• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.170 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.055 gebruikers
  • 9.374.138 stemmen
Avatar
 
banner banner

Let Me In (2010)

Drama / Horror | 116 minuten
3,28 1.108 stemmen

Genre: Drama / Horror

Speelduur: 116 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Matt Reeves

Met onder meer: Kodi Smit-McPhee, Chloë Grace Moretz en Richard Jenkins

IMDb beoordeling: 7,1 (132.606)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 13 januari 2011

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Let Me In

"Innocence dies. Abby doesn't."

Owen is een 12-jarige jongen uit New Mexico die op school gepest wordt. Hij raakt bevriend met zijn buurmeisje Abby, die pas in de stad is komen wonen. Vanaf dat moment vinden er verschillende 'vreemde' gebeurtenissen plaats en komt Owen langzaam maar zeker achter het verschrikkelijke geheim van zijn buurmeisje...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van puckb96

puckb96

  • 1849 berichten
  • 0 stemmen

Mij lijkt dit een superfilm. Ik verwacht zelf geen horror, een ruigere en meer volwassen versie van Twilight. Met natuurlijk Kodi Smit McPhee (ijzer sterke rol in the road), chloe moretz (wauwie, ja ik ben 14 hoor) en natuurlijk de excellente Richard Jenkins.


avatar van 560bri

560bri

  • 13 berichten
  • 78 stemmen

Redelijke drama/horror film, goed acteerwerk van die twee kinderen. Langzaam film maar goed genoeg om erbij te blijven. Geen speciale effects met verandering in een vampier, blijft dichtbij bij de realiteit


avatar van woopie

woopie

  • 59 berichten
  • 1519 stemmen

canciser schreef:

Valt me heel erg mee. Goed gecaste acteurs, en ook goed acteerwerk. De setting is net zoals bij Cloverfield briljant en prachtig geschoten. Soms vond ik wat scenes misplaatst, misschien niet de juiste timing.

I agree!!! Zeer geslaagde film.

Chloe Grace Moretz heeft natuurlijk al meer "goede" films neergezet.


avatar van Friday the 13 th

Friday the 13 th

  • 2558 berichten
  • 2023 stemmen

Ik heb de Zweedse variant ( Let The Right One In) nog niet gezien, dus kan niet vergelijken. Maar deze vond ik erg spannend. Het lijkt wel een KNT versie van Twilight bij momenten, maar laat dit vooral niet storen, want deze film heeft naast de oeroude vampierelementen, een degelijk en angstaanjagend plot.

De moorden mochten iets gruwelijker en meer in beeld gebracht worden. Dat terzijde moet ik zeggen dat de film alles in huis heeft om een echte horrorfilm te zijn. Bepaalde scènes zijn ook nagelbijtend. Suspense gegarandeerd! Ook goed geacteerd door de jonge kinderen!

De pesterijen waren erg bruut!


avatar van Daphny.

Daphny.

  • 62 berichten
  • 53 stemmen

Volgens regisseur Matt Reeves is dit zogenaamd een nieuwe verfilming van het boek en geen remake, maar ik vraag me af waar hij het lef vandaan haalt dit te verkondigen terwijl het tegendeel zo pijnlijk overduidelijk is.

Met het boek kun je zoveel kanten op dat het echt wel een andere film had kunnen opleveren dan een regelrechte remake van de vorige. Maar Reeves koos voor de veilige weg en deed dit wel.

Alle zijverhalen uit het boek zijn weggelaten, ze verfilmen maar de helft van het hele plaatje. En wát ze verfilmen, doen ze op precies dezelfde manier als in Let the Right One In.

Het enige dat uit het boek komt zonder dat het in de originele film voorkwam, is de agent in het ziekenhuis in de openingsscene. Maar dat is maar een klein detail.

Deze film is zo ongeveer 1% boek, 4% eigen aanpassingen om het verhaal wat toegankelijker te maken voor het Amerikaans publiek, en 95% een letterlijke kopie van de originele film.

Maar dan ook echt letterlijk. De shots zijn soms alleen vanuit een andere hoek gefilmd in een zwakke poging het er niet helemáal hetzelfde uit te laten zien.

Andere scenes zijn weer zo identiek dat je ze makkelijk zou kunnen verwisselen, met als enige verschil de acteurs en de taal.

