• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.231 series
  • 34.012 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.119 gebruikers
  • 9.378.664 stemmen
Avatar
 
banner banner

Anne Frank: The Whole Story (2001)

Drama / Oorlog | 189 minuten / 120 minuten (filmversie)
3,63 452 stemmen

Genre: Drama / Oorlog

Speelduur: 189 minuten / 120 minuten (filmversie)

Oorsprong: Verenigde Staten / Tsjechië

Geregisseerd door: Robert Dornhelm

Met onder meer: Hannah Taylor Gordon, Ben Kingsley en Brenda Blethyn

IMDb beoordeling: 8,0 (5.632)

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Anne Frank: The Whole Story

Het joodse meisje Anne Frank groeit op in Nederland ten tijde van de bezetting door de nazi's. Als de oorlog uitbreekt, worden Anne en haar familie gedwongen om zich te verbergen voor de Duitse bezetters. Het gezin verstopt zich, samen met enkele andere Joodse mensen, in een aantal kamers boven het kantoor van Annes vader, Otto. Anne schrijft, gedurende de tijd dat ze zich verstopt, dagelijks in haar dagboek.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Galantje0012

Galantje0012

  • 371 berichten
  • 331 stemmen

dmoie-master schreef:
Ik heb echt gehuild toen ik deze film voor het eerst zag...


ik eigenlijk en nu soms nog.
het is gewoon een prachtige film.
vooral vreselijk dat gesprek tussen hannah en die haast kaalgeknipte anne.
ook hoe anne aan haar eind komt, ik bedoel toen margot dood ging. het moet vreselijk zijn daar alleen te zitten en honger en koud te lijden.


avatar van dmoie-master

dmoie-master

  • 76 berichten
  • 0 stemmen

Ja, ik hoop hem vlug terug te zien, ik had hem toen beter opgenomen maar goed


avatar van Hannibal

Hannibal

  • 9358 berichten
  • 3277 stemmen

Voor het geld van een lege videoband kun je hem bij play.com bestellen. link

edit: Out of stock momenteel zie ik nu.


avatar van dmoie-master

dmoie-master

  • 76 berichten
  • 0 stemmen

Maar alweer zonder die ondertiteling he, dat is wel jammer....


avatar van Comanchero

Comanchero

  • 209 berichten
  • 0 stemmen

Galantje0012 schreef:

je hebt echt groot gelijk.

ze hebben in die jaren minstens 6 000 000

mensen vermoord in concentratiekampen.

En dat zijn dan alleen nog maar joodse mensen die je hier noemt. In totaal zijn er bijna 11 000 000 mensen gestorven in concentratiekampen, inclusief joden, zigeuners, communisten, homo's, gehandicapten en mensen waarvan de nazi's vonden dat ze overbodig en/of gevaarlijk waren.

Onvoorstelbaar als je eraan denkt.


avatar van CAPIpsv

CAPIpsv

  • 766 berichten
  • 628 stemmen

Vond het toen wel een mooie film, maar niet heel erg bijzonder, het had wel beter gekund.

Hebben ze toch ook een Nederlandse film van gemaakt, of was dat een miniserie?


avatar van dmoie-master

dmoie-master

  • 76 berichten
  • 0 stemmen

Toneelstuk geloof ik dat op de buis werd gebracht, niet?


avatar van Hannibal

Hannibal

  • 9358 berichten
  • 3277 stemmen

Ja, met Jip Wijngaarden en Jeroen Krabbé.

zie

De enige Nederlandse 'verfilming' van het dagboek.


avatar van frodette

frodette

  • 200 berichten
  • 56 stemmen

Heb deze film onlangs nog bekeken als afsluiter van de Kerstvakantie.

En ik vond hem GEWELDIG.

Een hele ontroerende film die me niet onberoerd liet. Hannah Taylor Gordon is perfect als Anne Frank.

Vooral de stukken in het concentratiekamp raakten me diep.

Deze film verdient zeker 5 sterren


avatar van henridonne

henridonne

  • 3 berichten
  • 7 stemmen

Deze film gaf een meer complet beeld van de situatie waarin de familie leefde. Ik heb ook het Achterhuis gezien, deze was mooi, maar te geïdealiseerd.

Een sobere vertolking geeft aan deze film een stempel van echtheid, van realiteit.

Ook de complexiteit van de samenleving komt sterk aan bod: de spanningen in het Achterhuis , maar ook werd er vaak op een aangrijpende wijze gealludeerd naar het leven in de de buurt en hoe dit uiteindelijk moest leiden tot hun uitlevering.

Aangrijpend waren de de beelden van hun verblijf in het concentratiekamp; ook daar liet de regisseur je heel langzaam en subtiel meegroeien naar het fatale einde.

