• 15.825 nieuwsartikelen
  • 178.404 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.671 acteurs
  • 199.113 gebruikers
  • 9.378.163 stemmen
Avatar
 
banner banner

The American (2010)

Misdaad / Drama | 105 minuten
3,03 2.169 stemmen

Genre: Misdaad / Drama

Speelduur: 105 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Anton Corbijn

Met onder meer: George Clooney, Thekla Reuten en Violante Placido

IMDb beoordeling: 6,3 (106.244)

Gesproken taal: Engels en Italiaans

Releasedatum: 16 september 2010

  • On Demand:

  • Videoland Bekijk via Videoland
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The American

Jack (George Clooney) is een huurmoordenaar die, nadat een klus in Zweden uit de hand is gelopen, aan zijn werkgever Larry zweert dat zijn volgende klus tevens zijn laatste zal zijn. Voor deze laatste klus, waar zijn opdracht gespecificeerd wordt door de Belgische Mathilde (Thekla Reuten), duikt hij onder op het Italiaanse platteland, in een idyllisch klein stadje. Ondanks het feit dat Jack normaliter een afkeer heeft van menselijk contact, maakt hij kennis met een lokale priester en laat hij zich meeslepen in een romance met de mooie Clara. Zet Jack zo zijn laatste klus en nog belangrijker, zijn eigen veiligheid op het spel?

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van samtari

samtari

  • 130 berichten
  • 597 stemmen

Raznov schreef:

Eigenlijk is het in zekere vorm ook wel mooi om te zien dat er zulke diverse meningen over deze film zijn.

knip

(4 voor nu ivm de lage gemiddelde rating)

In eerste instantie geef je aan dat je begrijpt dat de meningen flink verdeelt zijn , om dan vervolgens doodleuk 4 sterren te geven om het gemiddelde op te krikken. Lekker veel respect voor iemand anders zijn mening ja


avatar van Piede

Piede

  • 33 berichten
  • 355 stemmen

Saaie film, erg voorspelbaar, deprimerende muziek. Landschappen waren mooi in beeld gebracht en vooral mooie vrouwen. Maar zeker geen film voor mij.


avatar van kos

kos

  • 46697 berichten
  • 8853 stemmen

Prachtige stijlvolle en volwassen thriller. Heel rustig en sfeervol met uiteraard prachtig camerawerk, een uitstekende Clooney en een less is more verhaaltje dat prima werkt.

Zal ongetwijfeld hier wel ergens gezegd zijn, maar het deed me geregeld wat aan een moderne Day of the Jackal denken. Met name het vakmanschap van de hoofdpersoon, al die geoliede geweeronderdelen die als een mooi horloge in elkaar passen enzo, mooi!

Ook een prettig Italiaanse sfeer zonder dat overdreven geromantiseerde gondels en spaghetti gedoe. Die dochter van Placido mag er trouwens zijn . Haar vader was al wel een knappe man en ze heeft duidelijk de looks meegekregen.

Thekla Reuten vond ik dan weer niet al te overtuigend.

Er zit overigens ook een geweldige seksscene in de film. .


avatar van kuk

kuk

  • 641 berichten
  • 674 stemmen

Vond die seksscène erg langdradig en weinig toevoegen aan het verhaal. Een vrij Hollandse passage dus.


avatar van kos

kos

  • 46697 berichten
  • 8853 stemmen

Ik ken geen 1 Hollandse film met zo'n seksscene.


avatar van Redlop

Redlop

  • 8961 berichten
  • 3566 stemmen

kos schreef:

Zal ongetwijfeld hier wel ergens gezegd zijn, maar het deed me geregeld wat aan een moderne Day of the Jackal denken.

Inderdaad

Redlop schreef:

aangename kleine thriller op waarbij ik nogal wat keren moest denken aan The Day of the Jackal en Carlito's Way.


avatar van Raznov

Raznov

  • 12 berichten
  • 988 stemmen

samtari schreef:

(quote)

In eerste instantie geef je aan dat je begrijpt dat de meningen flink verdeelt zijn , om dan vervolgens doodleuk 4 sterren te geven om het gemiddelde op te krikken. Lekker veel respect voor iemand anders zijn mening ja

Als je goed leest zie je dat ik normaal gesproken tussen de 3.5 en 4 zou geven. Het is dus niet zo dat ik ineens 4 sterren geef. Had ik het gemiddelde omhoog willen knallen dan had ik het een 5 moeten geven. Dat vind ik de film echter niet waard. Ik heb respect voor de mening van anderen, maar gezien jou reactie heb jij dat minder voor mijn mening.


avatar van samtari

samtari

  • 130 berichten
  • 597 stemmen

Raznov schreef:

(quote)

Als je goed leest zie je dat ik normaal gesproken tussen de 3.5 en 4 zou geven. Het is dus niet zo dat ik ineens 4 sterren geef. Had ik het gemiddelde omhoog willen knallen dan had ik het een 5 moeten geven. Dat vind ik de film echter niet waard. Ik heb respect voor de mening van anderen, maar gezien jou reactie heb jij dat minder voor mijn mening.

