Genre: Familie / Avontuur
Speelduur: 128 minuten
Alternatieve titel: Peter en de Draak
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Don Chaffey
Met onder meer: Sean Marshall, Helen Reddy en Charlie Callas
IMDb beoordeling:
6,3 (27.927)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Bekijk via Disney+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Pete's Dragon
"Brazzle Dazzle Brilliance!"
Omdat een negenjarige wees voortdurend ruzie heeft met het echtpaar dat hem geadopteerd heeft, besluit hij te ontsnappen. Samen met zijn enige vriend, de draak Elliot, vlucht hij naar de vriendelijke vuurtorenbeheerder Nora. Ondertussen probeert een corrupte arts Elliot te vangen om hem te kunnen gebruiken voor medische experimenten.
Externe links
Acteurs en actrices
Pete
Nora
Dr. Terminus
Lampie
Hoagy
Lena Gogan
Miss Taylor
The Mayor
Merle
Grover
Reviews & comments
Ralfke
-
- 764 berichten
- 2075 stemmen
Heel vroeger (in de tijd dat Ajax nog kampioen werd
) heel vaak gezien op de basischool. Ik vond het t.t.t. een heel erg leuke en spannende film, maar ik moet hem nu - anno 2002 - toch nog eens een keer zien. Tot die tijd - vanwege het jeugdsentiment - geef ik hem ***1/2.
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3702 stemmen
)Dat is dan heb je hem dit jaar nog gezien.
hugohei
-
- 2149 berichten
- 2347 stemmen
Deze heet in het Nederlands toch Elliot en de Draak ? Of ben ik een draak te ver ?
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
Niet Peter?
neo
-
- 15435 berichten
- 10038 stemmen
vroeger erg vaak gezien (de nederlandse versie). vond de film toen al best wel slecht.komt vooral de de slecht ingesproken stemmen.ik heb wel een hoge waardering waarop dat insrpeken bij andere films wel goed is gedaan.
Queto Yurlunyur
-
- 4775 berichten
- 3110 stemmen
De Nederlandse titel is 'Peter en de Draak', zo wijst dit affiche uit, dat duidelijk dezelfde draak en hetzelfde jongetje afbeeldt, maar dan met de Nederlandse titel.
bioscoopzaal
-
- 2805 berichten
- 4325 stemmen
Redelijk grappige film met een paar erg leuke muziekjes en prima animatie.
Helaas acteert dat vreselijke ventje zo slecht dat de film op sommige momenten echt niet om aan te zien is. 
Verder is het voor mij vooral jeugdsentiment
2.5 sterren
The Musicman
-
- 79 berichten
- 1116 stemmen
sja ook deze staat uiteraard in mij collectie, voor 1977 was het natuurlijk wel iets heel speciaals, een mens en een tekenfilmfiguur in 1 film.
Sneakerjeans29
-
- 296 berichten
- 0 stemmen
sja ook deze staat uiteraard in mij collectie, voor 1977 was het natuurlijk wel iets heel speciaals, een mens en een tekenfilmfiguur in 1 film.
in 1977 speciaal? Dat was er al in 1946.
Sneakerjeans29
-
- 296 berichten
- 0 stemmen
Vroeger ook ooit eens stukje gezien, maar boeide me totaal niet.
suzyG
-
- 2 berichten
- 1 stemmen
hallo, het is niet elliot en de draak maar, peter en de draak.
Elliot zo heet de draak zelf! 
Ajax&Filmfreak
-
- 3365 berichten
- 3730 stemmen
dit vind ik als klein jongetje geweldig, iedere keer huilen op het einde en zoals kinderen dat doen iedere keer weer opzetten
Theatertje
-
- 1235 berichten
- 1143 stemmen
dit vind ik als klein jongetje geweldig, iedere keer huilen op het einde en zoals kinderen dat doen iedere keer weer opzetten
Hetzelfde wat mij betreft. PETE'S DRAGON is zo vertederend!!!
Ajax&Filmfreak
-
- 3365 berichten
- 3730 stemmen
Heb m eindelijk in mijn bezit op dvd, heb meteen gekeken in het nederlands. het idd erg slecht nagesynchroniseerd. toch weer erg leuk om te zien!
Friac
-
- 1323 berichten
- 1056 stemmen
Ik was compleet vergeten dat deze film eigenlijk een verkapte musical is. Naar mijn smaak waren het iets teveel liedjes in elk geval: een paar leuke deuntjes, maar ook enkele compleet overbodige muziekstukken. Dit zorgt voor een extra stroperige laag op de sowieso al behoorlijk melige film.