Een buitengewoon fijngevoelige en schitterende film zonder overacting.[4,5]


erg mooi verhaal 5*


avatar van Galantje0012

Galantje0012

  • 371 berichten
  • 331 stemmen

Echt een blijt-film. hij doet mij altijd even in de zetel blijven zitten als ik hem gezien heb, echt mooi!

ook supergeacteerd!


avatar van Galantje0012

Galantje0012

  • 371 berichten
  • 331 stemmen

Comanchero schreef:

(quote)

En dat zijn dan alleen nog maar joodse mensen die je hier noemt. In totaal zijn er bijna 11 000 000 mensen gestorven in concentratiekampen, inclusief joden, zigeuners, communisten, homo's, gehandicapten en mensen waarvan de nazi's vonden dat ze overbodig en/of gevaarlijk waren.

Onvoorstelbaar als je eraan denkt.

Echt wel. volgens mij had hitler, nadat hij de Joden uitgemoord had, begonnen aan de Moslims enzo. Hij verdiende echt wel een ergere straf dan zelfmoord vind ik persoonlijk.


avatar van kazin

kazin

  • 94 berichten
  • 0 stemmen

Galantje0012 schreef:

(quote)

Echt wel. volgens mij had hitler, nadat hij de Joden uitgemoord had, begonnen aan de Moslims enzo. Hij verdiende echt wel een ergere straf dan zelfmoord vind ik persoonlijk.

Lol? Hitler wou juist de moslims NIET uitroeien! Hij wou zelfs juist dat zijn soldaten groot deel uit moslims bestonden omdat hij vond dat moslims tijdens een gevecht sluwer zijn dan de katholieke soldaten. Hij had zelfs een Moslim SS-Divisie. Misschien heb je het verkeerd begrepen omdat hitler voor het Arische ras was, maar hij wou niet totaal heel het Duitse rijk arisch hebben, anders moest hij alsnog zelfmoord plegen omdat hij zelf niet arisch was ( Arisisch is blond haar en blauwe ogen ) En daar waren er destijds ook niet zoveel van aangezien het arische ras behoord tot het Germaanse.

Als Hitler alleen Ariërs in zijn leger enzo wou dan had hij niet zo'n groot leger aangezien kinderen, bejaarden en vrouwen niet in het leger kunnen!

Dat je het maar even weet


avatar van Goodfella_90

Goodfella_90

  • 10408 berichten
  • 2596 stemmen

Bejaarden zul je inderdaad niet zo gauw zien, maar kinderen kwamen regelmatig voor en ook vrouwen zijn geen uitzondering.


avatar van kos

kos

  • 46698 berichten
  • 8854 stemmen

Nou, een moslim SS-divisie lijkt me wel erg sterk, maar er waren idd wel een aantal legerdivisies.


avatar van Goodfella_90

Goodfella_90

  • 10408 berichten
  • 2596 stemmen

Overigens is een divisie vaak ook ruim 20.000 mensen sterk, wat het ook iets minder geloofwaardig maakt.


avatar van kazin

kazin

  • 94 berichten
  • 0 stemmen

Er is nog zon Anne Frank film die heet: Dairy of Anne Frank

das meer in docu kun je zeggen. Je ziet Duitsers in laarzen lopen van de boerenbond een slecht ''nagemaakte'' Anne frank ( lijkt voor geen procent op haar ) Allemaal van die slecht weergeven details uit deze films ( Deze film zelf is een van de beste! vind ik! )

Deze film krijgt een 3,5

OMDAT: Voor zo een belangrijke gebeurtenis uit wo2 mocht de film wat langer en uitgebreider duren omdat het ook voor groot deel met Nederland te maken had en tijdens wo2 gebeurde in Nederland niet veel nieuws of bijzonders op enkele veldslagen na ( Arnhem b.v)

En als deze film langer geduurd had en uitgebreider was en ze meer lieten zien wat er met de joden gebeurd was dan zouden meer mensen daarover willen weten , omdat het een zeer intressante gebeurtenis is, op de doden na dan!

En als er meer te zien was van hoe de helpers de onderduikers hielpen had het een dikke vette vijf verdiend ( 10 ! )


avatar van Goodfella_90

Goodfella_90

  • 10408 berichten
  • 2596 stemmen

kazin schreef:

OMDAT: Voor zo een belangrijke gebeurtenis uit wo2 mocht de film wat langer en uitgebreider duren omdat het ook voor groot deel met Nederland te maken had

Hoe kom je erbij?


avatar van kazin

kazin

  • 94 berichten
  • 0 stemmen

kos schreef:

Nou, een moslim SS-divisie lijkt me wel erg sterk, maar er waren idd wel een aantal legerdivisies.

