• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.258 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.077 gebruikers
  • 9.375.889 stemmen
Avatar
 
banner banner

Appurushido: Ekusu Makina (2007)

Animatie / Sciencefiction | 105 minuten
2,97 93 stemmen

Genre: Animatie / Sciencefiction

Speelduur: 105 minuten

Alternatieve titels: Appleseed Saga: Ex Machina / エクスマキナ

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Shinji Aramaki

Met onder meer: Ai Kobayashi, Rica Fukami en Takaya Hashi

IMDb beoordeling: 7,0 (10.052)

Gesproken taal: Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Appurushido: Ekusu Makina

Als gevolg van een oorlog, die de helft van de mensheid heeft gedood, staat de stad Olympus als een toren van hoop in een wereld vol chaos en conflicten. Deze utopie wordt geregeerd door Gaia en geholpen door genetisch gemaakte humanoids beter bekend als Bioriods. Deunan en Briareos zijn lid van de E.S.W.A.T., een speciale elite eenheid in Olympus die wordt ingezet wanneer er problemen zijn in de stad. Hun partnerschap wordt getest wanneer er een Biorod genaamd Tereus aan hun team wordt toegevoegd. Deze Biorod is gemaakt van het DNA van Briareos en bezit daardoor ook zijn eigenschappen. Tegelijk wordt Olympus in het geheim aangevallen door een groep wetenschappers die hun eigen versie van vrede op Aarde willen doorvoeren.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Deunan Knute (stemrol)

Brialeos Hecatombcales (stemrol)

Tereus (stemrol)

Aeacus (stemrol)

Commander Lance (stemrol)

Athena (stemrol)

Nike (stemrol)

Yoshino (stemrol)

Dr. Kestner (stemrol)

Hitomi (stemrol)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Phoenix

Phoenix

  • 7846 berichten
  • 1418 stemmen

In alles wat grootser en epischer dan de voorganger.

Afschuwelijk pathetisch, clichèrijk en bijeengeraapt verhaal (incl. onder andere een Borg-filosofie, Sentinel-zwermen en Doc Oc. v2.0) met belachelijke dialogen en een te grote nadruk op menselijke emotie. Het wordt allemaal heel overdreven gebracht waardoor het even lijkt dat de makers knipogend bezig zijn, maar uiteindelijk overheerst deze indruk niet. Dat maakt het bij vlagen hilarisch (de begrafenis, de "driehoeksverhouding", hoe verzin je het ). Maar veel vaker sentimenteler dan voor een mens goed is.

Gelukkig worden deze bezwaren ook in dit deel af en toe weggeveegd door de - nu écht soepele - cellshaded animatie nog beter dan ooit is geïntegreerd in de gedetailleerde 3d-omgevingen. Alleen de voice-inc viel me wat tegen. Als dat in Half-Life 2 al goed kan zou dat hier ook moeten kunnen.

Die CGI-spierballen leveren dan, ook met dank aan John Woo, nog wat scènes op die het geheel onderhoudend houden maar daar is ook alles wel mee gezegd. Op de intrieste pruttelsoundtrack en jaren '90 geluidseffecten (die soms rechtstreeks uit de X-Com-games lijken te komen) na dan.

Halfje meer dan zijn voorganger, want dit is toch eigenlijk gewoon een identieke film, maar dan technisch superieur.

Ps. Wel leuk vond ik de verwijzingen naar de Griekse mythologie, met name de naam van die kerel met dat litteken door zijn linkeroog. Argus heet hij, in de mythologie juist een schepsel met 100 ogen. Verder natuurlijk Athene, beschermvrouwe van de stad, Briarieus, een van de Hecatonchiren en natuurlijk de Olympus, waar de goden resideren.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7001 berichten
  • 9789 stemmen

Nog iets mooier geanimeerd dan zijn voorganger, maar inhoudelijk wat meer voorspelbaar en voorzien van een dun verhaaltje. Zoals bij veel sequels moet het gebrek aan diepgang gecompenseerd worden door nog meer aktie en spektakel. Op dat vlak stelt de film dan ook zeker niet teleur (inclusief John Woo-achtige shootouts- geen verrassing daar de beste man producent van de film is), maar het voelt allemaal wat geforceerd en opgerekt aan.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7281 stemmen

Mooie plaatjes.

Dit visuele feestje voor de ogen kent een aardig verhaal en leuke actiescenes. Niets hoogdravends maar wel erg mooi om te zien. Vooral met de BR op de FHD, zie je hoe adembenemend gaaf. Op naar deel 1.

Goed.


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Toch wel erg leuk.

Ik had eens zin om iets nieuws te proberen, films met grote lompe vliegende en beukende mechs zijn niet echt mijn ding, anime trouwens ook niet, maar vond het toch goed.

Die romantische draad die er doorheen loopt is echt lachwekkend, zo overdreven en cliché..

Verhaal vind ik juist wel best zo, lekker makkelijk.

Toffe actie en prachtige animaties.

3.5*


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12848 stemmen

Had er eigenlijk geen goed oog in.

Eén van de eerste Japanese animatiefilms die écht vol voor de wat realistischere CG look ging, al werd er nog wel steeds gekozen voor een cel-shaded stijltje. 13 jaar later vreesde ik dat er van het visuele niet veel meer over zou zijn, maar dat viel 100% mee. Uiteraard is de animatie wat hoekiger en zijn vooral de gezichten erg stijf, maar er is gelukkig meer dan enkel het technische.

Zo is het camerawerk wel best indrukwekkend en helpt de editing ook een handje mee. De cel-shaded look zorgt ook voor meer esthetische waarde, waardoor het visueel niet zo héél erg verouderd is. Dat gecombineerd met een aardige soundtrack, sterke sound effects en een fijne dub zorgen voor een overall puike stilering.

Verder blijf ik ook wel een boontje hebben van de Appleseed wereld. Verre toekomst waar het toekomstbeeld niet zomaar een uitvergroting/doemscenario is van onze huidige wereld. Mag voor mij nog véél meer in de kijker staan, Shirow doet dat in z'n mangas wel, maar Aramaki beperkt zich meer tot de actie, waarbij de sci-fi zich iets meer in de achtergrond bevindt.

4.0* en een uitgebreide review