- Home
- Films
- Beyond a Reasonable Doubt
- Filtered
Genre: Drama / Mystery
Speelduur: 105 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Peter Hyams
Met onder meer: Jesse Metcalfe, Michael Douglas en Amber Tamblyn
IMDb beoordeling:
5,8 (14.475)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Beyond a Reasonable Doubt
"Why would a man frame himself... for murder?"
Om de relativiteit van het rechtsapparaat aan te tonen, beschuldigt een journalist zichzelf van een misdaad. Hij fabriceert daar toe allerhande bewijzen. Zijn collega is de enige die beschikt over de tegenbewijzen, maar als die omkomt in een verkeersongeval wordt hij ter dood veroordeeld.
Externe links
Acteurs en actrices
C.J. Nicholas
Ella Crystal
Mark Hunter
Corey Finley
Ben Nickerson
Lieutenant Merchant
Martin Weldon
Gary Spota
Judge Sheppard
Taieesha
Video's en trailers
Reviews & comments
mrwhite
-
- 1521 berichten
- 3499 stemmen
tja ik had een beetje de indruk dat ik naar een tv-film aan het kijken was.
deze film heeft niet echt aan de verwachtingen voldaan vindt ik.het is allemaal veel te simpel en niet echt spannend.
arie-lex
-
- 92 berichten
- 204 stemmen
Goed verhaal komt een beetje traag op gang maar zeker de moeite om daar het eerste gedeelte doorheen te prikken. De 2e helft van de film had me helemaal te pakken.
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7279 stemmen
Douglas en de remakes.
Voor de hand ligt een teleurstelling, al geef ik direct toe dat ik van deze nog niet het origineel heb gezien.
Het zijn voornamelijk hapklare brokken in deze voorspelbare thriller. En dat geeft niks, ware het niet dat daardoor de 'twist' ook voor mensen zonder glazen bol, goed te doen is.
We hebben het allemaal al 100x eerder gezien, maar het vermaakt wel. Niet gek en af en toe zelfs een klein beetje spannend. Die andere remake was i.i.g. iets beter.
Goed.
Lau1986
-
- 103 berichten
- 980 stemmen
Ik vond dit een goede film. Met sterk acteer werk, vooral van Amber Tamblyn, die naarmate de film vorderde steeds beter werd, maar ook Jesse die de reporter speelde vond ik het zeer goed doen.
Er zaten wel wat minder geloofwaardige dingen in, zoals de dvd die opgeborgen was en even snel gehaald moest worden. Verder zat er zeker wel voldoende spanning in deze film. Het was de hele tijd komt het nou goed of niet?
Het einde was verrassend en die gaf ook wel een beetje een nare smaak, ik had hem iig niet verwacht.
DiKKe_OsCaR
-
- 406 berichten
- 2034 stemmen
Een echte tv-film, die behoorlijk B-film aandoet. Het leek wel alsof deze film in de jaren 80 was gefilmd.
Gedurende de hele film was er enige spanning, maar helaas had ik al vrij snel door hoe het einde zou gaan worden, en nee: ik kende het origineel niet... Ik had verwacht dat het een open einde zou worden waarbij de kijker onzeker werd gelaten over of hij de moord wellicht toch wel had gepleegd, maar helaas.. Het wordt volledig uitgekauwd
Tijdens het kijken van de film was ik wel tevreden, maar als ik nu terugkijk begin ik hem steeds minder te waarderen.. Toch laat ik de 3 sterretjes (kleintjes) nog even staan.
John Lee Hooker
-
- 14934 berichten
- 1625 stemmen
Redelijk rechtbankje.
Best leuk plot: een journalist die erachter komt dat de aanklager in de zaal corrupt is en al zeventien onschuldige mensen heeft veroordeeld. Wel jammer dat de nodige clichés weer op komen dagen, voornamelijk veroorzaakt door Ella.
Michael Douglas past als gegoten in deze rol, het is echt zo'n stiekem ventje.
