• 15.774 nieuwsartikelen
  • 178.104 films
  • 12.217 series
  • 33.988 seizoenen
  • 647.155 acteurs
  • 199.031 gebruikers
  • 9.373.254 stemmen
Avatar
 
banner banner

Restrepo (2010)

Documentaire / Oorlog | 93 minuten
3,53 301 stemmen

Genre: Documentaire / Oorlog

Speelduur: 93 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Tim Hetherington en Sebastian Junger

Met onder meer: Juan "Doc" Restrepo, Dan Kearney en LaMonta Caldwell

IMDb beoordeling: 7,4 (25.055)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Restrepo

"One platoon, one valley, one year"

Regisseurs Hetherington en Junger brengen een jaar door met het 2de bataljon van het Amerikaanse Leger dat gelegen is in één van Afghanistans gevaarlijkste valleien. De documentaire geeft inzicht en laat meeleven hoe de strijd gewonnen moet worden door keihard werk, dodelijke vuurgevechten en onderlinge vriendschappen terwijl de eenheid de Taliban moet terugdringen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Hanske82

Hanske82

  • 29 berichten
  • 72 stemmen

Goeie docu !! Je maakt het allemaal 'live' mee, en je ziet hoe moeilijk de oorlog af en toe is daar. Er moeten meer van zulke docu's komen. Dikke aanrader ..


avatar van Marvin89

Marvin89

  • 6 berichten
  • 6 stemmen

Mooie documentaire. Het is een registratie van de gevechten in de Korogal valley een van de meest gevaarlijke plekken in afghanistan. Mooie wisselwerking tussen knallende machine guns en bijv 3 dudes die staan te dansen op een ouwe duitse techno plaat binnenin hun bunker. LOL. Ook de communicatie met de lokale chiefs vind ik goed in beeld gebracht. Toch krijg ik het idee dat de meeste soldaten schietgrage adrenalinejunkies zijn. Het is natuurlijk hij of ik. Ik schiet hem voordat hij mij schiet maar toch, we hebben het hier ook over burgers die gevangen zitten tussen de behulpzame amerikanen en machtige talibanaanhangers die volledige dorpen in hun macht hebben. Lijkt me angstaanjagend om niet duidelijk te kunnen zien wie bij wie hoort bij de afghanen. Allemaal die jurken. Ook raar om te zien hoe mensen om geld komen vragen als hun koe in doodgeschoten, en het word............???? Goede docu over een veelbesproken oorlog.

3,5 sterren


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3471 stemmen

Best een interessante oorlogsdocumentatie. Kijk liever naar een film als Platoon of iets dergelijks, heeft toch altijd meer impact. Maar er was genoeg beeldmateriaal om een mooie documentaire van te maken. Als je nog eens wilt zien hoe er in Afghanistan, en dan met name in de gevaarlijke gebieden aan toe ging kan ik dit zeker aanraden.


avatar van Resurrection

Resurrection

  • 104 berichten
  • 0 stemmen

jipt schreef:

Best een interessante oorlogsdocumentatie. Kijk liever naar een film als Platoon of iets dergelijks, heeft toch altijd meer impact. Maar er was genoeg beeldmateriaal om een mooie documentaire van te maken. Als je nog eens wilt zien hoe er in Afghanistan, en dan met name in de gevaarlijke gebieden aan toe ging kan ik dit zeker aanraden.

Ik had het zelf ook wel een beetje, maar het is toch raar dat een film meer impact heeft dan real life. Waarschijnlijk omdat je het in een film vaak explicieter ziet, maar als je even nadenkt bij wat je ziet bij een docu dan is het toch ook even slikken.


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3471 stemmen

Resurrection schreef:
(quote)


Ik had het zelf ook wel een beetje, maar het is toch raar dat een film meer impact heeft dan real life. Waarschijnlijk omdat je het in een film vaak explicieter ziet, maar als je even nadenkt bij wat je ziet bij een docu dan is het toch ook even slikken.


Klopt, zien is altijd meer geloven. Neem bijvoorbeeld de jonge die was geraakt door een RPG. Hij vertelde het best mooi, maar als ze dit hadden kunnen laten zien had het meer impact gehad.

