• 15.774 nieuwsartikelen
  • 178.104 films
  • 12.217 series
  • 33.988 seizoenen
  • 647.155 acteurs
  • 199.031 gebruikers
  • 9.373.254 stemmen
Avatar
 
banner banner

Bo (2010)

Drama | 100 minuten
2,82 417 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 100 minuten

Oorsprong: België

Geregisseerd door: Hans Herbots

Met onder meer: Ella-June Henrard, Kalina Malehounova en Anemone Valcke

IMDb beoordeling: 6,1 (1.391)

Gesproken taal: Nederlands en Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Bo

De vijftienjarige Deborah wil ontsnappen uit de verstikkende alledaagsheid van Linkeroever. Onder aanmoediging van de achttienjarige Jennifer duikt ze het spannende, Antwerpse nachtleven in. Wanneer ze ontdekt dat Jennifer als escorte werkt, is Deborah geprikkeld door wat voor haar een eenvoudige weg naar geld lijkt. Onder de naam Bo maakt ze kennis met een wereld waar ze duidelijk nog niet klaar voor is. Na een neerwaartse spiraal van geld, drugs en snelle kicks eindigt Deborah in een gesloten jeugdinstelling. Vanaf nu kan ze enkel op zichzelf rekenen om de spiraal te doorbreken.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Jawaddedadde

Jawaddedadde

  • 5348 berichten
  • 2196 stemmen

Trailer

Wordt begin februari in de zalen verwacht (België).



avatar van Le Edzel

Le Edzel

  • 879 berichten
  • 2624 stemmen

gisteren was de premiere in antwerpen. via de uitgang op de after party van de premiere beland haha. voorstukjes zien er redelijk uit, dus ben benieuwd.


avatar van cammy

cammy

  • 13 berichten
  • 292 stemmen

net film gezien niet slecht,mooi achterwerk. maar einde was een beetje zwak


avatar van click66

click66

  • 25 berichten
  • 37 stemmen

Einde was een beetje zwak maar de film was wel zeer leuk om naar te kijken.


avatar van dennisloquet

dennisloquet

  • 143 berichten
  • 946 stemmen

Na één week al 50.000 bezoekers!


avatar van Jawaddedadde

Jawaddedadde

  • 5348 berichten
  • 2196 stemmen

Ja, dat las ik ook in de krant. Stond in het lijstje net achter Avatar


avatar van timpi3000

timpi3000

  • 1 berichten
  • 1 stemmen

ik vond hem niet zo goed(veel minder dan het boek), het beeld schudde heel de tijd(de cameraman had zeker parkinson) en het was een slecht einde. De muziek was wel goed


avatar van Emag

Emag

  • 2 berichten
  • 19 stemmen

Ik vond de film zeer telleurstellend. Ik heb vroeger het boek van Dirk Bracke talloze keren gelezen dus hoopte ik dat de film toch grotendeels op het boek gebaseerd was.

Het boek werd helemaal niet gevolgd, het verhaal was niet 'af' (ik vind dat je eigenlijk gewoon naar een half verhaal hebt zitten kijken)

en de combinatie van het acteren en de schokkende camerabewegingen pasten niet bij elkaar. Heel spijtig.

Toch nog een 2,5 gegeven, omdat ik wel vond dat het acteerwerk van Bo zeer goed was. En er zaten wel goede stukken in.


avatar van tommy_movies

tommy_movies

  • 34 berichten
  • 138 stemmen

De film viel wel mee, wel een plots en raar einde.


avatar van Wassup !

Wassup !

  • 580 berichten
  • 365 stemmen

Onlangs met mijn vriendin gaan bekijken en de film was best de moeite! Dat kwam denk ik vooral omdat ik er geen hoge verwachtingen van had. Bo is een leuke film, die niet weet te vervelen. Het einde was wel een behoorlijke tegenvaller, wat toch wel het vermelden waard is.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31148 berichten
  • 5448 stemmen

De film heeft veel potentieel en begint vrij goed. Ella-June Henrard zet een geloofwaardig personage neer en je bent zo mee met het verhaal. Alleen is het script gaandeweg de film het spoor kwijt en is de geloofwaardigheid ineens zoek. Hans Herbots blijkt nog maar eens dat hij niet echt de grote regisseur is. Z'n beste film is Verlengd Weekend, waarin hij scoort op een beperkte locatie als een soort toneelstuk. Had hij deze stijl hier ook op toegepast had het mooier geweest. Jammer van het einde dat de film gewoon naar beneden haalt.