Ik vond het vrij verassend dat Corey Finley (zonder d) inclusief het bewijsmateriaal opeens opgeblazen werd. In de planning stond om Hunter de grond in te boren maar dat werd allemaal tegengehouden door die stugge Lawrence Beron. Ook het getreiter op Ella in de parkeergarage was best spannend, ook al weet je dat een vrouw het waarschijnlijk wel overleeft.
Het ging te snel toen C.J. vrijgesproken werd en Hunter veroordeeld werd, totaal niet soepel verwerkt.
Het einde mocht van mij wel iets anders lopen. Beetje jammer dat één foto het alsnog verpest voor C.J., terwijl hij toch een grote prestatie heeft bereikt.
Op mijn dvd-hoes staat dat de speelduur 78 minuten is, beetje vreemd trouwens.
Niet hoogstaand, maar kijkt wel lekker weg.
zxstyle
-
- 274 berichten
- 499 stemmen
Bijzonder originele misdaadfilm met maar een mogelijke uitkomst.
Ga geen relatie aan met de openbare aanklager...
Ondanks enkele A-acteurs, voelde het geheel aan als een B-film.
En dat is zonde, want het plot is goed en het acteerwerk komt ook overtuigend over.
Desondanks zitten er toch nog enkele haastpuntjes die beter hadden gekund.
Het einde was best origineel maar kwam totaal uit het niets, waardoor je een vreemde nasmaak aan de film over houdt.
Filmkriebel
-
- 9966 berichten
- 4653 stemmen
Het scenario is wel heel leuk bedacht, kent goede twists, en je hoopt dan net iets meer te krijgen dan een rechtbank-thriller van TV niveau. Beide hoofdacteurs spetteren niet van het scherm en kunnen de film niet op een hoger niveau brengen. Dat doet Michael Douglas wel, ongelooflijk charismatisch als altijd en die als enige nog wat kleur kan geven aan deze verder zielloze adaptatie. Zelfs met zo'n matig acteerwerk slaagt de film nog wel om interesse op te wekken, en dat is met dank aan het sterke script waarover regisseur Hyams beschikte. Ik hoop hiermee dat ze binnen enkele jaren deze film opnieuw eens onder de hand nemen...
Decec
-
- 6743 berichten
- 8586 stemmen
Een goede misdaad/drama/mysterie/thriller film...
Spannend verhaal...
Prima acteerwerk...
Bekende acteurs Jesse Metcalfe en Michael Douglas...
Perfect achtergrond geluid/muziek
(Dolby Digital)...
Mooi HD kwaliteit...
Deze commerciële zender RTL 5 heeft altijd tussendoor reclame,
waardeloos...
flaphead
-
- 849 berichten
- 978 stemmen
de film haalt er niet uit wat eruit te halen viel, zonde. het verhaal is sterk genoeg om er een krachtige dramathriller van te maken.
soms lijkt het alsof er een paar stappen overslagen, terwijl een volgende keer iets onnodig uitgelegd wordt. zo kreeg ik wel een erg deus ex machina gevoel bij de (toch al dramatische) parkeergaragescene, waar de zwarte agent ineens opdook, waarna in de volgende CJ al vrij was. en bij de eindtwist waren de nagels vanaf de foto ook al duidelijk, aangezien we de video al een paar gezien hadden. dat maakt het gevoel van de film er niet sterker op. net als de teveel aangedikte verplichte romance. acteerwerk is niet heel super, soms zelfs beetje ergelijk. de eindtwist maakt ook niet de impact zoals die bedoeld zou zijn.
kortom, het voelt allemaal een beetje als net niet, zeker omdat er op zich best een sterk script ligt.
Lienos
-
- 48 berichten
- 0 stemmen
Spannend.Origineel (hoewel het een remake is). Met "spannende cliches".
Inderdaad: de film had iets langer mogen duren. Vooral het abrupte einde had wel anders gekund vind ik.
lars-pixar
-
- 1460 berichten
- 3947 stemmen
Het verhaal is goed bedacht en de uitwerking daarvan is wel goed verwerkt tot een vermakelijk geheel. Persoonlijk vond ik onder andere de rechtbank scene nog best spannend, ik denk dat dit meer komt door de spanning die op dat moment wel wist te snijden.
