- Home
- Films
- The Long Kiss Goodnight
- Filtered
Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 121 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Renny Harlin
Met onder meer: Geena Davis, Samuel L. Jackson en Yvonne Zima
IMDb beoordeling:
6,8 (91.866)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 12 december 1996
On Demand:
Bekijk via Videoland
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Long Kiss Goodnight
"What's forgotten is not always gone."
Onderwijzeres Samantha Caine (Geena Davis) lijdt aan geheugenverlies en wordt gekweld door een mysterieus verleden. Met hulp van privédetective Mitch Henessey (Samuel L. Jackson) ontdekt ze haar ware identiteit,die van geheim agente Charly Baltimore. Het tweetal ontdekt een samenzwering tussen de geheime dienst en Baltimore's aartsvijand, wapenhandelaar Timothy (Craig Bierko). Caine kan hem alleen stoppen als ze haar dodelijke instincten uit haar geheugen weet te bevrijden. Tot die tijd lijkt ze machteloos en moet ze toezien hoe Timothy haar dochter ontvoert en op Kerstdag een onschuldige stad volledig dreigt te vernietigen.
Externe links
Acteurs en actrices
Samantha Caine / Charly Baltimore
Mitch Henessey
Caitlin Caine
Timothy
Hal
Dr. Nathan Waldman
Leland Perkins
Luke / Daedalus
One-Eyed Jack
Trin
Video's en trailers
Reviews & comments
Dragon
-
- 62559 berichten
- 4509 stemmen
Middelmatige actiethriller met een erg ongeloofwaardig plot. Het begint best interessant, maar het tweede deel is slechts een opeenvolging van over the top-actiescenes die eerder lachwekkend dan spannend zijn.
speedy23
-
- 18945 berichten
- 14043 stemmen
Na een redelijk interessant begin vervalt de film in een variatie op de thema's van Nikita en Lethal Weapon met weinig verrassende wendingen. Regisseur Renny Harlin heeft de klassieke fout gemaakt om zijn toenmalige echtgenote Geena Davis tot ster te promoten, waardoor hij teveel concessies moeten doen heeft en aan zijn doel voorbij geschoten is...
kArIzMa_Movie
-
- 1290 berichten
- 334 stemmen
'n Goeie film met een goedlopend verhaal. Veel vaart en de goeie acteerprestaties (vooral van Samuel L. Jackson) zorgen voor een goeie actiefim. Voor mij echt een film voor een avondje lekker ontspannen kijken. 3,5*
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8156 stemmen
De actie in deze film is soms wel vermakelijk, maar het verhaal is matig en het acteerwerk op een paar bijrollen na ook niet best. Dat de film soms over the top gaat hoeft helemaal niet erg te zijn, maar op de een of andere manier werkte het niet altijd even goed in deze film. Toch heb ik me ook niet verveeld.
2,5*
Theunissen
-
- 12271 berichten
- 5514 stemmen
Geweldige actie/thriller met een zeer goed spelende Geena Davis. Ook Samuel L. Jackson was lekker op dreef in deze film. Het verhaal was best aardig en de actie was gewoon vet, verder bevat de film ook nog humor. Het einde was overigens ook mooi. Gewoon 120 minuten top entertainment.
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
Met regisseur Renny Harlin en scenarist Shane Black verwacht je op z'n minst een alleraardigst actiefilmpje. Niets blijkt jammer genoeg minder waar. Van overacterende bijrolacteurs tot een inwisselbare bad guy met wel erg weinig charisma. Het standaard script van The Long Kiss Goodnight stikt van de erg foute one-liners, belachelijke toevalligheden en debiele karakters. Positieve punten? Nou ja, naast een paar redelijke actiescènes weet Jackson (hoewel wederom op de automatische piloot) er nog enigszins wat van te maken. En de korte bijrollen van Morse en Cox waren op zich ook prima. Maar ja, als er aan het einde dan zo'n zeikerig, jankend kind bij moet worden gehaald voor wat extra sentiment, dan heb ik het erg snel bekeken.
2 sterren.
Lennert
-
- 2412 berichten
- 1400 stemmen
Erg leuk!
Renny Harlin staat vaak garant voor goed geproduceerde pulp en stelt in dat opzicht ook hier niet teleur. Davis doet het op zich leuk, maar is toch uiteindelijk net iets te gemaakt om compleet cool te zijn. Niet dat ze het slecht doet, maar ze wordt toch duidelijk van het scherm gespeeld door een fantastisch acterende Samuel L. Jackson die hier voor mij toch echt zijn beste rol ooit neerzet. Sterker nog, vanaf nu ga ik ook alles wat ik doe hardop zingen in bluesrock stijl, om zo mijn matige geheugen wat frisser te houden 