Het is visueel gezien goed in beeld gebracht, maar het mist die mooie, authentieke sfeer die het origineel had. De special effects liggen er iets te dik bovenop, toch zijn ze niet zo mooi als in het origineel. Zo verandert het meisje in een halve Gollumn van Lord of the Rings als ze bloed drinkt.

Ik vind het eerder afleidend en belachelijk dan dat het iets toevoegt.

Ze proberen het allemaal net iets spectaculairder, gelikter en 'cooler' te maken, maar ik vind het gewoon niet nodig.

De kinderen doen het goed, maar in alle eerlijkheid, ik vind Chloe niet geschikt voor deze rol.

Ze zal ongetwijfeld potentie hebben, maar ik vind haar optreden hier vlak en geforceerd.

Zeker vergeleken met het meisje in het origineel, Lina Leandersson, die zo naturel die rare tegenstelling van een gepijnigde, oude vampier die toch een kind is neerzet, zonder dat ze haar overtuiging verliest.

Chloe doet meer het standaard klein-eng-horrorfilm-meisje trucje zoals je vaker in horrorfilms ziet, met weinig verdere diepgang aan het personage. Ik leef gewoon niet met haar mee, heb niet veel sympathie voor haar personage, zoals ik dat bij Lina wel had.

Nogmaals, het is allemaal goed in beeld gebracht, maar aangezien het feitelijk een kopie is van een veel betere film kan ik het gewoon moeilijk op zichzelf beoordelen.

Er is weinig tot niks origineels aan deze film, al het goede uit deze film is regelrecht uit Let the Right One In geplukt. Daar kan ik weinig respect voor hebben.

Mensen die deze beter vinden, kan ik dan ook absoluut niet begrijpen.

Gemaakt vanwege het succes van de Zweedse film, voor het geld en voor Amerikanen die moeite hebben met ondertitels.

Ga het origineel zien, en vergelijk zelf.


avatar van TimZor

TimZor

  • 528 berichten
  • 407 stemmen

@ Daphny

Eindelijk iemand die het zelfde denkt als ik met betrekking tot deze film


avatar van ZoRRoW

ZoRRoW

  • 11 berichten
  • 17 stemmen

dit was echt een SUPER film. geweldig!


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87595 berichten
  • 12844 stemmen

Mooie remake van Reeves.

Ik was niet zo onder de indruk van het origineel, dat op zich nog wel een aardig sfeertje wist te scheppen, maar verder nogal droog en passieloos oogde. Wat mij betreft doet Reeves dan ook meer met het gegeven en bouwt deze film verder waar het origineel het wat liet afweten.

Visueel een hele stap vooruit. Zitten prachtige shots in, vaak geweldig gebruik van licht en kleur. Zeker de rode sneeuwscenes zijn prachtig gefilmd. Soundtrack is verder ook aardig, maar meer op het niveau van het origineel.

Toch vind het geheel nog wat leeg, duurt de film wat lang en zitten er iets teveel dode momenten in. Als drama blijft het wat saai, als horror wat te vluchtig (zwembad scene). De mix is wel oké en de film in z'n geheel ook wel sfeervol, maar écht boeien wil het niet echt.

Toch zeker een halve * meer voor de talrijke visuele plaatjes, best geslaagde remake van Reeves die het origineel weet te overtreffen. Volgende keer wel weer iets eigeners, want een remake een luttele 2 jaar na het origineel blijft wat lullig, maar verder weinig te klagen.

3.5*


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

puckb96 schreef:

Mij lijkt dit een superfilm. Ik verwacht zelf geen horror, een ruigere en meer volwassen versie van Twilight. Met natuurlijk Kodi Smit McPhee (ijzer sterke rol in the road), chloe moretz (wauwie, ja ik ben 14 hoor) en natuurlijk de excellente Richard Jenkins.

Probeer ook de Zweedse versie.

Ben trouwens ook benieuwt naar deze. Kijken wat Hit Gril Moretz doet als vampiermeisje.


avatar van puckb96

puckb96

  • 1849 berichten
  • 0 stemmen

sinterklaas schreef:

(quote)

Probeer ook de Zweedse versie.

Ben trouwens ook benieuwt naar deze. Kijken wat Hit Gril Moretz doet als vampiermeisje.

Zal ik zeker doen, maar ik wil ze niet allebei gelijk kijken want ik ben bang dat ik ze ga vergelijken.