Naar mijn idee maakte het laatste half uur wel een hoop goed, daar kwam de film ook meer tot zijn recht met een paar mysterieuze momenten.
De casting en het acteerwerk was redelijk, waar Michael Douglas wel boven uit kwam tot goed acteerwerk, ik geloof wel in die man!
Verder was het voor een Peter Hyams film nog best een goede film, daarna kwam Hyams nog recent aan met een nieuwe Van Damme film, wat ook ongeveer overeenkomt met deze film in de categorie van redelijk/vermakelijk.
3,0*
scorsese
-
- 13165 berichten
- 11078 stemmen
Aardige film waarin een journalist een foute advocaat erbij wil lappen door zich voor te doen als verdachte. Een onderhoudend plot dat leuk in elkaar zit, maar hier en daar wel wat ongeloofwaardig wordt gebracht. Michael Douglas is goed gecast, iets wat niet gezegd kan worden van de twee andere hoofdrolspelers.
K. V.
-
- 4363 berichten
- 3768 stemmen
Dit was nog een aangename verrassing. 'k wist niet echt wat te verwachten, maar vond het een meeslepende film. De film bevat ook een aantal wendingen die toch wel verrassend waren.
Ook de cast was wel goed op dreef.
Verder zag de film er goed uit en was de speelduur goed, niet te lang en niet te kort.
'k vond het toch wel een aanrader.
SmackItUp
-
- 3505 berichten
- 2627 stemmen
Flink wat onwaarschijnlijkheden en gaten in het plot. Het einde is ook wat vergezocht. Toch heb ik me best aardig vermaakt.
Onderhond
-
- 87595 berichten
- 12846 stemmen
Matig.
Ken het origineel niet, wist niet eens dat dit een remake was. Als het origineel echter hetzelfde lame einde kent dan hadden ze beter een andere film geremaked. Voelt aan alsof men nog 10 minuten film over had, het verhaal plots op was en men in aller ijl nog wat bij moest verzinnen.
Verder wel een oké filmpje, maar je moet er ook wel een beetje zin in hebben. Het is eerder solide dan goed, maar het verhaaltje amuseert wel en de acteurs zijn ook niet heel vervelend. Beetje slow-moving soms en de film passeert echt alle stationnetjes, maar de zaak is op zich interessant genoeg.
Gebeurt me zelden dat een twist mij zo irriteert, maar hier vond ik het zo bij de haren gegrepen + het haalt het solide karakter van al wat ervoor kwam uiteruit. Onnodig en jammer, maar hoort ook wel een beetje bij de tijd waarin hij uitgebracht werd.
2.5*
IH88
-
- 9733 berichten
- 3185 stemmen
Beyond a Reasonable Doubt
Aardig. De film heeft wat mankementen en onlogische plotontwikkelingen, maar het uitgangspunt van Beyond a Reasonable Doubt is interessant, en eigenlijk wil je gewoon weten hoe C.J. uit een uitzichtloze situatie weet te komen. Het grootste probleem van de film is dat Metcalfe echt een waardeloze hoofdrolspeler is, en dat het op het laatst een hele foute politiethriller wordt. Douglas heeft een te kleine rol maar is wel goed op dreef, en Tamblyn is ook sterk. Visueel was het erg matig, en er zit een twist in die eigenlijk het hele verhaal onderuit haalt. Maar ach, C.J. is zo'n onuitstaanbaar personage dat je het hem wel toewenst.
des1
-
- 1737 berichten
- 993 stemmen
Hyams is een ervaren regisseur, maar dit voelt aan als een routineklus met een outdated manier van regie, zoals die dialoogloze tussenstukjes die het verhaal aan elkaar moeten rijgen in het begin. Hoofdrolspeler komt niet geloofwaardig over, is niet het type journalistieke fret, maar meer een ijshockeyspeler tiep. Best wel zonde want de premisse van de film is de moeite waard. Ik neem aan dat al het geld is gaan zitten in het huren van Michael Douglas. Film is vreselijk neergesabeld. Kostte 25 miljoen om te maken, haalde nog geen 4 miljoen binnen aan kaartverkoop. Reken maar dat het niet zo eenvoudig is om iemand veroordeeld te krijgen zoals in de film gesuggereerd wordt. Maar van de deliberaties van de jury t.a.v. een reasonable doubt krijg je niks te zien of te horen. De surprise ending komt als margarine na de vis. Magere 2,5 ster.
