• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.505 films
  • 12.241 series
  • 34.027 seizoenen
  • 647.800 acteurs
  • 199.139 gebruikers
  • 9.379.636 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Fighter (2010)

Biografie / Sport | 116 minuten
3,66 2.210 stemmen

Genre: Biografie / Sport

Speelduur: 116 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: David O. Russell

Met onder meer: Mark Wahlberg, Christian Bale en Amy Adams

IMDb beoordeling: 7,8 (405.732)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 24 maart 2011

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Fighter

"Every dream deserves a fighting chance."

'The Fighter' vertelt het verhaal van "Irish" Mickey Ward (Mark Wahlberg), een vechter uit Lowell, Massachusetts die op het punt staat zijn handschoenen in de ring te gooien, als zijn halfbroer, voormalig bokser Dicky Eklund (Christian Bale), na een gevangenisstraf weer in zijn leven komt. Om weer met zichzelf in het reine te komen, helpt hij zijn halfbroertje door hem te trainen voor de kampioenschappen in de lichtgewichtcategorie.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Dicky Eklund

Charlene Fleming

Alice Ward

Mickey O'Keefe

George Ward

"Little Alice" Eklund

Cathy "Pork" Eklund

Cindy "Tar" Eklund

Donna Eklund Jaynes

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Lestat

Lestat

  • 49 berichten
  • 341 stemmen

schitterende bale weer ,prachtige boksfilm, op t einde kreeg ik zelfs rocky IV flashbacks

topper deze film vergelijking met rocky is trouwens bedoeld op t gevecht, de acteerprestaties in deze film zijn 100 keer beter dan rocky


avatar van PhongForce

PhongForce

  • 107 berichten
  • 0 stemmen

Acteerprestaties misschien wel beter maar je vind Rocky toch niet slechter dan The Fighter?!

Rocky deel 1 hebben we het over he ! dus geen Mr. T onzin


avatar van fappie

fappie

  • 2688 berichten
  • 2005 stemmen

Bale


avatar van SaNDuTjE

SaNDuTjE

  • 1434 berichten
  • 3243 stemmen

Helaas een behoorlijke tegenvaller, maar gelukkig weet Bale de film te redden.

Op overduidelijke wijze wordt het klassenverschil in acteertalent duidelijk tussen Wahlberg en Bale. Waar Bale zowel mentaal en vooral fysiek alles uit de kast haalt, speelt Wahlberg zoals zo vaak de brave en emotieloze jongen die mij niet wist te overtuigen. Bale draagt de film overduidelijk en is het een waar genot om hem te zien spelen. Hij weet een zowel tragisch als sympathiek en komische als emotionele rol neer te zetten die, net als zijn zussen, de film kleur geeft en luchtig houdt.

De film zelf vond ik niet bijster interessant en verloopt het verhaal erg voorspelbaar, ondanks dat het op feiten is gebaseerd. Daarnaast zijn de boksscènes niet echt spannend te noemen en op een bepaalde wijze gefilmd waardoor het je niet in het gevecht gesleurd wordt. Wahlberg heeft hier overigens ook een aandeel in door niet als een echte bokser over te komen wat het allemaal wat rommelig en ongeloofwaardig maakt.

Nee, The Fighter kom me niet echt boeien. Alleen Bale haalt een ruime voldoende met z'n formidabele rol en om die reden een aanrader. Voor de rest een teleurstelling.

3*


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12855 stemmen

Echt een ridicule trailer gezien in de bioscoop. Het is eigenlijk meer een korte samenvatting, die zowat alle belangrijke momenten laat zien en het verhaal toch voor het laatste gevecht volledig uit de doeken doet. Er gebeurt al zo weinig in deze film, na de trailer is het helemaal zinloos om er nog echt voor te gaan zitten.


avatar van pomelo7

pomelo7

  • 55 berichten
  • 2148 stemmen

eduard schreef:

Ik had Bale helemaal niet herkend tot midden in de film. Wat zag die er slecht uit maar speelde zijn rol in deze shit film overtuigend. De boks fragmenten waren om te huilen zo slechts een beetje geaai. Zonde van mijn tijd en zeker niet meer dan 1 ster waard. Met moeite uitgekeken.

Ik kan het begrijpen als ik jou beoordelingen van andere films zie


avatar van tis wat

tis wat

  • 22 berichten
  • 79 stemmen

absolute topfilm naar mijn mening

Vooral Christian Bale was fantastisch


avatar van bassekke

bassekke

  • 9 berichten
  • 10 stemmen

Dik voor elkaar film !

