Braindead (1992)
Genre: Horror / Komedie
Speelduur: 104 minuten / 97 minuten (unrated versie) / 85 minuten (R-rated VS versie)
Alternatieve titel: Dead Alive
Oorsprong:
Nieuw-Zeeland
Geregisseerd door: Peter Jackson
Met onder meer: Timothy Balme, Diana Peñalver en Elizabeth Moody
IMDb beoordeling:
7,4 (109.057)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 3 juni 1993
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Braindead
"Some things won't stay down... even after they die."
Lionel (Balme) zit thuis erg onder de plak bij z'n moeder (Moody). Op een dag wordt ze door een gemuteerde rat gebeten en overlijdt ze. Helaas komt ze als zombie weer tot leven en maakt ze Lionel het leven nog zuurder dan voorheen. Ze slaat aan het moorden en binnen de kortste keren zit Lionel met een huis vol zombies.
Externe links
Acteurs en actrices
Lionel
Paquita
Mum
Uncle Les
Nurse McTavish
Father McGruder
Void
Zombie Mum
Zombie McGruder
Scroat
Reviews & comments
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31149 berichten
- 5449 stemmen
Toch een geweldig schizofrene regisseur dit. Ik leerde Jackson kennen met Heavenly Creatures, een prachtige film. De film die Kate Winslet mee groot maakte, lang voor Titanic. Dan kwamen de zeer logge Lord of the Rings eraan die me helemaal niet konden bekoren. Lovely Bones ging al wat meer richting Heavenly Creatures, voor zover je beiden kan vergelijken.
Met Braindead leer ik een andere Jackson kennen die doorgaat waar horrorkomedies zich al te au serieux noemen. Meer goor en meer humor en dat in een dosis die ik enkel nog maar bij Army of Darkness heb gezien. Dit is Shaun of the dead meets Evil Dead meets Monthy Python. De humor werkt geweldig met de juiste humor op de juiste manier. Dit is een uitzonderlijk voorbeeld van er zo over gaan zonder in domme slapstick te vervallen.
Meer hoef je hier niet meer over te zeggen, dan zou je de film serieuzer nemen dan hij intentie had. Begrijpelijk dat Jackson hierna een ander genre heeft genomen. Verder kan je hier niet meer mee gaan.
notsub
-
- 1483 berichten
- 1468 stemmen
Zo ziek als hier wordt het niet snel. Je verzint het niet, maar hier gebeurt het allemaal voor je in de film. Prachtig hoe alles met een knipoog in elkaar is gedraaid en vervolgens met een nog grotere knip oog is opgenomen. Die humor is ook fantastisch en het is zo cult als cult maar kan worden.
DonOswaldo
-
- 6430 berichten
- 1931 stemmen
Blijft een erg vermakelijk filmpje. Voor mij af en toe iets te flauw om leuk te zijn of zelfs een beetje duf. Maar dan krijg je de amusante graveyard-scène en het grandioze eindstuk voorgeschoteld en dan ben ik dat zo weer vergeten.
4*
N23
-
- 649 berichten
- 255 stemmen
Ik weet niet waarom ik hem opgezet had, en waarom ik niet stopte bij het eerste half uur. En ik doe het niet graag maar ik geef voor nu een 0,5.
AGE-411
-
- 10342 berichten
- 750 stemmen
Ik weet niet waarom ik hem opgezet had, en waarom ik niet stopte bij het eerste half uur. En ik doe het niet graag maar ik geef voor nu een 0,5.
Huhn? Waarom? Was ie zo slecht? 
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Als je deze film nu voor het eerst ziet kan ik me wel voorstellen dat iemand deze film slecht vindt (een 0,5 is dan wel heel erg laag), want hij ziet nu natuurlijk erg gedateerd (hoewel ik zie dat je wel van oudere horrorfilms houdt) uit en is bovendien ook niet in de beste kwaliteit opgenomen. Maar al met al zitten er toch meer dan voldoende grappige en gore scenes in om deze film toch minimaal een 2,0 te geven.
Je behoort nu wel tot het zeer selectie groepje welke deze film maar een 0,5 geven (zijn iets van 10 personen). Dus al met al kun je wel concluderen dat deze film zeker niet slecht is, maar dat het vooral aan jezelf ligt 
N23
-
- 649 berichten
- 255 stemmen
Een 0,5 is misschien wat te voorbarig, maar tot nu toe laat ik die toch echt staan. Mijn excuses voor het ongemak. Dat de film 'gedateerd' is speelde voor mij niet mee in mijn cijfer. Waar ik bij de nog oudere films dat meestal wel als + ervaar, vallen de films uit de jaren 90 tussen wal en schip.
Geen plus en geen min punten wat dat betreft. Al moet ik wel zeggen, dat ik deze film er voornamelijk te nep uitzien vond. (En dan heb ik mijn recente filmgeheugen met zombies in gedachten)