NIet mee eens. Je hebt gewoon zelf neer gezet , ivm de lage gemiddelde rating , waarmee je dus aangeeft dat je de rating te laag vind en dus omhoog wil krikken.


avatar van Baasje

Baasje

  • 112 berichten
  • 1887 stemmen

Ik ben in slaap gevallen ,dat komt vooral omdat ik Clooney nooit serieus gevonden heb als acteur.Ik vond de film eigenlijk helemaal niks.


avatar van kuk

kuk

  • 641 berichten
  • 674 stemmen

Uh sorry? Clooney niet serieus als acteur? Mag daar misschien een pietsie uitleg bij en dan vooral in dit geval van The American waar hij imo de beste rol van zn toch al imposante acteerloopbaan neerzet.


avatar van Raznov

Raznov

  • 12 berichten
  • 988 stemmen

samtari schreef:

(quote)

NIet mee eens. Je hebt gewoon zelf neer gezet , ivm de lage gemiddelde rating , waarmee je dus aangeeft dat je de rating te laag vind en dus omhoog wil krikken.

Wat ik zo lees heb jij meer problemen met mijn rating dan ik met jou rating. Ik vind een 3 voor deze film te weinig. Ik twijfel zelf aan 3.5 of 4, maar mede door de lage huidige rating heb ik dus besloten om een 4 te geven en dat zou je ook kunnen zien als "Ik krik de rating iets op door een iets hoger cijfer als normaal te geven". Dat is niet respectloos naar de andere stemmers en er zijn velen anderen die dat zelfde doen, geloof mij .


avatar van tevelenco

tevelenco

  • 790 berichten
  • 932 stemmen

Goede film die me ondanks het trage verloop van begin tot eind wist te boeien.

Dit was vooral te danken aan de sfeervolle beelden en de prima akteerprestatie van George Clooney.

En natuurlijk de mooie dames waarbij vooral Violante Placido indruk maakte met haar sensule naturelle uitstraling.


avatar van Leo1954

Leo1954

  • 2073 berichten
  • 2565 stemmen

Ik was benieuwd naar deze film van Anton Corbijn. Van te voren hier wat commentaren gelezen, saai en traag was niet veelbelovend. In die zin viel de film me reuze mee, er zaten wat momenten in waar de film wat inzakte, maar echt een film waar de spanning onderhuids zit. Aardige opnames, maar ook niet echt bijzonder. De film is zeker niet gebouwd op het laten zien van mooie plaatjes en dat vond ik juist wel goed gedaan. Wel een lekkere Italiaanse sfeer, ver weg van de toeristische highlights. Saai en traag dus zeker niet, maar geen meesterwerk.


avatar van J0HAN

J0HAN

  • 15 berichten
  • 536 stemmen

Het bevreemd mij dat deze film zo laag scoort.

Ik heb me geen moment verveeld tijdens deze film, vond hem absoluut de moeite waard!


avatar van Karl van H.

Karl van H.

  • 2812 berichten
  • 2256 stemmen

Goeie film: mooi traag tempo en een eenvoudig verhaaltje, waarin te zien is dat het leven van een huurmoordenaar lang niet altijd zo spectaculair is als je zou denken. Spannend is het wel, maar dan vooral onderhuidse spanning, ingegeven door de lichte - en vaak ook terechte - paranoïa van de hoofdrolspeler. Prima rol van Clooney: ingetogen en subtiel; eigenlijk kijkt 'ie de hele film alleen maar wat triest voor zich uit, maar dat doet 't 'm nou juist. Valt weinig op deze film aan te merken - enige minpunt is alleen dat 'ie je niet écht bij zal blijven. Wel met veel vakmanschap gemaakt, esthetisch verantwoord, maar vooral: onderhoudend.

4,0*


avatar van Rizz

Rizz

  • 302 berichten
  • 1779 stemmen

J0HAN schreef:

Het bevreemd mij dat deze film zo laag scoort.

Ik heb me geen moment verveeld tijdens deze film, vond hem absoluut de moeite waard!

Zelfde hier, echt zo'n film die je helemaal te gek vindt of helemaal niks.


avatar van cammy

cammy

  • 13 berichten
  • 292 stemmen

De sfeerbeelden van de film waren het enige plus punt van de film. Maar ik had meer de indruk dat de regisseur van 20 minuten verhaal een hele film wou maken.


avatar van Karl van H.

