• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.213 films
  • 12.223 series
  • 33.998 seizoenen
  • 647.352 acteurs
  • 199.062 gebruikers
  • 9.374.935 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Devil's Double (2011)

Drama / Biografie | 109 minuten
3,31 917 stemmen

Genre: Drama / Biografie

Speelduur: 109 minuten

Oorsprong: België / Nederland

Geregisseerd door: Lee Tamahori

Met onder meer: Dominic Cooper, Ludivine Sagnier en Raad Rawi

IMDb beoordeling: 7,0 (65.229)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 8 september 2011

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Devil's Double

"The 80's were brilliant, if you were in charge."

Latif Yahia (Dominic Cooper), een luitenant in het Irakese leger gestationeerd aan de Iraanse grens, heeft een buitengewone gelijkenis met de belichaming van het kwaad, Uday Hussein, de gevreesde zoon van Saddam Hussein. Latif wordt naar Saddam Husseins inner sanctum ontboden, waar hij voor een keuze wordt gezet; de dubbelganger van Saddams zoon worden... of sterven.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Latif Yahia / Uday Hussein

Saddam Hussein / Faoaz

Kamel Hannah

Yassem Al-Helou

Latif's Father

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van J. Clouseau

J. Clouseau

  • 976 berichten
  • 1074 stemmen

Klinkt veelbelovend!


avatar van Le Edzel

Le Edzel

  • 879 berichten
  • 2624 stemmen

"België / Nederland''

Klopt dit?

Lijkt me inderdaad wel veelbelovende film, mits goed uitgewerkt.


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8555 stemmen

Dat klopt zeker, hoorde van een van de acteurs dat het een spectaculaire film met veel aktie is geworden!


avatar van Lexcoaster

Lexcoaster

  • 1268 berichten
  • 1222 stemmen

Een nederlands/belgische productie met Lee Tamahori aan het roer? Da's weer es wat anders.


avatar van tottenham89

tottenham89

  • 327 berichten
  • 1346 stemmen

Mimoun Oaïssa speelt er trouwens ook in.


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8555 stemmen

Klopt, hij vertelde me dat ondanks dat hij geen hoofdrol heeft wel in het merendeel van de scenes zit. Volgens mij was hij 2 maanden op Malta voor de opnames, zegt wel iets over de 'grootte' van zijn rol.


avatar van akira124

akira124

  • 667 berichten
  • 3617 stemmen

tottenham89 schreef:

Mimoun Oaïssa speelt er trouwens ook in.

jammer hadden ze beter iemand anders voor kunnen zoeken.


avatar van TragieStar.*

TragieStar.*

  • 3473 berichten
  • 1625 stemmen

En Dominic Cooper is zoo hot ! Kom maar op met deze film


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4896 stemmen

Damn, verrassend sterke trailer! Komt op de lijst.


avatar van Noodless

Noodless

  • 10042 berichten
  • 6178 stemmen

Helaba ....dit kan wel iets heel moois worden . Aangename ontdekking !


avatar van schram101

schram101

  • 16683 berichten
  • 2293 stemmen

Trailer ziet er zeker goed uit!


avatar van sofripa

sofripa

  • 1516 berichten
  • 1143 stemmen

Leland Palmer schreef:

Damn, verrassend sterke trailer! Komt op de lijst.

Niks gelogen. De adrenaline knalt van het scherm.


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3472 stemmen

Leuke trailer, maar wat jammer dat het Engelstalig is


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8555 stemmen

Liever in het Vlaams of Frans?


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3472 stemmen

Liefst Arabisch


avatar van Thorak

Thorak

  • 6354 berichten
  • 1885 stemmen

Als je de trailer ziet zou je bijna denken dat het om een komedie gaat...


