Genre: Drama / Oorlog
Speelduur: 189 minuten / 120 minuten (filmversie)
Oorsprong:
Verenigde Staten / Tsjechië
Geregisseerd door: Robert Dornhelm
Met onder meer: Hannah Taylor Gordon, Ben Kingsley en Brenda Blethyn
IMDb beoordeling:
8,0 (5.632)
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Anne Frank: The Whole Story
Het joodse meisje Anne Frank groeit op in Nederland ten tijde van de bezetting door de nazi's. Als de oorlog uitbreekt, worden Anne en haar familie gedwongen om zich te verbergen voor de Duitse bezetters. Het gezin verstopt zich, samen met enkele andere Joodse mensen, in een aantal kamers boven het kantoor van Annes vader, Otto. Anne schrijft, gedurende de tijd dat ze zich verstopt, dagelijks in haar dagboek.
Externe links
Video's en trailers
Reviews & comments
Quido
-
- 14649 berichten
- 6106 stemmen
" Toen Anne Frank haar tweede versie schreef, legde ze vast welke pseudoniemen zij de personen in een te publiceren versie geven wilde."
Zij wilde het dus Kapp 
Quido
-
- 14649 berichten
- 6106 stemmen
amalfi
-
- 14 berichten
- 4392 stemmen
Als de echte talen gebruikt waren was het effect nog heviger geweest.
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen

Grappig hoe Nederlanders zich storen aan hun eigen accent. Waarom vinden we dat toch zeel veel erger dan een Fransman of Oostenrijker met een veel vetter accent?
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
" Toen Anne Frank haar tweede versie schreef, legde ze vast welke pseudoniemen zij de personen in een te publiceren versie geven wilde."
Zij wilde het dus Kapp 
Tweede versie?
Uiterst dubieus.
Quido
-
- 14649 berichten
- 6106 stemmen
Ze heeft haar eerdere versie herschreven.
Edit: Wat is daar dubieus aan?
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
Wie herschrijft zijn dagboek nou?!
Hoe kon ze nu weten dat het gepubliceerd zou worden?
Wat is je bron? Ik heb er moeite mee het te geloven.
Quido
-
- 14649 berichten
- 6106 stemmen
Bron is het boek "Het Achterhuis" (uitgeverij Bert Bakker). Daarin is te lezen dat Anne Frank haar dagboek herschreef nadat de minister van onderwijs, Bolkenstein, het volgende meedeelde op Radio Oranje:
'Na de oorlog moeten alle getuigenissen van het lijden van het Nederlandse volk onder de Duitse bezetting verzameld en openbaar gemaakt worden'.
Deze herschreven versie ( waarin ze passages wegliet, dingen verbeterde en herinneringen aan toevoegde ) staat nu bekend als versie b.
Quido
-
- 14649 berichten
- 6106 stemmen
Ondertussen hield ze trouwens ook nog altijd haar originele versie (dagboek) bij, nu bekend als zogenaamde versie a.
gotti
-
- 14075 berichten
- 5889 stemmen
Grappig hoe Nederlanders zich storen aan hun eigen accent. Waarom vinden we dat toch zeel veel erger dan een Fransman of Oostenrijker met een veel vetter accent?
Teskuh17
-
- 456 berichten
- 194 stemmen
deze film vond ik toch best wel goed, al heb ik hem laatst niet gekeken. Het verhaal heb ik nu wel genoeg gehoord en ik weet het nu wel (na 3 spreekbeurten over Anne Frank). Er was wel een andere op met Kirsten Dunst.. Die was beter. Deze krijgt een 3,5je
Borky
-
- 20 berichten
- 37 stemmen
Goeie film, ondanks de lengte heb ik 'm geboeid tot het einde uitgekeken. Goed acteerwerk.
Quido
-
- 14649 berichten
- 6106 stemmen
Wat nou fatsoen? Als ik een film niet afkijk omdat ie te slecht is, geef ik meestal ook een 0,5. Tenzij het echt maar heel kort was.
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
Ik weet het eerlijk gezegd niet meer. Kan me hier niet veel meer van herinneren behalve dan dat het acteerwerk en look meteen duidelijk maakte dat het niet om bioscoopfilm ging, maar een typische Amerikaans TV-product.
Ook vond ik het erg braafjes en de interpretatie van veel van de acteurs ergerlijk. Die Kingsley die al vanaf het begin eigenlijk het hele verdere verloop van het verhaal al lijkt mee te nemen in elke scene.
Veilige televisie.
Esteban
-
- 3606 berichten
- 1826 stemmen
Oh néén, zijn ze er weer mee ? "typisch amerikaans", het begint zo stilletjesaan lachwekkend te worden.
Vera
-
- 203 berichten
- 115 stemmen
Heel indrukwekkend, best wel lange film...maar heel goed...Ja het is toch een echt waargebeurd verhaal!
3.5 sterren
Webby
-
- 861 berichten
- 846 stemmen
De NL versie van het verhaal is de beste film die er gemaakt is over Anne Frank. De Amerikanen kunnen het Nederlandse verhaal niet zo aangrijpend brengen.
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.