Karl van H.

  • 2812 berichten
  • 2256 stemmen

Het verhaal is ontzettend eenvoudig, ja, dat klopt, maar eigenlik ervoer ik dat wel als een verademing: eindelijk weer eens een film zonder belachelijke plottwist tegen het eind, of een pseudo-intelligent, pseudo-ingewikkeld sausje eroverheen. Dat geeft je des te meer gelegenheid om te genieten van de personages, de sfeer, het camerawerk, dat soort dingen. Wat mij betreft had 'ie het perfecte tempo voor dit verhaal.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23448 berichten
  • 76942 stemmen

De American is een standaard thriller die een extra dimensie krijgt door een stoïcijnse George Clooney gegoten in een Nederlands sausje.


avatar van Hemelbewoner

Hemelbewoner

  • 172 berichten
  • 183 stemmen

Owja, ook even namens mijn zus ; '' saaaaaaaaaaaaaai''


avatar van Pete_033

Pete_033

  • 606 berichten
  • 952 stemmen

Hemelbewoner schreef:

Owja, ook even namens mijn zus ; '' saaaaaaaaaaaaaai''

Ligt meer aan je zus dan aan de film


avatar van KillahHillah

KillahHillah

  • 118 berichten
  • 1316 stemmen

Ik vond het geen hoogstaande film, maar heb me nergens echt aan gestoord. Het verhaal is simpel en rustig in beeld gebracht. Hierdoor kun je wel optimaal genieten van de prachtige landschapsbeelden. Ik had een beetje het gevoel alsof Corbijn moest werken met een 15 min durend script en hier een meesterwerk van een goed 1.5 uur van moest maken.


avatar van brabusRUS

brabusRUS

  • 1628 berichten
  • 2810 stemmen

A man can be rich, if he has God in his heart.

Wat een geweldige film. Geheel boven mijn verwachtingen in. Kreeg van vrienden te horen dat ie langzaam, en wat langdradig was. Hij is langzaam, maar wel erg sterk! De muziek, de omgeving en sfeer was echt perfect. De film nodigt met de eerste scène al om verder te kijken. Eenmaal in Italië wordt de film alleen maar beter. Die mooie beelden in combinatie met geweldige muziek en activiteiten van George Clooney is geweldig. Ook interessant hoe Clooney op Macgyver-achtige manier dat wapen maakte was mooi gedaan. Het einde kon wel iets beter. Iets te cliché in mijn ogen.
Genoeg acteertalenten in deze film. Vooral Clooney vond ik erg goed en overtuigend als huurmoordenaar. En de vrouwen waren ook geweldig. Vooral Violante Placido is werkelijk prachtig! Haar lichaam is super.

Lean back, en geniet van de prachtige beelden en sfeervolle film.


avatar van Pakok

Pakok

  • 8 berichten
  • 12 stemmen

Mooie film met prachtige beelden.

Om van te genieten, maar verwacht geen actie en snelheid.

Verhaal an sich niet verrassend.


avatar van Baba Chui

Baba Chui

  • 35 berichten
  • 8 stemmen

Wanneer je het gelijknamige boek in de hand neemt van Martin Booth, blijkt pas hoe Corbijn heeft zitten knoeien met scenario en script.

Dan was dat hele Zweedse intermezzo niet nodig geweest, wat afgrijselijk amateuristisch overkwam.

Om mee te beginnen is "Falfalla" - Clooney geen huurmoordenaar maar een wapenhandelaar die zich gevestigd heeft in een klein dorpje in de Abruzzen. Voor z'n plezier schildert hij vlinders.

Geen moeilijk,stuntelig geknoei zoals in Corbijn's film waar Clooney beweert een fotograaf te zijn maar na enig doorvragen van de pastoor al niet blijkt te weten hoe hij het moet aanpakken.

De rol van de mysterieuze tussenpersoon is enigszins overgenomen uit De Jakhals van Forsyth.

Thekla Reuten is de (huur)moordenares die een wapen zoekt via tussenkomst van Pavel die onnodig melodramatisch zijn rol speelt met hier en daar een oneliner.

Ze loopt in een ouderwets aandoend broekpak dat haar slecht zit en gaat aan een terrastafeltje zitten waar het idiote dialoog begint over het aan te schaffen wapen.

Hier blijkt duidelijk dat Corbijn niets van wapens weet. Reuten wil een wapen voor betrekkelijk kleine afstand, ergens tussen de 50 en 70 meter. Kaliber 5.56 heeft haar voorkeur.

Dan begint het ingewikkeld aandoende verhaal dat zo simpel is als wat.

