Genre: Drama / Komedie
Speelduur: 108 minuten
Alternatieve titel: The Misfortunates
Oorsprong:
België / Nederland
Geregisseerd door: Felix van Groeningen
Met onder meer: Kenneth Vanbaeden, Koen De Graeve en Valentijn Dhaenens
IMDb beoordeling:
7,3 (11.948)
Gesproken taal: Nederlands
Releasedatum: 8 oktober 2009
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via MUBI
Bekijk via CineMember
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot De Helaasheid der Dingen
De jonge Gunther Strobbe groeit op in een marginale familie die leeft volgens het motto 'God schiep de dag en wij nietsnutten slepen er ons doorheen'. Aan die routine van alcohol, rokkenjagen en nietsdoen komt plots een eind als Gunther door een sociaal werkster van zijn familie wordt gescheiden en in een Internaat wordt geplaatst. Vijftien jaar later dreigt Gunther vader te worden van een ongewenst kind. Gaat hij hetzelfde lot als zijn vader tegemoet? Of kan hij wel ontsnappen aan de helaasheid der dingen?
Externe links
Acteurs en actrices
Kleine Gunther Strobbe (13 jaar)
Gunther Strobbe
Marcel 'Celle' Strobbe
Lowie 'Petrol' Strobbe
Pieter 'Breejen' Strobbe
Koen Strobbe
Meetje
Rosie
Sylvie
Vriendin Gunther
Video's en trailers
Reviews & comments
Leo Van Steen
-
- 81 berichten
- 87 stemmen
Typisch Belgisch verhaal. En ik kan het weten want ik ben er zelf ook een. Zelf opgegroeid in een dorpje waar dit verhaal perfect in zou passen. Heel herkenbare karakters. Ik had het boek ook recent gelezen en ik moet zeggen dat de film het boek grotendeels volgt op een paar details na. Goede acteurs natuurlijk die het verhaal ook nog eens naar een hoger niveau tillen.
Amusante film.
helleke
-
- 967 berichten
- 1168 stemmen
Zeer marginaal filmke met hier en daar grappige momenten, zoals wanneer da jong meiske het 'pruimenlied' begon te zingen.
Het leek mij nog iets marginaler qua familie dan 'de Flodders'.
Hij leunde dan ook meer aan bij Ex-drummer, aangezien het hier niet om een komedie gaat.
Goed geacteerd, maar ze zullen zich dan ook wel prima vermaakt hebben tijdens het filmen.
3 sterren.
huVILEub
-
- 3081 berichten
- 537 stemmen
Geweldige film. Enorm grappig. De leuke karakters in combinatie met de vlaamse taal zijn goed geacteerd. Het verhaal is leuk en goed uitgevoerd. Ik vond alleen het camerawerk irritant. Verder een zeer lollige film. En voor Nederlanders is ondertiteling op sommigen momenten niet overbodig. Gelukkig ben ik wel een beetje bekend met de vlaamse taal, maar soms was het toch moeilijk te volgen. Zeker met deze personages.
Bélon
-
- 1795 berichten
- 0 stemmen
En voor Nederlanders is ondertiteling op sommigen momenten niet overbodig
Ben ik met je eens als "Randstad Nederlander" vond ik ondersteuning van de ondertitels wel fijn. (Misschien dat 't minder nodig is voor mensen uit de Zuidelijke provinciën). laten we zeggen dat het werkwoord "poepen" in deze film in een wat andere context gebruikt wordt dan ik gewend ben
Maar ik zou nooit willen dat ze hier een of andere Hollandse remake van zouden maken met Linda de Mol of zo, dat zou meteen 99% van de authenticiteit van de film de das om doen. Dat Vlaamse dialect maakt de film gewoon (echt).
Toontje35
-
- 429 berichten
- 889 stemmen
Heerlijk levensechte film. Vond de film het niet zozeer komisch (zo is ie ook niet bedoeld, volgens mij) doch meer tragisch.
En daarom was de film zo mooi
Wa The Fu
-
- 78 berichten
- 35 stemmen
ik ben overtuigd, ik ga kijken
Nee, voor mij is dit niks.
Niet afgekeken dus ook geen stem
moet je ook niet s'ochtends kijken op een nuchtere maag
huVILEub
-
- 3081 berichten
- 537 stemmen
Ben ik met je eens als "Randstad Nederlander" vond ik ondersteuning van de ondertitels wel fijn. (Misschien dat 't minder nodig is voor mensen uit de Zuidelijke provinciën)
Niet de hele tijd, ik kom uit Brabant en heb weleens contact met Belgen, maar dit kon ik niet altijd volgen.
canciser
-
- 938 berichten
- 558 stemmen
Nee sorry, kom ook uit Brabant en verstond er geen zak van. Beetje raar, want naast de zachte g, r, hun en houdoe praten wij niet veel anders...
helleke
-
- 967 berichten
- 1168 stemmen
Nee sorry, kom ook uit Brabant en verstond er geen zak van. Beetje raar, want naast de zachte g, r, hun en houdoe praten wij niet veel anders...
Westvloams is geen gemakkelijke taal om te begrijpen, en er is dan nog een serieus verschil tussen de verschillende streken.
Ik kom uit Zuid West-Vlaanderen en sommige uitspraken waren ook wel totaal anders dan bij ons.
Maar met de ondertiteling aan valt het goed te doen é.
wegkijker
-
- 5 berichten
- 58 stemmen
Ik kom uit Zuid West-Vlaanderen en sommige uitspraken waren ook wel totaal anders dan bij ons.
Maar met de ondertiteling aan valt het goed te doen é.
Ik zou me toch erg moeten vergissen, maar ik geloof dat het het Oost-Vlaams (en meer bepaald het Aalsters) dialect moet voorstellen.
Ik kom uit de buurt, wat het voor mij wat gemakkelijker verstaanbaar maakte, alhoewel het op sommige momenten voor mij ook niet gemakkelijk was
Soit, topfilm! Ben normaal niet voor Nederlandstalige films, maar het rauwe dialect maakt het veel toffer en geloofwaardiger dan dat standaard AN-taaltje.
mikey
-
- 28990 berichten
- 5141 stemmen
