kijker lekker in het duister gooit en laat.

Dat sommigen graag een film met een duidelijk en blij verhaaltje, waarbij alle lijntjes keurig met elkaar verbonden worden, zien, doet daar niks aan af. Ieder zijn ding. Deze vond ik geweldig. Een van de beste van 2012!


avatar van Fortune

Fortune

  • 4316 berichten
  • 2772 stemmen

Mijn opmerking was niet serieus bedoeld en raakt kant noch wal net zoals de opmerking dat het gemiddelde bij deze film concludeert dat veel horror standaard wordt ondergewaardeerd.

Ik denk dat niemand maar dan ook niemand deze film lager heeft beoordeeld alleen maar omdat het tot de categorie horror behoord. Ik ga ervan uit dat het gros van de mensen op MM gewoon stemmen op wat ze het waard vinden en hoe ze de film hebben ervaren.