De grappen die ik mee had gekregen vond ik persoonlijk niet grappig. En voornamelijk te flauw. En de 'gore' het was voornamelijk slijmerig, en niet zoals bij bijvoorbeeld Zombi 2 memorabel. Al moet ik wel eerlijk zeggen die film had de 1e keer ook een 2 ontvangen, dus er is nog hoop.
Ik neem ook aan dat bij een juiste 'foute' sfeer de film beter scoort. Maar als Horror vond ik hem niks.
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Dit is natuurlijk ook wel een horror met een vette knipoog richting komedie. Dat deze film er te nep uitziet (o.a. natuurlijk de baby) heeft natuurlijk ook te maken met het beperkte budget welke Peter Jackson destijds had. Maar dit te nep heeft bij deze film juist wel zijn charmes.
Dafie147
-
- 5 berichten
- 4 stemmen
Erg goede film,met een zeer laag budget.knap hoor heb erg gelachen.voor mij vier sterren.
DragQueen
-
- 3224 berichten
- 4069 stemmen
Ik snap niet waarom deze film zo hoog beoordeeld wordt. opzich steekt het natuurlijk leuk in elkaar, en is er met een beperkt budget wel het optimale uitgehaald. De mix van Horror/Humor komt ook redelijk voor de dag. Natuurlijk is het ook een kwestie van smaak, maar ik vond de film nogal absurd qua verhaal. En op momenten nogal een ziekelijke film. 2 Sterren.
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12849 stemmen
Volgens mij vat je goed samen waarom deze film zo hoog beoordeeld wordt.
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12849 stemmen
Dit weekend herzien.
Ondertussen toch al zo'n dikke 20 jaar oud, maar eigenlijk nooit schrik dat een herziening gaat afdoen aan de ervaring. Daarvoor is deze film gewoon te plezant.
Maar ook visueel blijft het er goed uitzien. Leuk camerawerk, editing en kleurwerk is wel beduidend minder, maar de gore en de effecten maken dat ruimschoots goed. Ook het dik aangezette acteerwerk helpt goed mee om het sfeertje vorm te geven.
Eerste uur is erg leuk, maar niet meer dan een aanloop naar een gestoorde finale van een goed half uur. Elke 10 seconden komt Jackson met een nieuw gestoord idee, wat uiteindelijk uitmondt in DE scene van mijn jeugd: die met de grasmaaier.
Ook nu nog een film die me blijft plezieren, me aan het lachen brengt en me doet verbazen over Jackson's inventiveit. Hoop dat hij toch ooit nog één keer terugkeert naar dit genre.
4.5* en een uitgebreide review
the crook
-
- 44 berichten
- 158 stemmen
En op momenten nogal een ziekelijke film.
Dat is in dit genre gebruikelijk natuurlijk, dan ben je blijkbaar geen horror fanaat. Ik heb ook vrienden die bijna over hun nek gingen bij de scene met de custard pudding, watjes! Ik lig dan helemaal in een deuk, want op een of andere manier ligt het er natuurlijk erg dik op in Braindead en is het overduidelijk een film met een knipoog.
I kick ass for the Lord!
4,0
alexspyforever
-
- 21517 berichten
- 2328 stemmen
Dit weekend herzien.
Ondertussen toch al zo'n dikke 20 jaar oud, maar eigenlijk nooit schrik dat een herziening gaat afdoen aan de ervaring. Daarvoor is deze film gewoon te plezant.
Maar ook visueel blijft het er goed uitzien. Leuk camerawerk, editing en kleurwerk is wel beduidend minder, maar de gore en de effecten maken dat ruimschoots goed. Ook het dik aangezette acteerwerk helpt goed mee om het sfeertje vorm te geven.
Eerste uur is erg leuk, maar niet meer dan een aanloop naar een gestoorde finale van een goed half uur. Elke 10 seconden komt Jackson met een nieuw gestoord idee, wat uiteindelijk uitmondt in DE scene van mijn jeugd: die met de grasmaaier.
Ook nu nog een film die me blijft plezieren, me aan het lachen brengt en me doet verbazen over Jackson's inventiveit. Hoop dat hij toch ooit nog één keer terugkeert naar dit genre.
4.5* en een uitgebreide review
Wow ik ben verrast dat er een film is die ik net zo een hoge score geef als jou. Hoe dan ook ik vind het na zovele jaren nog steeds een geweldige film. De combinatie horror en comedy wordt zelden goed gedaan vind ik, maar in Braindead klopt het gewoon allemaal. Ook Return of the Living Dead vond ik op dat vlak goed, maar daar vond ik het qua karakteruitwerking toch ene stuk minder als deze. Jammer toch dat Diana Penalver blijkbaar nooit in andere Engelstalige films heeft meegedaan. En ja de scène met de grasmaaier zal ook altijd mijn favoriet blijven. En zal deze jandorie ook nog eens een DVD-release krijgen in de Benelux?
Matt81
-
- 193 berichten
- 833 stemmen
idd, Ik heb m nog ergens op video liggen, maar waar blijft die betaalbare DVD uitgave! De horrorfilm uit mn jeugd.