Als Antwerpenaar was het wel leuk om locaties uit je eigen stad te zien, maar als dat al het hoogtepunt van de film dreigt te worden is er toch ook iets mis. Leuke locatie, sterk hoofdpersonage, zwak script en teleurstellende film.


avatar van eefke123

eefke123

  • 78 berichten
  • 158 stemmen

geen toppertje deze film, maar ook niet slecht.

ik geef toch mijn voorkeur voor het boek.

het einde was 'n beetje onduidelijk, misschien omdat er een vervolg komt?


avatar van xNineSien

xNineSien

  • 14 berichten
  • 0 stemmen

saaaai en het einde trekt op niks


avatar van ludokrijger

ludokrijger

  • 42 berichten
  • 76 stemmen

Tja, het echte drama gevoel ontbrak. Hier hadden ze veel meer mee kunnen doen. Jammer, en het einde is echt te slecht.


avatar van helleke

helleke

  • 967 berichten
  • 1168 stemmen

Ik vond de film al bij al nog goed meevallen.

Het einde was misschien iets te abrupt gedaan, maar daar had ik niet echt een probleem mee.

Ella-June Henrard zet een knappe prestatie neer, ondanks het zware thema.

3 sterren.


avatar van 07Jeroen

07Jeroen

  • 12 berichten
  • 182 stemmen

Verschrikkelijke film, en wat een ongelofelijk debiel einde.

Zelf 2* is eigenlijk teveel voor deze klotefilm.


avatar van Elineloves

Elineloves

  • 24071 berichten
  • 3630 stemmen

Voordat ik deze film ging zien, had ik het idee dat het een soort Carry Slee achtige film zou worden. Een film over het leven van een onbegrepen tiener die op het verkeerde pad terecht komt en waarna het van kwaad naar erger gaat. En ik had gelijk. Het is natuurlijk ontzettend moeilijk om een boek te verfilmen, laat staan een met zo'n realistisch en actueel thema dat dicht aansluit bij de (leef)wereld van jongeren.

Voor deze doelgroep is dit dan ook wel pakkend. De muziek, de sfeer, de vlotte beelden.. dat zorgt er toch wel voor dat voornamelijk de jonge kijker betrokken raakt. Zij ervaren de voorspelbaarheid van een film als deze dan ook niet als storend. Dat er continu in gemoraliseerd wordt zal waarschijnlijk nog niet echt opvallen.

Pluspunt aan ''Bo'' is de knappe Ella-June Henrard. Zij zet een geloofwaardige rol in en absoluut geen slecht debuut. Mooie meid om naar te kijken, en na een korte inleiding krijg je al goed te zien wat voor een soort meid het is: Ze wil meer, weg uit haar beklemmende thuissituatie en genieten van luxe, aandacht en geld. De overige jonge acteurs doen het ook niet slecht. Natuurlijk is het geen topcast, en moet je hier en daar licht je wenkbrauw optrekken.. maar er is geen gebrek aan geloofwaardigheid. Dat maakt ''Bo'' nog enigzins goed te doen.

Cameragebruik is ook niks mis mee. Afwisselende kleuren, soms mooie felle kleuren, anderzijds hele matte en doffe kleuren. De close-ups van Ella-June haar gezicht zijn ook schitterend, gelet op details. Haar lippen zullen veel mensen aan iemand herinneren, en dat wordt dan ook vaak genoeg in beeld gebracht.

Grote verrassing blijft Laura Ballyn, die als Steffie ene indrukwekkende rol weet neer te zetten. De echt goede scènes spelen zich dan ook af in de jeugdinstelling, wat voor veel mooie beelden zorgt.