De Aso-komedie, wanneer ze een goede dosis anarchisme bevatten, is toch een van mijn lievelingsgenres. Helaas is dit een sentimenteel verhaal geworden over een knul die zich uit een bepaald milieu heeft kunnen schrijven. F*uck him, hij had beter kunnen blijven.
Het is namelijk zo dat het anarchisme in het genre bepaalde milieus charmant maken. Denk aan Brutti Sprochi e Cattivi, een Slap Shot of zelfs een Ex Drummer. En dat is cool.
Dit gaat over een vent die zichzelf verheven ziet. En dan kom je al snel bij films als Garden State (en die haat ik). Ik vind de film niet okay.
kos
-
- 46695 berichten
- 8852 stemmen
Haha, mooi omschreven. Heb de film nog niet gezien, maar ik snap al wel een beetje wat je bedoelt.
Montorsi
-
- 9716 berichten
- 2378 stemmen
Gunther voelt zich alleen niet verheven, anders ben je toch niet bang je kind hetzelfde te moeten bieden als wat jij hebt meegemaakt?
robertus65
-
- 1130 berichten
- 0 stemmen
Ik vond het een prachtige film, kan ik iedereen aanraden, ondanks een overvloed aan Wein, Weib und Bier. Een goede mix van drama, Belgische humor en Belgisch bier gleed er lekker in en verveelde geen moment. 
robertus65
-
- 1130 berichten
- 0 stemmen
Helaas teveel nogal wat mannelijk blote billen en wormvormige aanhangels te zien. Ik zie het ook liever van de andere soort, dus daar heb je wel een punt, maar het was uiteraard maar symbolisch bedoeld.
Maar de Gordons en Jolings zullen dit ook wel een retegoede film vinden.
maxo922
-
- 691 berichten
- 627 stemmen
Aparte film over de nadelen van het leven.
Heb me uiteindelijk toch wel vermaakt, aangezien de (beetje) overdreven asocialiteit. Maar heel bijzonder vond ik het verder niet.
De drama is in het begin wel boeiend, maar nam naar het midden en einde toe toch wel sterk af. Had ook niet echt het idee of ik nou naar een roetzwarte Komedie zat te kijken, of een lollig Drama.
Uiteindelijk (voor mij tenminste) iets te lange zit, maar het aardige einde liet me met een tevreden gevoel achter.
* 3,0
Obbie
-
- 115 berichten
- 596 stemmen
Vond het een fijne film. Heb deze met veel plezier gekeken. Dikke 3,5 ster.
JTV-kijker
-
- 1066 berichten
- 2017 stemmen
Ongeloofelijk goede film! Zeer realistisch gefilmd en goed geacteerd. Echt fantastisch goed, ik vind hem zelfs beter dan Loft.
helleke
-
- 967 berichten
- 1168 stemmen
Ongeloofelijk goede film! Zeer realistisch gefilmd en goed geacteerd. Echt fantastisch goed, ik vind hem zelfs beter dan Loft.
Valt toch helemaal niet te vergelijken met Loft?
Het is een totaal ander genre!
nachtschade
-
- 287 berichten
- 900 stemmen
Ik vind het jammer dat veel mensen in deze film een komedie zien. Ik vind het veel meer een zeer krachtig sociaal drama. De komische noot die zo hier en daar voorbijschuift, is in de ogen van de hoofdrolspeler elke keer opnieuw een kleine tragedie. Op een geweldige manier gefilmd.
Geniale scene, het gesprek met de demente oma.
Deze film dendert nog lang in mijn hoofd. Als je nog nooit alcohol gedronken hebt, dan is deze film een must. Want na het zien, zul je ook nooit alcohol gaan drinken.
Prachtig!
mikey
-
- 28990 berichten
- 5141 stemmen
maerk
-
- 4249 berichten
- 2702 stemmen
Een lach en een traan.
Ik heb het boek van Dimitri Verhulst nog niet gelezen, maar die zal binnenkort aan de beurt komen. Na het zien van deze film zijn mijn verwachtingen ervan torenhoog.
De Helaasheid der Dingen is een gezellige en tegelijkertijd ontroerende film over de familie Strobbe. Günther is het jongste gezinslid in deze Vlaamse variant op de familie Flodder/Tokkie. Hij lijkt dezelfde lotsbestemming als zijn ooms en vader te hebben. Een slecht betaalde baan en de inkomsten wegzuipen bij de lokale horeca. Maar Günthers leven verloopt anders.
De familie Strobbe zorgt voor een hele hoop komische momenten, maar brengt ook een hoop problemen met zich mee. Hoewel we zitten te kijken naar een stel enorme aso's, komen de meeste scènes waarin gefeest en gezopen wordt toch erg gezellig over.
Visueel ziet de film er erg mooi uit. Het camerawerk is op momenten erg rauw en mengt zich in de dronken meute, maar kan ook lekker rustig zijn. Die steadycam shots zorgen voor een dromerig effect tussen al dat gefeest en gezuip door.
Ik merk dat ik maar wat zit te bazelen in dit bericht. Ik kan nu niet zo goed beschrijven wat ik vond van de film. Laat ik het maar kort samenvatten. Een geweldige film met mooi camerawerk en erg goed spel van de gehele cast.
Dikke 4*.
Dean Abbot
-
- 61 berichten
- 331 stemmen
Goede film. Op het begin had toch mijn twijfels omdat ik andere visualisaties had gemaakt tijdens het lezen van het boek, maar naarmate de film vorderde werd hij steeds beter. Het acteerwerk, de setting en het camerawerk waren erg goed. Het script zat vrij dicht tegen het boek aan (hoewel bepaalde verhalen in andere volgorde stonden), wat mij verraste. Al met al een mooie film!
4*
area51
-
- 90 berichten
- 96 stemmen
Deze viel dus dik tegen.De acteurs zijn allemaal geweldig , maar mensen : waar zit het verhaal ?Er gebeurt echt niets in deze film behalve veel drinken ...Dan was Ex-drummer toch van een ander kaliber....
Montorsi
-
- 9716 berichten
- 2378 stemmen
Er gebeurt echt niets in deze film behalve veel drinken