Peter Pan
-
- 278 berichten
- 660 stemmen
En weer is het gebeurd, alleen nu onverwachts, doordat de film al zo'n 12 jaar oud was. De hint van "ik ken deze film helemaal niet" kwam wel voorbij, maar ondanks dat er dus toch weer ingetrapt....
Met grote letters en centraal bovenaan:
"MICHAEL DOUGLAS"
Maar dit is net als bij o.a Bruce Willis en Mel Gibson (alleen 10 jaar eerder), geen film met Michael Douglas als hoofdrolspeler, maar een film waarin hij "meespeelt"....
De film start even met Douglas om vervolgens verder te gaan met C.J. en z'n iets wat klungelige maat Finley, die een soort van komische noot moet brengen wat totaal niet passend is. Hierdoor is de spanning al direct verdwenen.
Wel is het verhaal van de film erg interessant en het zou zomaar een topper kunnen zijn, maar het is jammer genoeg erg matig uitgewerkt.
Ook het acteerwerk is van een matig niveau, behalve dan de paar scènes waar Douglas in speelt, dat blijft een top acteur en waarschijnlijk ook de reden waarom hij groot op de hoes vermeld staat.
Juist door het interessante verhaal, blijf je toch benieuwd naar het verloop en net op het moment dat je het eigenlijk zat bent, krijgt de film een andere wending en lijkt het wat te gaan worden met zelfs nog aardig wat spanning.
De spanning weet het vol te houden tot vlak voor het einde, waarna de film weer terug komt op het niveau van daarvoor en is ook "ineens" heel gemakkelijk afgelopen. Tenminste voor heel even, want daar komt dan toch opeens nog een plottwist.
Maar dan wel een hele matige en een van de meest snelst opgeloste en overbodigste in zijn soort.
Deze laatste twist maakt de film eigenlijk alleen maar slechter en trapt de rol van Michael Douglas compleet de grond in.
Heel jammer, er had zo enorm veel meer uitgehaald kunnen worden met betere acteurs en zo'n script, want de interesse naar het verloop was zeker wel aanwezig.
Heel misschien bijna een 5je maar niet meer als:
1,5*
Bobbejaantje
-
- 2272 berichten
- 2072 stemmen
Blijkbaar heeft deze film bij release geen goeie ontvangst gehad. Het ziet er niet naar uit dat hij intussen beter geworden is met de leeftijd. Het verhaal wekte wel mijn interesse maar het is allemaal een beetje flets en weinig overtuigend uitgevoerd. Omdat het me niet kon overtuigen, werd het ook een beetje ridicuul. Het ene hangt dikwijls met het andere samen. Michael Douglas is het beste wat we te zien krijgen, maar zijn rol is te beperkt om het niveau verder op te trekken. Hoewel het dus niet zo goed was, toch nog entertainend genoeg om zomaar uit te kijken. De twist op het einde heeft me dan toch nog kunnen verrassen.
Het laatste nieuws

Historische dramafilm 'The King's Speech' met Colin Firth morgen te zien op televisie

Kijktip? Netflix komt eind maart met horrorserie 'Something Very Bad is Going to Happen'

Door waarheid geïnspireerde misdaadserie '1985' is een kijktip op NPO Start Plus: 'Angstwekkend'

Netflix verbergt 'Windkracht 10' voor Nederlandse kijkers: op deze manier kijk je hem toch
Bekijk ook

Falling Down
Thriller, 1993
503 reacties

The Next Three Days
Drama / Thriller, 2010
491 reacties

Rendition
Thriller, 2007
311 reacties

Southern Comfort
Drama / Thriller, 1981
131 reacties

State of Play
Misdaad / Thriller, 2009
296 reacties

Traitor
Drama / Thriller, 2008
237 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.