Neem het de docu ook niet kwalijk, je gaat niet met je camera midden in het slachtveld lopen, maar had wel mooi beeldmateriaal opgeleverd.


avatar van Leo1954

Leo1954

  • 2073 berichten
  • 2565 stemmen

Nou volgens mij heeft de filmer wél midden in het slachtveld gelopen. Veel dichter kan je niet op de huid komen.


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3471 stemmen

Ja gedeeltelijk, maar niet wanneer iedereen neer werd geschoten. Is natuurlijk een moment opname, vraag ook niet of de dat wil doen, maar had wel mooi beeldmateriaal opgeleverd (zoals ik al zei). Denk daarom dat een oorlogsfilm effectiever is dan een documentaire als Restrepo. Verder goede docu, daar niet van.


avatar van Leo1954

Leo1954

  • 2073 berichten
  • 2565 stemmen

Het zal altijd iets anders zijn, een speelfilm of een documentaire. Interessante gedachte overigens.


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

Morgen om 22:00 uur op National Geografic Channel.


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

We krijgen een goed beeld van het doen en laten van enkele Amerikaanse soldaten in Afghanistan. Een prachtige vallei waarin ze zich bevinden, al is het er erg gevaarlijk. We zien de soldaten schieten en in hachelijke situaties terechtkomen, maar we zien ook dat er gelukkig ook wel wat periodes zijn waarin ze zich wat kunnen ontspannen. Het ene moment komen ze erg menselijk over, zoals die jongen die begint te huilen als er eentje van de groep sterft. Logisch, want het zijn natuurlijk ook maar mensen. Maarja, het andere moment heb je dan weer de indruk dat de meesten van die stoere macho jochies zijn die zich enkel bij het leger hebben aangemeld om wat Call of Duty in het echt te spelen.
Die gesprekken met de lokale bevolking kwamen ook niet goed over. Ik had niet de indruk dat die mensen aan het wachten waren op de vele beloftes van de Amerikanen. Die mensen hebben hun eigen levensstijl, willen gewoon met rust gelaten worden en vinden zo een neergeschoten koe veel belangrijker dan de vele beloftes die er gemaakt worden. Vooral triest dat de lokale bevolking steeds het grootste slachtoffer is van dit alles. Goed, maar echt bijzonder is deze documentaire niet.


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

En wat heeft het allemaal opgebracht? Als ik hier klik lijkt het erop dat alles nog bij het oude is gebleven.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7286 berichten
  • 0 stemmen

Ik heb onlangs Armadilo gezien over die Deense soldaten die in Afganistan gelegerd zitten maar Restrepo vond ik toch nog indrukwekkender.


avatar van narva77

narva77 (crew films)

  • 12726 berichten
  • 6540 stemmen

Nomak schreef:

Morgen om 22:00 uur op National Geografic Channel.

Jammer, kwam er pas vanavond achter toen ik in de gids keek!

NGC staat natuurlijk normaal gesproken ook niet in het TV-overzicht. En je verwacht al helemaal niet dat een docu al zó snel op TV komt, bij een zender als NGC nog wel.


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

narva77 schreef:

NGC staat natuurlijk normaal gesproken ook niet in het TV-overzicht.

Inderdaad, ik had een PM gestuurd naar iemand van de crew om het in het overzicht te zetten. Maar NGC staat er helaas niet bij.


avatar van the new guy

the new guy

  • 1731 berichten
  • 1591 stemmen

Erg indrukwekkende docu. Zeer goed in elkaar gezet waardoor je echt meeleeft. De actie is redelijk, maar niets vergeleken bij oorlogsfilms. Gelukkig is dit de realiteit, waarbij de kans dat een Talibanner met een mes tussen de tanden schreeuwend op je af komt erg klein is. Veel afstandsgevechten met spectaculaire interventies door helikopters en straaljagers.

Het beste aan de docu is gelukkig dus niet de actie, maar de emotie achter de mannen. Zeer innemende interviews waar weinig met woorden wordt gezegd. Die mannen/jongens hebben echt wat meegemaakt, dat gaat je zelfs als kijker niet in de koude kleren zitten.