Goed, de gevechten zijn vaak wat matigjes, maar de shootouts en werkelijk zalige explosies maken een hoop goed. Leukste vondst was toch wel Davis en Jackson die uit het raam vallen, waarop Davis een gat in het ijs schiet om de klap te verzachten. Het moet alsnog stervenskoud zijn, maar het was erg leuk gevonden en gefilmd.
De film leunt dan ook voornamelijk op lichtvoetige humor, leuke stunts en zeer geslaagde dialogen, want in de details faalt er soms toch wel wat. Nu heb ik er een hekel aan om te gaan zeiken over ongeloofwaardige zaken in dit soort films, omdat ze nu eenmaal niet om dit soort redenen gemaakt worden. Mijn kritiek gaat meer uit naar enkele badguys die niet heel sterk geacteerd waren of een net iets te zoetsappig familieverhaal wat men er toch in moet verwerken, verder niks dan lof!
scorsese
-
- 13165 berichten
- 11078 stemmen
Heerlijke actiefilm waarin een huismoeder niet meer weet dat ze ooit een getrainde huurmoordenares was. En met deze dubbele persoonlijkheid wordt ook genoeg gedaan in de film. De actiescenes zijn lekker hard, talrijk en ook zeer spectaculair. Veel humor, veel vaart en leuke one-liners. Geena Davis en Samuel L. Jackson hebben zichtbaar plezier met hun personages en zorgen er dus mede voor dat dit pulp is van de bovenste plank.
Waar is Geena Davis overigens gebleven?? Dit was tot op heden zo'n beetje haar laatste 'echte' filmrol (Stuart Little niet meegerekend).
goodnight
-
- 1 berichten
- 1 stemmen
Als ik de negatieve beoordelingen zie, blijkt maar weer: over smaak valt niet te twisten. Deze film is over the top, maar boy oh boy afgezien van de eerste 5 minuten, waarin hij wat traag begint heb ik dik twee uur volop zitten genieten van Geena Davis. Nooit eerder van gehoord, maar voor mij kan ze niet meer stuk. Daar kan geen Uma Thurman (Kill Bill Volume 1, 2 enz.) tegenop.
De oneliners van haar compaan Samuel Jackson waren ook geregeld om te lachen. Geen enkele reden daar denigrerend over te doen.
Let wel, ik geef eigenlijk niks om actiegenre, maar voor A Long kiss goodnight val ik graag even van mijn geloof. Leuk, spannend, vaart: Het gaat nergens over en toch absoluut geen waste of time. Wat wil je nog meer in het leven...
sinterklaas
-
- 11816 berichten
- 3317 stemmen
Erg geslaagde actiefilm met een vrouwelijke Rambo. Geena Davis van Stuart Little welteverstaan, die, waneer ze der achterkomt dat haar verleden niet klopt, overgaat tot harde actie, waar de vonken dus toch wel vanaf vliegen.
Deze film had ik een jaar of 8 geleden al gezien maar laatst nog op dvd gezien en hij is gewoon weer erg goed. De actiescenes zijn erg geslaagd en spectaculair, om maar te zwijgen over de fraaie stuntjes die Davis er in die tussentijd uithaalt. De besneeuwde locaties zijn ook goed, en de jaren 90 sfeer is weer te proeven. En dan hebben we natuurlijk ook nog Samuel L Jackson, die met zijn droge, scherpe humor weer er een feest van weet te maken.
Ideale zondagavond film.
4,0*
Fran
-
- 1953 berichten
- 1732 stemmen
Ik vond het wel een lekkere actiefilm om naar te kijken. Je wordt getrakteerd op meer dan genoeg heftige actiescènes( zoals op het laatst met die vrachtwagen waar de bom in zit) en diverse vechtscènes door heel de film.
Het plot van het verhaal is wel heel grappig. Een brave huismoeder met geheugenverlies die uiteindelijk een ijskoude huurmoordenares / geheim agent blijkt te zijn. Ik vond het wel humor. Vooral de reactie van Samuel L Jackson als hij er achter komt. Hij ligt helemaal in een deuk. Dat is ook wel een sterk punt aan de film. De chemie tussen hem en Romein klopt helemaal en is erg prettig om naar te kijken. Er komen ook een aantal heel grappige dialogen tussen de twee voor.
Natuurlijk is dit geen hoogvlieger maar de juiste combinatie van actie, spanning en humor maakt dit een heel aangename film om naar te kijken.