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

avatar van Number23

Number23

  • 8638 berichten
  • 5681 stemmen

Vanavond gesneakt en was niet helemaal onder de indruk. Het verhaal was zeer boeiend en de uitwerking ervan intrigeerde me, maar ondanks het waargebeurde verhaal ergerde ik me aan sommige cliches. Er zitten flink wat aangrijpende, bloederige en harde momenten in, maar geschokt of ontroerd was ik geen moment. Toch wat complimentjes voor Cooper, want een dubbelrol spelen is vaak lastig. Mede dankzij zijn vertolking van vooral Uday Hussein staat de film als een huis. Ook geinig dat Mimoun Ouissa een rolletje heeft, ookal heeft ie geen tot nauwelijks tekst. Geen hoogvlieger, maar zeker geen slechte film.


avatar van m1701

m1701

  • 1849 berichten
  • 2327 stemmen

Zeer goeie film, maar kan zeker niet tippen aan het boek.

Vond dat de film nog erg oppervlakkig bleef helaas.

Had graag gezien dat de personages wat meer uitgediept werden... in het boek gingen

ze wat langer door op het aanpassen van Latif als Uday dit vond ik nogal snel gegaan...

Film was zeker wel realistisch!

Maar moet zeker een compliment geven aan Cooper! WOW wat speelde hij goed!

Aan zijn gezicht kon je perfect zien welk van de "2" hij speelde! Heel knap gedaan!

Was eerst een beetje bang dat hij te "Amerikaans" zou zijn, maar dat zie je er zeker niet vanaf.

En die Nederlandse Mimoun had ook wel een leuk rolletje, maar wel een beetje lachwekkend

3,5* maar dan vooral voor Cooper! Subliem geacteerd!

ps. het enige overbodige (vervelende) vond ik die filmpjes van bombardementen tussendoor


avatar van Mr_White

Mr_White

  • 2067 berichten
  • 0 stemmen

Zelden een film met zoveel verspilde potentie gezien. Het concept van de film is erg interessant maar de uitwerking is zeer middelmatig. Allereerst is het script heel zwak, er zit geen goede lijn in het verhaal en er is geen memorabele dialoog te vinden. Daardoor sukkelt de film van scène naar scène zonder ooit echt indruk te maken, want zoals Number23 zegt, ondanks de vele pogingen om aangrijpend te zijn, wordt de film dit nooit. Dit komt vooral door de makke regie van Lee Tamahori, die sinds Once Were Warriors echt niks fatsoenlijks meer geregisseerd heeft. Het is allemaal veel te glad, te gelikt en overbelicht, wat in sterk contrast staat tot de harde rauwheid van het onderwerp. Want hoe moet je geschokt raken door beelden van verkrachtingen en moorden wanneer het allemaal gefilmd is als een videoclip?

Tamahori had beter een keer naar Scarface gekeken, dan had hij misschien begrepen hoe je een film over een megalomane maniak maakt. Tel daar een ontzettend afgeraffeld einde bij op (een belachelijk nietszeggende 'confrontatie' die ook zonder enige daadwerkelijke conclusie eindigt) en er blijft niet veel over. Behalve... Dominic Cooper, die als enige lichtpuntje deze film wat opheldert met zijn geweldige dubbelrol. Je kon echt de verschillen merken tussen de twee rollen die hij speelde en dat bleef tot het einde indrukwekkend. Jammer alleen dat er geen betere film omheen zat.


avatar van afca_fanatic

afca_fanatic

  • 119 berichten
  • 615 stemmen

Heerlijk overdreven maar toch ook zeker geen fictie!

Kijkend naar de situatie in Libie (Kaddafi en zijn dochters en zonen), komen de verhalen (sex, drank, drugs) naar mijn idee zeker ook daar voor.

3.5* Met een super acterende Dominic Cooper.


avatar van tukkerstein

tukkerstein

  • 2216 berichten
  • 3467 stemmen

Met Lee Tamahori weet je dat je een lompe Hollywoodfilm kunt verwachten. Dit klopt deels. Er is veel lompe actie, overbodige en soms misplaatste humor (deze film is ook bijna een komedie te noemen), maar sommige actiecenes en naaktscenes zijn erg expliciet. Dat zie je dan weer weinig in Hollywood. De film lijkt te proberen realistisch te zijn en een beeld te willen geven van de situatie destijds in Irak, maar de onnodige humor, montage ed. maken het nogal nep. Ook het feit dat het allemaal Engelstalig is en veel acteurs wel erg westers zijn maken het minder realistisch. Maar dat maakt niet uit, want je houdt een boeiende film over over een totaal geflipte mafkees die zijn macht en rijkdom misbruikt.