Je krijgt niks te zien wat je nog niet eerder in soortgelijke ''waarschuwingsfilms'' hebt gezien, en helaas blijf je met een dubbel gevoel achter. Die tientalle blote en behaarde billen van oude kerels zijn daarbij ook niet echt charming.


avatar van cathje83

cathje83

  • 9 berichten
  • 6 stemmen

Had nog niets van deze film gehoord of van het boek toen ik de film gisteren zag. Dus had ik geen vooroordelen.

Ik verwachte zoiets als de telefilm Loverboy of inderdaad zoiets als Carry slee.

Vond hem eerlijk gezegd nogal voorspelbaar en zwak.

Bo word zeer goed gespeeld, dat is het hem niet.

Het is een mooie meid. Maar de reden waarom ze callgirl word vind ik vaag. Zo slecht had ze het thuis niet.

De seksscenes waren ranzig. Zo`n jonge meid van 15 met al die oude kerels... Brr! Maar goed zulke dingen gebeuren.

Ik vond het allemaal nogal ongeloofwaardig en ergerde mij op het laatst aan de verhaallijn en sommige acteurs.

Het einde was nogal vreemd.

Nogal abrupt en onbevredigend.

Ik vond het nogal een vage film...


avatar van ikkie01

ikkie01

  • 156 berichten
  • 1666 stemmen

Beetje jammer deze film

Slecht verhaal. sex niet ranzig genoeg om het verhaal en acteren te compenseren. Muziek, kan ik me niet eens herinneren.


avatar van grmartina

grmartina

  • 25 berichten
  • 168 stemmen

Voor mij een teleurstelling,

Het probleem vond ik de gebeurtenissen in de film. Ella-June Henrard kwam wel geloofwaardig over maar het was allemaal afgeraffeld. Dit is zo een film waarvan je wilt dat het meer is, haar reden om in de escorte te gaan bijvoorbeeld, is ook voor mijn gevoel plots. De personages worden niet goed uitgediept, waardoor je met heel veel vragen zit. Halverwege de film werd er een naam genoemd, moest ik terugspoelen om te kijken over wie ze het hadden.

Mijn eindconclussie is dan ook, er had meer in kunnen zitten.

2,5 ster en dat is dan precies wat het moet krijgen.


avatar van Elineloves

Elineloves

  • 24071 berichten
  • 3630 stemmen

Ze had het thuis lastig, geen goede band met haar ma, ze wonen bij een cranky old guy in huis, weinig geld.. ze is jaloers op andere meisjes, veel vriendinnen heeft ze niet echt...

Wat dat betreft heb je wel genoeg punten kunnen zien waarom het meisje beïnvloedbaar is voor foute mannen (en meiden, daar begon het tenslotte mee).


avatar van LingerY.

LingerY.

  • 11 berichten
  • 12 stemmen

De trailer zag er spannend uit maar, na drie kwartier begon ik al te kijken hoe lang de film nog duurde.

Bo speelde haar rol toch redelijk en ze had ook geweldig mooie blauwe ogen om naar te kijken alleen, dat zwarte haar op het einde was echt verschrikkelijk.

Het was constant alleen maar drama wat niet spannend genoeg was.

1 sterretje voor De(bo)ra.


avatar van vph1272qm

vph1272qm

  • 220 berichten
  • 147 stemmen

hele mooie film, zelfde rauwe sfeer als fish tank, red road, anyway the wind blows, schoft.

cool camera werk, hele gave shots, mooi verhaal.

niks mis met het einde....


avatar van yeyo

yeyo

  • 6351 berichten
  • 4614 stemmen

Dirk Bracke, voor zij die hem nog niet kennen, is een derderangs sensatieschrijver afkomstig uit de Polders. Zijn boeken zijn doorgaans even interessant als een bloemlezing uit tabloidbladen. Toch verkopen ze als zoete broodjes en een verfilming kon daarom niet uitblijven.

