• 15.775 nieuwsartikelen
  • 178.139 films
  • 12.218 series
  • 33.989 seizoenen
  • 647.189 acteurs
  • 199.040 gebruikers
  • 9.373.557 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Swarm (1978)

Actie / Horror | 116 minuten / 155 minuten (extended version)
2,38 116 stemmen

Genre: Actie / Horror

Speelduur: 116 minuten / 155 minuten (extended version)

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Irwin Allen

Met onder meer: Michael Caine, Katharine Ross en Richard Widmark

IMDb beoordeling: 4,5 (9.268)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 7 september 1978

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Swarm

"Monsters by the millions - and they're all for real!"

Entomoloog Brad Crane ontdekt dat een dodelijke bijensoort uit Zuid-Amerika kans heeft gezien, door te broeden met 'normale' bijensoorten, z'n territorium steeds meer naar het noorden uit te breiden. Iets drijft hen bijelkaar en zo vormen ze een steeds groter wordende dodelijke zwerm. Aan Brad Crane de taak om een manier te vinden om de zwerm te stoppen voor deze Houston bereikt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Capt. Helena Anderson

Gen. Thaddeus Slater

Maureen Schuester

Anne MacGregor

Dr. Andrews

Jud Hawkins

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

De echte B movie.

1,5.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7279 stemmen

De extended version.

En die duurt 155 minuten. Dat is minimaal een uur te lang voor deze bijenpulp.

Het eerste uur van deze zoveelste jaren '70 rampen/horror-voorzien-van-sterrencast-flick, is best goed te doen. Hilarisch zelfs soms. En Caine is charismatisch genoeg om de sfeer ten positieve te veranderen naar iets griezeligs.

Maar als het verhaal al erger begint te haperen, alsmede de dialogen en acteerprestaties, verandert e.e.a. bijna in een spoof. Sfeer blijkt dan al verder te zoeken en zelfs de idiote hallucinaties beginnen te irriteren. Al is één daarvan tevens verantwoordelijk voor misschien wel de engste scène.

Doorsnee.


avatar van wendyvortex

wendyvortex

  • 5196 berichten
  • 7268 stemmen

De beruchte killer-B-movie. Stond hier al tijden in de kast, ooit nog eens voor een euro bij de kringloopwinkel meegenomen. Zo'n film met een beruchte flop-status en ook nog de dodelijkste flop-reden, de film zou slaapverwekkend saai zijn en dat 2,5 uur lang. Nou ik weet welke film jullie dan allemaal gezien hebben, want ik zag 2,5 full-out 70's spektakel, bekende rampenfilm opbouw met de wetenschapper en militair die het met elkaar aan de stok krijgen over wat nou de beste manier is om deze krengen te verslaan, wagonladingen aan bekende acteurs en actrices, twee romantische subplots en mannen in witte pakken. En de killer bees, echt wil je daar CGI voor in de plaats hebben? Fantastische film, niks niet saai. Seventies movies rule!