Insignificance
-
- 3220 berichten
- 5588 stemmen
Onzin moet ratelen en deze doet dat met een scheut humor. In die mate dat je het allemaal niet serieus hoeft te nemen. Stilaan ontstaat zelfs de indruk dat het scenario zich dusdanig bewust is van wat het is, dat het z'n clichés, het heeft er een aantal in huis, met een toegeeflijke knipoog overbrengt. Als je later leest dat het rolletje van Jackson op het laatste moment is veranderd, voedt het dat idee alleen maar.
Je merkt ook vrij snel dat het uit de vurige pen van Shane Black komt. In ieder geval als het gaat om het gevatte en brutale geouwehoer van iedereen. Relevant is het af en toe niet of nauwelijks, maar zo zit er tenminste een dosis plezier in de film die menig ander (minder) onderdeel enigszins tackelt. Black en Harlin hebben tijd voor een lolletje rond Kerst en daar weten ze met enige regelmaat mee te scoren.
Zeker twee keer dat het flink mis gaat met actie effectjes, maar Harlins ietwat onbehouwen stijl past wel bij het flamboyante karakter van de film. Het levert hier en daar wat leuks op. Merkwaardige actrice, die Davis, maar ze komt er mee weg. Ook dankzij aardige bijrolletjes, hoe kort ook soms. Het duurt twintig minuutjes te lang en wordt zo nu en dan wel iets te melig, maar die onzin, die dendert vrolijk verder.
blurp194
-
- 5495 berichten
- 4194 stemmen
Meh.
Harlin en Davis bewijzen dat het geen goed idee is om als koppel regisseur en hoofdrolactrice te zijn. Indertijd was er misschien nog iemand van onder de indruk, nu achtien jaar later is wel pijnlijk duidelijk waarom deze film terecht geflopt is indertijd. Op het randje van slecht gespeeld, slordig gemonteerd, en een lelijke soundtrack.
Misschien nog net bruikbaar voor de late avond op een trieste tv-zender. Of als voorbeeld dat de industrie toch ondertussen wel wat vooruitgegaan is.
baspls
-
- 4118 berichten
- 1673 stemmen
Redelijke actiefilm met goede actiescenes en redelijk acteerwerk.
Verhaal lijkt een beetje op dat van Unknown met Liam Neeson.
Kondoro
-
- 11521 berichten
- 2863 stemmen
The Long Kiss Goodnight
Persoonlijk gezegd vond ik ‘The Long Kiss Goodnight’ niet echt bijzonder leuk. Ik moet erg wennen aan het contrast wat er aan gegeven is en het verwarrend verhaallijn hielp ook niet bepaald. De knappe Geena Davis speelt een erg leuke rol en Samuel kan er in deze film ook wat van, toch zorgt een wat verwarrend begin voor een onsamenhangend filmervaring waarvan ik totaal niet wist te genieten, gelukkig werden de meeste mysteries later wel opgelost, toch zat ik niet lekker in de film door een onevenwichtig en voor onsamenhangend verhaal dat alles kanten opgesleurd wordt en eigenlijk nergens fijn uitpakt.
The Long Kiss Goodnight is een prachtig voorbeeld hoe een film eruit moet zien als je niks meer serieus kan en mag nemen. Al vanaf het begin af aan zit de film vol clichés maar, er zit wel een bepaalde vaart en ritme in waardoor de film, ondanks het verhaal, voorbij raast als een stoomtrein maar vind ik 121 minuten toch echt net iets aan de lange kant. Er hadden zat tientallen scenes uitgehaald kunnen worden zodat de film en, misschien leuker werd en, hij wat korter is dus je concentratie blijft meer hangen en dat heb ik nu in geen van beiden gevallen ervaren.
Dit is de tweede film van de twaalf films die ik geleend heb van mijn collega, een tweede die wel slechter uitpakt maar ik heb nog steeds zin om de rest te kijken, er liggen nog een paar gave titels in de tas en die bewaar ik voor het einde, want je laat ook altijd het lekkerste op je bord liggen totdat je de vieze dingen opgegeten hebt: zo doe ik dat ook met films.
Het verhaal is onsamenhangend maar wordt naar een tijdje wel volg baar alleen word in geen enkel geval daadwerkelijk spannend noch geweldig, hij is gewoon leuk. We volgen Geena Davis, mrs. Clause in de optocht en waarschijnlijk een gezochte vrouw, we zien One-Eyed Jack er namelijk naar binnen stormen en wil haar vermoorden. Samantha.. lijd helaas aan geheugen verlies en dat zorgt er al snel voor dat ze niet alles kan herinneren waarom en wat er allemaal achter haar aan zit en waarom ze haar perse moeten hebben. Na mate de film door raast legt de film dat zelf uit en word de actie beter.