Helaas straalt de oppervlakkigheid van de man zijn werk enorm af op deze film. Want eerlijk, ik heb al meer uitdieping gezien in een Jambers reportage over dergelijke onderwerpen. De motieven van het hoofdpersonage worden bijzonder mager aangekaart: ze heeft een nogal onprettige thuissituatie en kijkt op naar een meisje in haar school. Dat is volgens de film voldoende om na tien(!) luttele minuten al in de koffer te induiken met vieze venten die haar vader konden zijn. Maar daar maar gerust grootvader van. Het ruikt allemaal erg naar één of andere goedkope awareness-video. De wisselvallige acteerprestatie van Ella-June Henrard, draagt daar jammer genoeg nog tot bij. Ze heeft wel uitstraling en ook qua lichaamstaal is ze overtuigend, maar haar rol vraagt enorm complexe emoties van haar, die ze meestal met teveel overacting brengt. Over de rest van de cast heb ik weinig te zeggen. Onopvallend, maar daarom niet slecht.

Audiovisueel is alles dan weer tiptop in orde. De soundtrack is zeker sereen genoeg en er wordt op een frisse manier met kleuren omgesprongen. Zeker de grimmigheid van bepaalde zaken, zoals de deprimerende Belgische Noordzee, wordt prima geaccentueerd. Al wordt het niveau van de tv-film haast nergens overstegen, toch is de prent in zijn geheel zeker aangenaam om te volgen. Dat kan natuurlijk aan de geladen thematiek liggen. De film gaat echter fataal in de fout door een fikse overdramatisering naar het einde toe. En aangezien de makers het lef niet hebben om de film met een flinke mokerslag te beëindigen, wordt alle machteloosheid en alle rauwheid waar naar opgebouwd werd, teniet gedaan. Ik vond het iets te abrupt en zelfs amateuristisch hebben hoe gemakkelijk Bo wel niet ontsnapt. Spijtig.


avatar van lagaiske

lagaiske

  • 677 berichten
  • 2177 stemmen

Lijkt me toch een beetje de Belgische soft versie van Requiem for a dream.

Iets meer expliciet in deze film had van deze een topper kunnen maken.

Hij is me net iets te vaag en te braaf.

Ook wel jammer van het einde die voor mij veel kapot maakt!


avatar van Rowiee.

Rowiee.

  • 21 berichten
  • 13 stemmen

Ik vond de film iets te langdradig. Ik had het gevoel dat dit allemaal ook wel in 3 minuten verteld had kunnen worden..


avatar van Scratt

Scratt

  • 466 berichten
  • 0 stemmen

'Het gaat erg goed met de Vlaamse film' is een kreet die we de laatste jaren vaak hebben moeten horen. En het mag gezegd worden, we leveren mooie films af de laatste tijd met dank aan Erik Van Looy, de Karakatsanis broers, Pieter Van Hees, Van Groeningen,...

Maar toch slagen sommige ongetalenteerde regisseurs erin om groen licht te krijgen om hun bullshit op pellicule te stansen. Na het verwerpelijke 'Windkracht 10' is Herbots er weer met 'Bo', de verfilming van 'Het Engelenhuis' van - nog zo'n nitwit met onbegrijpelijk succes - Dirk Bracke. Het verhaal kan je op 2 minuten vertellen, wat op zich nog niet zo erg is. Bij verhalen als deze draait het er bij mij vooral om 'hoe' je het vertelt en dat is hier in mijn ogen erg zwak. Geen enkele scène raakte me, waardoor een film met een thema als dit zijn doel volledig mist.

Soit, als sommige tienermeisjes na het zien van 'Bo' besluiten om zich niet te prostitueren omdat ze wat probleempjes hebben, heeft deze draak van een prent toch nog iets bereikt. Ik vrees wel dat die kans even klein is als de kans dat Herbots ooit eens een goede film maakt.


avatar van Boenga

Boenga

  • 2628 berichten
  • 1532 stemmen

yeyo schreef:

Dirk Bracke, voor zij die hem nog niet kennen, is een derderangs sensatieschrijver afkomstig uit de Polders. Zijn boeken zijn doorgaans even interessant als een bloemlezing uit tabloidbladen. Toch verkopen ze als zoete broodjes en een verfilming kon daarom niet uitblijven.

Toch maar voor alle duidelijkheid bijvermelden dat hij jeugd(!)boeken schrijft...


avatar van Le Edzel

Le Edzel

  • 879 berichten
  • 2624 stemmen

Een soort van Carry Slee dus? En zo'n soort film kan ik dus ook verwachten?

Een type film als 'Afblijven'?