Waargebeurd ,

De box broertjes deden het erg goed !

ik snapte alleen niet dat al die half/echte zussen contstant op een grote kluit in de huiskamer zaten , hadden die geen vriendje of werk ofzo ? beetje onrealistisch


avatar van Leo1954

Leo1954

  • 2073 berichten
  • 2565 stemmen

Lekkere film, begon direct al sterk als sociaal drama en blijft spannend. De familie was prachtig neergezet, zelfs grappig met al die zussen. Mark Wahlberg als Micky Ward speelde niet slecht, maar vond m gewoon verkeerd gecast, te oud voor een 31 jarige boxer. Het doet er allemaal niet zo veel toe, ik heb me uitstekend vermaakt.


avatar van TimZor

TimZor

  • 528 berichten
  • 407 stemmen

Leo1954 schreef:

Lekkere film, begon direct al sterk als sociaal drama en blijft spannend. De familie was prachtig neergezet, zelfs grappig met al die zussen. Mark Wahlberg als Micky Ward speelde niet slecht, maar vond m gewoon verkeerd gecast, te oud voor een 31 jarige boxer. Het doet er allemaal niet zo veel toe, ik heb me uitstekend vermaakt.

Goed beschreven ! En daarnaast vondt ik Bale trouwens GENIAAL !

Ik geef een 4*


avatar van Charmbracelet

Charmbracelet

  • 49 berichten
  • 130 stemmen

Helemaal mee eens, Bale applaus! En Wahlberg goed maar gaaap.

Die zussen..... ROFL.

Onwijs genoten van deze sneak preview!


avatar van Jeroen87

Jeroen87

  • 70 berichten
  • 320 stemmen

Was goede film voor de Sneak, waar ik in eerste instantie een beetje van uitgaan was dat het "Rocky" gehalte hoog zou liggen. Dit was helemaal niet het geval, en er zat een sterk verhaal achter. Voor mij had er iets meer gebokst mogen worden, maar buiten dat zeker zijn punten waard.


avatar van mandy7

mandy7

  • 487 berichten
  • 305 stemmen

Prachtfilm. Met onverwacht ook geweldige humor.

Ik zeg onverwacht omdat oscar-genomineerde films over het algemeen niet van humor overlopen.

Die bijrol oscars zijn 100% terecht!


avatar van cor1946

cor1946

  • 1182 berichten
  • 1604 stemmen

Goede boksfilm met goed acteurs werk. Mark en Christian spelen uitstekend.


avatar van Cleanshot

Cleanshot

  • 657 berichten
  • 1330 stemmen

Ik keek de film bijna als een documentaire. Cristian Bale speelde zijn character ijzersterk. Wahlberg speelde zichzelf, plain en simple straatschoffie.

Iedereen die bij Wahlberg meer dan 4 emoties in deze en zijn andere films heeft gezien die moet wel verliefd en dus blind zijn.

Leuke beschrijvende film en ook enigszins interessant maar niet echt boeiend.


avatar van snake va

snake va

  • 39 berichten
  • 49 stemmen

Vond het een erg leuke en vermakelijke film.

Christian zet zijn rol geweldig neer, en zelfs vind ik Mark zijn rol goed neerzet. Het is nou eenmaal geen topacteur, maar met zijn kunde zet hij deze rol gewoon goed en stabiel neer.

Ook de familie wordt goed neergezet.

Al met al een hele vermakelijke en ook wel goede film gezien.


avatar van Robr6

Robr6

  • 22 berichten
  • 50 stemmen

Wat is bale een geniale acteur!!! Uitstekende film hoor


avatar van puckb96

puckb96

  • 1849 berichten
  • 0 stemmen

Lijkt me een goede film. Whalberg en Bane zijn sowieso goede acteurs dus ik verwacht een mooi meesterwerkje


avatar van SaNDuTjE

SaNDuTjE

  • 1434 berichten
  • 3243 stemmen

Wahlberg heeft mijn verwachtingen als matig acteur wederom meer dan waar gemaakt. Zonder Bale was dit naar mijn mening een nietszeggende film geworden.


avatar van Resurrection

Resurrection

  • 104 berichten
  • 0 stemmen

Als boksfan een leuke film, maar de hoofdmoot is toch het familiegebeuren. Je krijgt er toch een dubbel gevoel bij het kijken, aan de ene kant zorgt de sterke familieband ervoor dat ze elkaar nooit opgeven en aan de andere kant kan het je ook de afgrond insleuren.

