• 15.787 nieuwsartikelen
  • 178.147 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.201 acteurs
  • 199.051 gebruikers
  • 9.373.905 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Women (1939)

Komedie | 131 minuten
3,29 71 stemmen

Genre: Komedie

Speelduur: 131 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: George Cukor

Met onder meer: Norma Shearer, Joan Crawford en Rosalind Russell

IMDb beoordeling: 7,7 (15.967)

Gesproken taal: Engels en Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Women

"It's all about men!"

Als Mary Haines (Shearer) kan doen alsof ze niets weet van de verhouding van haar echtgenoot met Crystal Allen (Crawford), een parfumverkoopster in een warenhuis, heeft ze een goede kans om haar huwelijk te redden. Haar vriendinnen nemen haar mee naar Reno. In de trein ontmoet ze de gravin DeLave, die voor de vierde keer gaat trouwen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van speedy23

speedy23

  • 18945 berichten
  • 14043 stemmen

Het eigenaardige aan deze film is dat de volledige cast enkel en alleen uit vrouwen bestaat, wat een hele prestatie is, zeker in 1939...


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8427 stemmen

Drama-komedie over de broze vriendschap onder een aantal, erg welstellende, frivole en snobistische vrouwen.

De gretigheid waarbij het ongeluk van een "vriendin" wordt aangewend om zich te verkneukelen wordt hier dik uitgesmeerd in een film waarbij het voortdurend oppervlakkig, maar vaak stekelig, getater van de vrouwen alles overheerst en waarbij overacting voortdurend aan bod komt.

Vond het al bij geforceerd en soms burlesk.


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Ai, potdikkie, dit is echt een nare film. De cast bestaat geheel uit vrouwen, op zich niet verkeerd he, maar wel als het hysterische, strontvervelende types zijn. De film draait om Norma Shearer, wiens man van haar wil scheiden. Het wordt heel dramatisch allemaal met allerlei vrouwen die zich drmee bemoeien. Enige lichtpuntje is een kunstzinnig modieus tussenstukje, geschoten in vette Technicolor-kleuren. Regisseur George Cukor vond achteraf dit niet zo geslaagd en wou het zelfs uit de film halen. Wat een idioot!


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Verfilmd succesvol toneelstuk over “wie doet het met wie” in de high society van New York en de bijbehorende roddels. Ook de roddelaars laten zich ondertussen niet onbetuigd.

De cast telt de crème de la crème van de Hollywood actrices van vlak voor de oorlog. Er doen alleen maar vrouwen mee. Een van de weinige kansen om de toenmalige MGM-ster Norma Shearer aan het werk te zien. Ze doet het heel goed, maar de ster van deze film is ongetwijfeld Rosalind Russell, die met haar mitrailleur-monologen iedereen omver blaast; het begin van een succesvolle carrière als comédienne.

Geen dijenkletser, maar niettemin erg leuk.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11078 stemmen

Uitstekende film waarin een vrouw er via haar vriendinnen achter komt dat haar man een affaire heeft. Vooral tijdens de tweede helft wat dik aangezet, maar desondanks een mooi tijdsbeeld. En ook al wordt er flink wat geroddeld, de film bevat genoeg scherpe dialogen. De cast bestaat geheel uit vrouwen. De remake kun je beter links laten liggen.


avatar van clubsport

clubsport

  • 3830 berichten
  • 6952 stemmen

Movsin schreef:

De gretigheid waarbij het ongeluk van een "vriendin" wordt aangewend om zich te verkneukelen wordt hier dik uitgesmeerd in een film waarbij het voortdurend oppervlakkig, maar vaak stekelig, getater van de vrouwen alles overheerst en waarbij overacting voortdurend aan bod komt.

Vond het al bij geforceerd en soms burlesk.

Kan mij hier wel redelijk in vinden , de roddel en achterklap van notabene haar vriendinnen is erg dom en bewijst naar mijn idee ook dat vrouwen er soms onderling op uit zijn om een relatie van een vriendin te saboteren alleen uit eigenbelang .

De enige wijze rationele adviezen komen van haar moeder :

This girl probably means no more to him than that dress means to you , he doesn't love the girl if he did you would have felt it yourself long ago , don't confide in your girlfriends .

Maar natuurlijk slaat ze al haar moeders adviezen in de wind .

De actrices doen het wel allemaal aardig , overacting ? mischien maar slecht doen ze het niet

Voor de rest zijn de texten oppervlakkig , dom , vol man bashing , en doordrenkt met narcisme , het is heel herkenbaar geschreven door vrouwen wat dat betreft .

Waarom moeten mannen trouwens altijd de grond in worden geboord als de cast door vrouwen wordt gedomineerd ? andersom gebeurd het nooit .

Dat deze film zijn tijd ver vooruit was is duidelijk , vanuit mijn perspectief is dat zeker niet positief bedoeld .


avatar van Flavio

Flavio

  • 4896 berichten
  • 5229 stemmen

Toch wel leuker dan verwacht, na enkele mindere Cukor-films te hebben gezien waren mijn verwachtingen niet al te hoog. Natuurlijk is het een aardige gimmick dat in de hele film heen enkele man te zien of te horen is, maar zoals iemand anders al opmerkt, het gaat vrijwel alleen maar over mannen. De film toont ook de clash tussen de generaties als de oude moeder verzucht dat het vroeger, toen vrouwen zelf nog niet konden scheiden, alles beter was. Dat zij als wijze uil wordt gepresenteerd bij de openingscredits doet vermoeden dat Cukor zich daar wel in kon vinden. De moraal is dan ook van het type stand by your man ook al gaat hij vreemd.

Veel topactrices uit die tijd, waarvan Rosalind Russell en Paulette Goddard het leukst waren. Crawford is een heerlijke bitch maar heeft wat weinig screentijd. Hoofdrolspeler Shearer, die ik tot vandaag alleen als 'stomme' actrice kende, deed wat ze kon, maar het loont nou eenmaal minder om een lief hertje te spelen dan een panter of een kat. Het allerlaatste shot is wel een beetje jammer.