• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.383 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.594 acteurs
  • 199.105 gebruikers
  • 9.378.050 stemmen
Avatar
 
banner banner

Run! Bitch Run! (2008)

Thriller / Horror | 90 minuten
2,17 66 stemmen

Genre: Thriller / Horror

Speelduur: 90 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Joseph Guzman

Met onder meer: Christina DeRosa, Cheryl Lyone en Peter Tahoe

IMDb beoordeling: 4,1 (3.448)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Run! Bitch Run!

"Payback's a Bitch!"

Catherine en Rebecca zijn twee katholieke meiden, die voor school langs de deur gaan om religieuze spullen te verkopen. Ze hopen zo genoeg geld bij elkaar te krijgen voor hun schoolboeken en lesgeld. Alles loopt kompleet uit de hand wanneer ze in een verkeerde wijk aan de verkeerde deur kloppen. Catherine wordt verkracht en voor dood achtergelaten. Wanneer ze weer bijkomt heeft ze maar één ding in gedachten; wraak!

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van bladonis

bladonis

  • 245 berichten
  • 3762 stemmen

Run away!

De film probeert erg 'grindhouse' over te komen, tot de -volgens mij- van Grindhouse gejatte soundtrack aan toe. Hij doet inderdaad erg zijn best om een I Spit On Your Grave sfeertje te creëren, maar kan daar in al zijn smerigheid niet aan tippen.

Het idee is plat, de invulling is platter. Er zitten een paar interessante acteurs/trices in waar nauwelijks tot niet gebruik van wordt gemaakt. Ik vond bijvoorbeeld het bolle jochie met dat blonde meidenhaar dat het net opgehaalde geld van de twee katholieke dames jat érg grappig! Maar het is slechts een oprisping. Daar had véél meer in gezeten! En zo waren er wel meer dingen.

Leuk zijn uiteraard de gratis full frontal nudity shots! Die wel degelijk functioneel zijn in het neerzetten van de karakters van de verschillende personages!
Toch vind ik de uitbouw van de personages een van de zwakkere punten in het verhaal. Die is er namelijk verder niet. De karakters zijn zoals ze zijn, en daar moeten we het dan mee doen.
Aan de ene kant is het interessant dat er een aantal keren redelijk onverwacht iemand wordt omgelegd. Toch was dat voor mij ook een gemiste kans om een interessant spoor te leggen in een toch al eng dun verhaallijntje! Ik had het tweespel tussen de twee meisjes wel wat uitgewerkt zien worden. Maar ja, da's moeilijk, als ééntje al in het begin plat door d'r knar wordt geschoten!

Het idee om twee onschuldige schoolmeisjes in handen te laten vallen van een groepje geharde criminelen komt natuurlijk zo uit de koker van Last House on the Left. Toch is het hier zo mogelijk nog knulliger uitgewerkt. En zónder het einde dat LHotL zo bijzonder maakt! De rauwheid is er, de inventiviteit niet. Deze film zit in een kermiskarretje op een voorgelegd spookhuisspoor, en raast met een bloedgang naar de uitgang, met geen enkele mogelijkheid om ook maar de dénken dat je een andere afslag kan nemen! Het is wat het is en dat is het, en het wordt nooit wat anders.

Het einde viel me ook wat tegen. ik ben gewend van dit soort films, helemáál rape/revenge!, dat de kills gaandeweg bloederiger en ranziger worden. Dat viel hier wel tegen. Het enige leuke gevecht was van de twee vrouwen tegen elkaar. Dat ging er redelijk hard aan toe, maar was ook wel redelijk snel klaar. Maar voor de rest lieten de daders zich maar wat graag afslachten! En dat vond ik raar van zulke gehard gespuis!

Al met al vond ik het een vermakelijke kermisrit. Weinig verrassend, maar met leuke momenten. Hij is gruizig, maar op een manier die voor mij niet zo werkte. Het deed wat het doen moest, en dat deed het adequaat. Het einde had meer gore en bloed in zich gehad. Zo vond ik trouwens de hele film wel wat tam qua bloedgehalte. Het blootgehalte maakte dat overigens wél ruim goed!! Dus bloedgehalte -, blootgehalte xxx!

Benieuwd of dit beter was geworden met een 'Tarantino Presents' sticker erop. Doubtful. Ik heb films met dezelfde sticker met hetzelfde resultaat.. Maar toch heb ik me zo laat op de avond best vermaakt. De muziek maakte trouwens veel goed. Hoewel het dezelfde scheurende sax was die ook bij Planet Terror was gebruikt, paste hij hier bijzonder goed.

Voor de scheurende sax en de hartverscheurende sex 3 met bloed besmeurde sterren!