Zoals vele al hadden opgemerkt, is de acteerprestatie van de heer Bale fantastisch en ook de Oscar voor Melissa Leo is meer dan terecht; speelde erg knap. Maar ik wil de rol van O'Keefe niet onvermeld laten, hij speelt namelijk zichzelf en dat is opvallend want hij heeft verre van een kleine rol, zeer knap gedaan dus voor iemand die geen acteur is. Je kan daaraan ook merken dat het met liefde is gemaakt; Wahlberg heeft lang met dit project moeten zeulen geloof ik en Bale kreeg "maar" 250.000 dollar voor de film.

Verder grappig dat twee uitspraken van de commentator bij de laatste wedstrijd zijn 'gejat' van het eerste Ward-Gatti gevecht (dat later in zijn carriere plaatsvond).


avatar van VforVictor

VforVictor

  • 508 berichten
  • 561 stemmen

Aardige film. Vond vooral Bale wel goed acteren, Wahlberg was wat minder, hij kwam nog emotieloos en apatisch over. Maar de film bleef boeien van begin tot eind, 3,5 ster


avatar van Albus Dumbledore

Albus Dumbledore

  • 2041 berichten
  • 884 stemmen

Geen heel bijzondere film, ondanks de oscarnominatie voor "Beste Film". Christian Bale, daarintegen, heeft zijn oscar meer dan verdiend en ook de rest van de cast speelde erg sterk. Het verhaal sprak me alleen niet zo aan.

3,5 sterren


avatar van Resurrection

Resurrection

  • 104 berichten
  • 0 stemmen

Kun je nagaan dat ook Matt Damon op een gegeven moment zicht had op de rol van Bale. Dat zou wel een behoorlijk saaie film hebben opgeleverd.


avatar van Leo1954

Leo1954

  • 2073 berichten
  • 2565 stemmen

Resurrection schreef:

Kun je nagaan dat ook Matt Damon op een gegeven moment zicht had op de rol van Bale. Dat zou wel een behoorlijk saaie film hebben opgeleverd.

Ik vermoed dat de regisseur een grote rol had in het laten presteren van zijn acteurs en Matt Damon kan zo'n beetje alles. Ik zie hem ook niet direct de rol van Dicky Eklund vervullen, maar saai is wel het laatste wat Matt Damon is. Christian Bale speelde zonder meer uitstekend, maar het was dan ook wel een dankbare rol om te spelen. Het is voor een groot deel de regisseur die bepaald hoe er gespeeld wordt.


avatar van skidzo

skidzo

  • 16 berichten
  • 68 stemmen

Slecht begin, duurd even voor dat de film film leuk word. Nahja leuk is een groot woord, meer een wegkijk film. Gedeeltelijk als docu gefilmt maar slecht op gezet. Wel leuk verhaal maar had beter gefilmt kunnen worden. Hoofdrol spelers acteren wel super!! Dat is dan wel een plus puntje aan deze film. Als je geen betere film hebt kijken.


avatar van Dope2Infinity

Dope2Infinity

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

Redelijke film, had wel wat meer verwacht na al die oscarnominaties.

Gaat toch meer over de familieband dan over het boksen, want de boksscenes zijn echt heel zwak. Wahlberg kan niet overtuigen met zijn spel en ook niet in de ring. De boksscenes zijn niet mooi in beeld gebracht en worden ook nergens spannend.

Bale zet wel een goede rol neer als een crackjunk, al kwam hij op mij soms meer over als geestelijk gehandicapt, maar toch wel een verdiende oscar voor die man.

Die zussen waren trouwens wel echt heel eng, als je daarmee in een huis woont ga je vanzelf aan de crack.


avatar van Jabba

Jabba

  • 41 berichten
  • 50 stemmen

Schitterende rol van Bale. Erg vermakelijke film.


avatar van Vito Corleone

Vito Corleone

  • 198 berichten
  • 0 stemmen

Bale was fantastisch, Whalberg heb ik nooit geloofd. Prima film verder.


avatar van Hectometerpaal

Hectometerpaal

  • 722 berichten
  • 964 stemmen

Het doet me veel plezier Bale wederom te zien schitteren in een film.

Ik was na het hese gefluister (in Batman) van onze held in een zwarte maillot wel bang dat het over was met de genialiteit. Zeker na het zien van Terminator Salvation.

Deze flick plaatst hem weer op een voetstuk.


avatar van BonJovi

BonJovi

  • 26 berichten
  • 36 stemmen

goede film. mooi acteerwerk van Bale en Whalberg. Ergerde me alleen scheel aan de zussen (thuis op de bank). Maar heb verder genoten van deze boksfilm 4*