Zullen we eens wedde dat er een moslim ss-divisie was?

Ik heb er aantal docus van gezien en veel over gelezen. De moslim-ss divisie was destijds in de bergen gedropt. Ook bekend als de wilhelm berg-divisie. Het waren allemaal mosilms die vechten voor Hitler. Daarvan waren er duizenden mensen. Ze kwamen uit Bulgarije , roëmenie enzo. Kijk het maar eens na, is best intressant.

Weet er veel van ( veel van wo2)


avatar van Goodfella_90

Goodfella_90

  • 10408 berichten
  • 2596 stemmen

Dat blijkt anders niet.


avatar van kos

kos

  • 46698 berichten
  • 8854 stemmen

kazin schreef:

De moslim-ss divisie was destijds in de bergen gedropt. Ook bekend als de wilhelm berg-divisie. Het waren allemaal mosilms die vechten voor Hitler. Daarvan waren er duizenden mensen.

Ja klopt. Ze kwamen zelfs nog van veel verder, door de grootmoeftie gestuurd. Maar nogmaals, dat waren geen SS'ers lijkt me.


avatar van kazin

kazin

  • 94 berichten
  • 0 stemmen

Goodfella_90 schreef:

(quote)

Hoe kom je erbij?

Is het geen belangrijke gebeurtenis dat een boel joden achter een kantoor , achter een boekenkast verscholen zaten, dus niet eens in een kelder , zonder dat ze gebombardeerd zijn tijdens de engelse bombardementen, niemand wat van hun heeft gemerkt en ze geholpen zijn door ''niet joden''? En dat ze zich in Nederland schuilhielden en eigenlijk Duitsers waren en die door Nederlanders ( een oostenrijker ) Geholpen werden die eigenlijk de meeste Duitsers Haatten? En dat er een boek verfilming uitvan gekomen is? Als je dat niet belangrijk vind reageer dan maar niet want dat is echt belachelijk hier voor moet je respect tonen!


avatar van Goodfella_90

Goodfella_90

  • 10408 berichten
  • 2596 stemmen

Je trekt mijn woorden volledig uit de context. Ik reageerde op jouw statement dat dat de reden is dat deze film zo lang mocht duren.


avatar van kazin

kazin

  • 94 berichten
  • 0 stemmen

kos schreef:

(quote)
Ja klopt. Ze kwamen zelfs nog van veel verder, door de grootmoeftie gestuurd. Maar nogmaals, dat waren geen SS'ers lijkt me.

Het waren ss-ers.

Zoek bij google: Moslim SS tijdens wo2.

FF kijken of ik er site van heb..

http://f27.parsimony.net/forum67653/messages/1117.htm

probeer deze link maar eens, daar staat een pagina over.

Kopieer de link en plak hem bij: Adres en druk op enter..

- zo moeilijk is he nie:P -

Daar vind je uitgebreide stuk over moslim ss divisie.

Je ziet zelfs aantal moslims met haken-kruis mouwband om bij zon fototje.


avatar van kazin

kazin

  • 94 berichten
  • 0 stemmen

Goodfella_90 schreef:

Je trekt mijn woorden volledig uit de context. Ik reageerde op jouw statement dat dat de reden is dat deze film zo lang mocht duren.

O sorry, ik dacht dat je met: Hoe kom je erbij?

Bedoelde of ik het allemaal verzon. In die zin word het vaak ook gebruikt.


avatar van Goodfella_90

Goodfella_90

  • 10408 berichten
  • 2596 stemmen

Aha. Maar wat is je reactie?


avatar van kazin

kazin

  • 94 berichten
  • 0 stemmen

Goodfella_90 schreef:

Aha. Maar wat is je reactie?

Hoe bedoel je :O

Ik snap het niet meer..


avatar van funkygirl

funkygirl

  • 12 berichten
  • 0 stemmen

Ik heb vorig jaar geloof ik de film van Anne Frank gezien en Shildrens list (of hoe je dat ook schrijft ) heb ik laatst ook gezien!

Vet zielig


avatar van sangha

sangha

  • 605 berichten
  • 517 stemmen

prachtige film, maar wel een beetje geromantiseerd. nu heb ik het natuurlijk niet over de concentratiekampen, zoiets zou grof zijn als je het romantiseert, maar ik heb het over de relatie tussen Peter en Anne. in het dagboek van Anne wordt het gewoon omschreven als een beetje geflikflooi, in de film is het alsof ze meteen wilden trouwen zodra ze uit het achterhuis kwamen.

voor de rest kan ik er alleen maar positief over zijn.

4 sterren.