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11913 berichten
- 5317 stemmen
idd, Ik heb m nog ergens op video liggen, maar waar blijft die betaalbare DVD uitgave! De horrorfilm uit mn jeugd.
Ik had dus willen zeggen dat ik 'm bij play.com vandaan heb gevist voor iets van €7. Ik kijk nu op de site en zie dat een nieuwe €50
kost. Een BR-uitgave zou trouwens niet gek zijn.
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12849 stemmen
Ik zit er ook nog steeds naar te vissen. Jammer genoeg niet zo gemakkelijk te vinden.
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5831 stemmen
Op tweedehands sites etc. duikt ie regelmatig op, maar vraagt men er ook regelmatig richting de 20 euro voor. Is de enige vhs (van de 400 of zo) die ik nog moet vervangen.
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5831 stemmen
Zijn toch vaak leuke spullen (die bijvoorbeeld oop zijn) op te duikelen voor een leuke prijs als je goed zoekt. Heb weinig last in deze vijver van slechte kwaliteit ten gevolge van beschadigde hoesjes of slecht afspeelbare discs, slechts heel incidenteel. Maar goed die discussie is voor een andere plek.
Het blijft in elk geval opvallend dat dit zo slecht is te krijgen. Toch een film die de marketing in te gooien is als "van de regisseur van Lord of the Rings" 
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
Toch een film die de marketing in te gooien is als "van de regisseur van Lord of the Rings"
Een BR-release komt er overigens vast nog wel.
alexspyforever
-
- 21517 berichten
- 2328 stemmen
Ik heb deze vandaag binnengekregen. DVD-uitgave weliswaar zonder ondertitels of extra's maar wel degelijk een betaalbare prijs.
scorsese
-
- 13169 berichten
- 11078 stemmen
Goeie film waarin een man zijn overleden moeder, die terugkomt als zombie, verborgen houdt in zijn huis. Deze horror-komedie is voornamelijk grappig door de overmaat aan bloed en gore. Goeie make-up effecten en hier en daar komt het allemaal inventief uit de hoek. Het dik aangezette acteerwerk past precies bij deze groteske film.
Insignificance
-
- 3220 berichten
- 5588 stemmen
Slapstick horror waar zelfs pudding vies oogt, al krijgt dat ook een extraatje. Leuk om weer eens gezien te hebben. Vooral het product van een enthousiaste regisseur met onverdroten liefde voor het vak die zo z'n ziel en zaligheid in zijn film weet te stoppen. Je vraagt je af of dat anno nu nog ergens borrelt.
Een mallotige bedoening, cheesy as hell, maar alles vol overgave en met een onweerstaanbare charme. Jackson is wild en trekt alle registers open. Na een uurtje denk je dat het eigenlijk niet meer gekker kan en dat doet ie er nog een schepje bovenop. Het is er eentje die bol staat van de creatieve vondsten.
Ik heb me weer kapot gelachen om het uitje met de baby, de lichtgevende zombie is hilarisch en naast het buitensporige, is het ook nog wel eens op een leuk detail te betrappen. Zoals het bammetje tijdens de blow out. Een ware stortvloed aan smurrie, vleeswaren, botresten en andere viezigheid. Hulde.
PEN15
-
- 1281 berichten
- 637 stemmen
warempel, dat zijn toch gewoon Christian Bale en die vent van die Albert Heyn reclames, moeha!
Dit is wel degelijk een parodie. Peter Jackson wilde juist dat de levende doden het huis niet konden verlaten itt night of the living dead waarin ze allemaal het huis binnen willen gaan. En om die grap van die grasmaaier te snappen moet je eerst night of the creeps bekijken.
Het laatste nieuws

Netflix verruilt 'The Grand Budapest Hotel' voor 'The French Dispatch' van Wes Anderson

Nog niet gezien? 'Escape at Dannemora' kijk je nu gewoon op SkyShowtime

Catherine O'Hara (71) overleden: van deze films zou je haar onder meer kunnen kennen

Spionageserie 'Kleo' valt in de smaak bij MovieMeter-kijkers: 'Overtrof alle verwachtingen'
Bekijk ook

Saw
Thriller / Horror, 2004
3.065 reacties

Sleuth
Mystery / Thriller, 1972
78 reacties

Lat Sau San Taam
Actie / Drama, 1992
279 reacties

Jacob's Ladder
Thriller / Drama, 1990
537 reacties

Dawn of the Dead
Horror / Drama, 1978
554 reacties

The Wicker Man
Mystery / Thriller, 1973
323 reacties
Gerelateerde tags
vergiftigenontrouwnieuw-zeelandreanimationcheating husbandzombieback from the deadaapattempted rapecultfilmwellington new zealandsplatter
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