Voor de luchtigheid zijn de dansjes, stoeipartijen en zangpartijen tussen de vele gevechten gemonteerd, prima afwisseling.


avatar van Justinw

Justinw

  • 5378 berichten
  • 1803 stemmen

Toch wel de documentaire die het beste dichtbij de realiteit in Afghanistan komt.

De gevechten die worden weergegeven zijn niet zoals je gewend bent. En vaak is het alleen maar supressing fire en fixed een Apache het klusje. Maar het geeft wel inzicht hoe vaak de mannen in een vuurgevecht kwamen. Je ziet in de hele docu geen één taliban strijder met wapen.

Deze docu laat ook maar weer zien hoe hopeloos de situatie daar is. Sommige mensen moet je niet eens wijs maken dat ze geld kunnen verdienen. Hoe lullig het ook is ze zullen altijd maar een paar geiten hebben en een huisje van klei. Het cultuurverschil tussen het westen is veel te groot.


avatar van Davidus

Davidus

  • 648 berichten
  • 947 stemmen

Reeel, zo dichtbij alles, haast ongelofelijk.

Je leeft goed mee met de dagelijkse gang van zaken, je ziet de angst, de onzekerheden van die soldaten.

Maar wat je vooral goed ziet is de zinloosheid van de hele militaire actie in Afghanistan, een onmogelijke opgave om daar iets te bereiken.

Veel geschiet op een onzichtbare vijand. Was haast shocking om te zien hoe provisorisch de militairen daar bezig waren. Wel mooi te zien hoe sterk het groepsgevoel is en samenhorigheid. Niemand die zich afvraagt waar dit alles toe dient. Misschien achteraf wel?

Goeie, indrukwekkende en leerzame documentaire


avatar van DiKKe_OsCaR

DiKKe_OsCaR

  • 406 berichten
  • 2034 stemmen

Wat mij het meeste bijblijft van deze docu: de uitzichtloosheid.. En de nutteloosheid van het belegeren van die vallei. Als het al een doel heeft, wordt deze niet duidelijk. Het feit dat de vallei verlaten is vorig jaar en dat er enkel wordt gemeld dat er 50 Amerikanen zijn gesneuveld zegt genoeg.. Het had geen nut.

Overigens, 1 van de regisseurs, Tim Hetherington, is zelf omgekomen afgelopen april in Libie. Ook hij is dus slachtoffer geworden van oorlogsgeweld.


avatar van Murphyus

Murphyus

  • 65 berichten
  • 130 stemmen

Erg goede docu! Bestaan er helaas niet veel van. ( Of nouja helaas, zou beter zijn als er geen oorlog was maar zodra het er is is het goed om vast te leggen.)

Onze Nederlandse jongens kunnen er ook wat van, dat vergeten we vaak want dit is opgehyped maar dit (moviemeter.nl/film/56370) niet.


avatar van KingJ

KingJ

  • 365 berichten
  • 506 stemmen

goede docu, lijkt een realistisch beeld te geven


avatar van wouterbosgra

wouterbosgra

  • 94 berichten
  • 779 stemmen

Kan hier niet warm of koud van worden. De docu is opzich best interessant, mooie beelden en een kijkje achter de schermen. Maar weinig bijzonders, en weinig wat me zal bijblijven.


avatar van kalehein

kalehein

  • 254 berichten
  • 255 stemmen

Maar Wouter zal dan ook nooit militair zijn geweest me dunkt..

Heel veel respect voor die gasten die daar gezeten hebben en onder vij.vuur liggend een OP uit de grond stampen!

Ik vond een meeslepende docu die een schitterend beeld geeft van hoe het er daar aan toe is gegaan.