Clooney, de wapenhandelaar, komt uiteindelijk aanzetten met een MP40 uit WWII, oftewel de bekende Schmeisser. Een machinepistool gemaakt voor gevechten op korte afstand en het wapen van officieren, veldgendarmerie en tanksoldaten. Gestuntel met een zgn geluiddemper

wat voor een wapenhandelaar een volstrekt onnodige zaak is.Dat soort attributen is overal normaal te koop maar Corbijn wil hier een soort "Jackalachtige" sfeer creëren.

Ook het overbekende pimpen van de kogel komt regelrecht uit Forsyth's pen: een gaatje boren in de kogelpunt,opvullen met kwik en achteraf dichtsolderen.

Wat een BS! En pure plagiaat.

Het meisje Clara speelt haar rol goed, zoals eigenlijk iedereen dat doet behalve Clooney zelf.

Het is een aardige nuance in de film, alleen moet je je afvragen of een bordeel in een dorpje als Castelvecchio (1170 inwoners) wel levensvatbaarheid heeft.

In het boek van Martin Booth is ze een studente die op die manier aan de kost komt iets realistischer.

Het intermezzo met de onbekende Zweedse schutter gaat achteloos voorbij aan de gevolgen die een schietpartij in een dergelijk klein dorpje zou hebben.

Thekla Reuten wordt door Cloonedy opgehaald om het wapen te testen. Met geroutineerde gebaren zet ze het in elkaar en monteert de geluiddemper. Dan zet ze het wapen aan de schouder en drukt de telescoop pal tegen haar oogkas dat haar in werkelijkheid een ferm blauw oog zou bezorgen als ze het wapen op die manier afschoot. Uitermate stom om zoiets in detail te filmen en daarop niet te letten.

De film hangt verder van losse scènes aan elkaar en merken we pas goed de afwezigheid van een goed scenario/script.

Een film met hier en daar goede momenten. Muziek en casting zijn prima. Reuten in haar onderbelichte rol komt heel professioneel over, daar valt niets op af te dingen. Degene die tegenvalt is Clooney zelf. Zuur kijkend, zonder al te veel emotie, wandelt hij door de film heen alsof hijzelf niet in zijn rol gelooft, dat blijkt duidelijk uit zijn lichaamstaal.

De ingrediënten om een goede film te maken waren duidelijk voorhanden, alleen ontbrak een goed scenario en een regisseur die wist wat hij deed. Een zwaar gemiste kans!


avatar van brabusRUS

brabusRUS

  • 1628 berichten
  • 2810 stemmen

Ik raad het trouwens aan om deze film in de bios te kijken. Geeft toch een apart sfeer mee. Ik heb de film in het Springhaver theater gezien. Aangename verrassing! Lekker knus en gezellig.


avatar van Ceeda7

Ceeda7

  • 3544 berichten
  • 1381 stemmen

Als ik de kritiek en samenvatting lees van Baba Chui hieronder, kan ik niet anders dan de film te buizen. Het is allemaal een poging tot...

Zet Michael Mann hierachter en je hebt een gegarandeerde topfilm.

2*


avatar van hrdcr-hooligan

hrdcr-hooligan

  • 38 berichten
  • 5038 stemmen

Deze film is het de hele tijd net niet, echt zo'n ik wil wel maar ik kan niet gevoel.

Op sommige stukken is de film behoorlijk saai, en heel erg voorspelbaar.

\ik vind het echt zonde van mijn tijd, *2


avatar van Redlop

Redlop

  • 8961 berichten
  • 3566 stemmen

Baba Chui schreef:

Degene die tegenvalt is Clooney zelf. Zuur kijkend, zonder al te veel emotie, wandelt hij door de film heen alsof hijzelf niet in zijn rol gelooft, dat blijkt duidelijk uit zijn lichaamstaal.

Daar ben ik het wel mee eens. Corbijn is geen Michael Mann en gaat meer voor verdieping van de hoofdpersoon. Met Clooney ben je wel gegarandeerd van omzet, maar het ziet er een beetje uit als een tussendoortje. Aangezien de film qua verhaal weinig om het lijf heeft, moet het het hebben van de fotografie, en ook dat valt helaas tegen. De focus ligt op de weinig geïnspireerde ster in de film.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10276 berichten
  • 7283 stemmen

Arty western.

De Nederlandse regisseur schiet schitterende plaatjes van een vrij standaard misdaadverhaal, met een scheutje western. Arthouse is het niet, maar het riekt er nogal naar en dus wordt alle tijd genomen. Corbijn maakt nog een klein grapje naar zichzelf met Muskee tijdens de aftiteling, doch veel meer dan zeer mooi gefilmde degelijkheid is het eindresultaat niet geworden. Soms is dat echter al een verademing in cinemaland.

Goed.