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7283 stemmen

Geëxploiteerde exploitation.

En wanneer je normaliter bij twee minnetjes een plusje krijgt, is dat hier niet het geval. Een dosis sexploitation en een beetje gore in de hoop het grindhouse-sfeertje te doen herleven. Iets wat volledig mislukt. Niets geen plakkerige stoeltjes. Zo hebben de hoofdrolspelers, inclusief de badguys hier allemaal gebleekte tanden. Dat niveau dus.

Slecht.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Forgive me father for I have sinned

Gevonden in een budgetbak en dus echt een grote bult val ik er niet aan. Ondanks dat het qua exploitation net niet de juiste toon zet is het toch een erg vermakelijk werkje. De redding is vooral het best goede dosis nudity, toch wel één van de steunpilaren van dit genre. Het is jammer dat ze in het revenge gedeelte vreselijk de mist in gaan. Ook mag de verkrachting wel veel bruter, dit was wel erg PG13 en een revenge voelt zo wel wat minder bevredigend. Erg braaf en dat is jammer. Eén van mijn grootste exploitation fetishes is wel in orde in deze film, en dat is als de victim wraak neemt in kostuum. Of dat een cheerleader, slutty nurse of school girl uniform is maakt niet zoveel uit. Veel goede bedoelingen maar pakt door wat gebrek aan lef niet altijd goed uit.


avatar van Elineloves

Elineloves

  • 24071 berichten
  • 3631 stemmen

Nee, hier werd ik ook niet echt vrolijk van. Ik had geen hoogstaand acteerwerk verwacht maar dat het zo teleurstellend was ook niet. Met name de vrouwen waren tenenkrommend slecht. De verkrachting zelf was.. tsja, hoe omschrijf ik dat het best.. 'flauw' is ook zo'n rare woordkeuze maar wel het eerste wat bij me op kwam. Misschien zat ik wel te zeer met films als 'I spit on your grave' in mijn hoofd, waar deze film dus absoluut niet aan kan tippen. Vrij saai, geen gevalletje 'zo slecht dat het leuk is' en niet onderhoudend en verrassend genoeg om de kijken te plezieren.


avatar van Noodless

Noodless

  • 10044 berichten
  • 6180 stemmen

Het ordinaire dat de film wilt uitstralen maakt dat deze prent tot het horrorlabel kan geschikt worden, al komen de bloederige scènes toch naar het einde toe nog in beeld. De scène waarop de badguy aan zijn einde komt, is hilarisch gezien zijn seksuele belevingen. Ondanks veel naakt weet de film qua exploitation niet de juiste toon te zetten. Het oogt allemaal wat soft qua uitvoering en de gepaste sfeer weet men niet te bereiken. De matige uitvoering van de scène waarin één van de jonge dames wordt verkracht is daar een voorbeeld van. Veel seks dus in deze film waarbij de bevallige dames gezien mogen worden. Maar het grootste minpunt van deze film is het ontbreken van enige vorm van spanning. 4/10


avatar van jordandejong

jordandejong

  • 4772 berichten
  • 1431 stemmen

Wannabe exploitation flick met een plot ala The Last House on the Left / I Spit on Your Grave.

1 van de eerste tekenen van leven op beeld is een ongeïnteresseerde rocker die een blowjob krijgt van een wijf en de woorden 'Watch the teeth' spreekt. Juist ja. It's that kind of movie.

Ongelofelijk onaantrekkelijke cast die constant full frontal naakt in beeld verschijnen. De oplettende kijker herkent overigens de jonge Michael Myers uit Zombie's Halloween (2007) in een bijrolletje. Het is allemaal nogal lelijk gefilmd (had echt veel meer in gezeten) en nogal braafjes allemaal. Ja op gebied van nudity is het vrij ruig, maar alles erbuiten niet. De rape scène is vrij mild gefilmd, maar vooral hetgeen waarvoor je kijkt (de revenge) is te braaf. Veel kills off screen of niet grafisch genoeg.

Ik neigde naar een 1,5*, maar Run! Bitch! Run! Krijgt er een halfje bij vanwege de revenge scène dat er een machete in een verkrachters hol wordt gedouwd

Toch wel zonde want met een beetje een talentvolle regisseur aan het roer had het revenge gedeelte wel wat kunnen zijn. Maar het mist ballen. Het mist een scherp oog op camerawerk. Ook zonder al teveel gore kan je toffe shots van zo'n vrouw in zuster pak die wraak neemt creëeren. Alleen Guzman verzaakt het te doen. 2 jaar later deed hij het gelukkig een stuk beter met Nude Nuns with Big Guns (Film, 2010)