De effecten zijn ok, maar niet zoveel nieuws na Songs of the South en Mary Poppins. Voor die tijd moet het ongetwijfeld wel behoorlijk spectaculair geweest zijn, al mist Elliott in het midden van de film toch wat screentijd vind ik.
Naar het einde toe tracht de film op de emoties te spelen, maar omwille van een gebrekkige opbouw faalt hij hier - bij mij althans - gedeeltelijk in.
Een film die ik enkel zou aanraden voor de mensen die zin hebben in een melige/kleffe familiefilm vol vrolijkheid en liedjes.
3*
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7282 stemmen
Natuurlijk zijn de gemiddelde Disney's gedateerd en vaak hetzelfde. Maar ook deze zal, nog steeds, menig kinderhart veroveren. Met schattige liedjes. Goed.
Devoo
-
- 295 berichten
- 1111 stemmen
Best een toffe kinderfilm. Een verhaal met meerdere lagen, die best wel goed volgbaar is voor de kleinsten. En natuurlijk is het ook eens fijn om gewoon een vrolijke film te kunnen kijken, zonder er teveel bij hoeven na te denken.
kleine oorlam
-
- 109 berichten
- 20 stemmen
Een Disney meesterwerk Eliot is mooi geanimeerd dit is beter dan een tekenfilm alleen begrijp ik niet wie nou slecht is in de film.
En het einde vind ik gek dat Eliot onzichtbaar blijft op het laatst.
Freckles
-
- 488 berichten
- 544 stemmen
Wat een geweldige klassieker.
Ik weet nog dat mijn oma me voorlas uit het boekje.. 
Drs. DAJA
-
- 4355 berichten
- 4515 stemmen
Heb hem als kind een aantal keer gezien maar kan me niet herrineren dat ik hem leuk vond. Misschien dat het iets met het tempo te maken heeft of dat de hele sfeer me niet aansprak. Sowieso vind ik het hele idee van een geanimeerde draak niet zo best. Pete's Dragon is één van de weinige mindere Disney films.
GinolaEHV
-
- 2127 berichten
- 2611 stemmen
Inderdaad één van de mindere Disney-films.
Waar de Disney-animatiefilms voor zowel jong als oud zijn, is deze classic eigenlijk alleen voor de jongste onder ons. Verhaaltje is niet zo heel boeiend, acteerwerk veelal storend en (het meest irritante van allemaal) de stem van de draak was vreselijk.
Eén van de weinige Disney classics die ik een onvoldoende geef: 2,5*.
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31152 berichten
- 5450 stemmen
Een Disney classic die ik nog niet had gezien en die ook niet echt door Disney als beste wordt naar voorgeschoven blijkbaar. De combinatie van film en animatie is Disney niet vreemd en met momenten lukt het wel. Mary Poppins en Song of the South zijn ware familiefilms. Hier is de animatie beperkt tot één draak en nog niet echt van grote kwaliteit. Er zit wel wat verhaal in, maar de makers mikken duidelijker op een jonger publiek dan de 2 eerder genoemde films.
Het acteerwerk is ook niet echt om naar huis te schrijven. Zowel die jongen als Mickey Rooney hebben last van overacting. En ook die 2 'vijanden' zijn een soort verfilmingen van de kat en de vos uit Pinocchio, maar dan met een Bassie en Adriaan gehalte. Misschien wel leuk voor de jongeren kijkers, al hebben die tegenwoordig andere eisen.
tinkwin
-
- 4 berichten
- 12 stemmen
Deze film vond ik vroeger altijd heel leuk.. Misschien is hij nu minder. Omdat de films van tegenwoordig veel veranderd zijn.
tinkwin
-
- 4 berichten
- 12 stemmen
Deze film vond ik vroeger altijd heel leuk.. Misschien is hij nu minder. Omdat de films van tegenwoordig veel veranderd zijn.
Het laatste nieuws

Avonturenfilm 'Seven Years in Tibet' is binnenkort te vinden in het Netflix-aanbod

Mysteryklassieker 'The Da Vinci Code' met Tom Hanks vrijdagavond op televisie

Mysteryfilm 'Identity' van James Mangold verdwijnt binnenkort van Netflix

Heb jij de Netflix-docu 'The Man With 1000 Kids' al gezien? 'Maag draaide om'
Bekijk ook

A Patch of Blue
Drama / Romantiek, 1965
11 reacties

The Secret of NIMH
Animatie / Fantasy, 1982
65 reacties

Robin Hood
Avontuur / Animatie, 1973
163 reacties

L'Ours
Avontuur / Drama, 1988
79 reacties

Cadillac Records
Drama / Muziek, 2008
67 reacties

Little Women
Drama / Familie, 1949
15 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