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Onderhond schreef:

Visueel een hele stap vooruit.

Låt den Rätte Komma In vond jij niet indrukwekkend, visueel gezien Die film zit bomvol geniale sfeer shots.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87595 berichten
  • 12844 stemmen

Nee, vond die visueel wat te droog. Dan vind ik deze versie heel wat indrukwekkender.


avatar van Daphny.

Daphny.

  • 62 berichten
  • 53 stemmen

Ik vond deze film visueel ook al niet mooier. Let the Right One In zit vol met effecten, maar het is vaak zo subtiel gedaan dat het er niet heel erg uitspringt. Dat 'droge' heeft de regisseur bewust gedaan, en ik vind die aanpak heel goed werken. Door het er realistischer uit te laten zien maakt het veel meer indruk.

In Let Me In is de subtiliteit eruit gehaald, en het ziet er niet eens beter uit.


avatar van Cygor

Cygor

  • 206 berichten
  • 307 stemmen

Heb deze remake pas gezien en moet zeggen de de sublieme sfeer van het origineel nergens maar dan ook nergens gehaald werd. Acteurs waren oké maar ik kon niet aan ze wennen omdat de originele acteurs door mijn hoofd bleven spoken. Tegenover andere remakes is hij zo slecht nog niet, maar geef me toch liever maar het origineel


avatar van Pim1993

Pim1993

  • 657 berichten
  • 849 stemmen

Wat een prachtige film! Ik ben echt onder de indruk. Ik geloof dat die Chloë Moretz pas 14 is ofzo maar wat een talent ongelooflijk.

4,5*


avatar van tboezem

tboezem

  • 194 berichten
  • 549 stemmen

Zeer sterk! Normaal niet echt mijn type film, maar vond het onderwerp hier wel heel mooi weergegeven. En het ontzettend goede acteerwerk van vooral de jonge acteurs een actrice helpen zeker ook. Vooral Cloe Moretz, die ik in Kick-Ass al super goed vond, speelt hier weer lekker overtuigend.

Enige minpunt: had liever gezien dat het proces van ontdekken wat er met Abby aan de hand is wat meer geleidelijk zou gaan, om meer de spanning op te bouwen zowel voor de kijker als voor Owen zelf. Ging nu ineens wel heel snel en makkelijk, en Owen vond het allemaal wel best.

Verder absoluut een goede thriller, zeker een aanrader.


avatar van Davidus

Davidus

  • 648 berichten
  • 947 stemmen

Matige film, kon me niet boeien. Niet spannend, en horror..., nou ja.

Vond het eigenlijk meer een kinderfilm.


avatar van Don_Rubens

Don_Rubens

  • 180 berichten
  • 1589 stemmen

horror kun je het inderdaad niet noemen. het is wel een goede drama film. Ik zelf had gehoopt op iets meer spanning en horror. Maar desondanks toch prima vermaakt.


avatar van bollebudje

bollebudje

  • 12 berichten
  • 282 stemmen

Ben normaal ook niet zoeen liefhebber van dit soort sappige films,maar deze heeft me toch echt wel verbaasd.Niet alleen maar een spannende horror achtige film maar ook echt een verhaal over een ontluikende liefde tussen 2 jonge kinderen.Prachtig allemaal gemaakt.Perfecte acteurs.

Petje af voor deze topper!!


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11908 berichten
  • 5310 stemmen

Heb je ook het origineel Let the Right One In gezien? Die is nog net even wat beter.


avatar van tal1b

tal1b

  • 2596 berichten
  • 2329 stemmen

toch vond ik deze remake beter dan het origineel. de kill scenes / effects waren beter.

Onderhond schreef:

Nee, vond die visueel wat te droog. Dan vind ik deze versie heel wat indrukwekkender.

mee eens


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11908 berichten
  • 5310 stemmen

Herzien.

Het goede is: Matt Reeves steelt genoeg van het origineel om het idee van die film intact te houden, maar maakt zich ook genoeg eigen. De wat overbodige plotlijntjes rond de buren in het origineel zijn verdwenen, de eindscene is iets minder heftig en het prachtige moment met het exterieur van het ziekenhuis is wat subtieler. Niet alles in dit rijtje vind ik even geslaagd, maar het gaat me nog steeds om die balans, en die is dik in orde. En Chloe Moretz... het moet de allermooiste vijftien jarige zijn.