Ik rond het snel af, over 2 uur moet ik namelijk alweer klaar maken om richting Berlijn te gaan, pfff!! Al om al, leuke zondagavond film maar het is echt niets bijzonders. De actie in de deze film is heerlijk, niks mis mee maar de clichés maken het lastig en ik moet zeggen dat het voor mij wat verwarrend verhaal toch toe doen besluiten dat het geen voldoende wordt.
2.5*
Lovelyboy
-
- 3919 berichten
- 2927 stemmen
'What I'm saying is, back when we first met, you were all like "Oh phooey, I burned the darn muffins." Now, you go into a bar, ten minutes later, sailors come runnin' out. What up with that? '
Geweldig jaren '90 product. Ja...natuurlijk is het geen hoogvlieger, en nee, het houdt allemaal niet zoveel in, is zelfs voorspelbaar. Toch heeft de film een bepaalde charme. Davis is het overigens niet in het bijzonder, hoewel niet verkeert naar te kijken, is een rol met twee persoonlijkheden die zo ver van elkaar liggen toch wat te hoog gegrepen voor haar, hoewel ze het aardig doet.
De film wordt wat mij betreft gemaakt door de keiharde en snelle actie zoals het gevecht met McKenna in de keuken, en vooral de geweldige humor en dialogen met Jackson. Ik lig, hoewel flauw hier en daar, toch in een deuk van die man en zijn opmerkingen in deze film. Bierko doet het ook prima als de gladde en enge bad guy. Cox trouwens ook, die speelt lekker zichzelf.
Afijn, fijn wegkijkertje eens in de zoveel tijd, puur voor het vermaak.
Warning
-
- 456 berichten
- 575 stemmen
Film gezien lange tijd geleden, herinner me als een goede, leuke actiefilm welke je in die tijd niet veel had. 
Antinous
-
- 233 berichten
- 168 stemmen
Deze film vanavond voor het eerst gezien en ik vond er zeer weinig aan. alleen het einde vond ik beter dan de hele film tot daar aan toe. long kiss.. goodbye , ik kijk deze 1 keer en nooit meer.
IH88
-
- 9733 berichten
- 3185 stemmen
“Mommy, am I gonna die?”
“Oh, no, baby, no. You're not going to die. They are. Cover your ears. Hey, should we get a dog?”
The Long Kiss Goodnight blijft een zeer vermakelijke actiefilm. Er zit veel actie in en het is soms best spannend, maar het leukste aan de film is het buddycop element tussen Geena Davis en Samuel L. Jackson. Ik had nog uren naar hun gekibbel en kameraadschap kunnen kijken, en beide acteurs halen het maximale uit hun rollen. Natuurlijk zijn er al duizend van dit soort films gemaakt, maar The Long Kiss Goodnight laat zien waarom de formule nog steeds zo goed werkt.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
The Long Kiss Goodnight is een 90's product en zo voelt de film ook. Waar de 80's actiefilms allemaal lekker over de top gingen met veel humor, daar is het vaak in de 90's wat serieuzer en wat bombastischer. Ik heb me best vermaakt, maar het is wel vergezocht en het acteerwerk is niet overal goed, al is het altijd fijn Samuel. L. Jackson te zien. In het middenstuk had men wel 20 minuten mogen snijden, daar raakte ik de aandacht een beetje kwijt. Spannend is het zelden, vermakelijk wel. De actie mag er ook best wezen.
3*
Roger Thornhill
-
- 6015 berichten
- 2447 stemmen
Leuker dan ik me herinnerde, met nu eens niet een mannelijke held met een puur decoratief vrouwtje maar een kick-ass heldin met een mannelijke sidekick (die de show steelt, zoals SLJ wel vaker doet). Geena Davis heeft de fysieke vaardigheden uitstekend onder de knie, de actiescènes zijn spectaculair en de regie houdt de vaart er goed in, maar aan de minzijde duurt het allemaal wat te lang, het is me eigenlijk nog steeds niet duidelijk waarom Mitch de hele tijd niet van Charly's zijde wijkt terwijl hij zijn leven bij haar toch nauwelijks zeker is, en ondanks het vele geweld en het bloed en de martelingen blijft het allemaal toch vrij cartoonesk. Enfin, het geheel is vermakelijk, dus ik ga verder niet zeuren. (Hoewel ik daar wel toe geneigd ben op het moment dat het dochtertje op het einde de aansporingen die haar moeder eerder tegen háár heeft gebruikt nu zèlf gaat debiteren.)