En Ludivine Sagnier is weer extreem lekker.

3,5*


avatar van Embie

Embie

  • 153 berichten
  • 189 stemmen

Wow, wat een gave film! Ik heb echt van het begin tot het einde op het puntje van mn stoel gezeten. Dominic cooper acteert echt ontzettend goed! De twee rollen die hij moet neerzetten verschillen echt compleet van elkaar. Het verhaal is ook echt geweldig! Fantastisch neergezet! Ik vond alleen de beelden van de oorlog een beetje overbodig. Dat had geen meerwaarde voor het verhaal.


avatar van Mochizuki Rokuro

Mochizuki Rokuro

  • 18942 berichten
  • 16349 stemmen

NOVA (of hoe heet dat tegenwoordig) besteedde vanavond aandacht aan deze film. De 'echte' dubbelganger komt behoorlijk ge-emotioneerd over, terwijl de stukjes film er vrij plat en sensationeel uitzien. Beetje rare contradictie.


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8668 berichten
  • 3942 stemmen

Misselijkmakend oppervlakkige film, over de totaal krankzinnige zoon van Saddam Hoessein en zijn vreemde relatie met dubbelganger, Latif Yehia. De relatie tussen meester en slaaf had tot een zeer onderhoudende thriller kunnen leiden, een beetje in de geest van ''The Last King of Scotland'', maar de afwerking is van een abominabel laag niveau. Jammer, want de dubbelrol van Dominic Cooper is best in orde. Hij zet de twee totaal verschillende mannen neer op een manier dat ze op elkaar lijken maar toch ook weer helemaal niet.

Het script mist echter elke vorm van subtiliteit en de ranzige daden van Uday worden dan ook breed uitgemeten. We zien dus verkrachtingen, moordpartijen en gruwelijke martelingen, puur om maar te benadrukken hoe afzichtelijk slecht en verwerpelijk de Saddams waren. Des te pijnlijker zijn de afschuwelijke propagandabeelden van aanvallen van Amerikaanse troepen en de speeches van Bush Sr. (vol holle oorlogsretoriek!) Het wordt er maar even ingewreven hoe blij de wereldgemeenschap moet zijn dat deze schurken zijn verjaagd.


avatar van Euro551

Euro551

  • 114 berichten
  • 189 stemmen

Ja ik vond het een mooie film. Drugs, seks en wapens. Dit is de realiteit.


avatar van robbinonline

robbinonline

  • 9 berichten
  • 0 stemmen

Best aardige film, op sommige momenten vrij heftig en vrij onterend.

Helaas is een einde erg afgerafeld, en is er iets te veel naar Scarface gekeken.


avatar van Djarune

Djarune

  • 296 berichten
  • 903 stemmen

Hierbij moet ik Mr_White en Donkerwoud volledig gelijk geven. De film mist een goed script en subtiliteit. Uiteindelijk is het toch maar een b film met 7 kijkwijzer icoontjes die de gemiddelde no brainer slikt als koek.


avatar van N23

N23

  • 649 berichten
  • 255 stemmen

De setting zag er mooi uit, Cooper speelde bijzonder goed, zeker gezien de dubbelrol. En aangezien hij de film draagt, komt ook aan hem alle eer. Zijn medespelers kwamen toch minder goed naar voren als Cooper en Cooper 2.

de film is redelijk traag en voldoende onderbouwd meer valt er ook niet over te zeggen.

Een 3.5 en alleen dankzij het geweldige spel wat Cooper speelde met Cooper 2.

@Was een van zijn bodyguards niet die van 'Shouf Shouf Habibi'? Of hoe die serie ook mogen heten.


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8668 berichten
  • 3942 stemmen

N23 schreef:

.

@Was een van zijn bodyguards niet die van 'Shouf Shouf Habibi'? Of hoe die serie ook mogen heten.

Klopt helemaal.