4,0*


avatar van De_Hollander

De_Hollander

  • 348 berichten
  • 372 stemmen

Grote tegenvaller, zeer saai en helemaal niet eng, meer een drama dan een horror.


avatar van puckb96

puckb96

  • 1849 berichten
  • 0 stemmen

De_Hollander schreef:

Grote tegenvaller, zeer saai en helemaal niet eng, meer een drama dan een horror.

Dat is ook de bedoeling.


avatar van Thelma69

Thelma69

  • 8 berichten
  • 163 stemmen

had hier veel meer van verwacht, maar ik vond het een zeer langzame film, tegen het irritante aan. Ook wat muziek betreft.

Zeker goed geacteerd, maar het kon mij na een uur niet meer boeien.

Ik heb het origineel, of Zweedse versie of het boek niet gezien/gelezen. Na deze film heb ik er ook geen behoefte aan.

Heel jammer, want er zaten zeker goede scenes in en ook het acteerwerk was heel goed.


avatar van vcrrr

vcrrr

  • 205 berichten
  • 855 stemmen

Dit is een fraaie film zonder meer, echter, ik vind het erg jammer dat het, zoals al eerder geschreven, een 1 op 1 kopie lijkt van de eerste originele verfilming van John Ajvide Lindqvist's boek "Låt den rätte komma in". Ik had anders verwacht! Als Låt den rätte komma in NIET bestaan zou hebben, zou mijn beoordeling voor deze film hoger zijn uitgevallen. Nu mist deze originaliteit. Ik wil nog wel even het prima acteerwerk van de jonge acteurs benoemen trouwens!


avatar van Pete_033

Pete_033

  • 606 berichten
  • 952 stemmen

Een mooi opgebouwd drama met hier en daar wat horror. 2 van de beste acteurs van hun generatie. Mooie soundtrack.

De schoolscènes waren hard en bruut maar als je het nieuws van tegenwoordig volgt is het (helaas) niet ongeloofwaardig.

De horrorscènes waren kort en krachtig en niet voluit in beeld gebracht met cgi waardoor het er meestal nepper uitgaat zien. In deze film werkt het perfect. Het is soms ook ‘enger’ dat als je weet dat er wat gruwelijks gebeurt maar je ziet het niet.

Minpuntje: de oude man gooide een bijtend goedje over zijn gezicht in de auto maar volgens mij kon hij later in het ziekenhuis nog wel gewoon zien. Klopt niet helemaal.
Tevens had de relatie tussen moeder en zoon wel wat beter kunnen worden uitgewerkt. Waar was de moeder iedere keer? Aan het werk of in de kerk?

Ik heb de originele Zweedse versie nog niet gezien maar volgens mij is die de moeite van het kijken wel waard


avatar van Undertraxx

Undertraxx

  • 40 berichten
  • 435 stemmen

Wat een tegenvaller. In de bioscoop gaan kijken met hoge verwachtingen, maar wat sloeg dit tegen!. Ik vond de film helemaal niet eng( wat misschien niet de bedoeling was), en zeer langdradig. Ik hou wel van horror of thriller, maar ik denk dat dit gewoon niet mijn soort film was.


avatar van jerry r

jerry r

  • 519 berichten
  • 302 stemmen

Ik heb het Zweedse origineel( Let The Right One In) gezien.

die vond ik wel goed deze moet ik nog kijken


avatar van Reinoir

Reinoir

  • 682 berichten
  • 449 stemmen

Onderhond schreef:

Nee, vond die visueel wat te droog. Dan vind ik deze versie heel wat indrukwekkender.

Vind ik onzin, vorige was misschien wat rauwer, maar daarom ook puur en mooier.

De cgi uit de vorige film kan ik me niet heel goed voor de geest halen maar vond het in deze film wat ongeloofwaardig overkomen. Ook moest reeves de wat naargeestigere scene's expressiever aanpakken, vond dat zo overbodig, had totaal geen toegevoegde waarde. Het was gewoon wat Amerikaanser ofzo, net wat degelijker zodat de gemiddelde kijker het wel leuk vind. Ik vond de relatie tussen zowel Owen en Abby als Owen en de pestkoppen minder kracht hebben dan het orgineel. Mja, toch nog wel vermaakt.