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

Las een tijd geleden volgens mij ook al een stuk van Tim Hetherington in The Daily Telegraph over zijn tijd met de soldaten rondom de Check Point Restrepo. Deze documentaire voelt als een goede aanvulling bij dat stuk. Hier geen journalistiek commentaar, maar een fragmentarisch beeld van wat de soldaten dagelijks meemaken. Van zware gevechten, tot gamen op de PSP, van poep verbranden tot moeizame gesprekken met dorpsoudsten. Zal later wel een belangrijk document blijken, aangezien je hier echt first hand meeloopt met de grondtroepen (en dat voelt heel anders dan de dagelijkse riedeltjes op het NOS journaal). En toch vond ik dit niet direct een goede of echt indrukwekkende documentaire. Hij blijft te fragmentarisch en misschien zelfs ook wel oppervlakkig. Maar misschien valt er ook wel niet meer uit te halen dan een vluchtige glimps van wat die mannen daar meemaken. Vooral de interactie met de plaatselijke bevolking zal me bijblijven (hoe verschillend kunnen werelden zijn).


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7278 stemmen

Rijzende vragen.

Restrepo biedt een stevig kijkje in de keuken van de Amerikaanse grondtroepen die Afghanistan mochten voorbereiden op de komst van de rest van het leger. En dus moest er in een uiterst gevaarlijke vallei, waar vanuit alle hoeken de dood dreigt, worden gebouwd aan een basiskamp. Dat dit gepaard gaat met de nodige spanning en schermutselingen wordt al snel duidelijk in deze prima documentaire.

Een echte prelude ontbreekt, hetgeen een gemiste kans is. De getraumatiseerde koppen na afloop van de missie doen hopen op een follow-up, omdat dit sinds WO2 en de Vietnamoorlog hoogstwaarschijnlijk de meest beschoten soldaten ooit zijn. Hierna normaal kunnen functioneren in het burgerleven lijkt gans onmogelijk. De vraag hoe ze dat gaan doen rijst dan ook onmiddellijk boven. Evenals of deze jongens wel goede nazorg gaan krijgen.

Zeer goed.


avatar van Ninto

Ninto

  • 728 berichten
  • 1142 stemmen

Goede docu. Bevestigd maar weer eens hoe zinloos het allemaal is. Hoe averechts dit wel niet moet werken. Ook vroeg ik me eigenlijk constant af: "wat zou ik doen wanneer een stel gewapende malloten van de andere kant van de wereld mijn land binnen vielen? En wat zou ik doen wanneer mijn familieleden werden vermoord door die malloten?"


avatar van ghostman

ghostman

  • 5740 berichten
  • 5 stemmen

De co-regisseur van deze documentaire , Tim Hetherington , is vorig jaar gedood in Libië !

R.I.P.


avatar van Mr Thee

Mr Thee

  • 1588 berichten
  • 1198 stemmen

Dat je zowel de schoonheid van een land, de gruwelijkheid van een oorlog en de emotie van een soldaat op prachtige wijze kan vastleggen met een camera blijkt wel uit deze docu. Een kansloze missie is verfilmd.

Ik kreeg na het zien van de documentaire niet het idee dat een prelude een must was.

De prelude zou mijnsinziens als een ongewenst aanloopje kunnen gelden. Door de handycamshots zit je direct “in” de vriendengroep d.w.z. tussen de militairen. Ik werd ook wel nieuwsgierig naar het verdere leven van de militairen (een vervolg)...en het oeuvre / de handel en de wandel de makers van de docu.

Overigens is gelukkig deze docu nauwelijks gefocust op de nationaliteit van de militairen maar op de band tussen de militairen.

Zinema schreef:

Rijzende vragen.

(...)

Een echte prelude ontbreekt, hetgeen een gemiste kans is. De getraumatiseerde koppen na afloop van de missie doen hopen op een follow-up, omdat dit sinds WO2 en de Vietnamoorlog hoogstwaarschijnlijk de meest beschoten soldaten ooit zijn. (...)

Zeer goed.


avatar van SnakeDoc

SnakeDoc

  • 4687 berichten
  • 2243 stemmen

Dit soort documentaires verveeld niet snel. Valt altijd genoeg te zien en voldoende te beleven.

Heb me dan ook goed vermaakt.


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

Momenteel is er een expositie van Tim Hetherington's werk te zien in FOAM!


avatar van Dominootje

Dominootje

  • 564 berichten
  • 0 stemmen

Bizar; Interessant: 'Wat als...?'