Brabants
-
- 2887 berichten
- 2145 stemmen
The Long Kiss Goodnight een filmpje wat vrij aardig begint maar snel in elkaar zakt als een plumpudding. Erg jammer want de ingrediënten waren wel aanwezig. Alhoewel dit niet mijn twee favoriete acteurs zijn.
xxERWINxx
-
- 1876 berichten
- 985 stemmen
Vroeger als eens gezien toen ik nog jong was, ditmaal weer eens herbekeken, ditmaal op een mooie Blu-ray schijf, ik kon mij er niets meer van herinneren nu ik deze weer eens helemaal heb gezien.
Begin vond ik een beetje rommelig, de vrouw des huizes heeft geheugenverlies en snapt niet waarom er zoveel mensen achter haar aan zitten (soort Jason Bourne achtig verhaal) , met hulp van Samuel L. Jackson gaat ze het avontuur aan.
Redelijk wat actie, wat humor en een klein beetje spanning.
Goed gespeeld ook door iedereen, ook de bad-guys speelden goed, toch word hij nergens echt spectaculair of spannend, hoogte punt was wel de eindscene met de vrachtwagen.
Daarom wel 3 sterren want slecht is hij zeker niet, heb mij hiermee wel vermaakt maar zoiets als dit hebben we al wel vaker gezien, maar voor een film uit de jaren 90 niet slecht.
schram101
-
- 16683 berichten
- 2293 stemmen
Leuke 90ies actieflick die opvallend lekker grof is. Veel knallen, schelden, roken en drinken. Toffe rol van, opnieuw, Samuel L Jackson. In de hoofdrol een leuke Geena Davis. Verder uiteraard een vrij standaard verhaal dat de hele speelduur weet de boeien, al had het zeker niet langer hoeven duren.
3,5*
boemboem27
-
- 1531 berichten
- 1364 stemmen
hele goede actiefilm die ik eigenlijk bijna 30 jaar te laat heb gezien 
uitstekende rollen met In de hoofdrol een leuke Geena Davis en een prima spelende Samuel L. Jackson. met af en toe nog hele leuke humor
volop genoten van deze echt goede film 
teigertje
-
- 2950 berichten
- 2076 stemmen
Deze film weer eens opnieuw gezien.
Met Geena Davis in de hoofdrol als de onverschrokken huur moordenaar Charly Baltimore.
Die zij grandioos speelt.
Wanneer zij een huiselijk leven leid,nadat ze 8 jaar geleden haar geheugen is kwijtgeraakt.
Krijgt zij flashbacks van haar echte leven.
En komen er criminelen achter haar aan, die nog een appeltje met haar te schillen hebben.
Echter om haar gezin te beschermen, neemt zij haar wapens weer op, en komen langzaam haar Skills en geheugen weer terug.
En wordt zij bijgestaan, door de geheim detective Mitch die gespeeld wordt door Samuel L.Jackson die zijn rol met veel flair en met veel humor neerzet, wat hij zo geweldig kan.
Een heerlijke sfeervolle spectaculaire nineties aktie film en met veel leuke humor ook.
De film speelt zich af tijdens de kerstdagen wat deze film nog leuker maakt.
Een film met een verder prima spelende cast.
Met verschillende beroemde film sterren in.
Met hele leuke film muziek met vele te gekke bekende songs die voorbij komen.
Weer van genoten.
Een film die enigzins wat sfeer betreft met de Die Hard en Lethal weapon films te vergelijken is.
Blijft een hele leuke en hele goede en ook entertainende film.
Het laatste nieuws

Door waarheid geïnspireerde misdaadserie '1985' is een kijktip op NPO Start Plus: 'Angstwekkend'

Netflix verbergt 'Windkracht 10' voor Nederlandse kijkers: op deze manier kijk je hem toch

Alom geprezen Nederlandse dramaserie 'Dag en Nacht' gaat dit voorjaar nog verder

Bijzonder veel series verlengd: zit jouw favoriet er ook tussen?
Bekijk ook

Arlington Road
Thriller / Mystery, 1999
403 reacties

The Negotiator
Actie / Thriller, 1998
301 reacties

Basic Instinct
Thriller / Mystery, 1992
409 reacties

Fallen
Thriller, 1998
333 reacties

A Time to Kill
Drama, 1996
233 reacties

The Long Good Friday
Misdaad / Thriller, 1980
126 reacties
Gerelateerde tags
moordspionvechtsportengeheugenverliesgijzelaarnew identitystrong womanjachtfemale killerdonkere komedieleraarontsnappenschietpartijvrouwelijke hoofdrolspelerwoman with gunvuurgevechtterrorismebeautiful woman alleenstaande moedertimebomb candlelight vigilrogue agentkerstmisex-cia agentaction herochristmas parade
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