Rednas 2
-
- 170 berichten
- 196 stemmen
Een prachtig verfilming van het boek. Geen komedie, maar wel genoeg inktzwarte humor. Een echt melodrama. Ik vond het alvast een goede en pakkende film!
J. Clouseau
-
- 976 berichten
- 1075 stemmen
Er gebeurt echt niets in deze film behalve veel drinken ...
Weer één die het niet ziet...
Het laatste nieuws

Maker 'The Abandons' is boos op Netflix: 'Destructief voor Hollywood en Wall Street'

HBO Max scoort in Nederland met de matig beoordeelde bodyhorrorfilm 'Nightbitch'

Prime Video-hitserie 'The Night Manager' krijgt een derde seizoen

Netflix verwijdert de dramafilm 'It Ends With Us' met Justin Baldoni en Blake Lively
Bekijk ook

A Woman under the Influence
Drama, 1974
137 reacties

The Broken Circle Breakdown
Drama / Muziek, 2012
405 reacties

Loft
Thriller / Mystery, 2008
851 reacties

O Melissokomos
Drama, 1986
17 reacties

Hasta la Vista!
Komedie / Drama, 2011
276 reacties

Ta'm e Guilass
Drama, 1997
32 reacties
Gerelateerde tags
big familyalcoholismeuncle nephew relationshipworld recordlate for schooloverflowing toiletdrinking contest unwanted pregnancy
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.



